AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 24/02/2021, 10:31   #1
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים
ברירת מחדל הפתעות "על הדרך"

במיכל הקיבוצי שלי נמצאים בין השאר גם מספר פריטים של נאנאקארה "בלו ניאון".
מופע הצבע "בלו ניאון" הוא מוטציה טבעית שהרבו חובבים כדי לקבל קו צבע נקי, ובמהלך הזמן, בגלל ריבוי מאסיבי "בתוך המשפחה" (IN BREEDING ) מופיעים פריטים רבים שהתפתחותם אינה תקינה, עם עיוותי גדילה מסויימים. מסיבה זו בחרתי לאכלס מספר פריטים שרכשתי בחנות עם פריטים אחרים שקיבלתי מחוות הגידול "רוח ים". המים באקוריום הם מי ברז, ובמהלך הזמן כל ההטלות שהיו באקוריום (סקלארים, מולטישפינוזה, נאנאקארה) לא היו פוריות ולא בקעו.
להפתעתי, לפני כשבועיים וחצי גיליתי זוג נאנאקארה בתוך בור גדול שחפרו בפינת המיכל עם "ענן" של דגיגים שוחים סביבם. הדגיגים נשאבו והועברו אחר כבוד למיכל נפרד, חלק לא שרדו ואחרים מתפתחים בצורה יפה בתקוה שיגדלו ויתבגרו ללא עיוותים.
אתמול בערב בזמן שהייתי בקניות, קיבלתי הודעה עם סרטון מצורף מזוגתי המופתעת שגילתה את הזוג עם "נחיל" של דגיגים חדשים באותו הבור בו הטילו בפעם הקודמת.
https://www.youtube.com/watch?v=sfdB...ature=youtu.be
גם הפעם הדגיגים נשאבו למיכל נפרד, מקווה להתפתחות תקינה בשבועות הקרובים.
עידכונים יועלו בהמשך.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 24/02/2021, 10:35   #2
שישו

הודו לך על 34 הודעות 38 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: הפתעות "על הדרך"

יפה מאד משה

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
שישו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 24/02/2021, 15:19   #3
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים

יפה מאד.

לא נאנאקרה אלה אקרה כחולה

https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=1414
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 24/02/2021, 15:45   #4
moshen7

סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Y.R.T צפה בהודעה
יפה מאד.

לא נאנאקרה אלה אקרה כחולה

https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=1414
הפוך, גוטה, הפוך!!!! לפחות לפי מידע שקיבלתי מאיש מקצוע ותיק בתחום, מגדל ותיק מאוד, ביולוג ימי בהשכלתו שטוען בתוקף שזה קו צבע שפותח מהנאנאקרה ולא מהאקארה הכחולה.
בכל מקרה- דגים יפים מאוד וזה הכי חשוב.

נערך לאחרונה על ידי moshen7, Wednesday 24/02/2021 בשעה 15:49.
עדיין לא נקרא Wednesday 24/02/2021, 16:02   #5
שישו

הודו לך על 34 הודעות 38 פעמים

שניכם צודקים
משה בגלל שהם דגים יפים מאד
יואב בגלל שסו אקרה כחולה

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
שישו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 24/02/2021, 21:30   #6
Y.R.T

הסמל האישי שלY.R.T

משה, סנפיר הגב מלמד על הדג.
המסגרת כתומה.

אם בכל זאת אתה טוען שזו נאנאקרה, אשמח לדעת מאיזה סוג- ואז לחפש את הוריאנט "ניאון כחול" בגוגל.

בכל אופן, אני רואה שיש אצלך הרבה הטלות ממנים שונים של דגים- זה רק יכול להעיד על איכות המים, המזון והמגדל
עדיין לא נקרא Thursday 25/02/2021, 06:38   #7
moshen7

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Y.R.T צפה בהודעה
משה, סנפיר הגב מלמד על הדג.
המסגרת כתומה.

אם בכל זאת אתה טוען שזו נאנאקרה, אשמח לדעת מאיזה סוג- ואז לחפש את הוריאנט "ניאון כחול" בגוגל.

בכל אופן, אני רואה שיש אצלך הרבה הטלות ממנים שונים של דגים- זה רק יכול להעיד על איכות המים, המזון והמגדל
תודה על הפירגון.
בעניין המקור של בלו ניאון - ממש לא חשוב ואין צורך לפתוח ויכוח או דיון על זה. אני בהחלט מקבל את הדיעה שהמקור הוא מהאקארה הכחולה, הדגים דומים במבנה הגוף. אני הסתמכתי על מישהו שאני מאוד מעריך את ידענותו, בהחלט ייתכן שהוא טועה במקרה זה, כולם טועים לפעמים.
לעניין ריבוי ההטלות, כפי שכתבתי כבר בעצים קודמים, מעולם לא היתה ברשותי ערכה לבדיקת איכות המים. אחרי 54 שנים בתחביב, אני משתמש בדגים להבנת התנאים, ועל פי התנהגותם אני מתאים את הטיפול והתחזוקה.
ריענוני מים אני מבצע לכל היותר פעם בשבועיים-שלושה עד כ- 15 אחוז מהנפח עם שאיבת רפש, שטיפת הספוגים והפרלון - בסביבות פעם בשלושה חודשים.
הדגים מוזנים רק בטטרה ביטס מכיון שקיבלתי תוצאות מצויינות בעזרת המזון הזה, אין שום גיוון במזון אחר, כולל לא לזוגות מטילים (לא מקבלים מזון חי כפי שמומלץ לעידוד הטלה).
לצערי, אני לא יכול לגדל באקוריום צמחיה כלשהי בגלל שילוב של הטמפרטורות הגבוהות בחודשי הקיץ ודגים "חובבי צמחיה" ולכן המיכל "מקושט" בצמחיה מלאכותית.
3 פלקו גיבי צעירים דואגים לניקוי האצות מהזכוכית ומהצמחיה המלאכותית.
הבהרה לפני שיגיעו הנזיפות - אני בסך הכל מתאר את ההתנהלות שלי בתחזוקת האקוריום - לא ממליץ לאף אחד להעדיף שיטה זו על פני שיטות אחרות.
הגולשים 3 הודו לך moshen7 על הודעתך:
עדיין לא נקרא Thursday 25/02/2021, 10:45   #8
דעדוש רפי
אחראי תחום ציקלידים, סטיגריים ושוכני קרקעית

הסמל האישי שלדעדוש רפי

הודו לך על 302 הודעות 434 פעמים
סוג אקווריום: מים עם בעלי חיים כאלה ששוחים בו
וותק בתחום: מי שואל?

מזל טוב על הרבייה

סתם לידע כללי (יואב, אנחנו צריכים לכתוב פרופיל כבר לדג הזה ) זה אקרה בלו נאון (Electric blue acara).

דג חמוד מאוד שיצא לי לגדל ואפילו להרבות אותו, אפשר לראות את כל האינפורמציה בעץ הזה: Electric Blue Acara (בהחלט נראה כמו ננאקרה ), נשמח לעוד סרטונים שלהם.
דעדוש רפי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 25/02/2021, 11:15   #9
moshen7

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דעדוש רפי צפה בהודעה
מזל טוב על הרבייה

סתם לידע כללי (יואב, אנחנו צריכים לכתוב פרופיל כבר לדג הזה ) זה אקרה בלו נאון (Electric blue acara).

דג חמוד מאוד שיצא לי לגדל ואפילו להרבות אותו, אפשר לראות את כל האינפורמציה בעץ הזה: Electric Blue Acara (בהחלט נראה כמו ננאקרה ), נשמח לעוד סרטונים שלהם.
למרות שאני באמת לא רוצה לפתוח ויכוח, ואין כל חשיבות מי צודק, הרמת לי להנחתה אז כמה הערות:
1. הדג שאתה מתאר בעץ הישן הוא אכן הדג שאני מגדל.
2. מהמידע שאני קיבלתי, זהו אכן מופע צבע של NANACARA ANOMALA כפי שנכתב באחת התגובות לעץ שלך ע"י ליאור
אבל, וזה אבל גדול
3. הדגים ממש שכחו את היום שבו היו בגודל 6-7 ס"מ כפי שאתה כותב, הנקבה בגודל 7-8 ס"מ והזכר בסביבות 12 ס"מ. קשה לי להאמין שהם גדלו אצלי כל כך הרבה מעבר לגודל המקובל למין זה, מה שבהחלט מעורר שוב את הספקות בקשר למוצא הדג.
בקיצור - אני פשוט נהנה מהם, בלי קשר למוצא המדוייק.
החשש היחיד שלי, כפי שכתבתי בפתיחת העץ הוא מעיוותים בגלל הרביה המאסיבית בתוך קווי דם מצומצמים ( IN BREEDING ), נמתין בסבלנות ונראה בשבועות הקרובים.
עדיין לא נקרא Thursday 25/02/2021, 11:49   #10
דעדוש רפי
אחראי תחום ציקלידים, סטיגריים ושוכני קרקעית

הסמל האישי שלדעדוש רפי

הודו לך על 302 הודעות 434 פעמים
סוג אקווריום: מים עם בעלי חיים כאלה ששוחים בו
וותק בתחום: מי שואל?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moshen7 צפה בהודעה
למרות שאני באמת לא רוצה לפתוח ויכוח, ואין כל חשיבות מי צודק, הרמת לי להנחתה אז כמה הערות:

אין פה שום ויכוח יש פה דיון מתורבת

1. הדג שאתה מתאר בעץ הישן הוא אכן הדג שאני מגדל.

2. מהמידע שאני קיבלתי, זהו אכן מופע צבע של NANACARA ANOMALA כפי שנכתב באחת התגובות לעץ שלך ע"י ליאור
אבל, וזה אבל גדול
3. הדגים ממש שכחו את היום שבו היו בגודל 6-7 ס"מ כפי שאתה כותב, הנקבה בגודל 7-8 ס"מ והזכר בסביבות 12 ס"מ. קשה לי להאמין שהם גדלו אצלי כל כך הרבה מעבר לגודל המקובל למין זה, מה שבהחלט מעורר שוב את הספקות בקשר למוצא הדג.

האינפורמציה אשר נכתבה אי שם בשנת 2014 אכן לא מושלמת (כמו בלא מעט פרופילים שאנחנו מחדשים היום), את כל מה שרשמתי מצאתי ממעט מאוד מקורות, הדג היה ממש חדש בתחביב ובהחלט בהרוב הימים הוא אכן התפתח ליותר מהמידות אשר רשמתי.
מוצא הדג הוא היבריד מהמזרח (ראה ערך פלהואר הורן) והוא אינו קיים בטבע
אגב עם הזמן גילינו גם שהוא לא ממש מסתדר עם שרימפסים כמו שנטען בהתחלה.

בקיצור - אני פשוט נהנה מהם, בלי קשר למוצא המדוייק.
החשש היחיד שלי, כפי שכתבתי בפתיחת העץ הוא מעיוותים בגלל הרביה המאסיבית בתוך קווי דם מצומצמים ( IN BREEDING ), נמתין בסבלנות ונראה בשבועות הקרובים.
חלק מההיברידם בהחלט מתעוותים עם הזמן, ע"מ להשיג דם חדש, כדאי להוציא את אחד מבני הזוג, אגב בזהירות, כי פעולה שכזאת עלולה ליצור אנטי מצד הבן זוג אשר נשאר במיכל.
דעדוש רפי לא מחובר   הגב עם ציטוט
דעדוש רפי, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Thursday 25/02/2021, 14:03   #11
moshen7

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דעדוש רפי צפה בהודעה
חלק מההיברידם בהחלט מתעוותים עם הזמן, ע"מ להשיג דם חדש, כדאי להוציא את אחד מבני הזוג, אגב בזהירות, כי פעולה שכזאת עלולה ליצור אנטי מצד הבן זוג אשר נשאר במיכל.
ומה עושים עם בן הזוג השני? אני מאוד רוצה לגדל את הדגים האלו, וכל בן זוג אחר שאשדך לו/לה עלול גם כן להיות בעל קרבת דם
עדיין לא נקרא Friday 26/02/2021, 01:23   #12
Y.R.T

הסמל האישי שלY.R.T

אנחנו רק מתדיינים. השיח חשוב ללמידה של כולנו (כולל אותי).

הדג הזה פיתוח של אקרה כחולה ולא נאנאקרה אנומלה.
א. סנפיר גב עם מסגרת כתומה
ב. מבנה פנים וגוף מוצקים (נאנקרה אנומלה בעלת מבנה גוף גלילי).
ג. הצבע אלקטרוני בלו הוא "מוטציה טבעית" או פיתוח ידי אדם (בידוד גן), בעוד שהצבע המטאלי של הנאנאקרה אנומלה הוא טבעי לחלוטין.
ד. הגודל הסופי של הדגים של משה, מסגיר את מי הדג (אקרה מין גדול, נאנאקרה מין קטן).

לגבי הפרופיל בפרופיל של אקרה כחולה רשום שיש לה וריאציה מטאלית.

נערך לאחרונה על ידי Y.R.T, Friday 26/02/2021 בשעה 01:26.
עדיין לא נקרא Friday 19/03/2021, 11:33   #13
moshen7

הפתעה חדשה מאתמול בערב.
לאחר חודשים ארוכים של חיפושים אחרי מספר וריאציות מסויימות של סוורומים וסקלארים, הגיעו החבר'ה האלו, אתמול בערב
קרדיט גדול לחברי יואב להב, מחוות רוח-ים, שלשמחתי משווק את הדגים שלו בכל הארץ ובדרך פוגש מבחר הרבה יותר גדול ממה שאני יכול למצוא באזור הצפון (לצערי, רוב הפעילות והמסחר מרוכזים במרכז הארץ)
הדגים בגודל 10-11 ס"מ, בוגרים, מקווה שבקרוב יהיו זוגות.
הם נמצאים יחד עם הסקלארים הפרואנים, גם זוג מעורב יתקבל בברכה לצורך חיזוק הגנטיקה (מן הסתם, המוטציה הזו מנוונת גנטית באופן די משמעותי כדי לשמור על קו הצבע - הפרואנים הם קו טבעי נקי)
עדיין לא נקרא Monday 19/07/2021, 15:28   #14
moshen7

עידכון מהימים האחרונים - עוד הפתעה שנפלה עלי, 9 דנטומים צעירים שהגיעו אלי, ניתן לראות בבירור את ההבדל בינם לבין הסקלארים הפרואנים הותיקים אצלי.

נערך לאחרונה על ידי moshen7, Monday 19/07/2021 בשעה 15:48.
moshen7, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Monday 19/07/2021, 17:40   #15
אביב.ע

הודו לך על 40 הודעות 45 פעמים
סוג אקווריום: 330 ליטר דיסקוסים

יפים מאוד, תן לנו תמונה כללית
אביב.ע לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול