AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 28/05/2017, 20:37   #1
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

הודו לך על 742 הודעות 1,185 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה
ברירת מחדל תגובה להודעה: דג ריאה מערב אפריקה

צר לי שאתה מרגיש כאילו שניסיונך לא רלוונטי כאן, אז זה ממש לא נכון, כל ניסיון רצוי ואם יש לך דרך לשבור סטיגמות, זה המקום.

עכשיו אנחנו צריכים לעשות כאן סדר.
כשמדברים על מגדל מנוסה דברים נראים אחרת. המגדל יודע מתי הדג כבר גדול מידי לאקווריום ומתי צריך להוציא אותו.
ככל הנראה אתה מגדל מנוסה ואיני חלילה מזלזל בניסיונך!
לפי הרושם הנוצר, פותח העץ לא מכיר את הדג בניגוד אליך ולכן שואל עליו שאלות בסיסיות כמו תזונה.
עוד עושה רושם שאין לדג לאן להתקדם מאקווריום ה 200 ליטר של פותח העץ.

בקשר למשפט הבא:
ציטוט:
אבל בקשר לעלות שאלות הקשורות לגידול אני מעדיף לפרסם בפורומים אחרים בגלל שהרבה פעמיים בנאדם שואל שאלה לגבי גידול דגים או לגבי ציוד ולפעמים קוטלים אותו עם תשובות תחזיר את הדג לחנות ותחליף בדגים אחרים.
קשה לי מאוד להבין איך אתה רושם כזה משפט.
זה שרושמים לחובב להחזיר את הדג לחנות, נרשם אך ורק ממקום של אכפתיות ודאגה.
להגיד משפט כמו ?קוטלים אותו עם תשובות? זה לא יפה מצידך ואף פוגע.
כל האקווריומים האלו שרשמת שהם יצירות אומנות, בעליהם (לרוב) למד באותה דרך שהאתר הזה מתבסס עליה.
אין כאן חלילה רצון לפגוע בשום אדם אלא בדיוק להפך. מטרת הפורום הזה הוא רק לעזור לחובבים לגדל את הדגים שלהם בצורה הנכונה.
יכול להיות שאתה לא רואה את זה באותו עין וזה בסדר, זכותך. אבל המשפט הזה די מקומם ולא יפה שאתה ?מאשים? אותנו שאכפת לנו...

ציטוט:
[אני אשמח שתמליצו לי על חנות שעושה את זה כי קנית במעל 10 חנויות וכולם יש מדיניות אי החזרה מחשש למחלות או סתם חוסר רצון לבוא לקראת הלקוח]
יש המון חנויות שלוקחות מחובבים דגים, חלקן הגדול מפרסם כאן בפורום ואתה יכול לפנות אליהם באופן ישיר ולשאול.
אני אישית מידי פעם מחזיר דגים וצמחים לאחת החנויות כאן ומקבל זיכוי (אם תרצה שמות תשלח לי הודעה פרטית).

סתם לידע כללי
בזמנו בניתי עם אלון מ-zooshop את פרויקט ?סיפורה של טיפה? בגן חיות התנכי.
יש שם אקווריומים ענקיים (18 קוב) ואקווריומים ?קטנים? (2-3 מטר).
באקווריומים שוכנו מספרי דגי ריאה, כל אחד מהם היה באקווריום של 3 מטר.
הדגים הגיעו לגודל כמעט מקסימלי כאשר קיבלו את התנאים הכי טובים ואת המזון שהכי מתאים לדג.

אישית, מניסיוני, לומר לחובב בתחילת דרכו, שהוא יכול לשכן דג ריאה באקווריום של 200 ליטר, זה קצת חסר אחריות (מבחינתי) ולכן אני מתעקש על מה שרשמתי.
איני מאמין, או לפחות איני יוצא בנקודת הנחה כזאת, שלחובב יש רצון להגדיל את האקווריום שלו לגודל האידיאלי לדג ולכן לעולם לא אמליץ לו לשכן דג זה באקווריום הנוכחי, זה כמובן תקף לכל מקרה דומה עם דגים אחרים ואקווריומים אחרים.
לחובב שיש ניסיון, יש את הידע מתי גודל האקווריום לא מתאים לדג והוא יודע מתי להעביר אותו בית.
לגדל דג לתקופה קצרה, בתנאים שהם לא אידיאלים, לדעתי לא ריאלי וחבל על הדג.

כמו כן, לידע כללי,
אשמח לשמוע מה ניסיונך עם דג הריאה, מה גודל האקווריום שהוא היה אצלך, לאיזה גודל הגיע ותוך כמה זמן.

ארצה לציין לסיום,
אם הודעתי עושה רושם של תקיפה - אז חלילה! מצטער אם כן.
לפעמים כאשר אנו רושמים בפורום זה מקבל קונוטציה כזאת אך מאחורי המקלדת יושב אדם עם חיוך
עדיין לא נקרא Monday 29/05/2017, 12:16   #2
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

הודו לך על 292 הודעות 439 פעמים
סוג אקווריום: מלאווי
ברירת מחדל תגובה להודעה: דג ריאה מערב אפריקה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דור כחלון צפה בהודעה
אישית, מניסיוני, לומר לחובב בתחילת דרכו, שהוא יכול לשכן דג ריאה באקווריום של 200 ליטר, זה קצת חסר אחריות (מבחינתי) ולכן אני מתעקש על מה שרשמתי.
איני מאמין, או לפחות איני יוצא בנקודת הנחה כזאת, שלחובב יש רצון להגדיל את האקווריום שלו לגודל האידיאלי לדג ולכן לעולם לא אמליץ לו לשכן דג זה באקווריום הנוכחי, זה כמובן תקף לכל מקרה דומה עם דגים אחרים ואקווריומים אחרים.
לחובב שיש ניסיון, יש את הידע מתי גודל האקווריום לא מתאים לדג והוא יודע מתי להעביר אותו בית.
לגדל דג לתקופה קצרה, בתנאים שהם לא אידיאלים, לדעתי לא ריאלי וחבל על הדג.

כמו כן, לידע כללי,
אשמח לשמוע מה ניסיונך עם דג הריאה, מה גודל האקווריום שהוא היה אצלך, לאיזה גודל הגיע ותוך כמה זמן.

ארצה לציין לסיום,
אם הודעתי עושה רושם של תקיפה - אז חלילה! מצטער אם כן.
לפעמים כאשר אנו רושמים בפורום זה מקבל קונוטציה כזאת אך מאחורי המקלדת יושב אדם עם חיוך

חברים
כל מה שהצוות ממליץ תמיד יהיה לטובת הגולש.
אין בכוונתו של הצוות להתאכזר לאף אחד, אנו רוצים אך ורק את טובת הגולש, טובת הכיס שלו וטובת הדגים שברשותו.

התחום האפור לרוב יהיה פתוח לרווחה כלפי החובב המנוסה.

על גבי הפלטפורמה הזאת לא תמיד ניתו לדעת מי יושב בצד השני ומה נסיונו בתחום.
לחובב המתחיל / חובב ממוצע הפונה לדרך חדשה אשר לא מוכרת לו, הגיוני שינתנו לעיתים תשובות שחור או לבן , אך בטוחות באופן יחסי למצבו המפורט להצלחה עם האקווריום שברשותו.
כל זה בעיקר כדי למנוע ממננו עוגמת נפש, בזבוז כסף מיותר ומוות של דגים.
הצוות תמיד ישתדל לתת תשובה שקולה ואחראית כלפי הגולש, גם אם זה אומר שנחמיר בתשובתנו.

כל אחד מוזמן להביע את דעתו וניסיונו בשמחה רבה.
כל אחד ומה שהצליח לו (בשביל זה הפורום קיים, מתן עזרה של הגולשים אחד בשביל השני).
בסופו של יום כל אחד מאיתנו מחזיק ברשותו אקווריום ומוזמן לאמץ כל דיעה שנראית לו לנכון.

בברכה
אמיר

נערך לאחרונה על ידי אמיר.פ, Monday 29/05/2017 בשעה 12:19.
אמיר.פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול