AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 25/02/2007, 11:44   #1
haim_mo

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל "אבק" במים

שלום,

יש לי אק' 240 ליטר שרץ כבר מעל שנה, פילטר עליון רטוב/יבש עם פרלון קרמיקות ופחם פעיל.
באק' יש 2 גורמי פנינה, 5 פלטים 10 מולים 2 פלקו, 5 קורידורסים 10 זברה דניו ו 5 ניאון שחור.

כחלק מהתחזוקה השוטפת אני מחלק את הפרלון ל-3 חתיכות וכל פעם בשבועיים/שלוש הייתי מחליף אחת מהחתיכות החדשה.
איפשהו נאמר לי שתדירות ההחלפה אצלי גבוהה מדי אז נתתי לפרלון חודש וחצי להיות בלי להחליף אותו.
שבוע שעבר רציתי להחליף חלק מהפרלון וכשהוצאתי את אחת מהחתיכות והזזתי את האחרות (אני נותן לפילטר לעבוד תוך כדי ההחלפה) המים התחילו להתמלא בהרבה לכלוך דק שנראה כמו אבק.

מוכר בחנות אמר לי שיש חומר שנקרא "מצליל מים" שיגרום לחתיכות להידבק זו לזו כדי שיהיה יותר קל להן להיתקע בפרלון.
כשקמתי למחרת בבוקר המים שוב היו נקיים (הפרלון התלכלך).

אתמול פשוט הוצאתי את כל הפילטר, פירקתי וניקיתי אותו כולל שטיפת הקרמיקות במי אק'.
אבל בגלל שהבנתי שזה לא טוב לזרוק את כל הפרלון השארתי 2 חתיכות שהיו יחסית יותר נקיות ושמתי אחת חדשה.
את הפחם לא שטפתי במי ברז רק שמתי בתוך מי אק' והחזרתי אחרי שניקיתי את הפילטר.
המים שוב התלכלכו אבל לא כמו ביום שני - שוב היה "אבק" אבל הרבה פחות. גם היום בבוקר המים נקיים יחסית.
1. האם האבק הזה מזיק לדגים (המוכר אמר שלא).
2. האם כדאי פשוט לזרוק את כל הפרלון ולשים חדש? אני חושש שבגלל שגם שטפתי את הקרמיקות תהיה קריסה ביולוגית כי אולי חלק מהבקטריות מתו עד שהפילטר חזר למקומו.
3. האם צריך לשטוף את הפחם הפעיל? יש לי אותו כ 3 חודשים (ZORB - CHEMI PURE) ואם כן צריך במי אק' או שמי ברז מספיק טובים?

תודה,
משה.
haim_mo לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/02/2007, 13:47   #2
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

ציטוט:
כחלק מהתחזוקה השוטפת אני מחלק את הפרלון ל-3 חתיכות וכל פעם בשבועיים/שלוש הייתי מחליף אחת מהחתיכות החדשה.
אם הפילטר מבוסס כראוי עם המדיה הביולוגית, כלומר שהיא מהווה את רוב נפח המדיות, יהיה אפשרי להחליף את כל הפרלון ללא דאגה.
ציטוט:
איפשהו נאמר לי שתדירות ההחלפה אצלי גבוהה מדי
ממש לא!
א. לא ניתן לקבוע זמן החלפה קבוע לכלל המערכות, נעשה בהתאם לצבירת הרפש ע"י המדיה.
ב. כמו שציינתי קודם לכן, כאשר הפילטר מבוסס מבחינת מדיה ביולוגית - גם החלפה של כל הפרלון כל יום לא תזיק ואף תועיל.
יש לא מעט אקווריומיסטים שמחליפים כל שבוע ולפעמים יותר.

האבק לא מזיק באופן ישיר על הדגים,
אך כאשר נותנים לפילטר להתמלא הרבה זמן ברפש, זה יתפרק ויוסיף על העומס הביולוגי.

כיצד בדיוק שטפת את המדיה הביולוגית?

את הפחם אין צורך לשטוף.
מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 25/02/2007, 14:40   #3
haim_mo

ציטוט:
האבק לא מזיק באופן ישיר על הדגים,
אך כאשר נותנים לפילטר להתמלא הרבה זמן ברפש, זה יתפרק ויוסיף על העומס הביולוגי.
ביום חמישי עשיתי בדיקות אמוניה וניטראט והן יצאו תקינות (אמוניה 0 ניטראט בין 5-10).
ביום שבת החלפתי 25% מים כולל שאיבת רפש.
אני מניח שזה אומר שהמצב תקין.
ציטוט:
כיצד בדיוק שטפת את המדיה הביולוגית?
הוצאתי 2-3 ליטרים ממי האקווריום לתוך דלי, שמתי בו את הקרמיקות ניקיתי את הפילטר ולפני שהחזרתי אותן שיפשפתי אותן בידיים בתוך הדלי עם מי האקווריום.
בנוסף (אמרו לי שזה לא מזיק) שמתי עוד בקטריות שמתאימות לכמות של החלפת מים כפי שמופיע על האריזה כדי לחזק אותן במקרה וחלק מהן מת.

אז הדבר הכי טוב לעשות עכשיו זה פשוט לזרוק את כל הפרלון הישן ולשים חדש?
haim_mo לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 26/02/2007, 10:59   #4
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

ברירת מחדל Re: "אבק" במים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי haim_mo
שלום,

יש לי אק' 240 ליטר שרץ כבר מעל שנה, פילטר עליון רטוב/יבש עם פרלון קרמיקות ופחם פעיל.
באק' יש 2 גורמי פנינה, 5 פלטים 10 מולים 2 פלקו, 5 קורידורסים 10 זברה דניו ו 5 ניאון שחור.

איפשהו נאמר לי שתדירות ההחלפה אצלי גבוהה מדי אז נתתי לפרלון חודש וחצי להיות בלי להחליף אותו.
שבוע שעבר רציתי להחליף חלק מהפרלון וכשהוצאתי את אחת מהחתיכות והזזתי את האחרות (אני נותן לפילטר לעבוד תוך כדי ההחלפה) המים התחילו להתמלא בהרבה לכלוך דק שנראה כמו אבק.

מוכר בחנות אמר לי שיש חומר שנקרא "מצליל מים" שיגרום לחתיכות להידבק זו לזו כדי שיהיה יותר קל להן להיתקע בפרלון.
כשקמתי למחרת בבוקר המים שוב היו נקיים (הפרלון התלכלך).

אתמול פשוט הוצאתי את כל הפילטר, פירקתי וניקיתי אותו כולל שטיפת הקרמיקות במי אק'.
אבל בגלל שהבנתי שזה לא טוב לזרוק את כל הפרלון השארתי 2 חתיכות שהיו יחסית יותר נקיות ושמתי אחת חדשה.
את הפחם לא שטפתי במי ברז רק שמתי בתוך מי אק' והחזרתי אחרי שניקיתי את הפילטר.
המים שוב התלכלכו אבל לא כמו ביום שני - שוב היה "אבק" אבל הרבה פחות. גם היום בבוקר המים נקיים יחסית.
1. האם האבק הזה מזיק לדגים (המוכר אמר שלא).-לא מועיל
2. האם כדאי פשוט לזרוק את כל הפרלון ולשים חדש? אני חושש שבגלל שגם שטפתי את הקרמיקות תהיה קריסה ביולוגית כי אולי חלק מהבקטריות מתו עד שהפילטר חזר למקומו.-אין בעיה
3. האם צריך לשטוף את הפחם הפעיל? יש לי אותו כ 3 חודשים (ZORB - CHEMI PURE) ואם כן צריך במי אק' או שמי ברז מספיק טובים? לא שוטפים פחם פעיל ומחזירים אותו לעבודה..מחליפים אותו כי אחרי תקופה מסויימת ששונה בין הפחמים הוא פשוט מפסיק לספוח ומתחיל לפלוט.

תודה,
משה.

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול