AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 07/04/2015, 15:24   #1
shmulik212

הסמל האישי שלshmulik212

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל שאלה על נימפיאה

הבאתי היום עציץ של נימפאה אני חושב טרופית אני לא בטוח הצלחתי להוציא מהעציץ עוד שורש של הנימפאה השאלה שלי היא מה הצורה הכי טובה לשתול נימפאה? באיזה אדמה הכי טוב לשתול? ואיך מתפלים בא שתיפרח שוב כול שנה? תודה מראש

נערך לאחרונה על ידי shmulik212, Wednesday 08/04/2015 בשעה 11:02. סיבה: תיקון
shmulik212 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 07/04/2015, 21:59   #2
nog_en

הודו על ההודעה שלך 2 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה טבעי 350 ליטר הגיע לאיזון לאחר שנתיים, אקווריום צמחיה טבעי משריצים ודג קרב וכמובן בריכה בחצר
וותק בתחום: מעל שנתיים עם האקווריומים הנוכחים, כל החיים עם בע"ח בכלל ותמיד עם דגים בפרט :)
ברירת מחדל תגובה להודעה: שאלה על נימפיה

יש שתי גישות לשתילת נימפיאות,
באופן כללי לנימפיאה (לכל המינים והסוגים) יש קנה שורש שהוא
גם איבר האגירה שלהם וגם מאפשר רבייה וגיטטיבית, הקנה שורש
זוחל בקרקעית הבריכה/ביצה/נחל או כל מקווה מים אחר וכך מאפשר ריבוי.
שתי הגישות בבריכת נוי הם:
1. שניתן לשתול את הנימפיאה ישר בקרקעית הבריכה (צריך למלא את הבריכה
באדמה לפחות בגובה של 10 ס"מ) ובאדמה/מצע לשתול את הנימיפאה, היתרונות של
השיטה הזאת היא שהנימפיאה יכולה להתפתח לבד בלי עזרה ולשגשג וגם נותנת מראה טבעי יותר לבריכה,
החסרון הגדול הוא שאין שליטה עליה והיא יכולה לפעמים גם להשתלט על הבריכה ואז קשה להוציא אותה.
2. לשתול את הנימפיאה בעציץ עם מצע מדושן וכל שנה/שנתיים להוציא אותה, לנקות שורשים רקובים ולהחזיר
אותה עם מצע חדש. היתרונות של השיטה הזאת היא שליטה על הנימפיאה, נקיון יחסי בבריכה ומראה יותר
אסטטי.

לבחירתך בהצלחה
עדיין לא נקרא Tuesday 07/04/2015, 23:14   #3
shmulik212

הסמל האישי שלshmulik212

ברירת מחדל תגובה להודעה: שאלה על נימפיה

יש איזה מאמר שמשהו כתב שצריך לשתול את הנמפיה בתוך סלסלת רשת ובתוך הסלסלה לשים בד יוטה שהמצע לא היתפזר בתוך המים של הבריכה יש לך נימפיה בבריכה ? אם כן היא שתולה בתוך עצץ רגיל?
עדיין לא נקרא Wednesday 08/04/2015, 11:10   #4
shmulik212

הסמל האישי שלshmulik212

ברירת מחדל תגובה להודעה: שאלה על נימפיאה

הוצאתי היום את העציץ הפכתי את העציץ והוצאתי את הנימפאה נקיתי את השורשים היה שם קבול מסריח ברמות הבאתי סלסלה מחוררת שמתי רשת נגד יתושים בתוך הסלסלה שהמצע שתילה לא התפזר בתוך המים של הבריכה שתלתי רק את השורשים של הנימפאה ואת הפקעת שיוצאים ממנה העלים חסתי באבני טוף קטנים עשיתי בדיוק כמו שכתוב בכמה מאמרים שקראתי אני מקווה שסוף סוף אני הראה שושנה ועם יש למשהו עוד משהו להוסיף זה רק יוסיף

נערך לאחרונה על ידי shmulik212, Wednesday 08/04/2015 בשעה 11:12. סיבה: תיקון
עדיין לא נקרא Wednesday 08/04/2015, 22:27   #5
EM1

בעיקרון אין מה להוסיף על מה שנוגן אמר כל הכבוד נוגן על הפירוט... לגבי מה שעשית עם הסלסלה אני מקווה שהרשת יתושים תעזור לך להחזיק את המצע בפנים... אני למשל שתלתי בתוך קופסה עם חורים מפלסטיק כמו של החלב של תנובה הירוקה בפנים ניתן לשים שתי שכבות אלבד לבן ולמלא באדמה שחורה נקייה ללא ריסוסים להרטיב לשתול את הנמפיאה כאשר החלק שממנו מתחילים העלים בחוץ ולתקוע מקל דישון... לא חייב עם חורים בצדדים... כמו כן כשמכניסים למים יש להכניס לאט...
EM1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 23/07/2015, 12:30   #6
inbar707

סוג אקווריום: מים מתוקים
וותק בתחום: 10+

אם הצמח צעיר אתה יכול לקחת סלסלה של פטריות ... אני לקחתי סלסלה של פטריות שיש לה פתחים למטה ועשיתי לה חורים כמו רשת (עבודה של 5 דק' על הכיריים של הגז +סכין יפני).. בשביל אטימה עדיף בד מאשר רשת יתושים אחרת עירבול המים יפזר את האדמה לאט לאט, לשם כך איתרתי גרביים לא בשימוש גזרתי אותם ופרשתי בתחתית, לאחר מכן שמתי אדמה(הכי טוב שחורה וכבדה אבל יכולה לציין שגם חמרה עובדת לי) והרטבתי את כל העסק, יש להדק טוב טוב על מנת למנוע כיסי אוויר שיפגעו בשורשים.. לתת לזה לעמוד כמה דקות ולמים לרדת מעט... ולהתחיל שתילה... הפקעת צריכה להיות בתוך האדמה עם השורש והצימוח כלפי מעלה ממש כמו צמח רגיל. על מנת לקבע את הצמח השתמשתי באבנים קטנות של מצע לאקווריום ששטפתי אותם טוב טוב לפני כן.
האבנים עוזרות להחזיק את הצמח בקרקעית וגם למצע בניית בקטריה טובה. אני דווקא לא ממליצה על טוף שכן תצטרך לנתר תמיד את הPH ,טוף משפיע על אחוזי הPH במים ועם הזמן יכול לעשות בלאגן.
מקווה שעזרתי...
inbar707 לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא