AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 15:27   #1
OmerdaV

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל שיקום,ביסוס,טיפול והחזקה של מע

אז אחרי הנפילות הגדולות (פונגוס וסטרס) המערכת שלי די התמוטטה ונשארה לי גופית אחת בהריון ושלושה פלאטים,אחד זכר שתי נקבות. נראה לי שתמותת הדגים שנשארו קרובה למדי,ואני מתכוון לשקם את המערכת ולאתחל את הכל מההתחלה.
חשבתי ששיקום המערכת יבוצע כך:
1)ניקיון חצץ (הפעם שטיפה אחד אחד).
2) החלפת מים 100 אחוז.
3) הרצה של שבוע על ריק.
4) לקנות ממישהו פה או בחנות 3-4 שרצי סקלארים שיהיו סטארטרים לבסס את המערכת.
5) להוסיף בטפטוף דגים (לאט לאט).

יש למישהו משהו להוסיף\להוריד? יש עצות?
אחרי שאני אדסקס ביני לבין עצמי ואסגור סופית על רשימה של עוד 12 דגים שמתאימים למרחב מחייה קטן ולחבריהם למיכל.
OmerdaV לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 15:30   #2
sharpy!

כן, הדגים לא אשמים, ואתה בתחביב הלא נכון.

אתה שאלת עיצות של אנשים.
אמרו לך X ולא להעיז Y.
עשית Y.
הפלת את המערכת.

והכל, הכל בגלל דג שמת בגלל סייקל לא מושלם.
אבל מה ?
אתה "הצדיק" החלטת שמדובר בפונגוס.
החלטה אומללה.

אתה עורך ניסויים בדגים שלך, וחבל.
חכה כמה שנים שיהיה לך את הבגרות להחזיק בע"ח.
sharpy! לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 15:33   #3
אלוני

הסמל האישי שלאלוני

הודו על ההודעה שלך 2 פעמים
ברירת מחדל Re: שיקום,ביסוס,טיפול והחזקה ש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי omerdav
5)

אחרי שאני אדסקס ביני לבין עצמי ואסגור סופית על רשימה של עוד 12 דגים שמתאימים למרחב
מחייה קטן ולחבריהם למיכל.

אלעד צודק

לא נראה לי שמישהו כל כך ירצה לעזור,
את הדיסקוס עם עצמך באמת כדאי שתשאיר לעצמך..
גם ככה אתה לא מקשיב.
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 15:44   #4
OmerdaV

הבגרות לא קשורה. אני מכיר ילד בן 7 שמחזיק אקווריום מבוסס של 55 ליטר כמו כלום.
כמו שאמרו כמה בשרשור המבצע,אני אכלתי אותה. אחרי שלמדתי מהטעויות,אני אתחיל שוב בלי הטעויות שעשיתי בעבר.

אפשר לחזור לנושא הדיון,ולא לפתח פה תת עץ?
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 15:51   #5
dager

ציטוט:
אז אחרי הנפילות הגדולות (פונגוס וסטרס) המערכת שלי די התמוטטה ונשארה לי גופית אחת בהריון ושלושה פלאטים,אחד זכר שתי נקבות. נראה לי שתמותת הדגים שנשארו קרובה למדי,ואני מתכוון לשקם את המערכת ולאתחל את הכל מההתחלה.
2) החלפת מים 100 אחוז.
3) הרצה של שבוע על ריק.

אחרי שאני אדסקס ביני לבין עצמי ואסגור סופית על רשימה של עוד 12 דגים שמתאימים למרחב מחייה קטן ולחבריהם למיכל.
ותגיד אתה כמו פטיפון שבור הא?
פעם הקודמת שנפלה לך המערכת עשית את שני אלה גם כן וראית לאן זה הביא אותך.
בקשר לדגים, הדגים שלך יכולים כבר לסיים את הסייקל מכיוון שמשריצים הם סטרטרים די טובים, אני לא בטוח בקשר לסקלר האם הוא מתאים אבל מה שבטוח ששרצים של סקלר ממש לא ישרדו בסייקל, ואצלך בכלל...
אגב דגים אינם במצב נוזל ככה שאי אפשר לטפטף אותם, דרך האיקלום של טיפטוף זה מתי שמטפטפים לתוך המקום שבו נמצא הדג את מי האקווריום בכדי שהוא יתרגל אליהם ולא את הדג לאקווריום
לי יש שני עצות בשבילך:
1) ללכת אחרי המשפט: "החכם לומד משגיאותיו" (כמובן שאם לא לומדים זה אומר דבר אחד...)
2) אני ממליץ לך למכור את הפילטר של האקווריום, צמחים חיים אם יש בו (אני משער שלא), למכור את כל הדגים שנמצאים בו, לקנות משאבת אוויר עם אבן אוויר שתהיה באורך של כל אורך האקווריום ואז תציב את האבן מתחת לחצץ ברקע של האקווריום, תקנה צמחי פלסטיק ושתול אותם לקירות האקווריום בצמוד אליהם (בצידי האקווריום), לקנות את המגנט נגד אצות הכי זול וקטן שיש בחנות ואז לשים אותו באקווריום מאחורי צמחי הפלסטיק למקרה ויבואו אצות אז תשתמש בו (לא נראה לי שגם הן יצליחו לחיות אצלך...), לקנות ר"כ (ראש כוח) שיהיה פי 5-6 מנפח האקווריום שלך (לדוגמא האקווריום שלך הוא 50 אז שיהיה 2500-3000 ל"ש) ותציב אותו במקום עליון באחת מפינות האקווריום עדיף במקום שלא יראו אותו ועדיף שתכוון את פתח היציאה שלו לכיוון מעלה כך שהוא יעשה גלים, תדאג מתי שאתה ממלא מים שגובה המים יראה לעין ככה שיראו את הגלים, אם יש לך תאורה חזקה המלצה שלי תמכור אותה ובמקומה שים את הנורה הכי זולה שאתה יכול למצוא, גם לד יכול להספיק, אם יש לך במקרה תרמוסטת, ערכות בדיקה, מדחום, אוכל לדגים, תכשירים למינהם אז תמכור את כולם, ואז בסיום שעשית את כל הפעולות שרשמתי מקודם תלך לחנות דגים כלשהי (עדיף לא מקצועית כל כך כמו קוראל איילנד או אטלנטיס, דג הזהב וכו'...) ותבקש שם כמה דגים שבא לך בצבעים שונים רק תדאג לדבר אחד:
שהם יהיו מפלסטיק!
מקווה שתקשיב לעצות שלי ואם כן יהיה לך אקווריום לפחות לפי דעתי יפה ושלא דורש הרבה השקעה אם בכלל...
dager לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 15:52   #6
dager

ציטוט:
הבגרות לא קשורה. אני מכיר ילד בן 7 שמחזיק אקווריום מבוסס של 55 ליטר כמו כלום.כמו שאמרו כמה בשרשור המבצע,אני אכלתי אותה. אחרי שלמדתי מהטעויות,אני אתחיל שוב בלי הטעויות שעשיתי בעבר.

אתה מתכוון ילד בן שבע שמחזיק אקווריום 55 ליטר מבוסס בלי כלום נכון?
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 16:02   #7
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

ציטוט:
הבגרות לא קשורה. אני מכיר ילד בן 7 שמחזיק אקווריום מבוסס של 55 ליטר כמו כלום.
כמו שאמרו כמה בשרשור המבצע,אני אכלתי אותה. אחרי שלמדתי מהטעויות,אני אתחיל שוב בלי הטעויות שעשיתי בעבר.

בגרות לאו דווקא מגיעה עם הגיל.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 16:13   #8
OmerdaV

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dager
ציטוט:
הבגרות לא קשורה. אני מכיר ילד בן 7 שמחזיק אקווריום מבוסס של 55 ליטר כמו כלום.כמו שאמרו כמה בשרשור המבצע,אני אכלתי אותה. אחרי שלמדתי מהטעויות,אני אתחיל שוב בלי הטעויות שעשיתי בעבר.

אתה מתכוון ילד בן שבע שמחזיק אקווריום 55 ליטר מבוסס בלי כלום נכון?
ממש לא,מדובר כאן על להקת רזבורות חצויות,כמה גופים ובוטיה ליצן אחד
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 16:21   #9
gupy man

כמו כלום,אה?
ממתי מחזיקים בוטיה ליצן בבודדים?
או בוא נלך יותר רחוק-ממתי מחזיקים בוטיות ליצן ב-55 ליטר?

ד"א,להחזיק אק' 55 ליטר עם דגים כל כך פשוטים זה בכלל לא בעיה...רזבורות,גופים ובוטיות הם דגים עמידים שלא צריכים יותר מדי טיפול מלבד האכלה יומית+החלפת מים ושאיבת רפש אחת לשבוע.

בנוגע לעץ-שוב אתה עושה את אותה טעות.ראיתי כבר שלושה עצים שבהם אמרו לך לא לעשות החלפת מים של מאה אחוז ואתה דווקא כן עשית.ועכשיו אתה רוצה לעשות שוב...
כשתרגיש שאתה מוכן ללמוד ולעשות מה שאומרים לך,אני אהיה מוכן לעזור לך.עד אז תמשיך לעשות ניסויים בדגים.
עדיין לא נקרא Tuesday 24/05/2005, 16:41   #10
dager

gupy man סתכל אל מי אתה מדבר שאתה אומר "דגים עמידים", לדוגמא עומר כאן, אצלו המשריצים אינם כל כך עמידים.
עומר מקווה שקראת את העצות שלי ושתקשיב להן, הן היו בריצנות מלאה.
עדיין לא נקרא Wednesday 25/05/2005, 00:35   #11
shaitene

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dager
ציטוט:
2) החלפת מים 100 אחוז.
3) הרצה של שבוע על ריק.

בקשר לדגים, הדגים שלך יכולים כבר לסיים את הסייקל מכיוון שמשריצים הם סטרטרים די טובים, אני לא בטוח בקשר לסקלר האם הוא מתאים אבל מה שבטוח ששרצים של סקלר ממש לא ישרדו בסייקל, ואצלך בכלל...
אגב דגים אינם במצב נוזל ככה שאי אפשר לטפטף אותם, דרך האיקלום של טיפטוף זה מתי שמטפטפים לתוך המקום שבו נמצא הדג את מי האקווריום בכדי שהוא יתרגל אליהם ולא את הדג לאקווריום
לי יש שני עצות בשבילך:
1) ללכת אחרי המשפט: "החכם לומד משגיאותיו" (כמובן שאם לא לומדים זה אומר דבר אחד...)
2) אני ממליץ לך למכור את הפילטר של האקווריום, צמחים חיים אם יש בו (אני משער שלא), למכור את כל הדגים שנמצאים בו, לקנות משאבת אוויר עם אבן אוויר שתהיה באורך של כל אורך האקווריום ואז תציב את האבן מתחת לחצץ ברקע של האקווריום, תקנה צמחי פלסטיק ושתול אותם לקירות האקווריום בצמוד אליהם (בצידי האקווריום), לקנות את המגנט נגד אצות הכי זול וקטן שיש בחנות ואז לשים אותו באקווריום מאחורי צמחי הפלסטיק למקרה ויבואו אצות אז תשתמש בו (לא נראה לי שגם הן יצליחו לחיות אצלך...), לקנות ר"כ (ראש כוח) שיהיה פי 5-6 מנפח האקווריום שלך (לדוגמא האקווריום שלך הוא 50 אז שיהיה 2500-3000 ל"ש) ותציב אותו במקום עליון באחת מפינות האקווריום עדיף במקום שלא יראו אותו ועדיף שתכוון את פתח היציאה שלו לכיוון מעלה כך שהוא יעשה גלים, תדאג מתי שאתה ממלא מים שגובה המים יראה לעין ככה שיראו את הגלים, אם יש לך תאורה חזקה המלצה שלי תמכור אותה ובמקומה שים את הנורה הכי זולה שאתה יכול למצוא, גם לד יכול להספיק, אם יש לך במקרה תרמוסטת, ערכות בדיקה, מדחום, אוכל לדגים, תכשירים למינהם אז תמכור את כולם, ואז בסיום שעשית את כל הפעולות שרשמתי מקודם תלך לחנות דגים כלשהי (עדיףלאמקצועיתכלכךכמוקוראלאיילנדאואטלנטיס,דגהזהבוכו'...)ותבקש שם כמה דגים שבא לך בצבעים שונים רק תדאג לדבר אחד:
שהם יהיו מפלסטיק!
מקווה שתקשיב לעצות שלי ואם כן יהיה לך אקווריום לפחות לפי דעתי יפה ושלא דורש הרבה השקעה אם בכלל...

מה לא מקצועי באטלנטיס??? אני קונה משם ותאמין לי שבנתיים אני מרוצה עד השמיים
shaitene לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 25/05/2005, 00:56   #12
necrosis

הסמל האישי שלnecrosis

עומר, אני חושב שאתה קיצוני מדי ,לטוב ולרע.
סה"כ, יש לך אקווריום טוב.
להריץ אותו במשך שבוע ריק, משול כמעט כמו כוסות רוח למת.
זה לא תורם כמעט כלום מלבד שבוע של תסכול בלהסתכל על אקווריום ריק.
אני ממליץ לך להתמקצע בתחילה עם 2-4 דגי זהב קטנים.
הם דורשים מעט אוכל והחלפות מים.
בתמורה הם ייצבו את המערכת וילמדו אותך המון.
אני בטוח שאתה מעדיף את ה"מיוחדים" והיותר יפים, אבל, אתה מתחיל
ולילדים כמוך , אני ממליץ להתחיל עם דגים חזקים (הייתי ממליץ אפילו על דגי פלסטיק ) לפני שעוברים לדגים עדינים יותר.
אחרי חודשיים, תוכל להוציא את דגי הזהב ולהכניס דגים רגילים למערכת יציבה יותר.

George Orwell
necrosis לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 25/05/2005, 22:08   #13
dager

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shaitene
ציטוט:
פורסם במקור על ידי dager
ציטוט:
2) החלפת מים 100 אחוז.
3) הרצה של שבוע על ריק.

לי יש שני עצות בשבילך:
2) אני ממליץ לך למכור את הפילטר של האקווריום, צמחים חיים אם יש בו (אני משער שלא), למכור את כל הדגים שנמצאים בו, לקנות משאבת אוויר עם אבן אוויר שתהיה באורך של כל אורך האקווריום ואז תציב את האבן מתחת לחצץ ברקע של האקווריום, תקנה צמחי פלסטיק ושתול אותם לקירות האקווריום בצמוד אליהם (בצידי האקווריום), לקנות את המגנט נגד אצות הכי זול וקטן שיש בחנות ואז לשים אותו באקווריום מאחורי צמחי הפלסטיק למקרה ויבואו אצות אז תשתמש בו (לא נראה לי שגם הן יצליחו לחיות אצלך...), לקנות ר"כ (ראש כוח) שיהיה פי 5-6 מנפח האקווריום שלך (לדוגמא האקווריום שלך הוא 50 אז שיהיה 2500-3000 ל"ש) ותציב אותו במקום עליון באחת מפינות האקווריום עדיף במקום שלא יראו אותו ועדיף שתכוון את פתח היציאה שלו לכיוון מעלה כך שהוא יעשה גלים, תדאג מתי שאתה ממלא מים שגובה המים יראה לעין ככה שיראו את הגלים, אם יש לך תאורה חזקה המלצה שלי תמכור אותה ובמקומה שים את הנורה הכי זולה שאתה יכול למצוא, גם לד יכול להספיק, אם יש לך במקרה תרמוסטת, ערכות בדיקה, מדחום, אוכל לדגים, תכשירים למינהם אז תמכור את כולם, ואז בסיום שעשית את כל הפעולות שרשמתי מקודם תלך לחנות דגים כלשהי (עדיףלאמקצועיתכלכךכמוקוראלאיילנדאואטלנטיס,דגהזהבוכו'...)ותבקש שם כמה דגים שבא לך בצבעים שונים רק תדאג לדבר אחד:
שהם יהיו מפלסטיק!

מה לא מקצועי באטלנטיס??? אני קונה משם ותאמין לי שבנתיים אני מרוצה עד השמיים
תאמין לי גם אני קונה משם ותמיד אני יוצא עם צ'ופר חינם בנוסף לקנייה.
אני לא אומר שהחנות היא לא מקצועית אני פשוט אמרתי שלא כדאי לו ללכת לקנות את דגי הפלסטיק מחנויות כגון אטלנטיס, דג הזהב, קוראל איילנד וכו' משום שהן מקצועיות ורוב הסיכויים שהוא לא ימצא בהן את הדגים המדוברים.
עדיין לא נקרא Wednesday 25/05/2005, 23:03   #14
marshal

נקרוסיס צודק.
בכל מקרה להתחיל סייקל עם סקלאר ממש לא מומלץ.
marshal לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול