AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים)

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2009, 22:47   #1
Ori Y

הסמל האישי שלOri Y

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: טרופי-130 ליטר
ברירת מחדל שאלה על מחירי סוגים ומחירים של Lים

שלום,
אז ככה עשיתי חיפוש באקווה דקס על סוגים של L וכל שאר הנקיים וראיתי המון סוגים של מנקים בצבע שחור עם נק' לבנות וכל פעם ששאלתי איזה חנות כמה עולה הדג נבהלתי!
אולי מישהו מכיר דג שדומה נגיד לזה:
https://www.aqua.org.il/aquadex/confi...hp?pictId=1432
משהו בסגנון ושמחירו לא עובר את ה-50 שקל אני ישמח לשמוע.
Ori Y לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2009, 23:18   #2
אדיר נדוף

הסמל האישי שלאדיר נדוף

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: שאלה על מחירי סוגים ומחירים של Lים

איזה איזור אתה גר?
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 00:14   #3
Adam L

דג שדומה במראה בקטגוריה של היקרים יש את הגולדן נאגטים למניהם, 201 , אינציטרוס אור כוכבים(לא זוכר מספר) ועוד כמה אני פשוט לא מכיר ו/או זוכר את השאר, המחיר של המנקים האלה הוא מ- 90 שקל ומעלה לפי מה שאני ראיתי. בקטגוריה של הזולים יש את ה LDA33 ו 31 אני ראיתי אותם בסביבות ה 40 ש"ח ושוב אני בטוח שיש עוד פשוט לא מכיר.
דבר נוסף חשוב לא פחות הוא איזה אוכלוסיה יש לך שתתאים למנקים ולא יציקו להם.
Adam L לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 06:43   #4
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: אוקיאניה-אסיה: בוטיות וקשתות.

אדם, אני מניח שאם ראית את ה-LDA33/31 ב-40 ש"ח הם כנראה היו קטנים בגודל של כ-4-5 ס"מ.
האנציטרוס אור כוכבים שרואים לרוב בחנויות הוא L235.
אורי, הדגים האלה יקרים כי רובם ניצודים בטבע. אני מציע שתחפש דגים בכיכר השוק. לפעמים אנשים רוצים להפטר מדגים ומורידים מחירים.
דגים מרביה תמצא לרוב במחיר יותר נמוך אך הם יהיו גם יותר קטנים והסיכוי שלהם לשרוד הוא קטן יותר בהתאם.
/ אקווריום מארח
ארנון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 10:40   #5
מיכאל שלף ז"ל = מייק =
יקיר אקווה

הסמל האישי שלמיכאל שלף ז"ל = מייק =

הודו לך על 192 הודעות 261 פעמים
סוג אקווריום: דרום אמריקה

דעתי עם ארנון ( טוב זה לא חדש )
lda33 ו lda31 במחירים של 40 שקל הם לרוב מגיעים בגדלים של 3-4-5 ס"מ, ובכמויות מטורפות של 40-30 דגים מכל סוג.
הייתי בחנות וראיתי שם המון סוגי אלים באקווריום אחד, אני מדבר על 5 סוגים בערך בכמות של 20-30 או יותר מכל סוג באקווריום ממש לא רציני, הבעלים של החנות הצליח למכור אבל דגים כל כך לא איכותיים וזה היה נורא, כל ילד שרצה L או כל חובב שרצה גם ולא ידע מה צריך לבדוק כשקונים אותם, קנה דגים פגומים, בטן שקועה, עיניים שקועות וסנפירים במצב של מסרק.
משלוח כזה זה משלוח שהדגים נמכרים בזול בשביל "להעיף" אותם מהחנות, אף מוחר לא רוצה להתקע עם L, אלה דגים שצריכים לזרום בחנויות ולא יותר משבוע שבועיים..
LDA33 למשל בגדלים היותר רציניים של 8-9-10 ס"מ ובאיכות טובה, נמכר ב250-300 שקל בכיף, כנ"ל גם לגבי הLDA 31.
אנציסטרוס כוכבים זה באמת הL235 " פלייר פלקו" , באקווה דקס רשום אחרת, אני לא שמעתי ממוחרים בחנויות אחרת.
אלים שעולים 50 שקל הם לרוב פיקולטיות ולא "הבחורים הגדולים" כמו הLDA33 ושאר הסוגים שהוזכרו פה.
יש גם אלים שעולי באיזור ה80-90 , אבל שוב הם לא מהסוגים היותר יפים שלרוב הם ה" שחורים והמנוקדים" שהם
הרבה יותר מבוקשים בחנויות.

כמובן שהמחיר משתנה מחנות לחנות, אבל שוב זה משתנה לפי ה"קלות" שבה החנות מצליחה להביא את הסוגים מהספק שלהם.

הייתי בחנויות עם רשימה של 10 Lים שהם יכולים להביא, והייתי חנויות עם הרבה יותר.
גם רואים את זה בחנויות עצמם, לא חייבים לשאול , פשוט הולכים כל פעם שמגיע משלוח ורואים ( מכל חנות לחנות זה משתנה ) שיש חנויות עם סוגי אלים קבועין ויש חנויות עם סוגי שלא רואים כל פעם כמו L128 ו l47 ועוד..

יש לי טיפה ניסיון במחירים למה אני מגיע לחנויות בעיקר בשביל הדגים האלה, ואני רואה הבדלים ואני שואל שאלות..
המחירים משתנים כל הזמן.. גם דג שהגיע במישלוח מסויים ועלה למשל 100 ש"ח, אותו דג שיגיע לאותה חנות במשלוח הבאה יכול לעלות 90-95 שקל..
זה משתנה כל פעם.

יש דגים אבל שלא משנה מה יהיה ימשיכו להיות יקרים.

אקווהדקס - האינדקס המקצועי והמוביל בארץ!
"Control yourself. take only what you need from it."

נערך לאחרונה על ידי מיכאל שלף ז"ל = מייק =, Monday 18/05/2009 בשעה 10:47.
מיכאל שלף ז"ל = מייק = לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:54   #6
Adam L

הLDA אני ראיתי אכן היה בגודל אכן היה גודל של 4-3 ס"מ, אני מתאר לעצמי שאם הוא היה גדול בכמה ס"מ המחיר היה קופץ, אבל אני חייב לציין לפי דעתי זה ההנאה בדגים, שקונים אותם קטנים ורואים אותם גדלים ומתפתחים.
בקשר לשאר המחירים, צריך לדעת איפה לחפש ישנם מקומות יותר יקרים וישנם יותר זולים, ישנם הבדלים של 50,60,70 ש"ח במחירים של דגים ומנקים בפרט ואני מדבר מניסיון האישי שלי. כשמחפשים דג מיוחד צריך לחפש בכמה מקומות כדי לחסוך בכיס.

נערך לאחרונה על ידי ארנון, Monday 18/05/2009 בשעה 17:00.
Adam L לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים)
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא