AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 13/12/2021, 18:29   #1
רוי

הסמל האישי שלרוי

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל פוסט הקמה מרינה (וניטראט גבוה)

היי לכולם
בגדול לא כך כל הרמה, האקווריום חוגג החודש שנה, אבל יש בעיית ניטראט קלה אז אמרתי ננצל את ההזדמנות לשתף אותו

פרטים כלליים
אקווריום מרינה
180 ליטר
מליחות 1.014
סלעים מלאכותיים של AF

אוכלוסייה
2 נמו
1 נצרן ליצן קטן
2 טווסונים
נצרן ניגר קטן
קורל ביוטי קטן
5 קרדינלים קטנים
כרומיס סגול

משטרי האכלות
פעמיים-שלוש ביום אוכל יבש vitalis
פעם בשלושה ימים-תולעים קפואות טרופיקל 4 ב 1

סינון ותאורה
סאמפ אחורי עם פרלון ופורק רד דוויל s-150 (יודע שהוא קטן לנפח אבל זו מרינה ולמיטב הבנתי גם ככה לא חובה)
תאורה 6 שעות ביום לדים שקניתי בעלי אקספרס של חברת smtpet

תוספים
כל יום 4 מ"ל של redsea algae management no3o4-x

ערכים
Ph 8.2
אמוניה 0
ניטריט 0
ניטראט 50 (גם לאחר החלפת מים)

טופל בקופר עקב נקודות לבנות, כרגע הוא מאופס אחרי פחם. כרגע הפחם לא נמצא.
האם כל מה שאני צריך זה סופח ניטראט? מדוע הוא כזה גבוה?

תמונות לכיף:

רוי לא מחובר   הגב עם ציטוט
רוי, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Monday 13/12/2021, 19:29   #2
ytz

הודו לך על 424 הודעות 472 פעמים
סוג אקווריום: 120 ליטר צמחיה - 20 ליטר צמחיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: פוסט הקמה מרינה (וניטראט גבוה)

סוף סוף מישהו מעיר את המלוחים
אין לי הבנה כלל בתחום
אבל
מבחינת העיצוב אני חושב שיש מקום (תרתי משמע) לרווח את הסלעים
ytz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ytz, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Tuesday 14/12/2021, 10:13   #3
שי ב

הסמל האישי שלשי ב

הודו לך על 13 הודעות 13 פעמים
סוג אקווריום: מרינה - 500 ליטר
וותק בתחום: 22 שנים

ניטראט 50 זה בסדר במרינה, תשדל לא לעבור את זה
כל כמה זמן אתה מחליף מים וכמה אחוז ?
אתה יכול לשים מידה ביו פלסטיק או https://www.reefshop.co.il/product/2796/
תעלה מליחות לאט ל- 1.018 לפחות
שי ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 14/12/2021, 15:37   #4
רוי

הסמל האישי שלרוי

הודו פעם אחת בהודעה אחת

האמת אני מאוד אוהב את העיצוב והוא יוצר הרבה מקומות מסתור. בגלל הזווית כנראה לא רואים אנזה לצלם מלמטה בהמשך.

לגבי המליחות למיטב הבנתי עוד המליחות שלי גבוהה ואפשר להוריד עוד כי זה מונע טפילים. לצורך העניין בחנויות הבנתי שהם על 1.013-1.014...

וגם לגבי הניטראט הבנתי שגבוה, כבר לא יודע מה נכון חח
מחליף כל שבוע בין 15-20 אחוז
עדיין לא נקרא Tuesday 14/12/2021, 15:58   #5
H5806

הודו לך על 88 הודעות 128 פעמים
סוג אקווריום: 26 ליטר ועוד פינתי פנורמי 100 ליטר

נראה מדהים לאחרונה התחלתי מאד לחבב את המלוחים

ובאמת סוף סוף יש קצת עצי הקמה של מלוחים עוקבת לכל עידכון

אני פה בשביל ללמוד
H5806 לא מחובר   הגב עם ציטוט
H5806, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Tuesday 14/12/2021, 22:50   #6
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

הודו לך על 186 הודעות 212 פעמים

1. למה כל כך הרבה האכלות (היה לך בעבר ציקלידים) מיותר ומזיק פעם ביום האכלה כמות קטנה
אתה רוצה להעשיר במזון קפוא תפשיר ואת המים של ההפשרה תסנן ואל תכניס למיכל
ותעשה את זה פעם פעמים בשבוע גג
2. תקנה פורק גם של חברה טובה וגם שמתאים לנפח בגדול לקחים לפחות דגם אחד יותר...
3. גובה המצע צריך להיות 0.5 גג 1 סמ לא יותר.

למה לקנות מסלעה מלאכותית ולא סלעים יבשים שבהם בטוח יש המון. קום לבקטריות להתפתח מה גם שסלעים יבשים לרוב זולים ויפים יותר...
אק' 86 ליטר >((((;> אק' 30 ליטר שרימסיה פילטרפריים 20.
משה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/12/2021, 00:14   #7
רוי

הסמל האישי שלרוי

הודו פעם אחת בהודעה אחת

לגבי ההאכלות אני מעדיף לתת כמויות יותר קטנות כמה פעמים ביום כל עוד האוכל כולו נאכל. ברוב המקומות רשום בשפי המידע של כל מיני דגים שהם יישמחו לכמה האכלות במקום פעם ביום אז אני משער שזו גישה. כנ"ל לגבי המסלעה, התחברתי לצבע ולצורה וזה היה משמעותיתי יותר זול. שוב טעם אישי משער.

תודה על ההערה על החצץ אוריד את הגובה וגם אסנן את המים
אשמח שנתפקס בבעיית הניטראט אם אפשר. עניין אותי מאיפה הוא הגיע
עדיין לא נקרא Wednesday 15/12/2021, 10:44   #8
שי ב

הסמל האישי שלשי ב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי רוי צפה בהודעה
האמת אני מאוד אוהב את העיצוב והוא יוצר הרבה מקומות מסתור. בגלל הזווית כנראה לא רואים אנזה לצלם מלמטה בהמשך.

לגבי המליחות למיטב הבנתי עוד המליחות שלי גבוהה ואפשר להוריד עוד כי זה מונע טפילים. לצורך העניין בחנויות הבנתי שהם על 1.013-1.014...

וגם לגבי הניטראט הבנתי שגבוה, כבר לא יודע מה נכון חח
מחליף כל שבוע בין 15-20 אחוז
נכון וזהו הסיבה שהם עובדים על מליחות נמוכה, אבל במשך הזמן זה פוגע בדגים,
וגם במליחות גבוהה צבעי הדג הכי טובים שיש, אני עובד מרינה על 1.025 כמו ריף
עדיין לא נקרא Wednesday 15/12/2021, 14:44   #9
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי רוי צפה בהודעה
לגבי ההאכלות אני מעדיף לתת כמויות יותר קטנות כמה פעמים ביום כל עוד האוכל כולו נאכל. ברוב המקומות רשום בשפי המידע של כל מיני דגים שהם יישמחו לכמה האכלות במקום פעם ביום אז אני משער שזו גישה. כנ"ל לגבי המסלעה, התחברתי לצבע ולצורה וזה היה משמעותיתי יותר זול. שוב טעם אישי משער.

תודה על ההערה על החצץ אוריד את הגובה וגם אסנן את המים
אשמח שנתפקס בבעיית הניטראט אם אפשר. עניין אותי מאיפה הוא הגיע
אולי אתה מפספס אבל כל מה שרשמתי לך הוא "פוקוס" על הבעייה שלך אני ממש לא עניתי לך "מסביב" ולכן גם מספרתי כל מה שבמספרים אלו הגורמים לבעית הנטראט שלך במיכל

האכלות מרובות ממש לא מתאימות במלוחים
אתה אמור לתת כמות קטנה, ממש כמה גרגירים בודדים פעם ביום וזהו.
דגים שלא אוכלים יבש עניין אחר וזה לא הנושא ולהם ניעד קפוא או חי.
כמו כן למה להאכיל בתולעים זה עוד דבר שכדי לשנות אם כבר קפוא אז סקאלופ/ שרימס /ציקלופ וכו' לא ארטמיה ולא תולעים זה מאוד מזהם את המים.

גם אם כל האוכל נאכל ולא נוגע בקרקעית האוכל הזה בסופו של דבר יוצא מהיכן שהוא
גם אם תיתן לדג 20 פעמים ביום אוכל הוא יבוא לאכול זה האופי של דגים. אוכלים עכשיו כי לא יודעים מתי תהיה פעם הבאה (ולפעמים זה בטבע יכול להגיע לשבועות)

אין דבר כזה "דג שמח" זה יותר הרגשה שלנו החובבים שרואים דג שוחה ומגיב להאכלות וכו'

לגבי המסלעה לא הכנסתי אותה בתור גורם מספר 4 אך עם זאת חשוב לשים לב שהיא מספיק מחורצת ושבאמת תספק מצע מספק לבקטריות אני באופן אישי לא מת על מסלעות כאלו (מה גם שהמראה שלהם לא אמיתי) ולגבי המחיר לא יודע כמה עולה מסלעה סינטטית אבל סלע יבש עולה 15-20 של לקילו

אני מאוד ממליץ לך לבצע את הצעדים שטרחתי לכתוב לך זה בדיוק מה שגורם לך לבעיות ועל פי הסדר

בנוסף לא כתבת כל כמה זמן אתה מחליף פרלון בסאמפ
בגדול צריך גג פעם בשבוע אני יודע שיש כאלו שמושכים (מה שלא ברור מדוע החלפה זה שנייה ועולה גרוש) אבל לפחות בחודשים הקרובים שאתה רוצה להוריד ערכים תעשה את זה

נערך לאחרונה על ידי משה, Wednesday 15/12/2021 בשעה 14:49.
עדיין לא נקרא Thursday 23/12/2021, 02:23   #10
רוי

הסמל האישי שלרוי

הודו פעם אחת בהודעה אחת

מתנצל משה, לא הבנתי שאלו יכולים להיות הגורמים לניטראט הגבוה וחשבתי שאלה המלצות כלליות.

בכל אופן הפנמתי את ההערות כמובן, גובה החול הורד דרסטית, הפרלון מוחלף כל שבוע, ומאכיל הרבה פחות וכשמאכיל עם תולעים מסנן את המים.

שיניתי את העיצוב מסלעה לאחד שאני אוהב הרבה יותר ונותן יותר מקום לשחות ויותר מקומות מסתור. הנה סרטון למי שמתעניין

עדיין לא נקרא Thursday 23/12/2021, 10:41   #11
שי ב

הסמל האישי שלשי ב

גובה המצע גבוה מדי, אפשר לוותר בכלל על החול
למה סלעים דמה ? לא יפתחו עליהם בטריות טובות
עדיין לא נקרא Thursday 23/12/2021, 10:47   #12
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

עוד משהו שנוסף בדיוק לאחרונה
שינוי מסלעה
שינוי מסלעה יכול לעלות ערכים קח בחשבון ותמתין עם המשך איכלוס כמה שבועות.

גם עלול להיות קשור אם כי בעקיפין
המשאבת גלים בצד השמאלי מלמטה תן לה נטיה קלה כלפי מעלה
ותוסיף משאבה בצד הנגדי שלה (מימין למסתכל על המיכל) עם נטייה קלה למעלה לכיוון האוורפולו/ הפילטר או מה שאוסף את המים
בעצם יש מעין "פנג פונג" אולי יותר "מסירות" מהמשאבה התחתונה לעליונה לסינון המים...

בהמשך תחליף את התולעים בציקלופ או שרימס או סקאלופ בצי לובסטר וכו' יותר דברי ים עדיף ופחות מזהם (לא ארטמיה מובקעת כי היא גם מזהמת)

תמשיך בישום של כל הסעיפים ואני בטוח שתראה שיפור כמובן תוך החלפות מים פעם בשבוע 7%-10% זה צריך להספיק (מיוחס למערכת תקינה עם פורק טוב מערכת סינון טובה וכו')

לאחר ישום כל השלבים בוא נגיד חודש לאחר מכן תתחיל לבדוק
באופן קבוע ניטראט ופוספט על בסיס יומי ובאותה שעה חשוב מאוד את הפעולה הזאת כדי לעשות למשך שבועיים כשיש לך את הנתונים של שבועיים אתה תדע כמה נטראט וכמה פוספט המיכל שלך מיצר ביום וכמה בערך בשבוע לפי זה תדע מה כמות הסופח שצריך לשים
בגדול לניטראט וודקא (חפש טבלה לשימוש באתר) ופוספט סופח על בסיס ברזל חברות טובות רואה גרמניה או בריטוול USA
אבל וזה ממש חייב להזהר אסור להוריד רק נטראט חיי לאזן ולהוריד גם את הפוספט אחרת מכת ציאנובקטריה תופיע
אבל שני אסור להוריד פוספט מהר זה עלול לגרום לקריסת מיכל אפילו שאין בו אלמוגים וכו' כדי להזהר כי ברמות גבוהות זה יכול להשפיע גם על דגים

ד"א גם לי נראה שהמצע גבוהה תזכור המצע זה בשבילך עד 1 סמ
עדיין לא נקרא Tuesday 28/12/2021, 21:27   #13
רוי

הסמל האישי שלרוי

הודו פעם אחת בהודעה אחת

לגבי החול - יש טווסון שמתחפר ואני גם אוהב את זה ויזואלית. באמצע היה ריכוז גבוה של חול משום שהמשאבה העיפה כל מה שהיה באמצע אבל בשאר האקווריום הגובה לא גבוה.

לגבי הסלעים - מדובר בסלעים של חברת אקווה פורסט, יש עליהם ביקורות מאוד טובות ויש לי עוד מצע של בקטריות בסאמפ (מין לוח כזה) קישור לסלעים: https://aquaforest.eu/en/product/af-rock/

לגבי המשאבת גלים: אין אוברפלואו באקווריום, יש בצד ימין למטה רשת שדרכה המים עוברים לסאמפ האחורי ולכן יש אחת שמעיפה את המים מצד שמאל לימין (לכיוון הרשת)
עדיין לא נקרא Tuesday 28/12/2021, 21:33   #14
רוי

הסמל האישי שלרוי

הודו פעם אחת בהודעה אחת

*** עדכון:
היום הייתי בפרש ריף. נבדקו הערכים הבאים:
ניטראט - 0.5 מה שאומר שהערכה שיש לי של רדסי כנראה הייתה תקולה. הוא אמר לי שמה שהוא משתמש מאוד אמין ואין לי בעיית ניטראט.

מגזניום 810 - אמר שאמור להיות 1200 ונמוך ולכן נרכש תוסף מגנזיום שאתווסף לאן לאט (מותר עד 100 PPM ביום)

פוספאט - 0.15. נרכש סופח פוספאט ושמתי אותו בסאמפ מאחורה. אמתין ואבדוק פוספאט ואז אם התאפס אוציא אותו.

קלציום - 370. נאמר לי שצריך להיות 400 אז אין טעם לתסף וזה יגיע מהמלח

KH - 13

בלי קשר רכשתי מערכת אוסמוזה כדי לשפר את האיכות של המים. צריך לחבר אותה ואז מאמין שיהיה בסדר.

אשמח הערות/הארות
עדיין לא נקרא Wednesday 29/12/2021, 10:45   #15
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

שלום,
אני יכול להבין שאתה אוהב את ההתחפרות של הדג בחול אבל עדיין זה לא משנה את העובדה
מצע 0.5-1 סמ מעבר לזה ממש לא טוב, צריך להבין כדי להצליח צריך לסגל לעצמנו הרגלים והבנות זה "שכיף" להאכיל כיף מצע גבוהה זה עדיין מאוד בעייתי במים מלוחים.

לא מכיר את הסלעים לעומק וגם פחות מעוניין לבדוק כי הבדיקה זה להכניס למים ולראות שזה עובד באותו יחס של סלעים טובים של מים מלוחים (כך שתתסלח לי אבל אני לא הולך לעשות את זה..) האם הסלעים מחוררים ומחורצים כמו סלעים רגילים ובעלי אותו חיספוס כמו סלעים יבשים אז סבבה אולי זה סדר אחרת בעייתי מאוד (לא רואה סיבה להחליף מוצר מעולה טבעי בחיקוי תעשיתי של פסטיק או פולימיר מיותר, ביחוד לאור המחיר הזול של סלעים יבשים).

בגלל נתון בעיתי אחד אתה נגרר לנתון בעייתי נוסף סאמפ חייב להיות נקי וללא מצע לבטריות, ללא סלעים ללא ביו בולס וללא שום דבר רק משאבות חימום פורק סופחים וכו.
בטח ובטח בסאמפ אחורי.

אני באופן אישית חושב שאתה לא פועל נכון יש לך שאלה בעייה תתיעץ עם גוף נטרלי לא עסקי...
כתבתי לך מה צריך לעשות לדעתי ופירוט על תהליך הבדיקה כדי לחשב כמה פוספט וכמה נטראט

ובעדינות: לא הייתי נוהג כך ממש אבל ממש לא סומך על בדיקה שנעשת בסטיק ולא בערכה כימית לכל נתון ערכת בדיקה כימית משל עצמה
תחשוב על זה למה שמשהו יקנה איזה 7 ערכות בדיקה (ויותר) אם אפשר סטיק אחד אמין... (ואין כזה אמין)

חבל לי שאתה לא מקשיב ממליץ לך בצורה חברית לעבור על כל העץ שלך שוב...

בנוסף לדעתי אוסמוזה במרינה גורם לאיבוד אחד היתרונות הגדולים בה שזה החלפת מים בקלות ללא התארגנות מראש והוספת אנטי כלור וזהו (מה גם שזה לרוב מיותר אך כמובן לא מזיק לדגים עצמם)
זה לא מה שיוריד לך את הפוספט מהמים ולא את הנטראט)
עכשיו עם אוסמוזה להתחיל לאגור את המים לפני החלפת מים... מיותר לטעמי (אגב היתרון השני של מרינה ולא פחות חשוב זה שאין חסרי חוליות ואלמוגים אז אפשר ורצוי לטפל טיפול תרופתי גם טיפול מונעה וגם בעת מחלה)

יש לך מרינה כך שלא ברור לי למה זה מעניין מה ערכי קלציום מגנזיום יודע מה גם אלקלינטי מילא אם היה אומר לך גם מה הPH הייתי יכול להבין בדיקת אלקליטי כבאפר לPH

כתבתי לך והסברתי במפורש איך מה לעשות טרם הכנסת סופח פוספט וכתבתי גם איזה חברות טובות ועל בסיס מה.. וגם הדגשתי לך מה לעשות לפני וזה מאוד חשוב

סתם שתבין
תסתכל על המלח שאתה משתמש בו אם הוא של חברה אמינה תראה מה ערכים שכתוב על הדלי.
אתה עושה החלפות מים מה התדירות ? (למרות שזה לא משנה כי אין לך צרכנים אין אלמוגים זה מרינה)
כך שכמעט (ואני אומר כמעט כדי להיות מסויג) אין ירידת ערכים בערכים הנל
שתבין בריף שם מיעוט אלמוגים אני לא ממליץ לתסף אלא להתבסס על החלפות מים וזה מספיק בהחלט.
אז במרינה באמת מה מעניין אותי הקלציום והמגנזיום איזה שלד סידני אני מתכנן שיבנה שם....
מקווה שאתה מבין את דיוק הבדיקה....

אני יודע שזה לא כיף לשמוע מביקורת אך כך אני רואה את הדברים על פי מה שאתה מתאר אותם וכדי שתצליח זאת האמת...

שלא תבין לא נכון אני לא שולל שיש טעות בבדיקה שאתה עשית שיכול להיות מסיבות רבות מתוקף דרך הקפדה על הוראות עד מוצר תקול (קשה לי מאוד להאמין שהמוצר תקול)
ובכל מקרה בדיקת מים לעולם תעשה עם ערכת בדיקה כימית ולא סטיק

נערך לאחרונה על ידי משה, Wednesday 29/12/2021 בשעה 11:08. סיבה: הוספת מידע
עדיין לא נקרא Wednesday 29/12/2021, 13:53   #16
רוי

הסמל האישי שלרוי

הודו פעם אחת בהודעה אחת

היי משה תודה על התגובה
זה לא שאני אוהב את ההתחפרות של הדג. ניסיתי לתת לו את התנאים שהוא צריך. מבחינתי אם יש דג מתחפר הוא צריך חול. זה לא בגלל שכיף לי להסתכל עליו מתחפר...

הסלעים לא בעייתים, המון חובבים מוסיפים סלעים ומדיות בסאמפ וגם ככה המליצו לי בנטפיש (יכול להיות ששוב האינטרסים העסקיים היו בדרך) אבל זה לא מפריע לי.

הבדיקה לא נעשתה עם סטיק, זו ערכת בדיקה כימית לכל דבר של רד סי. גם לי מאוד מוזר איך אצלי יצא ניטראט 50 ובחנות לא היה בכלל. זו הערכה:

האמת שכן הקשבתי ולקחתי את ההערות שלכם לתשומת ליבי.
מסכים איתך בהחלט שאוסמוזה זה כאב ראש, ויכול להיות שנתתי לבעל העסק להשפיע עליי. בתור חובבים אנחנו גם מסתמכים על דעותיהם אין ברירה.

רק להבהיר הניטראט יצא בסדר גמור והפוספאט טיפה גבוה אז הכנסתי סופח פוספאט. חוץ מהאוסמוזה שאולי מיותרת, אני לא מצליח להבין מה עשיתי לא בסדר...
עדיין לא נקרא Wednesday 29/12/2021, 15:30   #17
amfri

הודו לך על 44 הודעות 50 פעמים

משה הבעיה שקשה להשיג היום סלעים טבעיים כמו שהיו פעם ,גם יפים וגם משמשים
כמצע מצויין לגידול בקטריות .
amfri לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 29/12/2021, 22:54   #18
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

רוי:
אני שמח שאתה יודע לקבל ביקורת בונה (אני יודע שזה לא תמיד קל) כמובן שלכולנו מטרה אחת והיא ברורה

אני יותר ממופתע שלא בצעו את הבדיקה בסטיק ועברו ערכה ערכה ובדקו את כל הערכים
יחד עם זאת לא ברור לי מה בעל מרינה יעשה בנתון של קלציום מגנזיום ואלקליניטי (ואלקליניטי בהנחה שאין משהו קיצוני עם הPH)
לא המטרה לתסף להחליף מלח? זה מרינה זה לא מעניין ויותר מזה משתמשים במלח של מרינה כי הוא זול יותר

אני באופן אישי הייתי בודק את ערך הנטראט בעוד מקום כדי לקבל חוות דעת נוספת קח 2 דגימות תבדוק אתה בבית תבדוק בחנות ובעוד מקום ותראה מה קורה אם יש 2 תוצאות זהות מעולה אם לא תבודד משתנים כמו כמה זמן המים עמדו אצלך לפני הבדיקה וכו'.

טרם הכנסת סופח אתה חייב לדעת מה הערך המדוייק וכמה אתה רוצה להוריד זה לא שגר ושכח אחרת אתה עלול לקבל מכת ציאנו ואז אתה עוד תתחנן ל50PPM ניטראט שזאת תהיה הבעייה שלך (במרינה כמו שכבר נאמר זה לא סוף העולם אך עדיין לדעתי כדי לתקן)
אגב אם הסופח שלך לא על בסיס ברזל הייתי ממליץ לך להחליף (כמו שהמלצתי לך בעבר) וכמובן לא להפעיל עד שתדע כמה פוספט יש לך וכמה אתה רוצה להוריד ואל תשכח אתה במרינה לא בריף... תהנה מיתרונות

אין עוררים לגבי האוסמוזה מרינה זה מסרבל וגורם לאיבוד יתרון משמעותי וכפי של החלפת מים פשוטה מנגד כן מעלה את איכות המים (אגב עכשיו אתה צריך גם מד TDS ורצוי כזה עם יכולת בדיקה לפני המערכת וכזה אחרה כדי לבדוק מתי צריך להחליף סננים שוב זה לא שגר ושכח)

אני מאוד לא מסכים עם זה שצריך מדיות ביולוגיות במים מלוחים לדעתי זה אפילו בגדר של אבסורד, סלעים יבשים יכולים בנקל להחליף כל מדיה בעולם תחשוב עלזה באק של 180 ליטר כמו שלך יש נניח 20 קילו סלעים והם מחורצים ומסועפים תחשוב כמה מקום לבקטריות יש, חוץ מזה שהכנסת מדיות לסאמפ גורמת להצטברות רפש ולשטחים מתים מבחינת זרימות, מה שמעלה ערכים...
שוב סאמפ צריך להיות בית מרקחת מסודר נקי כבלים עם אזיקונים מסודרים משאבות ריאטורים וכו' לא קשקושים כמו תא בידוד לדגים או מקום לאכסון סלעים ועוד המצאות משונות שרק מזיקות עם הזמן.

שוב לדעתי אין תחליף לטבע...

amfi
האמת חדשת לי שהרי לא כל יום אני בודק את שוק הסלעים היבשים,
ועדיין אני חושב שזה טעות לקנות מסלעה סנטטית ואם אנשים לא יקנו מוכרים יביאו סלעים יבשים שהרי אחרת אנשים לא יקימו אק' מלוח...
ובאופן אישי אני הייתי מוכן לשלם יותר על סלעים טבעיים טובים ואיכותים מאשר כל מסלעה סנטטית באשר היא
כמו שהמשפט אומר סוס מנצח לא מחליפים...

סתם לסדר את האוזן כמה עולה מסלעה סנטטית כאילו מה מוכרים אז זה לפי קילו אול לפי גודל של סלע פלסטיק/פולימר...?
עדיין לא נקרא Thursday 06/01/2022, 18:22   #19
רוי

הסמל האישי שלרוי

הודו פעם אחת בהודעה אחת

עדכון מדדים
לאחר שלקחתי בחשבון את כל ההערות (תודה מראש)
כל המדדים מאופסים!

אמוניה ניטריט ניטראט - 0
מגנזים עלה ל 1200 בזכות התוסף (יש שיגידו מיותר, לא נורא כבר שמתי)
פוספאט לאחר סופח פוספאט על 0 אז הוצאתי אותו בינתיים.

ניטראט נבדק עם אותה בדיקה, אז או שאני התבלבלתי או שהאוסמוזה עשתה את שלה.
יש לציין שניתקתי את הממברנה והשארתי רק את שלושת הסננים, מה שעדיף מכלום (ישירות מהברז). מקבל זרם מהיר ובלי מים לבזבז.

השלב הבא לצרף דייר חדש, הקרדינלים לא שרדו את הנצרן ליצן (המהלך החכם היה להוסיף אותו בסוף...)
אז אנסה לאכלס בנצרנים ונתחנים קטנים.

תתעלמו מהשעות, זה כדי שאדע מתי כל בדיקה מסתיימת חח

עדיין לא נקרא Thursday 06/01/2022, 23:22   #20
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

תקשיב אתה חייב להבין עד הסוף את ההשלכות של מה שאתה עושה

הכנסת סופח פוספט (מבלי לדעת כמה פוספט המיכל שלך מיצר ביום וכמה בשבוע) הערך כרגע 0.00PPM ראשית זה ממש לא טוב כדי לשאוף לערך נמוך עד 0.03PM עכשיו אתה רוצה להוצאי?
זה לא עובד כך אתה מזעזע את המערכת לא יודע כמה מדיה הכנסת וכמה היא אמורה לספוח כי חסר נתונים שלא נבדקו לאורך תקופה מה אם אתה מנחש שיש כמות גדולה תוציא מעט אבל לא אתה הכל....

חייב להיות יחס מסויים בין פוספט לניטראט 1:20 זה בסדר גמור
אתה מאפס את אחד העריכים אתה מפר את האיזון ותגרום לציאנו בוקטריה
ושוב יש לך מרינה למה להתעסק בזה פשוט להוריד מעט את הפוסטפ שהפריע לך ולא ע"י סופח צריך לפתור את הבעייה ולא את הסמפטום.

תפסיק לתסף מגנזיום אין סיבה להוסיף זה לא תורם ותשאל את עצמך ואת מי שמכר לך וידע שזה מרינה למה הוא מכר לך תוסף מגנזיום למיכל של מרינה... שוב לא מתספים מה שלא צריך זה לא בגדר שמקסימום זה יעזור לא מתספים מה שלא מדדים ויודעים בדיוק כמה לשים ובטח ובטח לא מוסיפים משהוא שלא צריך להכניס למיכל....
בטח לא בגלל שכבר קנינו...

אתה חייב לבחור מה אתה עושה:
1. אתה עובד עם אוסמוזה מעולה לך על זה, ערכי מים מעולים לא צריך אנטי כלור מעט מסורבל אבל הטופ באיכות (אם אתה באמת בודק ערכי מים)
2. אתה הולך על מי ברז אתה חייב להשתמש באנטי כלור אך מנגד ממלא מים במהירות משווה טמפ והופ לסאמפ.

מה אתה עושה כרגע זה בחרת את האמצע ז"א אתה לא מקבל שום יתרון ומקבל רק את החסרונות
אתה חייב לעבוד עם אנטי כלור כי אתה לא עובד עם המברנה אז אתה סתם מעביר מים במערכת אוסמוזה ללא מברנה לא תורם לכלום חבל
קנית אתה מחליט זהה טוב לך על זה לא תמכור
ולא אין מצב שמי האוסמוזה הורידו לך את הניטראט במיכל זה לא עובד כך..

לעניין התמונות מאוד קשה לראות צבעים מצילום אך עם זאת מה שנראה מהתמונות
אמוניה לא נראה 0.00PPM אך נראה קטן מ0.2PPM הצבע נראה היכן שהוא באמצע (שוב אבל זה לפי התמונה)
ניטריט נראה 0.00PPM
ניטראט לא בטוח יתכן שמעט מאוד מעל ל0.00 PPM אבל בפרוש קטן משמעותית מ2

אתה צריך לשאול את עצמך מה השתנה שנטראט ירד בבדיקה שלך מפעמים שעברו הרי לא הכנסת סופח נטראט או שיש לך התפרצות אצות או שבדקת/בודק לא נכון (זה בפרוש לא מערכת האוסמוזה שעזרה לאפס)

שוב אני אנסה לעשות לך סדר
1. מתספים אם בכלל צריך רק לאחר בדיקה לא מכניסים טיפ של חומר למים ללא ידע ודאי שצריך וכמה בדיוק צריך כל סטייה מהכלל עלולה להיות קשה מאוד לתיקון
2. יש לך מרינה תהנה ממנה אל תתסף חומרים של ריף מיותר בזבזני ויכול במקרים מסוימים להזיק... (אני מקווה שלא קנית ערכת בדיקה למגנזיום כי זה ממש מיותר במרינה ואם לא קנית תזכור את הכלל לא מתספים מה שלא בודקים )
3. מציע לך מאוד מאוד להתרחק מהמלצות של בעלי אנטרס להגיע לחנות עם עם שאלות של כמה עולה מוצר ספציפי של חברה ספציפית כך לא ידחפו לך מוצרים שאתה לא צריך... (את האמת מאוד מכעיס שמוכרים למרינה תוסף מאגנזיום, שאת זה מתספים בריף עם כמה אלמוגים קשים טובים ורק לאחר שהחלפות המים לא מספיקות להתגבר על הצריכה של האלמוגים וזה קורה בריף משל כמה חודשים טובים...)
4. להבין תהליכים למה מכניסים למשל סופח פוספט למה להוריד את הפוספט? לכמה להוריד את הפוספט? כמה להוריד לאורך זמן? מה השלכות של הורדה? על מה הורדת הפוספט עלולה להשפיע? האם יש משהוא נוסף שכדי לשים לב אליו כאשר מורידים את הפוספט וכו'?

אני יודע שזה נשמע מוגזם אבל זה ממש לא כזה מספיק להקדיש כמה דקות לקריא ויש לך את כל התשובות מה גם שזה ימנע ממך בעיות בהמשך

בהצלחה
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא