AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 20/04/2014, 11:26   #1
h_arraf

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל פרוטוקול טיפול בפלובנול ?

שלום רב מה הפרוטוקול לטיפול בפלובנול ?
בכמה אצטון אני צריך להמיס ?
מה המינון ?
ומה דרך הטיפול ?
האם צריך להוריד טמפרטורה בחזרה ל 28 כרגע היא על 33 עקב נסיון לטיפול הקסמיטה עם דג בקרנטינה שלא צלח לאחר שחזרתי פעמים על הטיפול כנראה שזה לא הקסמיטה ?
הקרנטינה הינה 100 ליטר
h_arraf לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/04/2014, 14:34   #2
amnon

הסמל האישי שלamnon

סוג אקווריום: אק' 600 ליטר ועוד כמה קטנים לגידול דיסקוסים צעירים
וותק בתחום: משנת 2001
ברירת מחדל תגובה להודעה: פרוטוקול טיפול בפלובנול ?

למה אתה חושב שזה הקסמיטה ,מה הסימנים שרואים?
מה בדיוק עשית כבר מלבד העלאת הטמפ'?
amnon לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/04/2014, 14:50   #3
h_arraf

לגבי הקסמיטה היו כל הסמנים לא וצואה לבנה דביקה הרצתי טיפול של שמונה ימים עם מטרונדיזול ושוב אחרי תקופה של שבוע טיפול חוזר וזה לא עזר ולכן אני עכשיו עובר לטיפול בקפילריה
השאלה שלי היא לגבי טיפול בפלובנול
איך אני ממסי עם אצטון ? מה הינון ? ומה תקופת ודרך הטיפול ?
עדיין לא נקרא Sunday 20/04/2014, 15:15   #4
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

טיפול בפלובנול: Flubendazole 5%, אחד החומרים היותר יעילים ובטוחים יחסית לטיפול כנגד טפילי מעיים, לכן אני אוהב להשתמש בו גם כטיפול מונע בקרנטינה וכו'. המינון שאני עובד איתו הוא 200 מ"ג (0.2 גרם) ל-100 ליטר, ידוע לי גם על מינונים אחרים. כעיקרון יש סבילות גבוהה יחסית גם לאוברדוז.

יש להמס את האבקה בכמות קטנה של אציטון (5 מ"ל לערך), לערבב היטב ולמהול עם כמות קטנה של מי אקווריום בכלי חיצוני ולשלב באיטיות לתוך המיכל המיועד. גם לאחר ההמסה באציטון יקח לחומר זמן עד שיתמוסס לחלוטין במים ובתחילה תראה אבקה לבנה מרחפת באקווריום. נאמר לי שהמסה ב-DMSO יעילה בהרבה אך טרם ניסיתי אישית.

נהוג לטפל במחזורים של יומיים-שלושה ולאחר מכן לבצע רענון מים מאסיבי ושימוש נוסף בהתאם לצורך. יש הנוהגים לשלב את הטיפול יחד עם אנטיביוטיקה ניטרופרנזול במקרים של זיהום נלווה.

הפלובנול נחשב לחומר בטוח יחסית, אינו פוגע בצמחים או בשרימפסים (אחד החומרים היחידים שניתן לטפל איתם בשרימפסיות) ונאמר גם שלא בבקטריות אם כי לא בדקתי אמפירית. פוגע בחלזונות! ויתכן שגם בחסרי חוליות אחרים, גורם להם למעין שיתוק ותמותה איטית. דבר המהווה יתרון נוסף לחומר לשימוש כמדביר חלזונות במגבלות ובדגשים הידועים...

נערך לאחרונה על ידי Aquario, Sunday 20/04/2014 בשעה 15:19.
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/04/2014, 15:33   #5
דודי28

תנסה תרופה מסחרית לזה של. jdl. היא טובה מאוד
דודי28 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 20/04/2014, 20:35   #6
h_arraf

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Aquario צפה בהודעה
טיפול בפלובנול: Flubendazole 5%, אחד החומרים היותר יעילים ובטוחים יחסית לטיפול כנגד טפילי מעיים, לכן אני אוהב להשתמש בו גם כטיפול מונע בקרנטינה וכו'. המינון שאני עובד איתו הוא 200 מ"ג (0.2 גרם) ל-100 ליטר, ידוע לי גם על מינונים אחרים. כעיקרון יש סבילות גבוהה יחסית גם לאוברדוז.

יש להמס את האבקה בכמות קטנה של אציטון (5 מ"ל לערך), לערבב היטב ולמהול עם כמות קטנה של מי אקווריום בכלי חיצוני ולשלב באיטיות לתוך המיכל המיועד. גם לאחר ההמסה באציטון יקח לחומר זמן עד שיתמוסס לחלוטין במים ובתחילה תראה אבקה לבנה מרחפת באקווריום. נאמר לי שהמסה ב-DMSO יעילה בהרבה אך טרם ניסיתי אישית.

נהוג לטפל במחזורים של יומיים-שלושה ולאחר מכן לבצע רענון מים מאסיבי ושימוש נוסף בהתאם לצורך. יש הנוהגים לשלב את הטיפול יחד עם אנטיביוטיקה ניטרופרנזול במקרים של זיהום נלווה.

הפלובנול נחשב לחומר בטוח יחסית, אינו פוגע בצמחים או בשרימפסים (אחד החומרים היחידים שניתן לטפל איתם בשרימפסיות) ונאמר גם שלא בבקטריות אם כי לא בדקתי אמפירית. פוגע בחלזונות! ויתכן שגם בחסרי חוליות אחרים, גורם להם למעין שיתוק ותמותה איטית. דבר המהווה יתרון נוסף לחומר לשימוש כמדביר חלזונות במגבלות ובדגשים הידועים...
כלומר אני נותן את המינון ומחכה יומים ואז החלפת מים וחזרה על הטיפול אם צריך ? עד כמה פעמים אפשר לחזור ברציפות מחזורית על הטיפול
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2014, 11:05   #7
h_arraf

אגב פלובנול 5% איך שהבנתי מהכתוב למעלה
אני צריך לערבב 200 מ?ג עם 5מ?ל אצטון ומי אקווריום ולהוסיף לאט
ולחזור על הפעולה הזו במחזור של יומים במידת הצורך יש לי כמה שאלות
1- 200 מ?ג הכוונה לחומר הפעיל באבקה כלומר לחשב מה אחוז החומר הפעיל ואז להוסיף אבקה בהתאם עד שאגיע ל 200 מ?ג חומר פעיל לכל 100 ליטר
2- מה זאת אומרת במחזור של יומים , לתת את הטיפול לחכות יומים ואז לחזור עליו ? האם יש פרוטוקול כמה פעמים לחזור על זה או שזה הולך לפי התקדמות הדגים ? כלומר להוסיף את התרופה לחכות יומים להחליף מים ולראות מה קורה? -כאשר מטפלים בהקסימטה יש פרוטוקול לשמונה ימים עם פלגיל האם זה אותו דבר כאן ?
3- מה זה ניטרופרנזול מה השם המסחרי של התרופה שבא נמצא החומר הזה ? מתי מוסיפים אותו ואיך עובדים איתו ואיך משלבים עם הטיפול שלעיל ?
4- סליחה שאני שואל יותר מדי אבל אני מנסה ללמוד כמה שיותר על דיסקוסים וטיפול בהם ?
עדיין לא נקרא Monday 21/04/2014, 12:16   #8
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

בד"כ טיפול אחד או שניים מספיקים.
המינון הוא 200 מ"ג ל-100 ליטר - אתה צריך לחשב את הכמות שמתאימה לנפח שלך ואותה לערבב עם האציטון.
אתה לא צריך לחשב את אחוז החומר הפעיל אלא להתייחס רק למשקל האבקה עצמה ברוטו.
אחרי טיפול אחד לחכות יומיים שלושה, להחליף 50% מהמים ולראות אם יש שיפור. במידה והמצב לא השתפר בכלל לבצע עוד טיפול.
פלג'יל - מטרונידזול זה חומר שונה והטיפול בו שונה.
ניטרופורנזול אפשר להשיג בשם המסחרי בתרופות יעודיות כמו FURAN2 וכו'. משלבים במינון המומלץ לפי היצרן במקרה הצורך.

חשוב להדגיש שהשימוש בחומרים האלו דורש זהירות, ידע ונסיון וכמובן אבחון נכון של המחלה עצמה אחרת הנזק יכול לגבור על התועלת...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא