AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 20/12/2016, 09:52   #1
ofek1995

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
ברירת מחדל דישון עזרה והסברים

אז ככה.
יש ברשותי כמה אקווריומים ועל אחד מהם אני מעוניין לדבר כאן כדי לקבל חוות דעת ועזרה.

אקווריום של כ200ליטר פלוס מינוס נטו(220 ברוטו).
מדובר על אקווריום צמחייה מידטק/לאוטק משודרג.
מערכת co2 שנותנת בועה ל2 שניות בערך שפועלת כשהתאורה נדלקת מ2 בצהריים עד 9 בערב רצוף.
יש משאבת אוויר שעובדת עם שעון שבת שנכבת כחצי שעה אחרי דליקת האור(על מנת לא למוסס לחלוטין את הco2) ונדלקת בדיוק כשהתאורה נכבית.
תאורה 4 מנורות t5 באורך סטנדרטי לגוף של 90סמ אז הוואטים סטנדרטיים(תסלחו לי אבל שכחתי כמה וואט כל מנורה...אבל זה סטנדרטי לא משהו מיוחד כמו של ג'אוול,לדעתי מדובר ב45w למנורה יש כמעט וואט לליטר) 2 מנורות לבנות 2 צהובות בהמלצת מעיין בזמנו לפי קלווין שהוא המליץ לי.
מצע מנדו של jbl ללא מצע תת קרקעי(כשהקמתי את האקווריום צמחייה זה היה אחרי עזיבת הציקלידים והייתי הדיוט בנושא והיום האקווריום לאחר שנה ומשהו פעיל ולא ניתן לביצוע הפיכה,גם לא מעוניין כל כך לבצע הפיכה עקב חוסר בזמן),במצע תקעתי כל איזה 10 סמ וליד שורשים חשובים כדורי דישון של jbl.
דישון נוזלי:
פעמיים בשבוע פלוריש
פעמיים בשבוע ברזל של סיכם
פעמיים בשבוע טרייס אלמנט של סיכם
פעמיים בשבוע אשלגן של סיכם

האקווריום נגזם אחת לשבועיים בערך,עובר החלפות מים 20% כל שבוע,מי ברז 100% מטופל באנטי כלור מן הסתם.
הצמחים שם דיי פשוטים,אלודיאה,נימפאה,ולסנריות(3 סוגים), קבומבה,לודביגיה(לא זוכר תסוג עצמו..אבל זה הסוג הפשוט שגודל בתנאי הידרו...),מקרוסורום,קריפטוקורין ועוד כמה צמחים שאת שמם אני לא זוכר.
כל הצמחים באקווריום גדלים באופן מושלם,יש אפילו צמח אחד אדום שאומנם גדל מאוד לאט אבל תופס יפה.
אך אני מעוניין להביא צמחים עם יותר עניין מאשר רק ירוק בעיין,ויש נימפאה אחת שאני מוציא כי היא תופסת הרבה מקום ואני מביא צמחים אחרים במקום ולכן אני צריך את עזרתכם בנושא...

ניסיתי לגדל באקווקיום אלטרנטרה רייניקי ועוד כמה צמחים שיחסית פשוטים אומנם יפים ואדומים ואמורים לשרוד בתנאים שלי אך סרבו ונבלו לחלוטין.

אשמח שתתנו חוות דעת בנוגע לאקווריום לפי המידע שהבאתי ומה אני צריך לעשות(למעט החלפת מצע....) בכדי לגדל צמחים יפים נוספים.
צמחי דשא לצערי לא שורדים כתוצאה מגובה המיכל(כ65 סמ...).
אם אתם צריכים מידע שלא רשמתי תאמרו ואם המידע בידי ארשום אותו.

זאת תמונה לפני גיזום,האקווריום קצת יותר פתוח כתוצאה מדילול הולסנריות שהגיעו לכל חור וסידור החלק האחורי של האקווריום.
אם תרצו תמונה עדכנית תבקשו ותקבלו.

תודה לעוזרים וסלחו לי על החפירה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ofek1995 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 20/12/2016, 11:09   #2
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: דישון עזרה והסברים

אתה לא לדש בפורום, כבר ציפיתי שתלמד לפתוח עץ עם גיליון ערכים מלא
אז יש לך שיעורי בית, עם דגש על ערכי קשיות וph.

אלטרטנטה אינו צמח פשוט כפי שרשמת. צמח תובעני שאכן דורש תנאי היי טק.
מלבדו אילו עוד צמחים אתה מעוניין לגדל? לא בהכרח שזה עניין של דישון, אלא הרכב מים ופד"ח (שכרגע אני מבין שאתה מזרים על עיוור).

האקווריום נראה טוב בסה"כ.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 20/12/2016, 11:51   #3
ofek1995

חחחח סבבה,אגיע הביתה בערב ואעשה בדיקה של חומציות וקשיות.
חבל...הבנתי מהספק הצמחים(שעליו דיברנו בפורום ציוד....) שזה צמח שלא מצריך הרבה וניסיתי לגדל אותו ופשוט נבל אחרי יומיים.
מבחינת מים...מי ברז מה הכוונה על עיוור?
וco2 בועה ל2 שניות עם דרופצקר שמראה את מאזן הco2 ודווקא תמיד מראה לי ירוק שזה מאוזן(צריך למלא תדרופצקר בתמיסה חדשה כי לא החלפתי כבר איזה חודש וחצי).

אלו צמחים שהזמנתי ואני מעוניין להכניס ביום שישי

נ.ב.
מה אתם אומרים על תיסוף תאורה שתתמקד בחלקו האחורי של האקווריום?
חשבתי על רצועת לדים לבנים של סמסונג אולי תיסוף של כמה אדומים..מה חושבים?

עדיין לא נקרא Tuesday 20/12/2016, 18:43   #4
ofek1995

מדדים:
KH 3
GH 10
PH 6.2
פופסאט 2PPM
ניטראט 10PPM

אלו תוצאות הבדיקה.
הGH והKH קצת מוזרים....אבל הבדיקות הללו עברו בדיקה על מי אוסמוזה והראו תוצאה 0 בשניהם ככה שהם לא מזייפים... הבדיקות גם לא פג תוקף.

מה שכן באופן כללי...
כל צד ימין עובר גיזום מהסרטים,יש לי שם גזע עץ יפה שמוסתר בגלל כל האלודיאה שהתפשטה שם(בכללי הייתי מת לעשות עיצוב חדש לאקווריום אבל נחכה לקיץ כדי לא לגרום סטרס לדגים גם מטמפ' נמוכה וגם מבלאגן במיכל)

עדיין לא נקרא Tuesday 20/12/2016, 21:03   #5
אורן טל

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

אהלן אופק.
ניראה שהכל בסדר אבל בנוגע לדשא אמור לתפוס אצלך אני חושב שאתה צריך להזרים לפחות בועה לשניה ובנוסף ניראה שהצמחיה מסתירה את התאורה. המצע שלך בסדר גמור ביררתי המון על דשאים והרבה המליצו על מצע שתילה.
בהצלחה! אגב אקווריום ממש יפה!
אורן טל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 20/12/2016, 22:23   #6
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

הצמחים שבתמונות שצירפת הם צמחי הייטק ולא יחזיקו אצלך, חבל שתיקח וסתם יראו גרוע עד שירקבו...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 20/12/2016, 22:53   #7
אלון ב

הודו לך על 221 הודעות 252 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחיה לואוטק
וותק בתחום: מעל 30 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Aquario צפה בהודעה
הצמחים שבתמונות שצירפת הם צמחי הייטק ולא יחזיקו אצלך, חבל שתיקח וסתם יראו גרוע עד שירקבו...
אלון ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 20/12/2016, 23:14   #8
חנן

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

דווקא הלודוויגיה והפרוסרפינאקה גדלים אצלי לא רע פחות או יותר באותם תנאים עם kh1 וקצת יותר פדח ממה שאתה מתאר

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
חנן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 21/12/2016, 00:51   #9
Aquario

הסמל האישי שלAquario

לא שמתי לב שהתאורה שלך עומדת על 0.8W לליטר, זאת תאורה של הייטק אז כן אפשרי לחלקם למרות שנדרש
יותר CO2 ממה שאתה מזריק.
בכל אופן ה-KH לא נכון, נמוך מדי למי ברז (גם למים מהתפלה) וגם ה-GH כנראה לא מדויק.
לא ניתן לוודא את אמינות הבדיקות עם מי אוסמוזה כי השגיאה נוצרת בדיוק של הערך הנמדד ולא כשהמדידה אפסית...
עדיין לא נקרא Wednesday 21/12/2016, 00:51   #10
ofek1995

אז אשמח שתבואו ותאמרו מה אפשר לשפר(למעט מצע...) בכדי שאוכל להכניס צמחים כאלו.
מצע אני לא מחליף כי זה דורש מהפך שלם ואני לא אעשה את זה,המצע שלי זה מצע שתילה מנדו עם כדורי דישון כל 10סמ ועוד הדשנים הנוזליים שרשמתי.
כן הצמחייה מסתירה,מה אני אעשה שהולסנריות אצלי מגיעות לאורך של 2 מטר כמו חרא ואני כבר משועבד לגזימה שלהם(חמישי שעבר הוצאתי 5 שורשים מטורפים של הולסנריה המנומרת לא חשבתי שיש דברים כאלו).
הצמחים עוברים גזימה אחת לשבוע או שבועיים,הולסנריות אפילו פעמיים בשבוע לפעמים כשאני חוטף עליהן עצבים ושאני כבר לא רואה כלום.

עכשיו...לא סתם בדקתי ורשמתי את רמת הפוספאט והניטראט שלי כי גם זה דישון לצמחים שאני לא מתסף ואולי זה יכול לעזור.

אז אבקש במקום לרשום מה לא ניתן אשמח שתרשמו מה כן ניתן כדי שכולנו נלמד ושאני אוכל לקדם את המיכל שלי קצת יותר.

ובנוגע למי שרשם לצמחי דשא,לא עובד ולא תופס מניסיון,מדובר בגובה של 65סמ התאורה לא מגיע מספיק עד לקרקעית כדי להאיר את הנמוכים,את הסגיטריה היא לא מאוששת אז דשא?! הסגיטריה כמו שהיא בתמונה ככה היא נשתלה לפני 5 חודשים ושורש נוסף אחד היא לא הוציאה.

ואקווריו,אומנם הכסף חשוב לי אבל חשוב לי גם היופי,לכן ה100שקל על הצמחים לא יהרוג אותי ובמיכל הזה ספציפית יש 3 צמחים שאמרו לי שלא ישרדו בכלל והם מתפתחים יפה ונגזמים אחת לחודש (אצלם אותם מחר כי בתמונה הנוכחית לא תראו אותם לדעתי...ובכללי עכשיו שניים מהם קצת דעכו בגלל שהזנחתי את גיזום הולסנריות אז הכל הוסתר ותאורה לא חדרה אבל זה יתאושש),אז לנסות זה תמיד שווה גם אם לא מצליחים.

אשמח לחוות דעת לשדרוג,בין אם להוסיף תאורת לדים,דישון,co2,מה שלא צריך תאמרו(שוב...למעט החלפת מצע...לתסף דשנים במצע אין לי בעיה רק לא להחליף אותו).

לילה טוב

עדיין לא נקרא Wednesday 21/12/2016, 08:38   #11
ofek1995

ציטוט:
לא שמתי לב שהתאורה שלך עומדת על 0.8W לליטר, זאת תאורה של הייטק אז כן אפשרי לחלקם למרות שנדרש
יותר CO2 ממה שאתה מזריק.
בכל אופן ה-KH לא נכון, נמוך מדי למי ברז (גם למים מהתפלה) וגם ה-GH כנראה לא מדויק.
לא ניתן לוודא את אמינות הבדיקות עם מי אוסמוזה כי השגיאה נוצרת בדיוק של הערך הנמדד ולא כשהמדידה אפסית...
מים של מי עדן בבקבוק סגור של ה750מל אם אני בודק אותם...כמה אמור לצאת לי כדי שאדע אם זה מזייף או לא?
ולהזריק יותר co2 זאת לא הבעיה....אני תמיד יכול לעלות תמינון,זה עם ברז חשמלי אז אני לא דואג,צריך בועה לשנייה? יקבלו בועה לשנייה.
מה עוד אפשר וצריך לעשות?

עדיין לא נקרא Wednesday 21/12/2016, 08:45   #12
אורן טל

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים

אם אתה מכוון לצמחיה כזו אני הייתי מוציא את כל הצמחים שיש כרגע הכל ומתחיל מהתחלה רק עם מצע מזרים יותר פדח ודואג שהאור יהיה על כל המיכל זה צעד ראשון
דבר שני דשא אתה בהחלט יכל אם תזרים יותר פדח אני יודע על מישהו עם 0.7 וואט לליטר שהצליח עם אלוכריס.
אם לא תנסה לא תדע תמיד אפשר להשתפר.
בהצלחה
אורן טל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 21/12/2016, 13:36   #13
ofek1995

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אורן טל צפה בהודעה
אם אתה מכוון לצמחיה כזו אני הייתי מוציא את כל הצמחים שיש כרגע הכל ומתחיל מהתחלה רק עם מצע מזרים יותר פדח ודואג שהאור יהיה על כל המיכל זה צעד ראשון
דבר שני דשא אתה בהחלט יכל אם תזרים יותר פדח אני יודע על מישהו עם 0.7 וואט לליטר שהצליח עם אלוכריס.
אם לא תנסה לא תדע תמיד אפשר להשתפר.
בהצלחה
רשמתי שלא ניסיתי?
ניסיתי...ניסיתי כמה סוגי דשא כלום לא תופס,נשאר ללא התפתחות באותו גודל וצורה כמו שנשתל עד שהקורידורסים חוטפים תעצבים ומוציאים לי אותם.
לגבי הוצאת צמחים...רשמתי...אם אעשה זאת זה יהיה אך ורק בקיץ,כרגע לא קיץ,כרגע חורף...ולצורך שתילה חדשה ועקירת הצמחים נדרש לרוקן המון מים מהמיכל כדי שיהיה יותר נוח ובחורף זה סיכון לסטרס ומחלות ושינוי טמפ קיצוני(אני דיי בטוח שאם אני אעשה את זה עכשיו גם הקרדינלים וגם האף האדום יעשו לי מבצע נקודות לבנות במיכל).
המיכל מיוצב טפו טפו טפו ללא מחלות דגים בריאים וגדלים ואין לי אינטרס לגרום להם ללחץ מיותר.
אבל אני עדיין לא מבין...כולם נתנו תשובות עקיפות...למה לא לדבר על מה ששאלתי? למה לא לדבר על תיסוף תאורה או תיסוף דשנים,אמרתי שחצץ אני לא מחליף ובכל זאת אמרו את זה,אמרתי שאם אעשה מיקאובר זה יהיה אולי בקיץ ועדיין דיברו על זה.
כרגע שאלותיי לא נענו למעט תיסוף בועה לשנייה של פדח במקום 2 בועות לשנייה.
קודם בואו נענה על השאלות ששאלתי ברשתוכם נשכיל מהם ואז נמשיך אלא במידה והדברים ששאלתי לא יעזרו...אבל כרגע אתם הולכים על כיוון קיצוני מידי,ישר על היפוך שלם שיש אופציות אחרות כגון הדברים ששאלתי.

עדיין לא נקרא Wednesday 21/12/2016, 22:24   #14
חנן

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

אם לא אומרים אז כנראה שאין צורך. יש לך 4 נורות t5 כנראה 39w (גאוול הם המיוחדים עם 45). אתה מדשן סדיר והכדורים במצע נותנים תוספת משמעותית. כמו שאמרתי קודם אני מגדל על אותו נפח בעומק 50 את אותם צמחים על מנדו עם כופתיות של איסתא ועם 2 נורות (גיזמן סופר פלורה וטרופיק). תשתול תעלה בפד"ח ותהנה. ואם אתה באזור הדרום תתאם ותקבל גבעול או שניים

חנן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 21/12/2016, 22:43   #15
ofek1995

ציטוט:
פורסם במקור על ידי חנן צפה בהודעה
אם לא אומרים אז כנראה שאין צורך. יש לך 4 נורות t5 כנראה 39w (גאוול הם המיוחדים עם 45). אתה מדשן סדיר והכדורים במצע נותנים תוספת משמעותית. כמו שאמרתי קודם אני מגדל על אותו נפח בעומק 50 את אותם צמחים על מנדו עם כופתיות של איסתא ועם 2 נורות (גיזמן סופר פלורה וטרופיק). תשתול תעלה בפד"ח ותהנה. ואם אתה באזור הדרום תתאם ותקבל גבעול או שניים

חנן מקבל את מה שאתה אומר,אז בנוגע לתאורה סבבה לא צריך.
אבל זה שלא התייחסו לתיסוף נוסף של דשנים לא אומר שזה לא אקטואלי ולא
יכול להועיל,לכן כן אשמח לקבל התייחסות בנושא.

וצר לי להודיע לך אבל יש הפרש ענק ב15 סמ גובה כשמדובר באקווריום צמחייה.
רוב מיכלי הצמחייה הם בגובה של 50 סמ,מעבר לכך זה נחשב לגבוה ולא סטנדרטי.
ותתפלא כמה שה15סמ האלו משפיעים המון על הצמחים ועל התפתחותם(מכוון לצמחים נמוכים...כגון הדשאים המדוברים), את הפדח אני אעלה אחרי החלפת המים ביום שישי כשיהיה לי זמן להתעסק בזה(המערכת מפוצלת לשני מיכלים אז זה התעסקות בכיוונון כדי שבשני המיכלים יצאו כמות בועות רצויות...),לגבי שתילת דשא...כבר לא יבוצע,להקת הקורי גדולה מידי וחופרת על בסיס כל שנייה והצמח לא ישרוד דקה באקווריום.
אני צריך להשיג סגיטריות בוגרות עם שורש גדול וזה ישמש כמדשאה אבל זה לא התפתח לצדדים עקב הגובה,וזגיטריה זה צמח לאוטק...לא מצריח פדח כדי להתפשט,עקב הגובה הוא לא מקבל מספיק תאורה,לעומת זאת באקווריום אחר בגובה 25סמ ללא תיסוף של פדח(לא נוזלי ולא מערכת...) הסגיטריה מתפתחת בו כמו חרא. זה רק מוכיח שהגובה כן משפיע...

עדיין לא נקרא Thursday 22/12/2016, 13:27   #16
Aquario

הסמל האישי שלAquario

אופק להגיד את כל הצמחים שאתה יכול לגדל זה לא פרקטי כי יש מאות סוגים וזה תלוי בתנאים, בטעם אישי
ובמלאי שיש בחנות שאתה קונה ממנה, הרבה יותר פשוט והגיוני שתרשום שמות של צמחים מעניינים לך ונוכל
להגיד לך אם הם מתאימים או לא.

כמו שאמרתי יש לך תאורה גבוהה ויש לך מערכת CO2 כבר אז אין לך עקרונית בעיה לעבור להייטק, רק קח
בחשבון שברגע שתעלה את רמת הפד"ח לבועה-שתיים בשנייה מהירי הגדילה הרבים שאצלך יתחילו להשתולל
(יותר ממה שהם עכשיו כבר) ותאלץ לבצע גיזומים בלי סוף או להתחיל לאט לאט להוציא אותם ולהחליפם
בצמחי הייטק איטיי גדילה. בנוסף תצטרך להגביר דישון, לתסף פוספאט וניטראט בהתאם לצורך, החלפות מים
וכו'...
במידה ואתה רוצה להישאר בלואוטק\מידטק רגוע הייתי ממליץ להנמיך את התאורה מעט וכמובן להתמקד
בצמחים שמתאימים לאופי האקווריום...
עדיין לא נקרא Thursday 22/12/2016, 13:32   #17
Aquario

הסמל האישי שלAquario

אגב, אם אני רואה נכון הבקר pH שלך מראה ערך של 5.64, האם האלקטרודה נמצאת באקווריום המדובר?
אם כן, לא הגיוני שאתה מגיע לרמה כזאת נמוכה עם הזרמת פד"ח של בועה בשתי שניות ו-KH גבוה...
עדיין לא נקרא Thursday 22/12/2016, 20:52   #18
ofek1995

ציטוט:
אגב, אם אני רואה נכון הבקר pH שלך מראה ערך של 5.64, האם האלקטרודה נמצאת באקווריום המדובר?
אם כן, לא הגיוני שאתה מגיע לרמה כזאת נמוכה עם הזרמת פד"ח של בועה בשתי שניות ו-KH גבוה...
הבקר מחובר קבוע לקריסטליה.הכנסתי את הבקר לאקווריןם המדובר רק כדי לתת לכם מדד ph. המדד שמופיע בתמונה כפי שציינתי נמצא בקריסטליה עם מי אוסמוזה ומצא אמאנו להורדת חומציות ותיסוף עלי שקד הודים.
לגבי האקווריום המדובר,רשמתי בתגובה השלישית והעלתי תמונות לצמחים שאני מתכוון להכניס.
ואת הצמחים שאני רוצה אני יכול להשיג(אני עובד בחנות דגים...אם אני צריך צמח אני מבקש מהספק והוא יביא לי כשיהיה באזור...).
בנוגע לדשנים...תודה רבה שמשהו מדבר על זה.
למה זה היה צריך לקחת עמוד וחצי של חפירות שלי ושלכם מיותרות... לא סתם שאלתי על חנקן ופוספאט...
אם צריך חנקן ופוספאט סבבה מצויין, איך אני מתסף? על סמך מה אני קובע כמה ומתי לשים? אני ארכוש חנקן ופוספאט של סיכם...
בנוגע למהירי גדילה..כרגע המהיר גדילה האמיתי זה האלודיאה בלבד ובשמחה אני אוציא אותה מהמיכל....רצחה אותי חחחחח.
מה שכן...בתמונה מופיעה נימפאה בצד שמאל, הנימפאה כרגע יצאה מהמיכל ופתאום יש מלא תאורה, גזמתי בנוסף את הולסנריות כי הן כיסו את גובה פני המים וחסמו את התאורה.כרגע יש פוטנציאל גדול לצד שמאל של המיכל מבחינת עיצוב עדין ויפה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא