AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 23/11/2015, 21:32   #1
Guysabag111

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל ייעוץ לפני הקמת קריסטליה

היי לכולם,
התמכרתי לתחביב החלטתי להקים שרימפסיית קריסטלים אחרי זמן קצר יחסית עם שרימפסיית שרי שעדיין פעילה ב"ה (כמעט שלושה חודשים).
עכשיו, קראתי המון חומר על הרד קריסטל גם באנגלית וגם בעברית ועדיין אני מרגיש שחסר לי הרבה ללמוד לפני שאני באמת מתחיל.
לפני השאלות, אשמח אם תפנו אותי לכל מיני מדריכים, מאמרים וכל מידע שאתם חושבים שנחוץ (גם באנגלית אפשר).
עכשיו השאלות
המים- לשים 80% אוסמוזה 20% מי ברז? זה מה שהבנתי ממה שקראתי..
מכיוון שבמי אוסמוזה חסרים מינרלים מהסינון צריך לשים אבן מינרלים?
אילו עוד תנאים "מיוחדים" הרד קריסטל צריכים?
על איזה מצע אתם ממליצים? בשרימפסיית שרי שלי אני משתמש בפלובל אבל הוא לא כל כך נוח לשתילה של צמחים.
אשמח להסבר קצת על הערכים של המים ph kh gh. ובכללי הסבר על כל דבר שאתם חושבים שחשוב לדעת.

תודה מראש

Sent from my Valencia2_Y100pro using Tapatalk
Guysabag111 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/11/2015, 01:19   #2
Guysabag111

ברירת מחדל תגובה להודעה: ייעוץ לפני הקמת קריסטליה

עדיין לא נקרא Thursday 26/11/2015, 09:27   #3
יובל.מ

הסמל האישי שליובל.מ

הודו לך על 20 הודעות 29 פעמים
סוג אקווריום: שרימפסיות

שימוש במי ברז בא להחליף את השימוש בתוספים יעודיים להחזרת המינרלים והקשיות לאוסמוזה
אבל צריך לזכור שכל אחד מקבל מי ברז מעט שונים בבית שלו לכן אין לך כלל ברזל באשר ליחס הרצוי של הברז מול האוסמוזה
וצריך ללמוד איזה כמות מביאה אותך לערכים הרצויים המתאימים לקריסטלים (אפרט בהמשך ) .

בנוסף יש מקומות שערכי מי הברז משתנים בין החורף לקיץ וצריך לעקוב אחרי השינויים האלה אחרת יתחילו בעיות בהפתעה .
לגבי המצע , הפלובל שלך יכול לעשות את העבודה אם הוא עדיין אקטיבי ומרכך את המים ( מוריד PH) והוא אחד הנפוצים בארץ לגידול קריסטלים
אישית אני מעדיף מצע אמזוניה כי הוא מרכך את המים קצת יותר טוב אבל יש לו את החסרונות שלו כמו כולם
לגבי שתילה אישית אני מעדיף צמחים ללא שתילה בגלל שמשחק עם המצע מפורר אותו מהר ומקצר את אורך החיים שלו
יש המון צמחיה יפה וקלה לגידול ללא שום התעסקות בשתילה אבל זה כבר כמובן עניין של בחירה שלך

הערכים העיקריים שיש לעקוב אחריהם הם :
הקשיות ( GH&KH) - רצוי GH 4-6
מוליכות (TDS) - רצוי איזור 150-300
חומציות (PH) רצוי 6-7
ניטראט (NO3) - קו אדום לבעיות 40 רציונלי - 0-20

ויש כמובן עוד ערכים שאפשר לבדוק ומשפיעים אבל כדאי להתחיל באלו והבנה של הערכים האלה והתפקיד שלהם תעזור לך מאוד אז ממליץ להרחיב עליהם את הקריאה .
דבר אחרון בהקשר הזה תמיד מומלץ להביא את השרימפסים שלך למים עם ערכים קרובים ככל האפשר למה שהיו רגילים אליהם במקור שהבאת ממנו כדי להקל על אקלום מוצלח .

בהצלחה
יובל.מ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/11/2015, 12:06   #4
Guysabag111

תודה רבה יובל
כמה שאלות המשך
אפשרי להשתמש ב100% אוסמוזה ואבן מינרלים או שעדיף לבדוק קודם אם 80% אוסמוזה ו20% מי ברז יביא אותי לערכים הרצויים?
החלפות מים לבצע עם מי ברז או אוסמוזה?
המצע אני קונה חדש לא משתמש במצע משומש או משהו...כניראה שאלך שוב פעם על הפלובל.
לגבי הערכים, איך אפשר "לשלוט" עליהם, אם נגיד ה PH גבוה מידי איך להוריד אותו וכו'.
עוד בקשה אחרונה (לתגובה הזאת) אם מישהו בבאר שבע מגדל קריסטלים אשמח אם תוכל להגיד איך המים אצלך (80%/20% וכו')
תודה רבה
עדיין לא נקרא Thursday 26/11/2015, 12:40   #5
m_ata_n

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה הייטק/שרימפסיה
וותק בתחום: 15+ שנים

מנסיון שלי, הבעיה בשימוש 100% מי אוסמוזה זה לא להעלות קשיות אלא שהpH הופך ליותר מדי חומצי עם מצע ודישון ותוספים וכו... כמו שאמרו כבר, צריך לאזן בין המים הרכים לקשים כי להגיע לערכים אידיאליים, שים לב שאתה דואג לטפל בכלור שיש במי ברז לפני/אחרי שאתה מוסיף לאקווריום, ורק אחרי שייצבת את המערכת תשים את השרימפס.
m_ata_n לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/11/2015, 14:58   #6
יובל.מ

הסמל האישי שליובל.מ

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Guysabag111 צפה בהודעה
תודה רבה יובל
כמה שאלות המשך
אפשרי להשתמש ב100% אוסמוזה ואבן מינרלים או שעדיף לבדוק קודם אם 80% אוסמוזה ו20% מי ברז יביא אותי לערכים הרצויים?
החלפות מים לבצע עם מי ברז או אוסמוזה?
המצע אני קונה חדש לא משתמש במצע משומש או משהו...כניראה שאלך שוב פעם על הפלובל.
לגבי הערכים, איך אפשר "לשלוט" עליהם, אם נגיד ה PH גבוה מידי איך להוריד אותו וכו'.
עוד בקשה אחרונה (לתגובה הזאת) אם מישהו בבאר שבע מגדל קריסטלים אשמח אם תוכל להגיד איך המים אצלך (80%/20% וכו')
תודה רבה
אי אפשר להשתמש באבן מינרלים כתחליף לברז או להעלת קשיות או בכלל למשהו ..
היא עוזרת להשלים מינרלים חיוניים אבל כהשלמה ולא במקום משהו אחר וגם בזה כל נושא האפקטיביות שלה מוטל בספק
אבל אם אתה משתמש באוסמוזה מלאה היא בטוח לא תזיק (אם אתה משתמש בברז אפשר לוותר עליה בכיף) .
לגבי שליטה במדדים כי שמתן רשם יש לייצב את המערכת לערכים הרצויים טרם ההכנסה של השרימפסים
ויש המון גורמים משפיעים על הערכים מערכי המים הנכנסים, גובה מצע , סוג מצע ושקית שנפלת עליה ועד דקורציה במיכל
אבל שאתה פוגע בערכים הנכונים אז בשביל לשמר אותם רצוי שתבצע את החלפת המים שלך במים שמראש הם באותם ערכים
וככה אתה גם שומר על הערכים וגם מבצע החלפת מים בצורה הבטוחה ביותר מבחינת השרימפסים .
להעלה והורדה בזמן הכיוון הראשוני אפשר בהחלט להשתמש במי ברז מטופלים \אוסמוזה נקיים .
עדיין לא נקרא Thursday 26/11/2015, 22:26   #7
Guysabag111

תודה רבה הבנתי פחות או יותר
אני ישתמש ב80% אוסמוזה 20% מי ברז מטופלים ויבדוק את הערכים ולפי זה נתקדם.
כמובן שאני לא יכניס את השרימפסים לפני שהערכים מיוצבים
שתי שאלות
אחרי כמה זמן ממילוי המים לעשות בדיקת ערכים?
אם הקשיות של המים לדוגמא גבוהה אז לעשות החלפה קטנה של מים עם מי אוסמוזה ואם המצב הפוך עם מי ברז מטופלים? ואם זה החומציות או מוליכות מה ניתן לעשות כדי להוריד, להעלות?
שבוע הבא אני מקווה שאני יתחיל עם הפרוייקט, תודה רבה על העזרה
עדיין לא נקרא Sunday 29/11/2015, 13:39   #8
eliorbanay

הסמל האישי שלeliorbanay

ציטוט:
תודה רבה הבנתי פחות או יותר
אני ישתמש ב80% אוסמוזה 20% מי ברז מטופלים ויבדוק את הערכים ולפי זה נתקדם.
כמובן שאני לא יכניס את השרימפסים לפני שהערכים מיוצבים
שתי שאלות
אחרי כמה זמן ממילוי המים לעשות בדיקת ערכים?
אם הקשיות של המים לדוגמא גבוהה אז לעשות החלפה קטנה של מים עם מי אוסמוזה ואם המצב הפוך עם מי ברז מטופלים? ואם זה החומציות או מוליכות מה ניתן לעשות כדי להוריד, להעלות?
שבוע הבא אני מקווה שאני יתחיל עם הפרוייקט, תודה רבה על העזרה
קודם כל, תקנה, תכין ותעמיד את המערכת שאתה רוצה לשים, לאחר מכן תמלא מים ורק אז תוכל אתה לדעת איזה ערכי מים אתה מקבל, בגלל שאין לך את ניסיון, הייתי ממליץ לך במשך שבוע לעשות ניסויים על המים, ככה תוכל ללמוד איך הערכים עולים/יורדים אצלך ומה צריך להוסיף כדי להגיע לערכים רצויים, זה יהיה מעולה כשתתקל בבעיות, תוכל לתת טיפול מהיר, כי אצל קריסטלים כל דקה קריטית!

בהצלחה ותעדכן אותנו
eliorbanay לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 29/11/2015, 15:31   #9
Guysabag111

תודה אליאור זה כניראה מה שאעשה..
אשמח אם תוכלו להגיד לי איזה ערכות בדיקה טובות ורצוי גם זולות יש

עוד שאלה שעלתה לי, התכנון הוא 80% מי אוסמוזה ו20% מי ברז מטופלים, אפשרי לשים במקום המי ברז מטופלים מים משרימפסייה פעילה?

עדיין לא נקרא Sunday 29/11/2015, 23:42   #10
eliorbanay

הסמל האישי שלeliorbanay

ציטוט:
תודה אליאור זה כניראה מה שאעשה..
אשמח אם תוכלו להגיד לי איזה ערכות בדיקה טובות ורצוי גם זולות יש

עוד שאלה שעלתה לי, התכנון הוא 80% מי אוסמוזה ו20% מי ברז מטופלים, אפשרי לשים במקום המי ברז מטופלים מים משרימפסייה פעילה?

גיא,בכל הקשור למים אתה חוזר על עצמך ולא מפנים שאין תשובה מדויקת עד שלא תדע איזה ערכים אתה מקבל מהאחוזים האלו,תעשה נסיונות בנפחים קטנים ותראה מה מוביל אותה לתוצאה יותר טובה.

לגבי מים מאקווריום קיים, תאר לך שהמים באקווריום מכילים תוספים וערכים שונים,היית מוסיף? מאמין שלא,לא מבין גם מה המטרה.

תקנה ערכה מאסטר של api + gh kh זול? סביב ה200 שקלים,אבל זה חסר משמעות אם אתה חושב על קריסטלים ובייחוד שזה לכמה שנים
eliorbanay לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 30/11/2015, 00:15   #11
Guysabag111

הבנתי שאין תשובה מדויקת אני יעשה ניסוי וטעייה, השאלה הייתה אם זה משנה אם זה יהיה מי ברז או מים מאקווריום פעיל שיגיעו גם בקטריות על הדרך או שעדיף שלא? ???(האקווריום בלי דישון או משהו מיוחד)
ברור לי שהעסק לא זול אך בכל זאת מנסה לחסוך במה שאפשר מבלי לפגוע באיכות הדברים.
הבדיקות האלה טובות? לפי מה שיובל רשם זה כל הבדיקות שחיוניות חוץ מהמוליכות..
http://www.ebay.com/itm/API-5-In-1-A...QAAOSwFGNWTAUQ
תודה

נערך לאחרונה על ידי Guysabag111, Monday 30/11/2015 בשעה 00:32.
עדיין לא נקרא Tuesday 01/12/2015, 22:25   #12
Guysabag111

אשמח לקבל תשובה לשאלה הקודמת
שאלה נוספת, מד PH דיגיטלי מספיק מדיוק כמו בדיקות של המבחנות?
זה לדוגמא האם זה טוב?, למישהו היה ניסיון עם המכשירים האלה??(הכוונה גם לTDS וגם ל PH?)
http://www.ebay.com/itm/Digital-PH-M...gAAOSwHnFVutsB
עדיין לא נקרא Wednesday 02/12/2015, 10:45   #13
יובל.מ

הסמל האישי שליובל.מ

בהרצה אין בעיה עם הכנסת בקטריות ישנות או מים ממיכל אחר כל עוד הם עונים לך על הצרכים
מן הסתם אם המים בעלי ערכים מסויימים לא טובים כמו למשל ניטראט או קשיות גבוהים אז עדיף לא להשתמש בהם
ואם מדובר בשגרת החלפות המים השבועית אני ממליץ על מים טריים מטופלים בלבד .
לגבי מדים דיגיטליים מאיביי אז מדי ה DTS שאני נתקלתי בהם היו יחסית בסדר ויכולים לתת אינדיקציה מספיק טובה לאחר כיול
מדי ה PH הרבה יותר מזייפים וקשה לסמוך עליהם לכן לבדיקה זאת אני ממליץ על טיפות בנוסף (או לבד) .
עדיין לא נקרא Wednesday 02/12/2015, 11:15   #14
Guysabag111

סבבה תודה רבה לכולם הבנתי ואני ישתמש במי ברז מטופלים לא יקח סיכונים עם הערכים..
לגבי הבדיקות גם אני יקנה את הבדיקות של הטיפות הרבה אנשים אמרו לי שאלו הכי אמינות.
חוצמזה הבנתי את ההסברים של כולם והפנמתי, תודה רבה ..עוד כמה ימים אני מתחיל עם הפרוייקט אני יפתח כבר עץ חדש של ההקמה
שוב תודה רבה על העזרה

צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול