AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 21/10/2014, 16:27   #1
eliorbanay

הסמל האישי שלeliorbanay

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל האכלת שרימפס

שלום,

הייתי רוצה לקבל את דעתכם כל כמה זמן להאכיל שרימפס,במקרה שלי שרימפס סאקורה קבוצה של 25 בערך,באקווריום יש עלה שקד הודי,והתפתחו מעט אצות בצורות הבאות :

1.כמה נקודות ירוקות קטנות
2.עכירות על הזכוכית ממש בקטנה,שניתנת להסרה בקלות,ככל הנראה סוג של אצה,נמצאת במקומות שבהן לא התאמצתי לנקות.

אני מאכיל אותם בספירולנה ושירקורה.

עכשיו,עד עכשיו הייתי כל 3 ימים,אבל ראיתי שנוצרות קצת אצות ועכירות באופן תכוף התחלתי להאכיל פעם בשבוע,עכשיו קשה לי להחליט כל כמה זמן צריך להאכיל והאם בכלל צריך במיוחד שיש קצת שקד הודי ואקווריום מבוסס מלא מיקרואורגניזמים..

צירפתי תמונה של האצות

מחכה לשמוע את דעתכם
eliorbanay לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 22/10/2014, 09:03   #2
יובל.מ

הסמל האישי שליובל.מ

הודו לך על 20 הודעות 29 פעמים
סוג אקווריום: שרימפסיות
ברירת מחדל תגובה להודעה: האכלת שרימפס

קשה לי להאמין שיש קשר בין ההאכלות לאצות ועכירות במיכל שלך ..
שירקורה לא משפיעה על איכות המים כל כך מהר וספירולינה אולי אם אתה מאכיל אותה בצורה אבקתית בכמות מוגזמת
אבל גם קשה לי להאמין ..
ייתכן ואתה סובל מעודף תאורה או חוסר בתחרות על המשאבים ממיעוט צמחיה .
העכירות אולי קשורה לפילטרזציה שלך או לאלמנטים במיכל .
אז לגבי כל אלו ספק פרטים על גודל ונפח המיכל ,סוג ועוצמת הפילטור , עוצמת התאורה וספק במידה ואפשר גם תמונה כללית ונקבל מושג טוב יותר .
לגבי עניין ההאכלות , תיאורתית אם יש מספיק מזון טבעי במיכל הם יסתדרו תקופה ארוכה מאוד בלי האכלה שלך
אך בכל מקרה האכלה שלך כוללת בדר"כ דברים שאין להם בדרך הטבע במיכל והיא משמשת השלמת תפריט חשובה .
בעקרון כל עוד יש להם עניין באוכל שאתה שם להם והם מסיימים אותו בפרק זמן סביר תמשיך באותה הדרך והכמות
אם אין להם כמעט עניין או שנשארים שאריות אחרי שאתה מאכיל תאכיל פחות בכמות או תרווח את זמני ההאכלה .
יובל.מ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 22/10/2014, 18:52   #3
eliorbanay

הסמל האישי שלeliorbanay

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יובל.מ צפה בהודעה
קשה לי להאמין שיש קשר בין ההאכלות לאצות ועכירות במיכל שלך ..

שירקורה לא משפיעה על איכות המים כל כך מהר וספירולינה אולי אם אתה מאכיל אותה בצורה אבקתית בכמות מוגזמת

אבל גם קשה לי להאמין ..

ייתכן ואתה סובל מעודף תאורה או חוסר בתחרות על המשאבים ממיעוט צמחיה .

העכירות אולי קשורה לפילטרזציה שלך או לאלמנטים במיכל .

אז לגבי כל אלו ספק פרטים על גודל ונפח המיכל ,סוג ועוצמת הפילטור , עוצמת התאורה וספק במידה ואפשר גם תמונה כללית ונקבל מושג טוב יותר .

לגבי עניין ההאכלות , תיאורתית אם יש מספיק מזון טבעי במיכל הם יסתדרו תקופה ארוכה מאוד בלי האכלה שלך

אך בכל מקרה האכלה שלך כוללת בדר"כ דברים שאין להם בדרך הטבע במיכל והיא משמשת השלמת תפריט חשובה .

בעקרון כל עוד יש להם עניין באוכל שאתה שם להם והם מסיימים אותו בפרק זמן סביר תמשיך באותה הדרך והכמות

אם אין להם כמעט עניין או שנשארים שאריות אחרי שאתה מאכיל תאכיל פחות בכמות או תרווח את זמני ההאכלה .

תודה על התשובה יובל,אכן הם מסתערים על האוכל ונהנים ממנו עד הפירור האחרון,הקטנתי את כמות הטבליות ואני אאכיל כל 3-4 ימים,העכירות שנוצרת זה כנראה באמת ממחסור בצמחייה ,יש לי מעט מוס וכנראה כל המשאבים שנוצרים אחרי האכלה נלקחים ע?י האצות ברובם,אני באמת ינסה להוסיף צמחים בזמן הקרוב שתהיי לי האפשרות ומאמין שזה יפתור את הבעיה

מה שכן,יש לך איזה סימנים שאתה מכיר או יודע בנוגע להאכלת יתר? כדי למנוע תמותה מיותרת?

תודה
eliorbanay לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 23/10/2014, 11:50   #4
יובל.מ

הסמל האישי שליובל.מ

הודו לך על 20 הודעות 29 פעמים
סוג אקווריום: שרימפסיות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eliorbanay צפה בהודעה
תודה על התשובה יובל,אכן הם מסתערים על האוכל ונהנים ממנו עד הפירור האחרון,הקטנתי את כמות הטבליות ואני אאכיל כל 3-4 ימים,העכירות שנוצרת זה כנראה באמת ממחסור בצמחייה ,יש לי מעט מוס וכנראה כל המשאבים שנוצרים אחרי האכלה נלקחים ע?י האצות ברובם,אני באמת ינסה להוסיף צמחים בזמן הקרוב שתהיי לי האפשרות ומאמין שזה יפתור את הבעיה

מה שכן,יש לך איזה סימנים שאתה מכיר או יודע בנוגע להאכלת יתר? כדי למנוע תמותה מיותרת?

תודה
אני אחדד את דברי כי זה לא בדיוק מה שהתכוונתי
צמחיה מרובה תעזור לך במניעת האצות (ובלי קשר תעשה טוב לסביבת השרימפסים וליופי במיכל)
עם זאת למיטב ידיעתי איו לה השפעה על עכירות המים וזה יותר קשור לפילטרזציה במיכל ולפעמים לאלמנטים במים כמו האבנים או המצע .
מבחינת האכלה אם הם טורפים בתאבון את המזון ולא משאירים ממנו כלום בפרק זמן סביר אין צורך לצמצם .
שאתה רואה שהשרימפסים מאבדים עניין במזון ששמת או שעבר פרק הזמן הסביר שהם היו אמורים לחסל אותו האכלת יותר מידי .
מבחינת סימנים האכלת יתר לא תגרום לשרימפס להתפוצץ ולרוב לא תראה איזה סימן מיוחד מבחינת השרימפס
אבל היא יכולה לגרום לו לגדילה לא מבוקרת ובהמשך להשלה לפני הזמן הרצוי בצורה לא תקינה.
בנוסף מזון שנרקב במים מוריד את איכותם (במיוחד בנפחים קטנים) וגורם לעליית אמוניה ניטראט ופוספאט שהשרימפסים די רגישים אליהם .
יובל.מ לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא