AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 09/09/2004, 12:35   #1
מורין

הסמל האישי שלמורין

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל צריכה עזרה בבקשה - האם אני צרי

היי, רציתי לשאול אותכם לגבי מנורה נוספת לאקוואריום (פנורמי) שלי.

יש לי אקוואריום 1 מטר פנורמי של יופליי מאוכלס בציקלידים אמריקאים.
קניתי (עם קניית האקוואריום) מנורת יופליי של 18 וואט ורודה שהיא חסינה ממים.

רציתי לשאול אתכם אם יש לי צורך למנורה נוספת (כי לדעתי האקוואריום חשוך) ואם כן אז כמה וואט היא צריכה להיות וכמה בערך היא צריכה לעלות?
תודה :P
עדיין לא נקרא Thursday 09/09/2004, 14:51   #2
תומר איתן

הסמל האישי שלתומר איתן

אם אין לך שאיפות בנוגע לצמחיה...אין בעיה עם כמות וואטים או סוג נורות וכן הלאה.
קני מה שבא לך וכמה שבא לך...אם חשוך לך מדי תוסיפי...
רק אל תתפתי לקנות נורות יקרות יעודיות לדגים או משהו כזה...לדעתי חבל על הכבף.
רק שימי לב שאם את מוסיפה עוד נורה של יופליי(דווקא אחלה מוצר...אם המחיר שלו נשאר סביר)וגם היא בגוון אדמדם..הגוון הזה יתחיל להיות יותר ויותר דומיננטי.
תומר איתן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 09/09/2004, 15:13   #3
מורין

הסמל האישי שלמורין

המחיר שהציעו לי בדני דג לאותה נורה כמו שלי הוא - 80 ש"ח.
מה אתה/תם אומרים על זה?
יקר/ זול או סביר?
ניראה לי שאני יקנה היום?
האם יש נורה של יותר מ- 18 וואט והאם אני צריכה משהו יותר חזק מזה?

נ.ב. לא לשכוח שיש לי כבר נורה אחת של 18 וואט.... :P
עדיין לא נקרא Thursday 09/09/2004, 16:52   #4
תומר איתן

הסמל האישי שלתומר איתן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מורין
המחיר שהציעו לי בדני דג לאותה נורה כמו שלי הוא - 80 ש"ח.
מה אתה/תם אומרים על זה?
יקר/ זול או סביר?
ניראה לי שאני יקנה היום?
האם יש נורה של יותר מ- 18 וואט והאם אני צריכה משהו יותר חזק מזה?

נ.ב. לא לשכוח שיש לי כבר נורה אחת של 18 וואט.... :P
שוב,אין כאן צורך.הצורך הוא של העין שלך בלבד.חסרה לך תאורה תוסיפי.
ואני חושב שבזמנו קניתי אותו בהרבה יותר בזול במיסטר ZOO במוהליבר בפ"ת.
תבדקי איתם אם יש להם עדיין כאלה...
ואם מבחינת אורך נורה נכנסת נורה בהספק יותר גבוה ובכל מקרה חסרה לך תאורה אני לא רואה למה לא ללכת על נורה חזקה יותר.
עדיין לא נקרא Friday 10/09/2004, 00:11   #5
מורין

הסמל האישי שלמורין

כן... ככה הם אמרו, נורה של 18 וואט ב- 80 ש"ח (מדובר על נורה כחולה שעכשיו יש לי באקוואריום נורה ורודה, ככה שזה יצא מדהים).

והיום - סוף סוף הייתי בדני דג אחרי בדיקת מחיר5ים מה יקר ומה זול וקניתי -
1) חומרים להחלפת הפילטר החיצוני הכוללים -
צמר גפן - 5 ש"ח
EHEIM EHFIMECH - המוכר אמר שזה כמות חד פעמית לחצי שנה בפילטר פנימי (אגב יש לי פילטר פנימי של FLUVAL 203 12/00 7V C-03203 AC 230-240V 50 HZ ומממממש אין לי מושג מה זה אומר ואם זה באמת יעיל לאקוואריום פנורמי של 1 מטר בהתחשב שיש לי לפי החישובים 160 ליטר.... אולי אתם יודעים אם זה באמת יעיל בשבילי?
בלי קשר יש לי פילטר פנימי ATMAN של 3 "כוסות" עם ראש כוח של AC 230-240V/50HZ 15V HMAX-1.00M OMAX-800 I/L AT2218F ?THI KH NUAD NV FK VNXW אין לי מושג מה כל המס' האלה אומרים - מה אתם אומרי םזה מספיק?) ופילטר ביולוגי שמחובר אליו (פאזל מתחת לאבנים - זה לא אקוואריום עם צימחייה חייה).
וביחד הם עושים עבודה מצויינת...מה אתם אומרים זה מספיק טוב בהתחשב לנתונים של האקוואריום שלי?
בקיצור זה - EHEIM EHFIMECH עלה לי 62 ש"ח (חד פעמי, מחליפים כל חצי שנה??!??)
2)פחם פעיל של CHEMI-PURE10 OZ המוכר אמר שזה אחד הסוגים היותר טובים (שוב לחצי שנה ) אז.... זה עלה לי 69.90 ש"ח.
3)התקלקל לי המשאבת אוויר והיא עלתה ממממממש יקר אבל ניראה לי שקניתי משהו טוב - של SCHEGO MEMBRANPUMPE IDEAL 150 I/H-P מה אתם אומרים על זה....??? מספיק טוב או לא???? בכל מקרה זה עלה לי 200 ש"ח.
4)טרמוסטט +גוף חימום של JAGER 3606 /JAGER EHEIM 200-300 I/150W שעלה לי בסה"כ 127 ש"ח - זה יחמם מספיק טוב ולא יעשה בעיות?
5) הזמנתי נורה של 18V גרמנית, כחולה כדי שיהיה לי שילוב יפה של ורוד - שכבר יש לי עם כחול - מקסים לא? מחירה יהיה כמו שאמרתי 80 ש"ח.

ויצאתי בנזק של 420 ש"ח אחרי הנחה של 10% - כלומר 50 ש"ח פחות...ככה זה שיש פרוטקציות.

נ.ב. יש לי אחריות על המחמם 5 שנים ועל המשאבת אוויר 3 שנים .

מה אתם אומרים על הציוד? אשמח לקבל תגובות ממכם גם על הציוד (איכותי או לא ) וגם על המחירים.....
עדיין לא נקרא Friday 10/09/2004, 01:09   #6
^@JoK3r@^

הסמל האישי של^@JoK3r@^

יצאת בנזק של 420 ש"ח בגלל שלא הולכים לחנות בלי לדעת מה רוצים לקנות!!! המוכר דחף לך סתם דברים שלא צריך ואת אפילו לא יודעת מהם עושים

EHEIM EHFIMECH - כמות חד פעמית לחצי שנה?? מאיפה הם ממציאים את השטויות האלה???
קרמיקה זה דבר שלא נהרס ואפשר להשתמש בה גם 20 שנה
בעקרון בפילטר פנימי לא צריך קרמיקה אלא רק ספוג ופרלון ואם רוצים אז קצת טוף(שק של 10 ק"ג ב15 שקל לעומת 62 ש"ח לרבע קילו... )
2. גם את הפחם אני לא חושב שאת צריכה... משתמשים בפחם רק אחרי שמוסיפים תרופות או שיש צבע צהוב במים(שנפלט מגזעים למינהם)
המחיר ממש מוגזם בשביל כמות כזאת קטנה של קרמיקה!!! (אני קניתי 2 קילו שזה ה-מ-ו-ן ב40 ש"ח)

3. המשאבת אוויר- למה לקנות משאבה בכל כך הרבה כסף?? חסר משאבות סיניות פשוטות שעושות אותה פעולה ב180 ש"ח פחות?
SCHEGO זה גרמני וגרמני זה לעשירים...

המחמם יהיה בסדר לאקווריום שלך

אני קניתי מנורה כחולה ב30 ש"ח יש אותה גם בהום סנטר... לא חבל על ה50 ש"ח בשביל שיהיה כתוב על המנורה "MADE IN GERMANY"?

תעשי קצת סקר שוק לפני שאת קונה ותבררי בפורום... היית יכולה לחסוך פה איזה 250 ש"ח
עדיין לא נקרא Friday 10/09/2004, 01:24   #7
תומר איתן

הסמל האישי שלתומר איתן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ^@JoK3r@^
יצאת בנזק של 420 ש"ח בגלל שלא הולכים לחנות בלי לדעת מה רוצים לקנות!!! המוכר דחף לך סתם דברים שלא צריך ואת אפילו לא יודעת מהם עושים

EHEIM EHFIMECH - כמות חד פעמית לחצי שנה?? מאיפה הם ממציאים את השטויות האלה???
קרמיקה זה דבר שלא נהרס ואפשר להשתמש בה גם 20 שנה
בעקרון בפילטר פנימי לא צריך קרמיקה אלא רק ספוג ופרלון ואם רוצים אז קצת טוף(שק של 10 ק"ג ב15 שקל לעומת 62 ש"ח לרבע קילו... )
2. גם את הפחם אני לא חושב שאת צריכה... משתמשים בפחם רק אחרי שמוסיפים תרופות או שיש צבע צהוב במים(שנפלט מגזעים למינהם)
המחיר ממש מוגזם בשביל כמות כזאת קטנה של קרמיקה!!! (אני קניתי 2 קילו שזה ה-מ-ו-ן ב40 ש"ח)

3. המשאבת אוויר- למה לקנות משאבה בכל כך הרבה כסף?? חסר משאבות סיניות פשוטות שעושות אותה פעולה ב180 ש"ח פחות?
SCHEGO זה גרמני וגרמני זה לעשירים...

המחמם יהיה בסדר לאקווריום שלך

אני קניתי מנורה כחולה ב30 ש"ח יש אותה גם בהום סנטר... לא חבל על ה50 ש"ח בשביל שיהיה כתוב על המנורה "MADE IN GERMANY"?

תעשי קצת סקר שוק לפני שאת קונה ותבררי בפורום... היית יכולה לחסוך פה איזה 250 ש"ח
ג'וקר הרשה לי רק להתייחס לקטע עם הנורה.
זה לא רק הצבע...
אם אנחנו מדברים על אותו סוג של נורות אז היא מקבלת נורה שמגיעה עם מדליק משלה ואטומה למים.
פתרון פשוט וקל למי שלא מחפש להוסיף המון תאורה וגם אין לו מקום לעוד נורות.
האקווריום צמחיה הראשון שלי הואר ע"י נורה כזו ועוד נורת PL פשוטה...היה לי משהו כמו חצי וואט לליטר ככה.
עדיין לא נקרא Friday 10/09/2004, 07:53   #8
מורין

הסמל האישי שלמורין

ל- ^@JoK3r@^ -
טוב, בגוא אני יבהיר כמה דברים...
1) את הקרמיקה קניתי לפילטר החיצוני שלי (שכבר רשמתי שיש לי... של פלובל) אבל אולי התבלבלת...
ונ.ב. אני יודעת וגם מנצלת את זה (גם בקרמיקה יותר פשוטה) של שימוש חוזר ולכן יוןצא לי להשתמש לפחות פעמים באותה קרמיקה אז...אין לכם מה לדאוג בקשר לזה אני לא פראיירית ולא תמיד מקשיבה למוכר.
2) שמעתי שקצת "גנבו" אותי בקשר למשאבת האוויר אבל יש עליה 3 שנים אחריות ככה שאני מבטיחה לעצמי שקט ל- 3 שנים ואין לי כוח לבילבולי מוח האלה ולרעשים שמשאבות אוויר פשוטות עושות (בלי קשר שהם מספיקות ל- שנה -שנה וחצי אולי ...ככה זה אצלי לפחות ואז מתחילות להרעיש ) אז אני מעדיפה להשקיע ולהיות שקטה עם 3 שנים אחריות.
3) בקשר לנורה...
כנראה שאני יוסיף נורה יותר חזקה, עוד לא חשבתי על זה, ואין בעיה הם ישנו לי את ההזמנה.
אני חושבת שזה מחיר סביר לנורה אטומה ממים, היא עמידה ויעילה אבל אני מעדיפה לנצל את האפשרות שלי - מקום במכסה לעוד מנורה (מן תושבת כזאת מתחת למכסה) וככה ליצור אפקט מקסימלי של אור ולהנור מאקוואריום מדהים כי עיניין התאורה ממממממש מפריע לי וחשוב לי.

בכל מקרה תודה לכל מי שעונה וענה :P .
עדיין לא נקרא Friday 10/09/2004, 08:02   #9
מורין

הסמל האישי שלמורין

שכחתי לציין שגם "קימבנו" אותי ועשו לי הנחה של 50 ש"ח על כל הסכום שזה יפה... כי לא ציפיתי להנחה שכזאת מכוון שאין לי בכלל כרטיס מועדון ובכל זאת הוא עשה לי יותר מ- 10% הנחה.

אז הנחה שכזאת לא הייתי מקבלת בשום מקום (בלי כרטיס מועדון ) ואם כבר הייתי מקבלת אז הייתי צריכה לשלם על כיביכול "הירשמות לכרטיס מועדון"(דני דג זה הכי קרוב לבית שלי וגם אני אוהבת את המיקצועיות של המוכרים, אני לומדת מהם הרבה) אז התחשבו בי מעל ומעבר.
והמוכר אפילו גילה לי שאם צביאים את המודעה שלהם באיזה עיתון מקומי (למי שמכיר בחולון שיקמה) אז מקבלים כרטיס מועדון חינם (שאם רוצים להירשם אז משלמים עליו 25 ש"ח - חד פעמי) וזה מה שאני יעשה בפעם הבאה.

בכל מקרה אני מרוצה מהדברים כי לא כל יום אני עושה קנייה של דברים לאקוואריום ואם כבר אני קונה אז אני מעדיפה שזה יהיה איכותי גם אם יקר זה לעשירים אבל אתם מכירים את המשפט שמה שזול הוא בסופו של דבר יקר...?!!?!. ואין לי כוח להתעסק בזה כל שנה.
עדיין לא נקרא Saturday 11/09/2004, 01:19   #10
^@JoK3r@^

הסמל האישי של^@JoK3r@^

זה כולה 10% הנחה זה לא קומבינות... 10% הנחה אפשר להשיג כמעט בכל חנות שנכנסים אליה ומתחנפים קצת למוכר\ת

מה שזול בסוף עולה ביוקר אבל במחיר של המשאבה היית יכולה לקנות 10 משאבות פשוטות...
עדיין לא נקרא Thursday 23/09/2004, 22:45   #11
מורין

הסמל האישי שלמורין

חברה.... קרה לי משהו ממש מעצבן!!!
ה- המשאבת אוויר של [B]SCHEGO MEMBRANPUMPE IDEAL 150 I/H-P [/b] שעלתה לי בדני דג 200 ש"ח שנמצאת אצלי באקוואריום הגדול (1 מ' פנורמי, ציקלידים ממלוואי) אפילו לא חודש כבר מרעישה כמו טרקטור בסלון וזה הדבר הכי מעצבן שיכול להיות.
באקוואריום השני שלי (של הגופים,פלטים דג קרב, קורידורסים ) יש לי עוד משאבה כבת שנתיים וחצי והיא לא מרעישה בכלל....(נו טוב, תיקנתי אותה כבר פעם אחת, אבל בכל זאת...יש גבול !!!).
בכל מקרה התקשרתי לדני דג ואמרו לי שיש להם את אותה משאבה רק יותר חזקה שנקראת
SCHEGO MEMBRANPUMPE MAXIAL והיא עולה 250 ש"ח - 50 ש"ח יותר והמוכר עוד אומר לי - "זה כדאי, אין לך מושג כמה את תיראי את ההבדל....שמים וארץ,היא שקטה כמו דג".בנתיים - הוא אמר שהמשאבה הזאת תהיה שקטה ושיכנע אותי לקנות ועכשיו הוא אומר שאם אני יוסיף עוד 50 ש"ח (כלומר 250 ש"ח על משאבה) אז אני יהיה מרוצה עם משאבה שקטה.

ואני שואלת אתכם חבר'ה... -
א) כמה כסף צריך לשים על משאבה לעזזאל....כדי שהיא תיהיה שקטה ויעילה???????
כל זה לא ניראה לי !!!זאת עבודה בעיניים!!! לשלם על משאבה 200 ש"ח ולקבל טרקטור??????????אני לא מבינה?!?!???!? מה עושים?????? הוא גם אמר לי שאני יכולה לבוא ולהחליף את אותה משאבה בחדשה. אז מה אתם אומרים?????? להחליף בחדשה או להחליף לחברה אחרת???? אני צריכה עזרה דחוף!!!!!!!!!! המלצות לגבי הנושא של חדשה ואם כן, איזה סוג אתם ממליצים שתיהיה יעילה לאקוואריום שלי והכי חשוב (כמעט-->) שלא תרעיש!!!!!!!!!!

שאלה נוספת היא -

לפני 5 חודשים קניתי נורה (יחד עם האקוואריום) ורודה של יופליי - 20 וואט עם על 220VV.
היום - אחרי 5 חודשים... אני נוכחת לגלות שהיא הפכה ל לבנה... האם זה יכול להיות?!?!!?
מישהו שמע על כזה דבר, קרה לכם אולי?
רק אני הופכת להיות עיוורת צבעים?
מה קורה פה?
יכול להיות שזה ניראה ככה כי אני הוספתי לפני יומיים עוד נורה כחולה באותו וואט לאקוואריום ( ה-1 מ' פנורמי ) ולכן היא ניראת לבנה?
ועוד משהו... כיביתי את הנורה הכחולה ועדיין הנורה ה"וורודה" נשארה לבנה.
אני בטוחה במאות האחוזים שקניתי נורה וורודה.האם זה יתכן שהצבע הורוד ירד????
עדיין לא נקרא Thursday 23/09/2004, 23:24   #12
gazalow

למורין !
שלום לך יש לי משאבת אוויר של החברה הצרפתית רנה. נכון שהיא לא חברה גרמנית אבל
עדיין היא חברה לא רעה.
בקשר למשאבה לפחות לפי דעתי היא שקטה מאוד - כדי לבדוק אם המשאבה מרעישה
או לאו יש להחזיקה ביד מיכיוון שלפעמים היא "נוגעת" במשהו ויוצרת רעש.
בנוסף את צריכה לבדוק כמה ליטר שעה או דקה של אוויר את צריכה לאק' שלך - חשוב מאוד
אני לא חושב שפחות מ-200 ליטר שעה זה טוב.
בקיצר רנה דגם 200 או 300 יעשו את העבודה ובשקט מופתי.
בקשר למחיר הדגם 200 (יש לי אותה) לא צריכה לעלות יותר מ200 ש"ח ולדגם 300 לא יותר
מ300 ש"ח.
gazalow לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 23/09/2004, 23:46   #13
מורין

הסמל האישי שלמורין

באמת... דווקא המוכר הציע לי כזאת אבל טען שהחב' שאני קניתי ממנה יותר טובה!?!!??!
מסתבר שהיא חב' לטרקטורים, כנראה....
בכל מקרה אתה מציע לי כזאת - והיא צריכה לעלות 200 ש"ח?
אז תודה...

למישהו יש עוד חוות דעת על המשאבה הזאת או אחרת שלדעתו טובה?
אני מוכנה לקבל ממכם המלצות ומה שרובכם תמליצו אני ילך ויקנה/יחליף...

תודה לכולכם.

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא