AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 16/10/2013, 01:32   #1
abs

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: בבניה
ברירת מחדל מתחיל בריף

שלום לכולם
אני מעוניין בריף אלמוגים ומעוניין במידה 160/60/60 והאמת שאין לי ניסיון קודם בדגים אבל חולה על אלמוגים וכל הזמן קורא חומר בנידון, וחשוב לי להתחיל נכון ומסודר אז יש לי ברשותכם כמה שאלות שחשוב לי להבין אותם לפני להתחיל
א-האם עדיף זכוכית 15 ממ והאם כדאי לח זק ובטח אני שואל לטווח ארוך ואמין
ב- כמה חורים לעשות באקווריום והאם המידות טובות
ג- האם אפשר להכניס את כל המערכת כולל הסאמפ בארון התחתון
ד- כמה יעלה לי להחזיק בממוצע בחודש אקווריום בגודל זה בלי דגים ואלמוגים
ה- איזה עבודה פיזית צריך להשקיע חוץ מהאכלה והחלפת מים ומה התדירות
ו- איזה אחוז מים צריך להחליף
ז- האם משאבה אחת גדולה תספיק
חוץ ממקרר ופורק וסאמפ וגלים ומחמם מה חשוב שהמערכת תהיה בריאה ומאוזנת ואמינה ולגבי התאורה האם מערכת תאורה של לדים גדולה תספיק למשל 10 שורות לדים של 1.5 מטר תספיק
חשוב לציין שיש לי סבלנות וזה כבוד בשבילי להצטרף אליכם
בקיצור רוצה לדעת מה מצפה לי.....
תודה מראש ובהוקרה
abs לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 16/10/2013, 12:35   #2
yoniber

הסמל האישי שלyoniber

סוג אקווריום: RSM250
ברירת מחדל תגובה להודעה: מתחיל בריף

ההמלצה הכי טובה בשבילך, תתחיל ביותר קטן(250-500ל)בשביל שאקווריום בגודל שלך "יתפוס צורה" ידרש הרבה זמן וכסף
בשורות לדים, אני מאוד מקווה שאתה לא מתכוון לפסי לדים
עדיין לא נקרא Wednesday 16/10/2013, 12:51   #3
alonsadan

לגבי הזכוכית, יש באינטרנט לא מעט מחשבונים.
כעקרון עד 70 ס"מ גובה מספיק 10.
אם אתה ממש רוצה ללכת על בטוח אז תיקח 12 מ"מ. בוודאי לא 15.
כל מ"מ עובי משנה באופן משמעותי את המחיר.
alonsadan לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 16/10/2013, 14:48   #4
מטי

הסמל האישי שלמטי

סוג אקווריום: ריף 500 ל'
וותק בתחום: שבוע פחות מאביעד

א- המידות נשמעות מצוינות מבחינת פרופורציה והתאמה לריף, לגבי הבניה העצמית - לפי השאלות שלך נראה שאין לך נסיון רב בנושא והייתי ממליץ לך לפנות לסוחרים לקבל הצעת מחיר לאקווריום בגודל שמתאים לך.
ב- אפשר לעשות חור אחד ואפשר לעשות 20, תלוי מה הצורך. אם אתה עושה אוברפלו עם ירידה אחת והמתזים של חזרת המים ייכנסו מלמעלה, חור אחד יספיק, אם תעשה ירידת חירום - שני חורים, אם תעשה קלוז-לופ- 20 חורים...
ג- כן
ד- כמו לשאול "כמה יעלה להחזיק רכב". תלוי בהרבה גורמים ובעיקר בך, יכול להיות עשרות שקלים ויכול להיות מאות, תלוי איזה סוג ריף, במה יאוכלס, באיזה רמה תבחר להחזיק אותו ועוד...
ה- לנקות את הפורק, להחליף פרלון, להחליף נורות כל חצי שנה-שנה...
ו- אני מחליף 10% כל שבועיים, יש שמחליפים יותר ויש שמחליפים פחות
ז- אפשר משאבה אחת עם פיצולים, אפשר משאבות נפרדות.

אני באופן אישי לא מאמין עדיין בתאורת לדים לריף, בכל מקרה אם אתה הולך על תאורת לדים לך על תאורה ייעודית ולא על פסי לדים, אורך הגל והגוון לא יתאימו לך אם תיקח משהו שרק נראה לך מתאים בעין.
עדיין לא נקרא Wednesday 16/10/2013, 15:30   #5
motik

ברוך הבא
קח בחשבון שלהקים אקווריום ריף חייב להיות ברגוע ולאורך זמן .

קודם תחליט אם אתה רוצה דגים גדולים או קטנים, לדגים קטנים מספיק גם אורך 1 מטר או 1.2 מטר.
למלא אקווריום באורך 1.6 מטר אתה צריך מישהו מקצועי שיעזור לך להתקדם בצורה הנכונה ובקצב הנכון.וגם תקציב כספי גדול יותר.
אם אין לך מישהו כזה שיעזור לך - אני הייתי מתחיל באקווריום באורך מטר עליו תלמד וגם לא יעלה לך הרבה כסף למלא אותו בדגים ואלמוגים.
ההוצאות החודשיות יהיו כמה מאות שקלים תלוי איזה אלמוגים תגדל.
לגבי תאורה - נראה שתאורת לדים הכי משתלמת , הבעיה שהרבה טוענים שתאורת t5 יותר טובה.
motik לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 16/10/2013, 16:11   #6
yoniber

הסמל האישי שלyoniber

סוג אקווריום: RSM250

אני באופן אישי לא מאמין עדיין בתאורת לדים לריף, בכל מקרה אם אתה הולך על תאורת לדים לך על תאורה ייעודית ולא על פסי לדים, אורך הגל והגוון לא יתאימו לך אם תיקח משהו שרק נראה לך מתאים בעין.[/quote]

עזוב אורך גל, פסי לדים לא ידגדגו לו את קצה המסלעה, הם לא חזקים מספיק
עדיין לא נקרא Wednesday 16/10/2013, 18:08   #7
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

הודו לך על 186 הודעות 212 פעמים

אחלה מידות אם אתה יכול לעשות עומק 70 עוד יותר טוב ועשיר
אני הייתי הולך על 15 ממ אם אפשר זכוכית של החזית אקסטר קליר.

ניתן להכניס את מרבית הציוד לסטנד ולסאמפ כמובן אם תוכנן נכון.

עלויות משתנות ולא דומת בין אק למשנהו מה גם שבמהלך חודשי השנה העלויות שונות ( קירור חימום וכו)

עבודה פיזית היחידה זה החלפות מים והתקנת הציוד.

אפשרי משאבה אחת חזקה עם פיצולים אפשר כמה משאבות חלשות יותר
אק' 86 ליטר >((((;> אק' 30 ליטר שרימסיה פילטרפריים 20.
משה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 17/10/2013, 02:11   #8
abs

אנשים יקרים תודה רבה על התגובות חשוב לי להזכיר שסבלנות יש לי ואני יותר אוהב את האלמוגים וגם לא הולך על הכי יקר או הכי נדיר בסוגים של האלמוגים והדגים ויותר חשוב לי קצת דגים שמתרבים מהרבה דגים שלא מתרבים ויש לי ידים טובות ויש לי רקע באנסטלציה וחשמל וכימיה ותאורה הרי לפני שבוע היה מפורסם ביד שניה אקווריום רד סי 250 עם מקרר וכל הציוד עם חיים בתוכו אבל גם המידה לא כל כך מספקת וגם לקנות מוכן מקטין את ההתלהבות ומוריד את האתגר למרות שזה הכי טוב למתחילים אבל אני אוהב ללכת ישר לעניין אבל לפי הספר כדי לחסוך הפתעות ואכזבות וזו הסיבה שאני מתייעץ איתכם כי אתם מומחים ולא סוחרים. תודה לכולכם

Yoniber תודה רבה על העצה אבל איך שהבנתי שיותר קל ויפה להחזיק במידות 160/60/60 ואני יכול להתפשר על גובהה 50 ולגבי הזמן יש זמן ולגבי הכסף אני מתקוון לחסוך כמה שאפשר מבלי לפגוע באיכות מקסימלית ולכן אני נעזר בנסיונכם. ולגבי הלדים העיקר היעד שהתאורה תגיע עד לרצפה בכל המשטח הרי לדים זה פטנט חדש ואמין וחסכוני שאפשר לחבר למגבר ולהגיע לרמות שונות הרי יש מידות שונות.....העיקר התוצאה. ואם אני טועה אשמח ללמוד ממך

Alonsadan תודה על התגובה...... אם ה15 יותר אמין ומשרת ליותר זמן אז אני מעדיף אותו אבל אם זה אותו דבר כמו ה12 אז חבל על הבזבוז ואתה מאוד צודק לגבי התחשבות בעלות ולכן אני מוכן לשלם פי 2 על 1.5 אבל בטח לא פי 10. אם אני לא טועה ראיתי בפורום אקווריום חדש של 15 ממ וחזית קליר במידות יותר גדולות ב1500 שח משהו כזה

מטי תודה רבה על התשובות........ לגבי נסיון אין לי נסיון אבל יש לי אנשים טובים כמוך וכמו כל החברה כאן בעמותה העשירה במידע וניסיון ברמה עולמית. לגבי החורים אני מחפש פשוט קל ואמין שנדמה לי שזה 2 חורים. לגבי עלויות אני התקוונתי לממוצע ברמה בינונית עם חסכון איפה שאפשר אם אפשר ואיני מדבר על 160 מפוצץ באלמוגים ודגים מהכי קשים ויקרים אני מדבר על כמות בינונית ונוחה עזוב את מחיר הדגים עצמם והאלמוגים והוצאות מיותרות למשל אוכל טוב תוספים מלח חשמל מים בלאי.... ולגבי משאבות מה יותר טוב וחסכוני לטווח הארוך? אם הבנתי נכון אז כדאי שתיים בינוניות אחת מגבה את השניה.

Motik ברוך הנמצא..... אתה צודק אבל אני רוצה להשקיע פעם אחת ואם עדיף לי 1,2 מטר ויותר זול משמעותית ויותר קל אז אני ילך על 1,2 וישאר עליו לגבי זמן ורוגע יש במלאי ולגבי מצב כלכלי מצבי בינוני ולומד תואר 2 בן 29 ולא מוגבל במקום ולגבי דגים אני רוצה קטנים עד בינוניים וחזקים ועובדים אם אפשר ולאט לאט מצידי בהתחלה שיהיה לי קצת אבל הכי חשוב מערכת מסודרת ובריאה

משה אז אתה אומר 160 אורך 50 גובה 70 עומק עם חזית קליר זה הכי טוב
ומה עם גודל הארון למה שיהיה מספיק פרקטי איזה גוהבב כי איך שהבנתי שיש פורקים בגובה מטר או שלא חייבים להיות בתוך הסאמפ אני מבין במסגרות ונגרות ולגבי זכוכית חבר טוב שלי עובד ומומחה בזכוכית

חבל שאי אפשר ריף אלמוגים עם סוסוני ים. אבל לאט לאט
עדיין לא נקרא Thursday 17/10/2013, 13:08   #9
אלון.ו

הסמל האישי שלאלון.ו

סוג אקווריום: מיכל ריק עם אבק :(
וותק בתחום: שנייה אני אשאל את אשתי

abs
יש כפתור עריכה
כפתור ציטוט וכפתור ציטוט מרובה,
קשה מאוד להבין את זה שזה לא מרוכז...

בכל מקרה, לדעתי תתחיל ממיכל קטן יותר ותמשיך הלאה...

אלון.ו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 17/10/2013, 14:27   #10
מאיה

הסמל האישי שלמאיה

סוג אקווריום: ריף קוביה 70*70
וותק בתחום: מאז שהתחלתי ..

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלון.ו צפה בהודעה
abs
יש כפתור עריכה
כפתור ציטוט וכפתור ציטוט מרובה,
קשה מאוד להבין את זה שזה לא מרוכז...

בכל מקרה, לדעתי תתחיל ממיכל קטן יותר ותמשיך הלאה...
אלון צודק , כשלב ראשון כדי שיהיה לנו יותר קל , איחדתי לך את ההודעות .
בהצלחה.
עדיין לא נקרא Thursday 17/10/2013, 16:00   #11
royru

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: שרימפסיה 20 ליטר + ריף 100 ליטר עם סאמפ תחתון
וותק בתחום: שנים

גם אני מצטרף לברכות על הצטרפותך
וגם להמלצה להתחיל בקטן יותר

כמו-כן תן מבט במיכל שראובן מוכר המידות דומות
ויעלה לך פחות, אם זה מתאים לך ...
royru לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 17/10/2013, 22:56   #12
גיל שרון

הסמל האישי שלגיל שרון

וותק בתחום: נרטב משנת 1978, בהפסקות

תחזוקה של מערכת כזו יכולה להגיע בקלות גם ל 1000 ש"ח לחודש ויותר. תלוי כמה תוספים אתה משתמש, מה תדירות החלפות המים, מה תדירות החלפות הפחם פעיל וכו'. מדובר על מיכל גדול מאוד.
אם אין לך נסיון כלל ממש לא היתי ממליץ לך להתחיל ממיכל כזה גדול. היתי מציע לך לקנות מע' קטנה יותר, של 200-300 ליטר, קומפלט מחובב שמוכר, או מע' מוכנה כמו רד סי מקס 250 ולהשתפשף עליה עד שתתמקצע.
לגבי תאורת לדים, אני לא מסכים לדעה שרווחת כאן באתר לגביה. אפשר בהחלט להחזיק אקוריום ריף עם לדים איכותיים. אני לא מדבר על מע' DIY אלא על גוף יעודי של חברה רצינית, כמו אורפק, אקו טק או קסיל. ויש עוד פירמות. אני מחזיק ריף של 200 ליטר כבר שנה וחצי עם לדים של אורפק ומגדל בהצלחה LPS , צדפות ושושנות. אין לי נסיון עם SPS. יתכן שלגביהם זה לא נכון. לדים לא מפיצים כמעט חום, לא דורשים כלל תחזוקה ומחזיקים שנים רבות. לדעתי עדיפים על מתאל או פלורסנטים.
עדיין לא נקרא Tuesday 22/10/2013, 03:47   #13
abs

אז תודה רבה לכם חברה אם מישהו מכיר שלמישהו יש אקווריום ריף מוכן כולל הכל עד אורך140 או עד 500 ליטר אז שייצור איתי קשר 0547419650 אני יתחיל משם
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא