AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 08/04/2017, 17:43   #1
אלון ב

הודו לך על 221 הודעות 252 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחיה לואוטק
וותק בתחום: מעל 30 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: סרטון מהאקווריום החדש שלי

בכללי אקווריום יפה ונראה טבעי,
הצמחים חלקם נראים שכורסמו וחלק מהאוכלוסיה לא מתאימה לצמחיה ואין לי ספק שהצמחים יפגעו,
איזה תאורה יש ? עושה רושם שהתאורה חלשה מידי לאקווריום בגודל כזה ושלא מספיקה לצמחים,
תערובת הדגים לא מתאימה לחיות יחד באותו המיכל...
רפש חובה לשאוב בטרם תהיה התפרצות שתוביל לאסון.
אלון ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 08/04/2017, 19:10   #2
CtrlX

הסמל האישי שלCtrlX

הודו לך על 31 הודעות 41 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה וציקלידים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלון ב צפה בהודעה
בכללי אקווריום יפה ונראה טבעי,
הצמחים חלקם נראים שכורסמו וחלק מהאוכלוסיה לא מתאימה לצמחיה ואין לי ספק שהצמחים יפגעו,
איזה תאורה יש ? עושה רושם שהתאורה חלשה מידי לאקווריום בגודל כזה ושלא מספיקה לצמחים,
תערובת הדגים לא מתאימה לחיות יחד באותו המיכל...
רפש חובה לשאוב בטרם תהיה התפרצות שתוביל לאסון.
תודה אלון

העיצוב והאוכלוסיה עדיין לא סגורים אבל בכל מקרה
אני מסכים איתך שהצמחים נראים מכורסמים אבל הם רק נראים ככה (מלבד אולי מספר עלים אפסי ביחס) אבל למעשה הצמחים לא מכורסמים, אפילו הסוורומים הרד ספוט לא נצפו מעולם נוגעים בצמחים, לגבי רד שולדר יתכן בהחלט שיהיו בעיות בעתיד כרגע הם קטנים עדיין בשביל להסיק מסקנות. העלים הפגומים באכינדורסים הם עלים ישנים שעברו התעללות,יש צמיחה מרובה של עלים בריאים ושלמים, יש ווליסנריה שנשתלה עם עלים חתוכים שכידוע לא יכולים להתאושש, ויש גם 2-3 עלים של נינפאה חתוכים בעיקר עקב השתוללות שלי עם הרשת כדי לתפוס דגים. אני אעלה בהזדמנות הקרובה תמונה של האקווריום מלפני חודשיים וניתן לראות שהצמחיה הכפילה ושילשה עצמה.
לגבי הדגים, יש לי לפחות שנה עד ש.. ואם בכלל יהיו בעיות. הייתי כבר היום מוציא את הקורידורסים אבל לצערי אני לא מצליח לתפוס אותם.
אמנם זה לא בא לידי ביטוי בסרטון אבל יש הרבה מקומות מסתור.

לגבי התאורה, אמנם צמצמתי את החשיפה במצלמת טלפון שלי אחרת הדגים יוצאים בוהקים אבל בכללי
זהו אקווריום לאוטק המתבסס על צמחים שלא צריכים תאורה חזקה אני כרגע על 80% תאורה כי 100% היה חזק לטעמי, בעתיד ארד ל60% תאורה, שוב כל הצמחייה באקווריום נכון לעכשיו כולל האוטליה וההיגרופיליות מוציאות עלים חדשים ובריאים. הנינפאות מאחורה לא נראות אבל הוציאו עם התאורה הנ"ל ממצב גרעין עשרות עלים חדשים.

לגבי שאיבות רפש, אני לא מבצע ולעולם לא ביצעתי שאיבות רפש ואני מסתמך על אלפי החלזונות בחצץ, המדיות וכמובן הצמחיה שבעתיד תלך ותתרבה, לא חוויתי בעבר בעיות באקווריומים קודמים ואני מניח שגם בעתיד לא יהיו בעיות באקווריום הנוכחי. אם יהיו אני מבטיח לעדכן.

עדכון:לא מצאתי תמונה אך מצאתי סרטון מלפני חודש גם צולם בחשיפה נמוכה ונותן מראה הרבה יותר חשוך מהמציאות אבל ניתן לראות בשניה הראשונה של הסרטון עד כמה גדלו הצמחים.
https://www.youtube.com/watch?v=cbnoApKJY_k

נערך לאחרונה על ידי CtrlX, Saturday 08/04/2017 בשעה 20:10.
CtrlX לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2017, 09:45   #3
רד מלון

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי CtrlX צפה בהודעה
תודה אלון

העיצוב והאוכלוסיה עדיין לא סגורים אבל בכל מקרה
אני מסכים איתך שהצמחים נראים מכורסמים אבל הם רק נראים ככה (מלבד אולי מספר עלים אפסי ביחס) אבל למעשה הצמחים לא מכורסמים, אפילו הסוורומים הרד ספוט לא נצפו מעולם נוגעים בצמחים, לגבי רד שולדר יתכן בהחלט שיהיו בעיות בעתיד כרגע הם קטנים עדיין בשביל להסיק מסקנות. העלים הפגומים באכינדורסים הם עלים ישנים שעברו התעללות,יש צמיחה מרובה של עלים בריאים ושלמים, יש ווליסנריה שנשתלה עם עלים חתוכים שכידוע לא יכולים להתאושש, ויש גם 2-3 עלים של נינפאה חתוכים בעיקר עקב השתוללות שלי עם הרשת כדי לתפוס דגים. אני אעלה בהזדמנות הקרובה תמונה של האקווריום מלפני חודשיים וניתן לראות שהצמחיה הכפילה ושילשה עצמה.
לגבי הדגים, יש לי לפחות שנה עד ש.. ואם בכלל יהיו בעיות. הייתי כבר היום מוציא את הקורידורסים אבל לצערי אני לא מצליח לתפוס אותם.
אמנם זה לא בא לידי ביטוי בסרטון אבל יש הרבה מקומות מסתור.

לגבי התאורה, אמנם צמצמתי את החשיפה במצלמת טלפון שלי אחרת הדגים יוצאים בוהקים אבל בכללי
זהו אקווריום לאוטק המתבסס על צמחים שלא צריכים תאורה חזקה אני כרגע על 80% תאורה כי 100% היה חזק לטעמי, בעתיד ארד ל60% תאורה, שוב כל הצמחייה באקווריום נכון לעכשיו כולל האוטליה וההיגרופיליות מוציאות עלים חדשים ובריאים. הנינפאות מאחורה לא נראות אבל הוציאו עם התאורה הנ"ל ממצב גרעין עשרות עלים חדשים.

לגבי שאיבות רפש, אני לא מבצע ולעולם לא ביצעתי שאיבות רפש ואני מסתמך על אלפי החלזונות בחצץ, המדיות וכמובן הצמחיה שבעתיד תלך ותתרבה, לא חוויתי בעבר בעיות באקווריומים קודמים ואני מניח שגם בעתיד לא יהיו בעיות באקווריום הנוכחי. אם יהיו אני מבטיח לעדכן.

עדכון:לא מצאתי תמונה אך מצאתי סרטון מלפני חודש גם צולם בחשיפה נמוכה ונותן מראה הרבה יותר חשוך מהמציאות אבל ניתן לראות בשניה הראשונה של הסרטון עד כמה גדלו הצמחים.
https://www.youtube.com/watch?v=cbnoApKJY_k
אשמח שתסביר יותר על התאוריה שלך על שאיבות הרפש.
אחד המופעים היפים שראיתי. סחטיין עלייך. מחכה לעדכונים.
רד מלון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2017, 10:08   #4
CtrlX

הסמל האישי שלCtrlX

הודו לך על 31 הודעות 41 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה וציקלידים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי רד מלון צפה בהודעה
אשמח שתסביר יותר על התאוריה שלך על שאיבות הרפש.
אחד המופעים היפים שראיתי. סחטיין עלייך. מחכה לעדכונים.
תודה.

לגבי השאיבות רפש, הדעות כלכך חלוקות שלא בא לי לפתוח מלחמת עולם מיסיונרית
אז שאף אחד לא יתייחס לכתוב כאל המלצה.

אישית אני לא ביצעתי לעולם בכל האקווריומים שהיו לי מאז ילדות שאיבות רפש. כמו כן לא עשיתי עוד הרבה דברים שנחשבים חובה בתחום, שאם אפרט אותם עלולים עוד לגרש אותי מפה

שבלולים חרוטיים, ההם שמשגעים ועושים צרות להמוני חובבים בתחום הם לטעמי חובה באקווריום בסגנון כשלי, הם נמצאים אצלי בחצץ ומאווררים ומנקים אותו ועקב הריבוי בוטיות באקווריום הם לא מעיזים להוציא את ראשם מהמצע וכמובן גם משמשים כמזון, אם תסתכל בסרטון לא תראה שבלול אחד אבל אם תוציא כוס מצע אצלי תמצא עשרות.
בשביל הצמחייה אפשר להתייחס לרפש כמו כדורי דישון. והצמחייה צורכת אותו בתאבון.
כרגע אצלי אין מספיק צמחיה בשביל זה, אבל זה עניין של כמה חודשים.

רק מה, לא הכל ורוד ורפש בקרקעית יודע גם לצוף מדי פעם במיוחד כשדגים מחפשים מזון באיזור וזה מכער את המיכל.
כרגע הסאמפ שלי לא כלכך מסודר, כשיסודר אני אשתמש במשאבות גלים כדי להציף חלק מהרפש לכיוון הפילטר.
CtrlX לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2017, 10:38   #5
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי CtrlX צפה בהודעה
תודה.

לגבי השאיבות רפש, הדעות כלכך חלוקות שלא בא לי לפתוח מלחמת עולם מיסיונרית
אז שאף אחד לא יתייחס לכתוב כאל המלצה.
אני לא מכיר המלצה לשאיבות רפש באקווריום צמחייה...
הרפש אכן משמש כחומר דישון לצמחים וזאת לא הסיבה היחידה להימנע משאיבות רפש עם צמחייה - שאיבת רפש לא זהירה עלולה לפגוע בשורשי צמחים קיימים.

לכן לגבי נקודה זו אני לא בטוח שיהיו חילוקי דיעות.

אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול