AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 28/07/2017, 23:10   #31
טורף על

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: ריח רע מאוד מהאקווריום

קראתי אוקיי אז גם זה לא כדאי ולאט לאט נגמרים לי הרעיונות ויותר מזה גם הכח וזה מתסכל
טורף על לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 28/07/2017, 23:48   #32
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

ציטוט:
פורסם במקור על ידי טורף על צפה בהודעה
קראתי אוקיי אז גם זה לא כדאי ולאט לאט נגמרים לי הרעיונות ויותר מזה גם הכח וזה מתסכל
שלומי, אתה לא צריך להיות מתוסכל, בגידול דגים יש המון מצבים שלא תלויים בנו, וככאלה אתה תצטרך לא פעם חוזק נפשי ובגרות ע"מ להתמודד איתם.

אל תשכח שרכשת ציוד יד שניה וככזה אתה לא יודע מה איתו לפני...

מה שיכול לנחם אותך זה שאתה מקבל פה באתר עצות מצויינות מאנשים נטולי אינטרסים, אנשים שלא ינסו למכור לך ציוד שאתה לא צריך, לא ימליצו לך על משהו (ויחזרו על ההמלצות) אם זה לא משהו שאכן היה נדרש מלכתחילה...

קח בחשבון שבתחביב הזה אתה תדרש להשקיע כסף, זמן ומשאבים - כמו שכבר רשמתי, דגים זה לא זבנג וגמרנו...

עכשיו לתכלס, אתה מציין שהחלפת חצי מהמים ועדיין יש ריח, אם הריח אכן נובע מריכוז אמוניה גבוהה, קח בחשבון שהחלפת חצי מכמות המים צמצמה את ריכוז האמוניה רק בחצי כלומר יתכן בהחלט שעדיין יש ריכוז גבוהה שלו במים, בנוסף, אם המיכל שלך מלא רק עד הרבע, משמע שהפסקת את פעולת הפילטרים ואם האמוניה הגבוהה נובעת מריקבון של חומר אורגני שנמצא במדיות אז כשתפעיל שוב את הפילטר אתה שוב תמלא את המיכל באמוניה...

פתח את הפילטרים, תוציא את המדיות לכלי נפרד ותשרה אותם במים רותחים (ע"מ להרוג את כל מה שיש שם...) במקביל וכמו שכבר ציינתי בעבר, אני חושב שיש לך מעט מדי מדיות ושהפילטרציה שלך לא מספיקה, תעשה לעצמך טובה ותרכוש פילטר חדש אחד לפחות לפני שאתה ממשיך הלאה (אם אתה מוגבל בתקציב לך על Atman EF4 עלות של פילטר כזה חדש הוא סביב ה-350 ש"ח)
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 29/07/2017, 00:14   #33
טורף על

עם שני הפילטרים הם של 1000 ונגיד שהם מייצרים רק 800 כל אחד בגלל המיקום שלהם ואורך הצינור זה עדיין 1600 ליטר לשעה על מיכל של 400 + זה אמור להספיק חבל לי לקנות פילטר שייתן לי 100 200 נוספים אם כבר עדיף למכור את שניהם ולקנות אחד חזק פעם אחת וזהו למרות ששוב הגיונית זה אמור להספיק
עדיין לא נקרא Saturday 29/07/2017, 07:33   #34
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים

פילטר של 1000 ל'/ש יפיק 30-50 אחוז פחות ספיקה בגובה העבודה באקווריום כשהוא מלא מדיות.
ספיקה של (נניח) 600-700 ל'/ש מכל פילטר היא לא מספקת לאקווריום כמו שלך ולפי התכנון שלך מבחינת אוכלוסיה.

הנתון הסוכם את כלל ספיקת הפילטרים באקווריום טוב ע"מ לדעת מה יחס מעבר המים דרך חומרי הסינון אך לא בכדי להעיד על הזרימות באקווריום.

אין דינם של שני פילטרים של 1000 ל'/ש כפילטר אחד של 2000 ל'/ש. ולא, אני לא ממליץ על פילטר אחד במיכל כזה.

הפילטרים שלך חלשים מידי ולא מצליחים (או יצליחו) לייצר זרימות טובות באקווריום, כך שעם האכלוס שלו, רפש רב ישקע אל הקרקעית ולא יגיע אל הפילטרים.

המטרה של העצות שאתה מקבל מהחברים כאן היא רק בכדי להבטיח או לשפר את הנאתך מהתחביב.
אקווריום המציוד כנדרש ומתאים לאוכלוסיה שבו, ישפר את סיכוי הצלחתך בהקמה של האקווריום לתפארת שבו אתה מעוניין.

בהצלחה,
אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 29/07/2017, 12:20   #35
shoeyal01

הסמל האישי שלshoeyal01

הודו לך על 37 הודעות 55 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה + co2
וותק בתחום: משנת 2016

קראתי על בעיית הריח שאתה מציין.
אני מבין את התסכול שלך.

חשבתי על משהו שאולי שווה לשקול.
אתה מכיר את התופעה שחוזרים מהים ויושבים באוטו עם בגדי ים רטובים, המושבים נרטבים ונשארים לחים?

פעמים רבות כשנועלים את האוטו במזג אוויר חם הרטיבות מתאדה אבל אין לה לאן להתנדף. כשנכנסים לאוטו למחרת הריח הוא מסריח(כמו של גרביים משומשות בצבא ).

מכיוון שכאשר המכסה פתוח ציינת שאין ריח אז אולי פה יש תופעה דומה.

האם המכסה אטום או שיש פתחים עבור האידוי? אם הוא אטום תשקול קדיחת מספר פתחים.

מקווה שתמצא פתרון בהקדם

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
shoeyal01 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 29/07/2017, 13:03   #36
טורף על

יש למכסה פתח אחורי ויש לי פתח רחב קידמי גם כשהוא מורם היה קצת ריח בכל מקרה רוקנתי שוב הוצאתי את החצץ שטפתי אותו ( אין בו ריח אגב) פירקתי את הפילטרים שטפתי ניקיתי עוד מעט אני אחזיר את החצץ ואמלא קצת מים מעל לגובה החצץ ואז נראה שוב אם יש ריח.
מאוד מקווה שלא כי אם יהיה אז כנראה שזה משהו באקווריום עצמו .
עדיין לא נקרא Saturday 29/07/2017, 19:40   #37
טורף על

טוב אז ככה אחרי יום ארוך של ניקיון האק' שטיפת החצץ ניקוי חוזר של הפילטרים ומילוי חצי מיכל אין ריח גם כשהוא סגור אז הרשתי לעצמי למלא אותו עד הסוף לשים שוב אנטי כלור והפעם גם הוספתי משאבת גלים אחת ויש לי עוד 2 בחוץ הטמפ' נעות סביב 29 - 30 יותר טוב מאתמול ושוב אין ריח ( תודה לאל ) מה שכן יש זה קצת גלי חום שעולים ממש בקטנה זה לא ריח גופרית ולא כמו שהיה בהתחלה .
גיסי נתן לי מזרז בקטריות של של sera filter biostart מחר בבוקר אם הכל יהיה תקין מבחינת ריח אני אשים ואז נראה מה הולך .
תודה ליועצים תודה על העזרה והסבלנות מחזיק אצבעות שהכל יהיה בסדר .
עדיין לא נקרא Sunday 30/07/2017, 19:52   #38
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים

מקווה שהבעיה מאחוריך.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 30/07/2017, 20:13   #39
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים

נשמח לעידכון בהמשך, כשתבין מה קורה שם.

אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 30/07/2017, 21:50   #40
טורף על

זהו אין ריח אחרי 24 שעות והמים צלולים ממש ואין אמוניה אחרי בדיקה.
זה כנראה היה מפליטת הרפש מהפילטרים כי בניקוי ראיתי שרימפסים קטנים וכמה גוויות ממש קטנות
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא