AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 10/01/2002, 02:05   #1
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

שאלתי את עצמי אם מישהו יחשוב על זה בשלב כזה או אחר.

אז אני משתמש בדי הרבה פילטרים ואני רוצה לאמר לכם שהכי התרשמתי לטובה מפילטרים פינתיים קטנים שמבוססים על אבן אוויר. הפילטרים הללו מאד מאד יעילים לאקווריומים של עד 40 ליטר, והם עושים עבודה פשוט מצויינת כפילטר שני (למשל, אחד שמחזיק בתוכו את הפחם הפעיל באקווריום בידוד, שאפשר לשלוף אותו אם יש טיפול תרופתי דחוף).

באקווריומים הגדולים שלי אני משתמש בשני פילטרים של אטמן. 3335 (הקטן) ו 3338.

אני רוצה לאמר לכם שלמרות כל הביקורות שאני שומע פה ושם על התוצרת הסינית, הפילטרים של אטמן (ובכלל המוצרים של אטמן) מפתיעים באיכות טובה. הם בדרך כלל מגיעים מצויידים עם שלל פטנטים קטנים שעושים לכם את החיים טובים.

3338 עלה 450 אצל אפללו (לפני הנחה). 1200 ליטר לשעה. 10 ליטר בערך חלל פנימי. שלוש מגירות (למדיה כבדה, פחם פעיל וצמר פרלוני).

3335 עלה 300 בערך אצל אפללו (לפני הנחה). 600 ליטר לשעה, ובערך 5 ליטר חלל פנימי - שתי מגירות.
עדיין לא נקרא Thursday 10/01/2002, 06:53   #2
עמירם ש.

ואני משתמש דווקא ב-3336, שהוא עם 3 מגירות אבל בגודל של 3335. כפילטר שני הוא מעולה.

ומאידך: להתרחק מפילטר של Hydor. גם לו יש פטנטים, אבל פשוט לא ניתן לפרק אותו לצורך טיפול בלי לדחוף פנימה מברגים וכדומה, ובסופו של דבר משהו חייב להישבר. חבל על הכסף ועל העצבים.
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 10/01/2002, 17:14   #3
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

גם לי פילטר של ATMAN 3338 ,
הוא פילטר מצויין עם יכולות גבוהות מאוד, אני מאוד מרוצה, בעיקר מהנפח הגדול של המיכל (אשר מאפשר להכניס מגוון של מדיות שונות ומשונות, ותוספים למנהם).
אבל...כשמדובר על חיקוי סיני (או מהמזרח), יש את המגרעה שאין חלקי חילוף...
אצלי נשברה מין שייבה קטנה, ובמזל הצלחתי להשיג ברז,(דרך אגב, הפורום עזר לי מאוד..).
לכן למרות המחיר הזול של הפילטר, ישנה את בעית החלקים...

באק' השני שלי יש פילטר פנימי של JOWEL מסוג COMPACT 400L/H, הוא לא רע, אבל תופש כמובן, נפח מעצבן, יש לדגים אוהבי מחבוא (כמו חתולים למנהם) נטייה מסתורית להעלם בפנים. והוא לא ממש אפקטיבי כמו פילטר חיצוני עם אותם יכולות
אני אישית לא ממליץ, והפילטר הנ"ל נמצא אצלי מטעמים של חוסר תקציב.
ELMINISTER

elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 10/01/2002, 18:38   #4
amnon

הסמל האישי שלamnon

סוג אקווריום: אק' 600 ליטר ועוד כמה קטנים לגידול דיסקוסים צעירים
וותק בתחום: משנת 2001

פילטר הוא המרכיב החשוב ביותר בתחזוקת האקווריום ,לכן אני לא התפשרתי
קניתי EHEIM דגם 2213 שעלה 299 ש"ח (היה מבצע בדני דג), הוספתי ברז על צינור היניקה והכל עלה 310 ש"ח .
מחיר כמו של אטמן ,אז מי אמר ש-EHIEM יקר?
amnon לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 11/01/2002, 06:49   #5
עמירם ש.

דווקא משום שפילטר הוא המרכיב החשוב ביותר בתחזוקת האקווריום, לא הייתי ממליץ להתפשר על 2213 של אהיים. המדובר בפילטר מהסידרה הקלאסית (שם אלגנטי לטכנולוגיה מיושנת), בעל הספק נמוך מאוד (390 ליטר לשעה), ללא מגירות, בעל מבנה עגול שפירושו פחות נפח לשטח נתון. את הפילטרים של אטמן צריך להשוות לסידרת "פרופשיונל" של אהיים, שהיא הרבה יותר יקרה. אני חוזר ואומר: במחיר נתון הפילטרים של אטמן טובים יותר באופן מובהק מאלה של אהיים, למרות שכאשר מתעלמים מן הכסף אהיים (פרופשיונל!) טובים יותר.

בקשר לפילטרים של ג'וואל, הם דווקא בעלי יכולת סינון מעולה, משום שהם מבוססים על עיקרון יבש-רטוב - המים בפילטר באים במגע עם האוויר ומועשרים בחמצן, בניגוד לפילטרים חיצוניים סגורים. אני אישית גם מעדיף את הקופסה השחורה שלהם, המסתירה את כל הצנרת ואת גוף החימום, על פני צנרת גלוייה. אבל זה כבר עניין של טעם.
עדיין לא נקרא Friday 11/01/2002, 19:14   #6
amnon

הסמל האישי שלamnon

עמירם,
אני מאוד מעריך ומכבד את הידע הרחב שלך בנושא,
וגם יש לי הרבה מה ללמוד ממך.
אבל ,
לאקווריום עם נפח מים של 100 ליטר ,הספק של 390 ליטר לשעה , מספיק בהחלט ואף מעט חזק מדי.
במיוחד בהתחשב בעובדה שנתון זה מדוייק ,ואפשר לסמוך עליו , לעומת פילטרים של אטמן שהנתונים הרשומים ע"י היצרן הם בערבון מוגבל,ותמיד צריך לקחת מקדם ביטחון,דבר המוכיח רמת אמינות מפוקפקת.
מלבד זאת לכל הדגמים של אהיים (כולל 2213) היצרן נותן אחריות לשנתיים, בעוד שהאחריות על אטמן לא יותר משנה ,כאן אנו מגיעים לעניין חלקי החילוף ,ידוע וברור לכל, שזהו נושא בעייתי וכאוב לכל בעלי פילטר אטמן,במיוחד כאשר נשברים חלקים בלי להתכוון בזמן הטיפול בפילטר ואז נשארים תקועים חסרי אונים.
בתאריך 2001-12-23 12:49, elminister כתב:
במקרה אתמול נשבר לי אחד מהחלקים של הברז של ATMAN...
אני זקוק נואשות לחלק חילוף....
אין לאף אחד.... (בדקתי כמה)
מאין יבוא עזרי??????
ELMINISTER
בתאריך 25.12.01 יאירי כתב:
שלום,
בעקבות שיחות עם אנשים בעלי ניסיון רב בשימוש בפילטרים של atman וגם בעקבות התגובות שלכם
בפורום, התגבשה אצלי הנטייה לא לקנות פילטר של Atman, למרות המחיר המאד אטרקטיבי והאמינות לכאורה; הסיבות:
נראה שהפילטר הזה מאד לא אמין לאורך זמן
(לכמה וכמה מכם נשברו ברזים וחלקים אחרים בפילטר); כפי הנראה איכות הפלסטיק של הסינים היא לא משהוא.
כמו כן, אני מחפש פילטר שבו אוכל לשלוט על עוצמת הזרימה, וatman לא מספק זאת.
לסיכום, עדיף להשקיע עוד כמה מאות שקלים בודדים
בקניית פילטר איכותי, כדי למנוע הוצאות נוספות ועוגמת נפש בעתיד (כמו שאומר המשפט: "אני יותר מדי עני כדי לקנות משהוא זול")
סוף ציטוט.

מתי שמענו על בעייה כזאת בפילטר אהיים מכל סוג שהוא?

ככלל הרי ידוע שהמוצרים הסינים המתוחכמים והאכותיים ביותר, לא מגיעים לרמת האמינות של המוצרים הגרמניים ולו הפשוטים ביותר.
אם היה ליצור הסיני רמה נאותה ,הם לא היו מעתיקים מוצרים ארופיים.
כשרוצים מוצר חזק ,אמין ויעיל המוצר הגרמני נותן תשובה הולמת .
כשרוצים צעצוע קונים מוצר סיני.
עדיין לא נקרא Friday 11/01/2002, 19:44   #7
bigdarman

לי יש גם כן אטמן 800 ל/ש לא זוכר את הדגם אבל הוא פילטר מעולה.
bigdarman לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 11/01/2002, 23:49   #8
עמירם ש.

באקווריום של 100 ליטר הייתי דואג לפילטריזציה הרבה יותר חזקה, לפחות פי 2 ממה שהזכרת. אני דוגל בתחלופת מים משמעותית. כמובן שפילטריזציה חזקה חייבת להיות מתואמת עם נפח הפילטר - אני מדבר על זרימה בינונית בפילטר(ים) גדול(ים), ולא על זרימה חזקה בפילטר קטן.

סתם כהערה, מחקר שנעשה ב-1988 גילה שתחלופת המים בטבע על נפח המקביל לאקווריום 100 ליטר היא 48,000 (ארבעים ושמונה אלף) ליטר בשעה.

בקשר לאטמן, לא הייתי מכליל ואומר שזה "נושא כאוב ובעייתי לכל בעלי פילטר אטמן". יש לי פילטר כזה בערך שנתיים בלי שום בעייה. גם אם אצטרך היום להחליף את כולו ולקנות חדש, עדיין הרווחתי כסף יחסית לפילטר המקביל של אהיים, שעולה יותר מפי שניים.
עדיין לא נקרא Saturday 12/01/2002, 03:29   #9
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

עמירם לא מסכים איתך
אם מדובר בפילטר פנימי אתה צודק
אם מדובר באקווריום ציקלידים אז גם כן.

אבל ברוב האקווריומים - קהילה, ובייחוד עם צמחים הפילטר הנ"ל ממש מספיק. כמובן שכל הדיון הזה די עקר, כי זה מסוג הנושאים של מגדל דגים מבוצר היטב בעמדתו :grin:

אתה רוצה להגיד לי שבכל אקווריום שלך אתה מחזיק פילטרים חיצוניים עם יכולת סינון פי 8 מתכולת האקווריום ?
אבל לפי דעתי ATMAN הם בעלי BANG FOR BUCK די גבוה, ומספקים לרוב הצרכים. למרות ש EHEIM כמובן עדיף ואם מבצעים מחקר שוק טוב אפשר להשיג גם מחירים טובים עליהם.
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 12/01/2002, 05:34   #10
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

טוב - אם כבר נכנסנו למשפט האהוב על המוכרים השונים - אז בואו ניכנס בו "חזק" - אני מייד אפתח עץ חדש בשביל הנושא הזה, ואנחנו נעשה חשבון על מוצרים יותר יקרים שעליהם יאהב המוכר לאמר לכם: "זה אוליי יותר יקר, אבל זה משתלם בהמשך".

בכל מקרה - היים לא "ישתלם בהמשך" לדעתי, אלא אם אי מי מכם הגיע לנקודת הרוויה שלו והוא יודע שהוא רוכש אקווריום שהוא לא מתכנן להמשיך ולהחליף בעתיד (אה, יאמר האקווריומיסט הממוצע - על זה לא חשבתי... הרי אני בדיוק מתכנן לעבור לאקוורים 1500 ליטר. אז מה אני אעשה עם ההיים הקטנטן שיש לי עוד מאז ?).
עדיין לא נקרא Saturday 12/01/2002, 06:45   #11
עמירם ש.

שאלת ולכן אענה: כן, בכל אקווריום שלי אני מחזיק שני פילטרים לפחות עם יכולת סינון כוללת של בין פי 10 לפי 20 מתכולת האקווריום. יש לי אפילו אקווריום קטן אחד (30 ליטר) שאני מחזיק בו באופן קבוע פילטר נוסף די חזק, פי 15 מהנפח, שאני מעביר בעת הצורך לאקווריום בידוד שאינו מופעל באופן קבוע. האקווריום הקטן הוא אקווריום צמחייה והיא משגשגת ופורחת (טוב, אולי לא בדיוק פורחת).

בעבר הרחוק השתמשתי בפילטר אחד בכל אקווריום. המהפך היה כאשר בעל חנות אמר לי שהדרך הטובה ביותר לשפר את האטרקטיביות של האקווריום ואת בריאות הדגים היא להגיע למים נקיים יותר על-ידי הוספת פילטר שני. השינוי היה דרמטי, והצטערתי על כל יום שעבר בלי הפילטר הנוסף.

כפי שאמרת, כל אחד בעמדתו.
עדיין לא נקרא Saturday 12/01/2002, 22:13   #12
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אבל ההבדל הוא כן קריטי דניאל. קרא הודעתו של עמירם בנוגע לנושא הפילטרים של אהיים המקבילים לאטמן:

אטמן מקביל לפילטרים מסדרת פרופשיונאל של אהיים, שעולים בסביבות ה - 600 ש"ח יותר ולעיתים מגיעים להפרשים כואבים יותר.

בכל מקרה - יש דברים שעליהם לא מתפשרים. אני למשל מעוניין לרכוש ראש כוח של אהיים (2000 ל"ש) ולא נראה לי שאתפשר על פירמה סינית בנושא הזה.
עדיין לא נקרא Saturday 12/01/2002, 22:38   #13
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

שוב הכל עניין של פרספקטיבה.
שיש לך 5 אקווריומים ובכל אקווריום פילטר חיצוני - אז להחליף את כולם זה 1000 ש"ח.
אבל שאחד מהם מתקלקל אז ההבדל של 200 ש"ח נהיה פחות קריטי...
ושוב עניין של העדפה אישית, אני במקרה הזה הייתי מעדיף להוציא בעת קניית האקווריום עוד 300 ש"ח על אהיים, ולא לקנות בינתיים משהו אחר... או לחכות עוד חודש שיהיו לי עוד 300 ש"ח.
עדיין לא נקרא Sunday 13/01/2002, 03:30   #14
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אתה מתכוון - מחכה שיהיו לך 600 - 1000 שקל יותר בשביל היים, דניאל. לא 300.
עדיין לא נקרא Sunday 13/01/2002, 07:07   #15
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

מוריד את הכובע, מגרד את הפדחת וחושב....
למה לכל הרוחות HOB פילטר כלכך יקר בארץ - סיגנון AQUACLEAR, ולמה האקווריום שלי לא מתאים לו :sad:

למען האמת ברגע שאוכל אני אשדרג את הפילטר באקווריום שלי ל EHEIM 2010 פנימי - 150 ש"ח. לצערי הכסף לא זמין (נסגר שהוריד את הכובע, יורד לפינת הרחוב, שם את הכובע מתיישב ומחכה )

אבל דג-זאב, לפי דעתי יש בהחלט טעם לקנות EHIEM אם ההבדל לא קריטי- למשל אם ה ATMAN יתקלקל האם תקנה אחד חדש בנניח 400, או תקנה EHIEM ב 600 ?, זה לא הבדל כזה גדול בבודדים, ושלא קונים אקווריום קומפלט.

עדיין לא נקרא Friday 01/02/2002, 01:14   #16
fish face

סוג אקווריום: מלוחים 1300 ליטר הכול כולל הכול

אני רוצה להגיד לכם שלי ש נסיון מאוד טוב אם אהיים היה לי פילטר חיצוני שעבד כ-5 שנים ולא עשה לי בכלל בעיות ובנוסף לזה היו לי שני ראשי כוח ושאחד מהם התקלקל (באשמתי נכנס לתוך הראש כוח מלח) והם ידעו שזה באשמתי הם בכול זאת תיקנו לי אותו בחינם כן בחינם
ואם אתם רוצים לקנות את המוצרים של אהיים אתם לא חיבים לקנות אותם מחניות דגים אלא אתם יכולים ללכת ישר ליבואן שהוא קטרפילר שנמצא באיזור התעשיה של חולון(אמבש הנדסה)
אני אישית לא מחליף את הגרמנים (לצערי)
באף חברה אחרת
fish face לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 01/02/2002, 11:04   #17
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

מה המחירים אצל היבואן ? יש לך מספר טלפון במקרה ?
לפי דעתי שווה להשקיע את הכסף בפילטר אהיים, בהנחה שיש לך את הכסף :grin:, מאשר "לחסוך" כמה מאות שקלים.
עדיין לא נקרא Friday 01/02/2002, 11:09   #18
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

לא יודע - לא סגור איתך על זה. כשההבדל בין פילטר גדול של אטמן לפילטר גדול של אהיים, עומד על סכומים של כמעט 800 שקל, אתה יכול לקנות במחיר של אהיים אחד שלושה אטמנים, ולהחליף אותם כשהם מתקלקלים (האטמן הכי יקר עולה 400 שקל).

הגרמנים הכי טובים, אבל גם כאן זה לא "ישתלם לך בעתיד" כדברי המוכרים.

אולי בפילטרים הפנימיים הקטנים ההבדל במחיר הוא "מינורי" (רק 300 שקל בערך) אבל בחיצוניים ?

מצטער - עדיין לא שוכנעתי להשקיע פי שלושה ממחירו של פילטר טוב וזול בשביל לקנות פילטר טוב במעט יותר.
עדיין לא נקרא Sunday 03/02/2002, 01:21   #19
fish face

חברה על תישכחו שכשאתם מיסתכלים על פילטר אתם מיסתכלים רק על אם הוא עובד או לא.
בפילטרים של אהיים מה שהכי חשוב זה לא רק האמינות או זה שיש חלקי חילוף ושירות תיקונים
...זה שמה שהיצרן מצהיר זה נכון או שהחלקים יותר איכותים אלא מה שבאמת חשוב זה שהפילטר יכול לעבוד אפילו 5 שנים בלי להתקלקל ברציפות (כמו אצלי) ולהמשיך לתת בדיוק את אותו הספק כמו בהתחלה ושלא כמו כול הפילטרים האחרים שהם נחלשים בהמשך ולפעמים אחרי שנה נותנים רק חצי מהתפוקה
ואתם יכולים לבדוק את זה ותיראו שאני צודק
(אין חכם כבעל נסיון)
(מה שקונים בזול עולה בסופו של דבר ביוקר )
עדיין לא נקרא Sunday 03/02/2002, 01:22   #20
fish face

אני ישתדל לכתוב לכם את המחירים של אהיים ונתונים של היצרן
עדיין לא נקרא Sunday 03/02/2002, 02:03   #21
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

בקשר למחירים שציטטת, לא יודע מה בקשר למיקצועיים אבל ראיתי את הסדרה הפשוטה של אהיים 2213-2215 וכו' בטווח מחירים של 350-500

בקשר לפילטר הפנימים - פילטר פנימי קטן של אטמן עולה כ65 ש"ח ברוב המקומות
של אהיים נע בין 120-150. יש הבדל של פי שתיים אבל לא של 300 ש"ח.

עדיין לא נקרא Monday 04/02/2002, 01:51   #22
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

מספר תגובות (אני מתחיל לחזור על עצמי וחבל).
1. ל FISH FACE - אני לא מסכים איתך שמסתכלים רק "אם הפילטר עובד או לא". לשם ההדגמה - בפילטרים הפשוטים של אהיים, ניקוי הפילטר הוא סיפור זוועתי שלא מהעולם הזה. צריך להוציא את הצינורות החוצה מהמים כדי שלא להגיע למצב של סיפון. לפרק את הצנרת, לקחת את כל הדבר הזה לשטיפה וניקוי, להחזיר וכו'. לאחר מכן יהיה לך קצת רעש בפילטר מכיוון שתמיד "נתקע בו אוויר" שד"א יכול לגרום מפעם לפעם להפסקת הפעולה של הפילטר ואז יש צורך לטלטל אותו קצת ולשאוב מים שוב כדי שהוא יתחיל לעבוד (למצוץ בקיצור).

באטמנים שמקבילים לסידרת ה PROFESSIONAL של אהיים יש מספר מערכות פשוטות כמו ברזים בצינורות ופטנט של איטום ומילוי הפילטר כשהוא סגור במים כדי להבטיח שלא יהיה בו אוויר.

לדניאל - אני חוזר ואומר שהפילטרים הפשוטים שאהיים אוליי עובדים יותר, אבל הם גם כאב ראש אחד גדול שלא שווה את המחיר שלו מהסיבה שאתה לא קונה רק מנוע. אתה קונה פילטר שלם ואתה מחפש בדרך כלל את הנוחות, את הנגישות, את התועלת התפעולית הכללית. גם הפילטר של אטמן ימשיך לסחוב כמו חדש אחרי תקופה ארוכה אם תנקה אותו מדיי פעם - וההפתעה הגדולה היא שזה הרבה יותר קל ! (לא נזכיר כמובן את החלוקה למגירות שיש בפילטרים של אטמן, שמאפשרת שליפה ושטיפה קלה ופשוטה של כל המדיות בפילטר...).

אם אתה משווה אטמן לאהיים - אז רק לפרופשיונאל של אהיים. אחרת - זה כמו להשוות פולקסוואגן גולף לסובארו לגאסי מדגם מנהלים. הפולקסוואגן יותר טובה, אבל הרבה פחות נוחה...

בנוגע לפילטרים הפנימיים - אין לי וויכוח עם אף אחד פה לגבי האיכות של אהיים מול אטמן. אהיים יותר טובים והבדלי המחירים יותר "קטנים". למרות זאת, במחיר שציינת דניאל, אתה יכול לקנות פילטר חיצוני של אטמן 3335, להיות יותר מרוצה, להנות מהחלפת מים יותר משמעותית, מחסכון במקום ומעוד כמה תועלות כמו נפח מוגדל של הפילטר החיצוני.
עדיין לא נקרא Monday 04/02/2002, 11:56   #23
amnon

הסמל האישי שלamnon

דג זאב,
בקשר לסיפון,כבר כתבתי שאפשר לחבר על הצינור
ברז שעושה בדיוק אותה עבודה כמו הברז המקורי,
ומחירו 12 ש"ח בלבד!!!
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא