AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2016, 02:29   #1
DavidLevy2

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים וצמחיה
ברירת מחדל עזרה באכלוס 40 ליטר וכמה שאלות

מעוניין להחליף אוכלוסייה באקווריום 40 ליטר שהיה בו דג תכשיט אחד עם 10 דגיגים שלו ( כבר מעל לחודשיים ) אחרי שמת לי אחד לאחר 2 הטלות , לא סגור אם הזכר או הנקבה אבל לדעתי הנקבה נשארה ולא רציתי להתעלל אבל אני ימסור לחנות או אם מישהו רוצה שישלח הודעה

אני רוצה להכניס פילטר של 500 ליטר לשעה פנימי שכרגע באקווריום של הדגיגים שלהם אל האקווריום 40 ליטר שהמידות שלו הם 50 רוחב , 25 אורך ו 35 גובה

ולשנות לדגים קטנים להקות אבל בדגש על האפשר להשיג לא בנרות
שלא ככ מלכלכים עם פילטר כזה של אטמן פנימי ושיהיו יפים וצבעוניים , אשמח להמלצות וכמה אוכל לאכלס שם סופי עם אותו הרכב שאתם מציעים ..

בגדול (70L) של הדגיגים הציעו לי את הפילטר החיצוני eden 501 ב 180 ש?ח אשמח לדעת דעות אם מישהו מכיר ואם יהיה חזק וינקה אקווריום שמתלכלך בגלל הדגיגים

ומחפש גם מצע קוורץ שחור כמו שאתם ממליצים עליו , 5 ק?ג , יספיק לשניהם אם אני מעוניין להשים גם אולי צמחייה פשוטה בהמשך ?

טרמוסטט צריך להגיע לי הזמנתי מאלי אקספרס לשניהם נראה טוב במחיר טוב 50 וואט ו 100 , יספיקו נכון ? 28 בשניהם או אולי יותר מומלץ ?

האם אני יוכל להשים דג מנקה בשניהם , אם כן איזה בגדול ואיזה בקטן , שאריות של אוכל לפעמים נשאר בשניהם .. אולי בגלל שצריך להביא פילטר נורמלי , פחדתי בגלל הדגיגים שלא ישאבו

ולשאלה האחרונה באק? הגדול מבינהם מצטברים לי המון אצות חומות , הבנתי שזה מעודף תאורה , מה אפשר לעשות עם זה ? אולי לכבות פלוריסנט אחד מבין 2 או אולי להפחית בשעות , מ 5 וחצי עד 12

תודה רבה מראש על כל העזרה .! הופך את התחביב הזה כיף כשיש מי שמכוון ומלמד

נערך לאחרונה על ידי DavidLevy2, Tuesday 13/12/2016 בשעה 02:32.
DavidLevy2 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2016, 03:56   #2
המציל

הודו לך על 24 הודעות 35 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עזרה באכלוס 40 ליטר וכמה שאלות

היי,
אז רגע, תן לי לנסות להבין.. כי נראה לי שבמהלך הקריאה התבלבלתי.

יש לך שני קווריומים.
אחד של 70 ליטר ואחד של 40.
בשניהם אתה מחליף אוכלוסיה? או רק ב-40 ליטר.

קוורץ יהיה אחלה. אם אתה רוצה שחור רק תוודא שהוא לא רעיל לדגים ע"י בדיקת מגנטיות. (שהוא לא מתמגנט).

בנוגע ל"נקאי" - אין דג שמנקה.
יש דגים שאוכלים מהקרקעית, אבל צריך להאכיל אותם גם באופן מכוון עם מזון מתאים, לא רק לזרוק ושיאכלו מה שנופל.
אם אתה מאכיל יותר מדי, תדאג לפילטר מספיק טוב, להחלפות מים מסודרות ולשאיבות רפש.
ובאופן כללי אל תאכיל יותר ממה שהדגים אוכלים.

אם בא לך לגדל דג שמגרד אצות מהזכוכית או דג ששוחה ואוכל מהקרקעית, יש מגוון דגים שיתאימו.
בהתאם לשאר האוכלוסיה.. שלא הבנתי מה היא אמורה להיות עדיין בכל אקווריום.

דגים צבעוניים קלים לגידול אתה יכול למצוא מכל מיני סוגים.
משריצים החיים למשל - גופים, מולים, פלאטים וסייפנים.
טטרות מעשרות סוגים.
רזבורות, קרפיונים קטנים, מה לא.. יש הרבה.
אולי תעבור על האקוודקס ותתחיל לשאול לגבי דג ספציפי יותר?
תתמקד באחד או שניים ונתמקד במה יעבוד טוב איתם.

אה כן, את עניין החימום לא כל כך הבנתי.
עד עכשיו לא היה לך חימום באקווריומים?
מה גידלת בעצם?
המציל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2016, 08:19   #3
DavidLevy2

היי תודה על התגובה !
לגבי הגדלים כן , יש לי אחד 40 ליטר שאותו אני מעוניין לאכלס מחדש בדגי קהילה יפים
אני אסתכל באקווהדקס עוד כדי לראות אבל עדיין אשמח להמלצות ,
דג שעניין אותי זה סקלר זוג אולי ומסביבם עוד דגים מעניינים שישתלבו טוב , יתאים ? אם כן איזה דגים צבעוניים ומעניינים מסתדרים ביחד וכמה ? ( לגבי הניקיון אשאל לאחר האוכלוסיה )

ויש לי את ה70 ליטר הבנת נכון שבו אני מעוניין לשפר את היופי ואת האיכות של הגדילה של הדגיגים של התכשיט שגדלים בו , לכן שאלתי על הפילטר ועוד כמה שאלות למעלה , על האצות איך להפתר וכו
החלפה ושאיבה סדירה פעם בשבוע אני עושה של באזור 50 אחוז לפעמים יותר לפעמים פחות , אבל אני שואל לגבי ניקיון האם זה נורמלי שממש מתלכלך בשבוע האקווריום ? זה מעיד על פילטר חלש מדי ? ( בגלל זה שאלתי חוות דעת על הפילטר )
וב 70 ליטר עם הדגיגים , שאלתי לגבי מנקה , בשל השאריות מזון והאצות שאני לא משתלט עליהם רציתי להכניס מנקה שגם אקנה לו מזון כמו שאמרת , אבל איזה סוג יתאים לי לגודל והאם כדאי להכניס אותו לאקווריום של הדגיגים , יועיל ? יש לי ניסיון לא טוב עם מנקים , שניים מתו לי ..

לגבי החימום כן לצערי לא היה לי בשניהם מחמם ורק בהחלפה של אתמול הרגשתי את הטמפ והבנתי שלחורף חייב טרמוסטט .. שניהם בדרך אלי עם תאורה לאקווריום הקטן

כל שאר השאלות שלי עדיין רלוונטיות לכל המעוניין לעזור , תודה !
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2016, 09:00   #4
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

70:
אקווריום של דגיגים שישאר של דגיגים. לא רואה למה לחפש להוסיף דגים לשם.
אצות זה דבר נורמלי וטבעי לחלוטין ואני לא רואה סיבה לדאוג מהם, בטח באקווריום שלא משמש לתצוגה.
רק שאלה - לאן הדגיגים יעברו בעוד מספר שבועות?

אני לא מכיר את הפילטר של עדן ואני לא יודע מה קיים כרגע באקווריום, אמנם הגיוני שאקווריום מתלכלך.
אם תוכל לספק פרטים טכניים יותר, לרבות ספיקה, גודל הפילטר ומה יש בתוכו - יהיה יותר קל לענות ולא לנחש.

מצטבר הרבה מזון על הקרקעית? אתה מאכיל יותר מדי. לא צריך לשבור את הראש על זה.

תאורה ממושכת והאכלות קטנות ומרובות עם מזון עתיר בחלבונים יעשו עבודה טובה לגידול מיטבי לדגיגים.

40:
קיבלת יופי של הצעות.
הפילטר הפנימי עלול ליצור זרימה חזקה מדי ולכן כדאי להוסיף חליל לפיזור המים. גם פה אשמח לפרטים מלאים יותר.

גופי חימום:
מבחינת הספק אין בעיה.
מבחינת מותג - הייתי נזהר. מוצר שהייתי מעדיף להשקיע בו ולאו דווקא לחפף עם מוצרים אנונימיים מאליאקספרס.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2016, 10:39   #5
DavidLevy2

לגבי ה 70 הבנתי , אשאיר אותו רק דגיגים , לגבי האצות הבעיה שהוא כן לתצוגה גם בין היתר ובגלל זה שואל חוות דעת על הפילטר כדי שישאיר אותו כמה שיותר נקי מהקקי שלהם בעיקר , פחות שאריות של אוכל כי הם אוכלים .
מבחינת דקורציה בגדול יהיה רק חצץ שחור ( לבנתיים ללא חצץ ) , גזע דק עומד ועציץ פלסטיק ירוק , לטובת היופי..
אז לגבי האצות הפחתת שעות התאורה או לכבות פלורסנט אחד מתוך שניים יעזור ?

לגבי ה 40
הפילטר שיהיה בתוכו זה atman f101 כמובן שאם אראה שהזרימה חזקה אוסיף חליל לפיזור , אבל לא נראלי מניסיון קודם של הפילטר במיכל הזה ..
חצץ שחור קוורץ וצמחייה חיה לאט לאט ( הפשוטים שבינהם ) אוסיף בו
הסתכלתי על הדגים ומה אתם אומרים על 6 פריטים של טטרה קרדינל או טטרה ניאון ( מה שאמצא קודם )
עם מולי / פלאטי או מולי בלון - כמה אוכל לאכלס מהם?
והסתכלתי שסקלר דורש יותר נפח למרות שהסקלר שאני ראיתי בחנות יותר שחור ויותר קטן , אולי זה סוג אחר ?
אני אוכל להכניס זוג עם הדגים שרשמתי למעלה ? או אפילו אחד רק ? במידה ולא יש דג שדומה לו שכן אוכל ?
- סומטרה דג מאוד יפה אהבתי מאוד , אוכל להכניס כמה ? במקום / בנוסף ?
אם יש עוד הצעות אשמח ..

לגבי הטמפ? הרצויה בשניהם 28 מעלות או מומלץ יותר ?

נערך לאחרונה על ידי DavidLevy2, Tuesday 13/12/2016 בשעה 10:55.
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2016, 11:03   #6
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים
ברירת מחדל עזרה באכלוס 40 ליטר וכמה שאלות

70:
עדיין לא מבין מה המטרה.
אם זה אקווריום תצוגה - עליך להתאים את האוכלוסייה בהתאם.

אם זה אקווריום לגידול דגיגים - השאר את המצב כמו שהוא.
הרי ברור לנו שבעוד מספר שבועות הם לא ישארו שם.

ניתן לאכלס מספר מגרדי אצות, כגון אנציסטרוסים בוגרים, אבל זה לא ימנע לחלוטין.
אני לא מציע להפחית שעות תאורה באקווריום דגיגים.
אצות זה לא דבר רע לאקווריום דגיגים ובכלל.

עדיין אין פירוט טכני על הפילטרציה הקיימת ולכן קשה לתת תשובה.
כן מומלץ לבצע שאיבות רפש רבות עם צינור בלבד
אין שום סיבה שיהיה חצץ או דקורציה באקווריום דגיגים.

תבחר מה מטרת האקווריום ויהיה יותר קל משם.

40:
סקאלרים לא מתאימים לאקווריומים שיש.
להקת קרדינלים ומספר פלאטים יתאימו יופי. את הקרדינלים יש להשאיר לאכלוס אחרון. הייתי מתעקש על בחירת קרדינל על פני הניאון טטרה הרגישים יותר.

לא ממליץ על סומטרות לגודל אקווריום כזה.

טמפרטורה מומלצת: 26 מ?צ

Sent from my iPhone using Tapatalk

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 13/12/2016, 14:24   #7
המציל

הודו לך על 24 הודעות 35 פעמים

אחדד או אוסיף על הנאמר, אפילו שמעיין נגע בכל השאלות וענה לך.

הסקאלר שראית בחנות צעיר, סקאלרים גדלים.. והוא יהיה בסופו של דבר גדול מדי לאקווריום. גם אם תכניס רק אחד.

נאונים - עדינים ורגישים מדי.
קרדינלים - אפשרי, אבל כפי שנכתב, גם הם יכולים להיות רגישים יחסית לדגים אחרים - תכניס אותם אחרונים אחרי שהאקווריום ירוץ יציב לתקופה קצרה. שלא ייפגעו משלבי הסייקל.

סומטרות - האקווריום (40) קטן מדי. והם עלולות להיות תוקפניות לדגים אחרים, זה תלוי בשאר הדגים גם.

לגבי הלכלוך באקווריום הגדול..
לא ברור לנו איזה פילטר משמש לך שם. אולי הוא לא חזק מספיק.
או אולי הוא סתם לא מסודר נכון והוא יכול לעבוד טוב יותר. (לכוון את תנועת המים אחרת למשל, או לסדר את המדיות בתוכו בצורה הנכונה).

אם באקווריום 70 אתה רוצה תצוגה יפה של דגים - אני הייתי מוציא חלק מהתכשיטים, מסדר את האקווריום יפה עם קוורץ, סלעים/גזע או מה שתבחר, עם דגי קרקעית ושגים מעניינים בודדים שיסתדרו עם התכשיטים.
ובעצם עושה ממנו אקווריום לכל דבר בו התכשיטים יגדלו במקביל לשכנים החדשים שלהם.
בתקווה שלא תהיה רבייה.. אחרת התכשיטים שוב יתקפו את כולם ויהיו לך גופות, כמו בעבר.

או - להשאיר את האקווריום 70 כרגע כמו שהוא, עם סידור נכון של הפילטר וחימום.
ולתת לדגיגים לגדול עד שיהיה צפוף.
כרגע האקווריום ללא חצץ ודקורציה, עם החלפות מים מרובות וללא דגים אחרים - זה אידיאלי בשביל גידלו הצעירים.
אבל בכל מקרה בקרוב תהיה חייב לעשות משהו עם חלק או כל הדגיגים..
יהיה להם מאוד צפוף בקרוב, והם יתחילו לריב.
תכשיט זה לא דג לגדל בצפיפות... אם אתה לא תעשה שם סדר ותוציא חלק. הם יעשו את זה לבד.
המציל לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא