AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 11/12/2022, 20:03   #1
Sahar3

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מתוקים
ברירת מחדל פיוריגן לאקווריום

היי ישלי אקווריום מאוכלס מאוד נפח של 72 ליטר ורמת הניטריט שלי יציבה עושה החלפות מים כל פעם בשבוע משתמש באנטי כלור ובקטריות באופן קבוע מנקה את הפילטר שאיבות רפש והכל אבל הייתי רוצה להוריד את רמת הניטריט יותר והבנתי שיש את המוצר הזה פיוריג׳ן שמסייע בכך אבל אני לא יודע איך להשתמש בו איפה לשים אותו איך לשים אותו והבנתי שזה בפילטר וישלי שם אבני קרמיקה ורציתי לדעת אם זה בסדר לשים אחד עם השני או שלא אשמח לעזרה בנושא תודה רבה🙏🏻
Sahar3 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2022, 05:43   #2
eddie1442

הודו לך על 56 הודעות 62 פעמים
סוג אקווריום: שרימפסיה, דגי להקה, דגי קרב
וותק בתחום: מילדות
ברירת מחדל תגובה להודעה: פיוריגן לאקווריום

שלום,
לא הבנתי מאיזו סיבה אתה רוצה להוריד את הניטרט יותר, הדגים שלך מראים מצוקה כל שהיא, יש איזה שהיא בעיה אחרת באקווריום או שזו איזה "שריטה" שלך?
לא הייתי עושה כלום אם הכול תקין, בטח שלא עם חומרים כימיים!!!, נקה פחות את הפילטר, תן לבקטריות יותר שטחים להתבסס בהם, אולי תדלל קצת אוכלוסייה ולאט לאט הרמה תתייצב. תן לטבע לעשות את שלו ולא לכימיקלים.
אם אתה עדיין מתעקש יש לך פה קישור לסרטון על שימוש במוצר
https://www.youtube.com/watch?v=lK9-I8KZSHE

בהצלחה
eddie1442 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2022, 06:32   #3
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Sahar3 צפה בהודעה
היי ישלי אקווריום מאוכלס מאוד נפח של 72 ליטר ורמת הניטריט שלי יציבה עושה החלפות מים כל פעם בשבוע משתמש באנטי כלור ובקטריות באופן קבוע מנקה את הפילטר שאיבות רפש והכל אבל הייתי רוצה להוריד את רמת הניטריט יותר והבנתי שיש את המוצר הזה פיוריג׳ן שמסייע בכך אבל אני לא יודע איך להשתמש בו איפה לשים אותו איך לשים אותו והבנתי שזה בפילטר וישלי שם אבני קרמיקה ורציתי לדעת אם זה בסדר לשים אחד עם השני או שלא אשמח לעזרה בנושא תודה רבהן¿½ן¿½ן¿½ן¿½
1. אתה מדבר על ניטריט או ניטראט?
2. יציבות זה חשוב אבל לפני שמחליטים לשנות משהו יותר משמעותי מה הערך המספרי.
3. פיוריג'ן הוא סופח, כשהוא מתמלא הוא לא אפקטיבי, לעומת המדיה שהיא בסיס לבקטריות המבצעות את מחזור החנקן (סייקל). לכן לדעתי אם אין בעיה בערכים ואין סיבה אחרת המצריכה שינוי אין סיבה להכניס פיוריגן במקום מדיה.
4. מבחינת ישום מכניסים אותו לפילטר במקום מדיה/ספוג/פחם (פחם כמובן לא אמור להיות בפילטר קבוע) תלוי מה יש בפילטר, לכן צריך לשקול טוב לפני שמשנים את המצב הקיים.
5 היתרון של הפיוריג'ן שאפשר להחזיר אותו למצב שמיש כשהוא מתמלא ע''י השריה באקונומיקה.

נערך לאחרונה על ידי שלולי, Monday 12/12/2022 בשעה 06:41.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2022, 07:58   #4
Sahar3

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שלולי צפה בהודעה
1. אתה מדבר על ניטריט או ניטראט?
2. יציבות זה חשוב אבל לפני שמחליטים לשנות משהו יותר משמעותי מה הערך המספרי.
3. פיוריג'ן הוא סופח, כשהוא מתמלא הוא לא אפקטיבי, לעומת המדיה שהיא בסיס לבקטריות המבצעות את מחזור החנקן (סייקל). לכן לדעתי אם אין בעיה בערכים ואין סיבה אחרת המצריכה שינוי אין סיבה להכניס פיוריגן במקום מדיה.
4. מבחינת ישום מכניסים אותו לפילטר במקום מדיה/ספוג/פחם (פחם כמובן לא אמור להיות בפילטר קבוע) תלוי מה יש בפילטר, לכן צריך לשקול טוב לפני שמשנים את המצב הקיים.
5 היתרון של הפיוריג'ן שאפשר להחזיר אותו למצב שמיש כשהוא מתמלא ע''י השריה באקונומיקה.
גם אם אתה משתמש בפילטר חיצוני אתה לא יכול לשים שם גם מדיות וגם פיוריגן?
זה סותר אחד את השני?
הערכים שלי יציבים ואני מדבר על ניטריט פשוט הייתי מעוניין להוריד את הניטריט מסביבות ה50+
וכן אני עושה החלפת מים כל שבוע שאיבות רפש והכל פשוט באקווריום מאוכלס כמו שלי הבנתי שזה מאוד יכול לעזור לייצב ערכים לטווח הארוך יותר (לא במקום החלפות מים כמובן)
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2022, 08:02   #5
Sahar3

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eddie1442 צפה בהודעה
שלום,
לא הבנתי מאיזו סיבה אתה רוצה להוריד את הניטרט יותר, הדגים שלך מראים מצוקה כל שהיא, יש איזה שהיא בעיה אחרת באקווריום או שזו איזה "שריטה" שלך?
לא הייתי עושה כלום אם הכול תקין, בטח שלא עם חומרים כימיים!!!, נקה פחות את הפילטר, תן לבקטריות יותר שטחים להתבסס בהם, אולי תדלל קצת אוכלוסייה ולאט לאט הרמה תתייצב. תן לטבע לעשות את שלו ולא לכימיקלים.
אם אתה עדיין מתעקש יש לך פה קישור לסרטון על שימוש במוצר
https://www.youtube.com/watch?v=lK9-I8KZSHE

בהצלחה
הערכים של המים טובים ותקינים אבל בזמן האחרון היו לי כמה מקרי תמותה באקווריום מוזרות מאוד ולא צפויות לא ראיתי סימנים מקדימים לכך גם תמיד מסתכל על הדגים כל יום לראות שהם נראים בריאים וטוב אז אני מנסה לשמור על יציבות של המים כמה שיותר אפשר
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2022, 11:39   #6
שלולי

ציטוט:
הערכים של המים טובים ותקינים אבל בזמן האחרון היו לי כמה מקרי תמותה באקווריום מוזרות מאוד ולא צפויות לא ראיתי סימנים מקדימים לכך גם תמיד מסתכל על הדגים כל יום לראות שהם נראים בריאים וטוב אז אני מנסה לשמור על יציבות של המים כמה שיותר אפשר
אולי תיתן לנו יותר פרטים מבחינת המיכל, אם אתה מדבר על תמותה מפתיעה מתי הדגים מתו?
עדיין לא נקרא Monday 12/12/2022, 11:44   #7
שלולי

ציטוט:
גם אם אתה משתמש בפילטר חיצוני אתה לא יכול לשים שם גם מדיות וגם פיוריגן?
זה סותר אחד את השני?
הערכים שלי יציבים ואני מדבר על ניטריט פשוט הייתי מעוניין להוריד את הניטריט מסביבות ה50+
וכן אני עושה החלפת מים כל שבוע שאיבות רפש והכל פשוט באקווריום מאוכלס כמו שלי הבנתי שזה מאוד יכול לעזור לייצב ערכים לטווח הארוך יותר (לא במקום החלפות מים כמובן)
בטוח שאתה דבר על ניטריט?
אם כן אז אתה בבעיה כי הוא אמור להיות מאופס ולא על 50. אם אתה מתבלבל עם ניטראט אז זה סיפור אחר.
בכל מקרה להפחתת ניטראט אפשר להשתמש בפיוריג'ן לדעתי עדיף לא על חשבון המדיה הביולוגית הקיימת אלא בנוסף לה.
אפשר גםלהוסיף צמחים חיים בעלי דרישות פחותות והם גם יסייעו בהפחתת הניטראט.
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2022, 00:17   #8
Sahar3

ציטוט:
בטוח שאתה דבר על ניטריט?
אם כן אז אתה בבעיה כי הוא אמור להיות מאופס ולא על 50. אם אתה מתבלבל עם ניטראט אז זה סיפור אחר.
בכל מקרה להפחתת ניטראט אפשר להשתמש בפיוריג'ן לדעתי עדיף לא על חשבון המדיה הביולוגית הקיימת אלא בנוסף לה.
אפשר גםלהוסיף צמחים חיים בעלי דרישות פחותות והם גם יסייעו בהפחתת הניטראט.
היי כן התבלבלתי התכוונתי לניטראט* וישלי מספר צמחים חיים אבל לא שתולים כי לא תיכננתי אקווריום צמחייה אני בדיוק מתכנן לקנות פילטר חיצוני על מנת שאוכל לשים את הפיוריגן ביחד עם המדיות הביולוגיות גם כי אני לא רואה פיתרון טוב יותר מזה למצב הנוכחי
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2022, 00:19   #9
Sahar3

ציטוט:
אולי תיתן לנו יותר פרטים מבחינת המיכל, אם אתה מדבר על תמותה מפתיעה מתי הדגים מתו?
היי כן לפני מספר ימים מת לי אינציסטרוס סופר רד משום מקום לא ציפיתי לכך הוא היה אוכל ובריא והכל עד לא מזמן פתאום יום לפני ראיתי שהצבע שלו דהה אט אט ויום למחרת אני מוצא אותו מת אני לא יודע גם מה הסיבה אני כל יום בוחן את הדגים שלי לראות שהכל תקין שהם אוכלים שהם נראים טוב ובריאים אבל אין לי מושג ממה זה קרה וממש שבוע לפני מתו לי שתי רז בורות חצויות גם מסיבה לא ידועה היו אוכלות היטב והכל נראות בריאות חזרתי הביתה מהעבודה ומצאתי אותן מתות…
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא