AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 12/07/2012, 12:54   #1
momra

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל מעוניין "לצלול" למלוחים...

שלומות חברים,

בחודשים האחרונים אני מוצא את עצמי יותר ויותר משתעשע ברעיון של "צלילה" למלוחים והקמת אקווריום מרינה. אי לכך ובהתאם לזאת אני קורא עוד ועוד חומרים באתר וחורש על עצים של הקמות וציוד...
לאחרבדיקת התשתית הבסיסית והכנתה (הכנת התשתית הבסיסית=מוכנות האישה),החלטתי לנצל את העובדה שאני חוגג היום יום הולדת ולהתחיל בהנעת התהליך.

התוכנית היא רכישה של אקווריום + ציוד איכותי יד שניה כשבתחילה הכוונה היא להקים מרינה ובשלבים מתקדמים יותר לעבור לריף.

בנוגע לאקווריום נכון לרגע זה אני בהתלבטות בין אקווריום מלבני לאקווריום קוביה. מבחינת נפח מים חשבתי על סדר גודל של 500 ליטר +,-.

מבחינת מידות של אקווריום מלבני חשבתי על 160*60*60 ולגבי קוביה חשבתי על אקווריום בגובה 50-60 עם רוחב 80, אשמח לשמוע חוות דעת והמלצות לגבי מה עדיף?

לגבי פורק התוכנית היא ללכת על דלטק 701 או 702 במידה ויהיו כאלה או בבל קינג במחיר סביר,לגבי הדלטק אני יודע שהביקורות על הסדרה הישנה הן מצויינות אולם אשמח לקבל מעט פרטים גם על החדשה מאחר ובמידה ובמועד הרכישה אוכל לרכוש אקווריום + פורק מאותו אדם אני מניח שאוכל לקבל מחיר טוב יותר...

ברצוני לציין שאני מתכוון לבצע את כל התהליך הן של הרכישות והן של ההקמה בצורה איטית וסבלנית ואין לי שום כוונה להאיץ תהליכים... בזמן הקרוב אני מתכוון להתחיל בעבודת ליקוט של הרכיבים השונים מתוך כוונה להגיע תוך מספר חודשים למצב שאוכל להעמיד מערכת ראויה.

ממה שנראה לי כרגע הרכישה הראשונה הולכת להיות האקוורים עצמו שיכלול סאמפ + צנרת ובמידה ויהיה פורק טוב במחיר אטרקטיבי אז גם פורק.

מאחר ואין לי שום ניסיון או ידע "במלוחים" ואינני מעוניין לעשות טעויות ברכישות שאבצע אשמח מאוד אם אחד החברים יסכים להתלוות אליי כשאלך לרכוש את האקווריום/הפורק ויוכל לסייע ולהצביע על ליקויים...

לכשיהיה רלוונטי אשמח להגיע ולאסוף אותו מביתו ואף להזמינו לארוחה כאות תודה על הסיוע.

בתודה מראש,

עומרי

נערך לאחרונה על ידי momra, Monday 16/07/2012 בשעה 16:24.
momra לא מחובר   הגב עם ציטוט

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול