AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 22/10/2015, 12:33   #1
תומר1

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: בריכת נוי 2.5 קוב
ברירת מחדל בריכה החדשה שלי + שאלות

שלום לכולם. כבר זמן רב אני קורא בפורום ובשעה טוב טובה בניתי (עדיין לא סיימתי) בבית הורי בריכת דגים של 2.5 קוב כחלק מגי בונה גדולה שאני להם:

קצת נתונים טכניים:
משאבה: מסנר 3500.
פילטר גרוויטציה: גרדן רסט 40.
עומק מירבי: 50 ס"מ

ושאלות ויש הרבה ותודה לעונים:

בחירת דגים
כרגע יש 4 דגי זהב קטנים ששוחים בשמחה אבל מתחבאים רוב הזמן. אני מעוניין שיהיו הרבה דגים קטנים ו1-3 דגים גדולים. כרגע אני מעדיף לא להכניס קוי בגלל הצמחייה אלא אם לא תהיה ברירה, כלומר:
1 האם אתם יכולים להמליץ על דגים גדולים שלא אוכלים צמחיה ושורדים בקור ?
2 איך לאכלס את הבריכה? לקנות קצת דגים מכל סוג שיתרבו או משהו אחר?

צמחיה
כפי שניתן לראות הכנסתי קצת צמחייה אבל נאמר לי שלא כדי לשים צמחים שנכנסים לתרדמת חורף.
3 האירוסים והצמח השמאלי נראים חלשים וחלק מהעלים שלהם נפולים. מה עושים? לגזום עלים שלא זקורים?
4 אילו עוד צמחים ניתן להוסיף לבריכה והם ישרדו בחורף?

תודה רבה לכל העונים
תומר1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 22/10/2015, 14:41   #2
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: בריכה החדשה שלי + שאלות

אפשר להביא דגי זהב גדולים. הם יכולים להגיע ל15 סנטי'. (אני חושב שבגודל כזה הם בטח יעלו בהתאם ולא הכמה שקלים שעולה דג קטן.)
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 23/10/2015, 13:57   #3
ATLANTIS
בית עסק

הסמל האישי שלATLANTIS

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: בריכה החדשה שלי + שאלות

ציטוט:
בחירת דגים
כרגע יש 4 דגי זהב קטנים ששוחים בשמחה אבל מתחבאים רוב הזמן. אני מעוניין שיהיו הרבה דגים קטנים ו1-3 דגים גדולים. כרגע אני מעדיף לא להכניס קוי בגלל הצמחייה אלא אם לא תהיה ברירה, כלומר:
1 האם אתם יכולים להמליץ על דגים גדולים שלא אוכלים צמחיה ושורדים בקור ?
2 איך לאכלס את הבריכה? לקנות קצת דגים מכל סוג שיתרבו או משהו אחר?
תומר שלום,
תתחדש על הבריכה.
1. נפח הבריכה שלך מאפשר אכלוס של משהו כמו 8-9 דגי קוי בינוניים (30 ס"מ לערך).
לא צריכה להיות בעייה עם צמחי מים אם תכניס דגי קוי קטנים יותר ותרגיל אותם לאכול מזון דגים (האכלה יומית).
בכל מקרה, דגי קוי כן יאכלו את שורשי הצמחים הצפים.
לקחת בחשבון שהם גדלים ותצטרך לדלל את האוכלוסיה או לההחליפה כאשר יגדלו.
ישנם סוגי דגים נוספים שניתן לאכלס ממשפחת דגי הזהב: קומט לימון, קומט סארסה, שובנקין ושליירים שונים וכמובן דגים אוכלי יתושים כגון רוזי בארב.
כל הכנופייה הזו עמידה בחורף הישראלי.

2. אכלוס הדגים מתבצע בהדרגה.
כרגע יש 4 דגים, להמתין עוד 3 שבועות ולהכניס 4 נוספים וחוזר חלילה.
אם תבחר בדגים שאינם דגי קוי, תוכל לאכלס עד 45 דגים בבריכה.
בתקופה הראשונה (חודש וחצי מיום הקמת הבריכה, למעט בהאכלות עד שהמחזור הביולוגי יושלם).
בתקופה זו לא לנקות את הפילטר ולא להחליף מים אך להקפיד לאסוף עלים שמגיעים למים במיוחד מהערבה הבוכיה הסמוכה לבריכה שעליה די בעייתים וגורמים להתפרצות אצות (העלים מגיעים לבריכה ברוח).

ציטוט:
צמחיה
כפי שניתן לראות הכנסתי קצת צמחייה אבל נאמר לי שלא כדי לשים צמחים שנכנסים לתרדמת חורף.
3 האירוסים והצמח השמאלי נראים חלשים וחלק מהעלים שלהם נפולים. מה עושים? לגזום עלים שלא זקורים?
4 אילו עוד צמחים ניתן להוסיף לבריכה והם ישרדו בחורף?
יש לך בבריכה:
שבטבט (בעציץ הלבן) מצד שמאל עם העלים הנפולים פוטנדריה, חסת מים ויקינטון (הצפים) וגומא מאחורי השבטבט.
כל ענף שנשבר או מתמוטט למים, חשוב לגזום ולסלק לפני שיתחיל להרקיב במים.
באביב צריך לבצע גיזום "כבד" ואז הצמחים מתחדשים יפה.

כל צמחי הבריכה שורדים בחורף אך חלקם נמצאים בתקופת שלכת ואינם מלבלבים, תוכל להכניס כל צמח שתרצה אך הלבלוב יהיה רק באביב.

שבת שלום,
בוגי
ATLANTIS לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא