AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 14/01/2003, 14:31   #61
amnon

הסמל האישי שלamnon

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: אק' 600 ליטר ועוד כמה קטנים לגידול דיסקוסים צעירים
וותק בתחום: משנת 2001

ראשית אני חייב לציין שזהו העץ המרתק ביותר בפורום דיסקוסים וזה אודות לידידנו ויקטור!
ויקטור אשמח לקבל תמונות נוספות במיוחד של הזוג ואם יש בזמן הטלה ,זה יהיה גדול.

לגבי המחלה שתארת ,הקסמיטה וקפילריה נותנים בערך את אותם סימנים חיצוניים ,אך קפילריה לא תנוטרל ע"י פלג'יל .
צורת הטפיל של הקסמיטה הוא כתולעת ארוכה ,והפלג'יל מנטרל סוג זה של תולעים ,לעומת זאת
לקפילריה שצורתה כצורת אליפסה יש תרופה ידועה ובדוקה שמה:פלובנול ,התרופה אינה מסוכנת וגם לא רעילה במקרה של מינון גבוהה מדי .
אגב ,תרופה זו יעילה מאוד נגד טפילי זימים וכן להשמדת חלזונות.
amnon לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/01/2003, 00:05   #62
ויקטור

שלום לכם !!!

אלמיניסטר יתכן שאתה צודק ואני באמת הגזמתי אך זה נבא מחוסר ביטחון שאכן מדובר במחלה זו
לכן הלכתי על פורמלין שכנראה הרג את הטפיל יהיה אשר יהיה באחד הדגים....
בכל מקרה קראתי את העץ ואני חייב להודות כי הסימפטומים די דומים.

אמנון תודה לך על הערצתך אך אל תשכח שלא הייתי מגיע רחוק כל כך ללא עזר חברי הפורום.
בקשר לתמונות אין בעייה תבדוק את הדואל שלך בזמן הקרוב...

וכרגיל לסיכום עידכון!!!

אז ככה כרגע האקשן הולך באקוריום הרבייה ולא בתוך הקופסאות או הקערות נדמה לי ההורים קלטו את הרעיון (בלי עין הרע) הדגיגים כבר כמעט שוחים חופשי ההורים לא מגלים סימנים של קניבליות. מה שכן נדמה לי שלדגיגים יש קושי להצמד להורים או שהם עדיין לא רואים אותם...

כשהייתי מזיז אבן אויר בקערה כולם היו מתנפלים עליה ואכשיו כאילו ההורים לא שם, טוב אני אבדוק מחר מה קורה איתם.
יש לי גם בעייה עם הארטמיה יש לי 3 מיכלים שאני מנסה לתזמן איתם בקיעה ומוות של הנאפולי עד אכשיו הייה בסדר רק שהיום גיליתי כי רוב הנאפולי מתו והחדשים לא בקעו עדיין אז נתקעתי בלי סרטנונים.... לא טוב אבל אני מצליח לגרד אותם פה ושם מהמיכלים...

בכל מקרה תודה רבה לכם!!!

בברכה ויקטור.
ויקטור לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/01/2003, 01:07   #63
dagidag

ברירת מחדל מעניין מאוד

ויקטור סחויין
וגם לכל הח'ברה סחטיין

בהצלחה ויקטור
( אשמח גם לקבל את התמונות )
dagidag לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/01/2003, 01:19   #64
Wild Blue

להנאת כל החברים הנה חלק ממקבץ התמונות השני.
תהנו :G:
תמונות כאלו עושת תאבון :FOOD:

תמונה נוספת של הקערות הזנה שנתמכות באקווריום בעזרת ספלים לשם שמירה על טמפ' מים.

דור רביעי של דגיגים ניזון באחת הקערות ממשחת הביצים:

דור ראשון ושני שוחים להם בתיבות שנבנו ע"י ויקטור הם באמת מתחילים להראות כמו דיסקוסים צעירים.

ההורים המאושרים עם הההתחלה של הדור ה5 הפעם ההורים מתפלים בהטלה:

האב המאושר:

תמונה של כמעט כל המערכת הגידול:

תמונות של קופסאות גידול הדגיגים.

אינקובטור לארטמיה מקורי:

אינקובטור לארתמיה DIY עאלה ויקטור:
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/01/2003, 23:25   #65
ויקטור

שלום!

לצערי הרב אני לא מצאתי שום דגיגים היום אצל ההורים....

כנראה לא הייתי צריך להשאיר את הביצים עם ההורים, הם עדיין לא קלטו מה צריך לעשות עם הילודה.... באמת חבל.
סרטנונים עדיין אין לי בכמות מספקת להאכלת שני דורות של דגיגים ואני נאלץ להאכיל אותם בכמויות קטנות אך לעיתים תכופות יותר...

ווילד בלו שלחתי לך תמונות נוספות של הדגיגים.... ראיתי שאלו לא יצאו ברורות חשבתי אולי תחליף או תוסיף את אלה ששלחתי אכשיו...
ובלי שום קשר אני מודה לך על תמיכתך הרבה ועל כך שאתה מאפשר לי לשתף אנשים אחרים באוצרי...

בברכה ויקטור.
עדיין לא נקרא Monday 20/01/2003, 20:09   #66
Wild Blue

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dagidag
מחכים לתמונות והמשך עלילות ויקטור !
אני ממש מצטער שעדין לא העלתי את התמונות אבל הייתי באילת ומאז שחזרתי לא יצא לי עדין להגיע לזה אולי עוד כמה שעות אעלה אותם גם.
עדיין לא נקרא Monday 20/01/2003, 20:19   #67
Wild Blue

אתם יודעים מה החלתתי לעשות את זה עכשיו אז הינה התמונות החדשות:

זוג ההורים:

הדגיגים מהדור הראשון:

עדיין לא נקרא Tuesday 21/01/2003, 01:35   #68
ויקטור

שלום לכולם !!!!

עדכון על המתרחש....

לפני יומיים (מצטער שלא כתבתי אז אבל עדיף מאוחר מאשר לעולם לא) הייתה לי הטלה נוספת של ביצים בגלל שאני מנסה להביא לבגרות לפחות דור 1 או שניים החלטתי להשאיר גם הפעם את הביצים בפנים אצל ההורים ולא להעביר אותם למיכל נפרד... ושוב אכזבה..... בפעם הקודמת לפחות ראיתם בתמונות את הדגיגים שכבר בקעו מהביצים ונאכלו כאשר החלו לשחות בחופשיות הפעם אפילו לא היו דגיגים להאכל.... ההורים אכלו את הביצים עוד באותו הלילה שבו הם הטילו אותם.....

בקשר לדור הראשון והשני הם בריאים וגדלים מיום ליום ממש לא להאמין אני מתחיל לשים לב לכך שמתחילה להופיע עליהם תבנית של פסים אנכיים המתחילה מהסנפיר על הגב והבטן.... זה מה זה מתוק.... אני ממש שמח כי הם אוכלים קציצות בתאבון רב ולא מראים שם סימן למחלות או שביתות רעב... בלי עין הרע.... אז כמו שאמרתי יש לי 7 מהם.

הדור השלישי למי שעקב אחרי ההתפתחויות אצלי עד אכשיו (ואני מקווה שנשארו כמה נאמנים) אז זוכרים שסיפרתי כי הייתה לי תאונה עם הדור השלישי ורוב הדגיגים מתו ונשארו רק שלוש ?
אז הם עדיין בסדר (חוץ מהעובדה שהם שלוש) הם אוכלים טוב את הנאפולי יושבים בפינה כל הזמן אבל התאבון טוב אז אני מניח שזה רק אינסטינקט לא לצאת למיים הפתוחים של הקופסה כל עוד הם קטנים...

הדור הרביעי הולך מצויין הם עברו את הנקודה שבה הייה לי גל של גווית וזה בהעברה ממשחה לנאפולי... והם נראים מצויין !!! יש לי כ 35-45 דגיגים בריאים שאוכלים את הנאפולי בכל פה... וישל לי פה עצה למקרה שמישהו ילך בדרכי מסיבה זו או אחרת:
כאשר הדגיגים עדיין בתוך הקערות אוכלים את הנאפולי ומפסיקים לתת להם את המשחה אין צורך בלהתריד את הדגיגים בהעברה מקערה לקערה זה גורם גם לחוויה לא נעימה לדגיגי וגם עלול לפגוע בו פיזית.... מה שאפשר לעשות (ולפי התוצאות של הדור הרביעי זה עובד) זה רק להחליף מיים בקערה כלומר לשאוב את רוב המיים החוצה ולהוסיף מיים מחוממים וטובים חזרה לקרערה כמובן שלא צריך לשאוב את כל המיים הדגיגים משום מה לא אוהבים אויר צח... אלה רק עד לרמה שיש כסנטימטר מיים בתחיתית הקערה. אני משתמש בקופסת פלסטיק של סלט חצילים שקונים בסופר ופשוט כמו כף אוסף בעזרתה את המיים (למה קופסה זו ? היא שקופה וקל לראות אם בטעות אספתי איזה דגיג...) ואחר כך בעזרתה אני גם מחזיר מיים חדשים... אני ממליץ להפעיל לשניה את אבן האויר שנמצאת בקערה לעוצמה גבוהה ולהחזיר לנמוכה בצורה זו זה יעשה מערבולת במיים וירים ליכלוך נאפולי שמתו.... והדגיגים שהתפזרו יתקבצו שוב סביב אבן האויר.
חשוב:!!! לשים לב כאשר מפלס המיים בקערה נמוך הקערה לא יציבה ותתחיל לשוט (אם היא לא מתחילה לשוט סימן שאין מספיק מיים במיכל המחמם) אז זהירות שהקערה לא תתהפך כאשר מחליפים לדיגים את המיים.

בקשר למטופלי הפורמאלין... אני החזרתי אותם לאקוריום הראשי שלי עם שאר הדגים אחרי תקופה די ארוכה של ניקוי מערכות משאריות החומר (הדבר האחרון שאני רוצה זה פורמאלין ודגים בריאים). לצערי הם לא מגלים תאבון גדול ונוטים להסתתר בין הצמחייה... מה שבטוח אני לא מחזיר אותם לתמיסה! רציתי לדעת התרופות שרשמתם לי הן מסוכנות לדגים בריאים ?

ולבסוף ויילד בלו תודה לך על כך שהעלת את תמונותי אני מקווה שבתמונות החדשות רואים את הדגיגים ברור יותר...

בברכה ויקטור.
עדיין לא נקרא Tuesday 21/01/2003, 01:56   #69
wiz

אני מתפעל כל פעם ממידת ההשקעה שלך, ומן התוצאות המעולות שאתה משיג. תמונות הדגיגים הקטנים מדהימות !
שיהיה לך בהצלחה, ואנו נשמח לשמוע כל עדכון.
wiz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 21/01/2003, 01:56   #70
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 15 הודעות 34 פעמים

2 התרופות לא מסוכנות לדגים בריאים,
הם ספציפיות לחידקי גרם שלילי, ולכן גם באוכלוסית החיידקים בפילטר הם לא ממש פוגעות,

אני עוד מזועזע מהפורמלין...,
חמסה חמסה, העיקר שנגמר בשלום,
ושיהיו רק דיסקוסים יפים !
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 21/01/2003, 22:30   #71
Wild Blue

ויקטור בכיף תמיד שמח לעזור (גם אם תשלח עוד תמונות )

מתי אפשר לבוא ולקנות דגים
עדיין לא נקרא Wednesday 22/01/2003, 18:00   #72
amnon

הסמל האישי שלamnon

אלמי
מה זה חידקי גרם שלילי?
עדיין לא נקרא Thursday 23/01/2003, 13:02   #73
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

החיידקים מחולקים להמון משפחות, אחת המשפחות (הכלליות מאוד) נקראת גרם שלילי,
מה זה?

זה אומר שמבנה הדופן של החיידק , עשוי בצורה מסוימת אשר שונה מחיידקים אחרים, כמו בתמונה,

כשרוצים לחסל חיידק ממשפחה מסוימת, נותנים חומר שנקרא "אנטיביטיקה" כמו מטרונידזול לדוגמה, אשר ספציפית למשפחות עם מבנה דופן כזה,
ולכן אנטיביוטיקה היא נשק ספציפי לחולרע ספיציפית, אם תרצו הרחבה, כי זה ממש כללי, נעבור לפורום "מדע"... (כמו בגשש- בואו נעבור לשם..)..
ELMINISTER
עדיין לא נקרא Thursday 23/01/2003, 13:55   #74
amnon

הסמל האישי שלamnon

אם כך ,לאיזה משפחה שייכים החידקים המצויים בפילטר -שהם הבקטריות החשובות לנו?
עדיין לא נקרא Friday 24/01/2003, 19:32   #75
סנדר אמיר

ברירת מחדל אכילת דגיגים

יש התוענים שההורים אוכלים את הדגיגים במס' מצבים :
1 ) כאשר הם בלחץ - רצוי לתת להורים שקט לאחר הבקיעה , כאשר ההורים לחוצים הם דוחים את הדגיגים או אוכלים אותם.
2 ) מצב המים לאחר הבקיע הועלת אפשרות שירידה באיכות המים גורם להורים לאכול את הדגיגים.
כדי לבדוק את התענות הנ"ל.
סנדר אמיר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 13/02/2003, 23:56   #76
ויקטור

ברירת מחדל חזרתי

שלום לכולם!!!!

אני מצטער על העיכוב הארוך אך זה לא באשמתי....
בכל מקרה הנה עידכון נוסף על מה שקורה אצלי והפעם לפחות להבדיל מהמצב הביטחוני ההולך ומתרדר לפחות באקוריומים שלי יש חדשות טובות!

מאז העידכון האחרון היו לי מספר הטלות כושלות נוספות אך הפעם נדמה לי שהכל הולך כשורה... טוב לפחות חצי מההורים מוכנים לגדל את הילודה, טוב טוב הנה קצת פירוט :

בפעם האחרונה שהייתה לי הטלה נדהמתי לגלות שההורים לא אכלו את הביצים ולא אכלו גם את הדגיגים כאשר היו עדיין צמודים למצע הטלה אבל החלו כבר להתנוענע ולאחר כיומיים ראיתי את הקטנים צמודים לדפנות ההורים !!! אין לכם מושג כמה מאושר הייתי לראות מראה זה !!! בינתיים עברו כ חמישה ימים ואתמול כשנכנסתי להאכיל את הדגים הנקבה נבהלה ממני או ממשהו שעשיתי והחלה לטרוף את הדגיגים לשימחתי אני כבר מימן בלכידת דגים במצבי לחץ כאשר אין זמן לחשוב ולפי מיטב ידיעתי היא אכלה כ 4-6 דגיגים כך שהרוב שרד! ואכשיו כולם יושבים על הזכר ולא עוזבים אותו לרגע....

אתם יודעים צצה לי מחשבה מוזרה : אם יש מצב שבו ההורים לא פועלים לפי הטבע ואוכלים את ילדיהם, אז האם יכול להיות מצב שבו הדגיגים לא יודעים שהם אמורים להצמד להורים ?
לא משנה בכל אופן יש לי כ 40-60 דגיגים עם בטן מלאה ללא סרטנון ארטמיה 1 וכמובן ללא משחת ביצים הידוע לשימצה.

בכשר לדגיגים הגדולים יותר מהודורות הראשונים אז לר היו ביניהם אבדות וחלקם הגיעו לגודל של 5 שקלים ואף חצי שקל!!! אני ממש שמח בשבילם וכמובן בשביל עצמי!

אני ביממה הקרובה אשלח תמונות חדשות מחדר היולדות והפעם אם הכל ילך כשורה תראו דגיגים היושבים על האב המאושר. (לא לא עלי, על הדג.... )
תראו גם תמונות חדשות על הדגיגים היותר בוגרים וגם דגיגים מדור הביניים.

בברכה ויקטור.
עדיין לא נקרא Friday 14/02/2003, 00:37   #77
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

איל אומרים , תמיד שמחים לעידכונים
ועוד יותר שמחים לעידכונים שמחים
עדיין לא נקרא Friday 14/02/2003, 17:13   #78
ויקטור

שלום !

רציתי לדעת כמה זמן אני אמור לתת לקטנים להשאר על הזכר ?
ומה אני אמור לעשות איתם כאשר יגיעו לגודל המאפשר אוכל גדול יותר כגון נאפולי או קציצה מגורדת ?

מחכה לתגובות.

אגב וילד אם תואיל לבדוק את הדואל תמצא שם תמונות חדשות אני מצטער בפני חברי הפורום פשוט בחיבור איטי כמו אצלי להעלות מספר פעמים את אותם התמונות גוזל ממני זמן יקר. אז תצתרכו להוריד אותם בעצמכם מהפורום. עמכם הסליחה.
בברכה ויקטור.
עדיין לא נקרא Friday 14/02/2003, 19:08   #79
Wild Blue

קיבלתי את ההתמונות אמינם ואפרסמם בקרוב לטובת כולם.

בקשר לכמה זמן כל עוד הוא נותן להם להסובב סביבו ולחיות בשקת בלי שהוא מגרשם אוכלם או מציק להם זה בסדר (ראיתי כבר תמונות של זוג עם דגיגים בגודל של לפי הערכתי 10 אגורות לפחות) בקשר להזנתם תן להם לאכול בזמן שאתה מאכיל אותו בהתאם לשלב התזונתי בו בהם נמצאים המזון שלהם אמור להיות קטן לו מידי והא יתעלם ממנו הם לעומת זאת יאכלו אותו כרגיל.

שוב בהצלחה
עדיין לא נקרא Friday 14/02/2003, 23:34   #80
Wild Blue

הנה התמונות העדכניות ביותר שהתקבלו מויקטור:
הדור ה (כבר איבדתי את הספירה ויקטור איזה דור זה?) על האב (ככל שהובן זהוא המחזור הראשון שחלק מההורים מגדלים בעצמם)

תמונות של הדור הראשון והשני (אני מנחש) כבר ממש נראים כמו דיסקוסים יפים ובריאים.

תמונות של הדור השלישי וה : (אני מנחש) הרבה דגים צעירים.

ד.א.
קראתי מספר פעמים בספרות שדווקא הזכר בדידקוסים יותר מוצלח בגידול הדגיגים ואפילו תואר מצב שבו הוצג זכר שבאקווריום שלו שחו דגים צעירים שכבר נגמלו מהטלה קודמת סביב גופו שחו ואכלו דגים מאומצים בעוד הוא שומר לבדו על דגיגים צעירים שרק עתה בקעו.
בעוד הנקבה החלה לאכול את הביצים.
עדיין לא נקרא Wednesday 19/02/2003, 14:20   #81
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

אתר באנגלית, תמונות והסברים של גידול דגיגים ללא הורים:
http://www.ctdiscus.com/photo4.html
עדיין לא נקרא Wednesday 19/02/2003, 23:42   #82
ויקטור

שלום לכל חברי הפורום!

אצלי מתנהל הכל כשורה והעתיד נראה ורוד. הדגיגים מהתמונות האחרונות הכפילו את הגודל שלהם וגדלים במהירות מסחררת (כנראה הריר של ההורים הרבה יותר מזין ממשחת ביצים).

יש לי 8 דגיגים מהדור הראשון והשני הדור השלישי כזכור לכם לא שרד ומהדור הרביעי והחמישי יש לי כ30 דגיגים חלקם מתחילים לקבל צבע אך רובם עדיין ורודים וכמעט שקופים. והנה כמה דורות אחרי זה (אני איבדתי את הספירה) יש לי זכר שסוף סוף מגדל את הילודה, בדיוק כמו שאמא טבע התכוונה! על הזכר יש לי קרוב ל 60 דגיגים שגדלים מיום ליום פשוט לא להאמין...
לאלה שהצתרפו רק עכשיו אז אני אומר "על הזכר" מפני שאת הנקבה העברתי לאקוריום אחר לאחר שהתחילה להראות סימנים של קניבליות.

יש לי דילמה בקשר לדגיגים הרבים שברשותי.... כמובן שאני לא יכול (בכל מקרה כרגע) לגדל כמות כזאת של דיסקוסים אז אני כנראה אצתרך למכור חלק... מצד שני אני מאוד רוצה להמשיך לגדלם-אחרי הכל אלה הם דיסקוסים ביתיים שהשקעתי בהם הרבה מאמץ גם פיזי וגם פיננסי, ואני לא שמח מרעיון הפרידה.
ועוד משהו אני שאלתי את זה עוד לפני אבל התשובה לא ממש מספקת אותי ואני דואג לשלום הדגיגים. אני שאלתי מה לעשות עם הדגיגים והזכר כלומר איך ומתי אני ממשיך איתם במה להאכיל אותם ואיך לזהות שהם מוכנים לפרידה מהאב? ואגב הם נמצאים באקוריום גדול ואני צריך כמות עצומה של מזון כדי לכסות את כל האזור כדי שהדגיגים גם יאכלו... וזה פשוט מזהם יותר מדי.

אחזור בקרוב,
בברכה ויקטור.
עדיין לא נקרא Thursday 20/02/2003, 00:38   #83
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

ידעתי שהסוגיה הזו תגיע...

כואב הלב לתת / למכור את הדגיגים אחרי כל הדרך הארוכה שהם עברו...

אולי תרצה למכור אתם דרך הפורום, למגדלים רציניים שיתנו להם ביית חם,

תאמין לי אני הייתי שמח לקנות להקה קטנה, אבל הדיסקוסים הענקיים שלי, לא יעשו להם קבלת פנים "מכניסת אורחים".

לגבי כמה זמן הדגיגים צריכים להיות על גוף האב...
אני חושב שמספר שבועות תלוי בקצב הגדילה,
ELMI
עדיין לא נקרא Saturday 01/03/2003, 16:31   #84
ויקטור

שלום !

רציתי לעדכן אתכם שהכל הולך כשורה והדגיגים גדלים מיום ליום אני שלך לכם מס תמונות חדשות בקרוב תוכלו לראות ממש להקה שלמה של דיסקוסים בגדלים של עד חצי שקל ואף יותר!!!

רציתי להגיד גם שהתגברתי על הבעיה של הדקפסולציה.... אני דאגתי רבות אחרי שאמרתם לי שמינון לא מדוייק של חומרים או בכלל חומרים לא מתאימים עלולים להרוג שת הדגים לכן חיפשתי שיטה אולי לא מהירה כמו זו שהצעתם לי (אקונומיקה....) ומצאתי שיטה שנמשכת כ24 שעות והאי פשוטה להפליא העקרון שלה הוא הקפאת הביצים ובכך הקליפה נסדקת ונשברת.... קיבךתי תוצאות יפות מאוד.

בינתיים אני החלטתי לא למכור ולא כלום!!! זה הדגיגים שלי ועוד הפעם הראשונה שלי אני לא הולך להתפתות (בכל מקרה בינתיים) ולמכרם למי יודע מה....

כל עוד יש לי מספיק אקוריומים הם ישארו אצלי !!! אחר כך כאשר זה יהיה פשוט לא בריא בשבלם ואני דואג לשלומם אז אני אחליט למכור או לתת...

בברכה ויקטור.
עדיין לא נקרא Saturday 01/03/2003, 19:02   #85
דודו דיסקוס

ברירת מחדל תגובה

אז מה שאתה ממליץ זה להקפיא את הביצים כמה שעות ואז להכניס למים חצי מליחים ובכך אתה פותר את בעיית הדיפלקציה?

דודו
דודו דיסקוס לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 08/03/2003, 20:55   #86
ויקטור

שבת שלום לכולם!!!!

אי מצטער אבל בגלל אילוצים כאלה ואחרים אני אוכל לבקר אתכם רק בסופי שבוע....

OK רעבים לעידכון ?

דודו התהליך לדקפסולציה הוא באמת פשוט והנה הצעדים שעליך לבצע:

1. לקחת כמות די קטנה של ביצים יבשות שלא עברו שום תהליכים ושום נקיונות.
את הכמות תבחר על פי הצרכים שלך רק תדע כי בשיטה זו ניתן לאכסן את הביצים כחודש במקרר.

2. תקח צנצנת ותמלא אותה מיים מהאקוריום שלך.

3. תוסיף לצנצנת את הביצים ואבן אויר בעוצמה די חזקה. (כך שיהיו מערבולות).

4. תן לביצים להיות שעה בתוך המיים עם אבן האויר. בשלב זה הקליפה ספגה לחות ולכלוכים כאלה ואחרים ירדו מהביצים.

5. אחרי שעה של עירבול סוחף אתה צריך להפטר מהמיים. אתה יכול למזוג את כל התערובת דרך רשת דקה. (אני למשל משתמש בגרב נשים המקופלת מס' פעמים).

6. לאחר שיש בידך רשת ועליה ביצים פשוט תוריד אותם לקופסה קטנה או כלי אחר (כלי זה הולך למקפיא...)

7. את הביצים תשמור במקפיא כ8 שעות ולאחר מכן הן מוכנות לאינקובציה בדרך הרגילה....

* תשמור את הביצים (שעברו את התהליך) במקרר עד חודש ימים.

זהו זה הכל בלי חומרים מסוכנים בלי כימיה ובלי כאב ראש ודאגות להרעלת הדגים.

ואכשיו לעידכון:
אצלי הכל הולך כשורה לא מת אפילו דגיג אחד אני שחררתי את כל הדגיגים מהדורות 3 ומעלה לשחות בחופשיות עם האב, באקוריום הרבייה דור 1-2 הם כבר די גדולים ואני חושש כי יתנפלו על הקטנים לכן העברתי אותם לאקוריום מפלסטיק (כזה ששומרים בתוכו מכרסמים ביתיים, אוגרים וכאלה...). אני שמח שהאב קיבל את כל הדורות שלו בשימחה ולא עשה בעיות.

בינתיים באקוריום רבייה אחר זוג אחר לגמרי החליט שגם הם מעוניינים בדגיגים רק מה הם לא רוצים הרבה דגיגים ושמונה יספקו אותם... עבר כשבוע מאז שהם החלו לשחות חופשי והם אוכלים מההורים בכל פה. ואגב אני מתפלא על הזוג הזה שכן כמו בפעמים הקודמות גם הפעם אחרי שלב השחייה החופשית הם אכלו את הדגיגים רק שהפעם חסו על חיי שמונה מהם שהם כבר די גדולים....

וילד בלו אם תראה את זה ואני מקווה שכן אז שלחתי לך תמונות חדשות. רואים בהם בברור את להקת הדיסקוסים הצעירים ביחד עם האב. אני מקווה שתוכל להעלות חלק מהם להנאת חברי הפורום.

בברכה ויקטור.
עדיין לא נקרא Monday 10/03/2003, 12:56   #87
Wild Blue

קיבלתי את התמונות והולכת אצלך חתיכת מסיבה מרשימה דגים בריאים גדולים ויפים.
לצערי יש בעיות כרגע בוואלה (אני לא יודע אם זה רק אצלי או בכלל אבל אם מעלים לשם תמונה פשוט לא רואים אותה) אז אני אחכה לראות אם המצב מסתדר או שאחפס מקום אחר להעלות אליו את התמונות.

בקשר לזוג השני עם ה8 צעירים אם עכשיו הם הסכימו לקבל קבוצה קטנה של דגיגים אופי בפעם הבאה הם יסכימו לגדל את כל הלהקה.
עדיין לא נקרא Friday 14/03/2003, 00:24   #88
ויקטור

שלום!

חזרתי.....

באמת חבל שיש בעיות מי שלא רואה לא יודע מה הוא מפסיד אני רק מקווה שהבעיות יעברו....

אולי תבדוק שוב ? מיום שני עברו כבר מספר ימים.

בברכה ויקטור.
עדיין לא נקרא Friday 21/03/2003, 17:50   #89
ויקטור

שלום לכולם!!!

לאלה שדואגים אז הדגיגים בסדר גמור גם השבוע לא היו אבידות בנפש!!!
אני העברתי את כל הדגיגים לאקוריום חדש גדול יותר שם הם יכולים לשחות בחופשיות...
החזרתי את הנקבה לזכר שתוך יומיים משחור לגמרי חזר לצבעו הטבעי בקיצור הכל בסדר!

אני מקווה שהמלחמה בעירק לא תגיע הנה, קצת קשה לי לדמיין דיסקוסים במסכות...

אני רואה שלא הצלחת להעלות את התמונות, טוב לא נורא קורה.
היום יש לי שאלה אליכם יש לי בעייה עם הדיסקוס הכי וותיק והכי מבוגר מבין כל הדגים שיש ברשותי בכלל: הבעיה איתו היא העיניים הם התנפחו למימדים עצומים ופשוט נדמה כי הן הולכות לקפוץ החוצה... מחזה לא נעים. העיניים עצמן לא התמלאו בחומר לבן מוזר (כמו שהייה לי בפעם הקודמת) אלה נשארו רגילות צלולות ונפוחות יתר על המידה.

מה לעשות? אגב זה באקוריום נוי שלי ויש שם עוד דיסקוסים וכולם בריאים.....

בברכה ויקטור.
עדיין לא נקרא Friday 21/03/2003, 18:06   #90
Wild Blue

הצלחתי לפתור חלקית את הבעיה בוואלה ובקרוב אעלה את התמונות להנאת כולם.

בקשר לדג החולה פתחתי עץ חדש בשביל שאלה זו
http://www.ffil.org/forum/viewtopic.php?t=5532

(זה לא בדיוק אותו הדיון ופעם באה שיש לך שאלה שלא על הדגיגים תשתדל לפתוח אותה בעץ חדש אנחנו לא נכעס)
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול