AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 20/05/2017, 20:41   #1
טמיר פ

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים
ברירת מחדל תאורה לאקווריום צמחייה - חדש בתחום

שבוע טוב לחברי הפורום המכובדים,
אני חדש בתחום ונראה שכאן נמצאים המקצוענים ביותר. אשמח לעזרתכם !

לא מזמן רכשתי ג'אואל 240 (יד 2) וכעת, כחלק מהליך ההקמה, אני נדרש להוסיף תאורה (הבית מנורה המקורי היה מלא בחלודה וקורוזיה). התוכנית כרגע היא להקים אקווריום צמחיה לאו-טק. חשוב לציין כי אני מעוניין להתחיל עם דברים פשוטים ולא מסובכים (מערכות CO2 וכד').

מסקר שערכתי בכמה חנויות קיבלתי חוו"ד חיובי והמלצות על התאורה הבאה: דגם של חב' אקואל "פלאנט 120" ו-"סאני 120" ( 120 PLANET ו- SUNNY 120

http://www.aquael.pl/en/products/akw...specifications

כעת אני נדרש לעזרתכם, המקצוענים והמנוסים בתחום :
1. האם נורות אלו אכן מתאימות ויתנו לי מענה בתור התחלה וכן יוכלו לשמש אותי גם בעתיד ?(לא מתכוון "להשתגע" עם מערכות CO2 וכד' בהתחלה אם יש לזה קשר) או שמא הן "חלשות" \ "חזקות" מדי ?

2. בהנחה והן מומלצות - האם נכון לרכוש נורה אחת מכל דגם - האם היא תעשה את העבודה או שנדרש כבר מהתחלה לרכוש זוג מכל סוג ?

3. לחלופין - הייתם ממליצים על דגם \ סוג שונה ?

4. ואחרונה - חנויות זולות ומומלצות - במידה וזה לא עובר על כללי הפורום אני מאזור המרכז. אשמח להמלצות מהיכן לרכוש ומה צריך להיות סדר גדול של עלויות נורות מסוג זה ...

במידה ונדרשים עוד פרטים אשמח להוסיף...

תודה על הקדשת הזמן והעזרה !
שבוע טוב,
טמיר - 0508712850

נערך לאחרונה על ידי טמיר פ, Saturday 20/05/2017 בשעה 20:52.
טמיר פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 20/05/2017, 22:17   #2
Ilan sh

הודו לך על 14 הודעות 18 פעמים
סוג אקווריום: 240 ליטר
ברירת מחדל תגובה להודעה: תאורה לאקווריום צמחייה - חדש בתחום

הי
לפי מה שקראתי כרגע בעניין גופי התאורה שציינת אז מדובר בגופים אטומי מים עם נורות לד פנימיות.

הייתי מנסה לבדוק לתקן את הגוף של ג'אוול מאחר והוא נותן הרבה אור ביחס לנורות רגילות ושם גוף נוסף של ג'אוול.

בנוסף הייתי שוקל לשים פסי זכוכית מצד ימין ומצד שמאל בחלק העליון למנוע רטיבות לחיבורי הנורות.
אם תרצה דבר איתי או התכתב איתי בפרטי לפרטים נוספים.

לדעתי חבל לרכוש גוף סגור במעטה זכוכית כמו שציינת.
יתרה מכך שתצטרך משהו כמו 200 וואט תאורה מינימום.

ביי ובהצלחה
אילן
Ilan sh לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 20/05/2017, 22:42   #3
טמיר פ

תודה אילן על התשובה,
למיטב הבנתי (ומבט של כמה חבר'ה שמבינים בתחום) נאמר שיהיה לא פשוט לתקן את ה"בית" המנורה.
כאמור 3 מתוך 4 מלאים בחלודה וקורוזיה והם מודבקים לגוף עצמו כך שזה יקשה על התיקון.
אם היה ניתן הייתי מעדיף את הפתרון הזול והנוח כמובן.

מבדיקה, גוף מקורי חדש יעלה באיזור ה-1200 ש"ח ולכן חשבתי לקנות את הנורות שציינתי.
למיטב הבנתי הן עדיפות הן מבחינת אורך החיים שלהן והן מבחינת המפרט, גם ביחס לנורות שאפשר לשים בגוף תאורה המקורי, וגם בכלל.

האם כוונתך בהוספת פסי זכוכית מתייחסת לתצורה של נורות בגוף המקורי ?

תודה,
טמיר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Ilan sh צפה בהודעה
הי
לפי מה שקראתי כרגע בעניין גופי התאורה שציינת אז מדובר בגופים אטומי מים עם נורות לד פנימיות.

הייתי מנסה לבדוק לתקן את הגוף של ג'אוול מאחר והוא נותן הרבה אור ביחס לנורות רגילות ושם גוף נוסף של ג'אוול.

בנוסף הייתי שוקל לשים פסי זכוכית מצד ימין ומצד שמאל בחלק העליון למנוע רטיבות לחיבורי הנורות.
אם תרצה דבר איתי או התכתב איתי בפרטי לפרטים נוספים.

לדעתי חבל לרכוש גוף סגור במעטה זכוכית כמו שציינת.
יתרה מכך שתצטרך משהו כמו 200 וואט תאורה מינימום.

ביי ובהצלחה
אילן
עדיין לא נקרא Saturday 20/05/2017, 23:26   #4
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים

מכיוון שאתה מתכנן אקווריום לאוטק 'פשוט', תצטרך כ-120 וואט של תאורת T5 ע"מ להגיע ליחס תאורה של 0.5 וואט לליטר.

הבעיה עם האקווריום של ג'אוול היא באמת היחודיות של הנורות שלהם - אורך הנורות לא סטנדרטי, מה שמייקר את החלפת הנורות.
לצורך השוואה, נורות אוסרם סטנדרטיות (T5) של 54 וואט (865) עולות 15-20 ש"ח...

אם אין לך כל אפשרות לתקן את גוף התאורה הקיים, הייתי מוותר עליו לגמרי ובוחר בפתרון מבוסס לדים בפרופיל דק כך שיכנסו ללא בעיה בתוך הכתר.

כפי שאילן כתב, שפורפרות הלד שציינת הן לא פתרון מבריק לבעיה פשוטה יחסית.
מה גם, שאלו שצירפת חלשים יחסית (הספק) ולא מצאתי נתונים נוספים כגון לומן.

אחד מגופי התאורה ש-'מככב' כאן לאחרונה, ומשמש חובבים באקווריומי צמחייה, הוא גוף התאורה של Chihiros.
הוא לא ממציא דבר חדש, רק אורז לדים SMD 5730/5630 בתוך פרופיל דק, עם הספק גבוה יחסית.
ניתן לרכוש אותו באורכים שונים.

כמובן שניתן לבחור פתרונות שונים מבוססי לד.

חברים נוספים בודאי יתרמו מניסיונם כאן בעץ ותוכל להבין את הכיוון.

בהצלחה,
אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 22/05/2017, 18:25   #5
טמיר פ

תודה על התשובות.

בנוגע ללדים של chihiros, אם הבנתי נכון, מדובר בפס לד שאותו אני "מדביק" לגוף הקיים או אל שאר המכסים של האקווריום ?

כמו כן, באפשרותי לרכוש פשוט גוף תאורה חדש של ג'אואל עם זוג נורות 54W, T5 כ"א ולהצמיד רפלקטור בכדי להגיע לנתונים הנדרשים כפי שציינתם קודם לכן...
האם עדיף ? או שמא ממליץ בכל אופן על ה- chihiros (אם הוא עדיף משמעותית אז כנראה שלא הבנתי נכון באיזה תצורה זה מגיע ואשמח להסבר).

ואם ג'אואל בכל זאת אז זוג נורות לבנות או אחת לבנה ואחת צהובה. אם כך מנסחים את זה ...
עדיין לא נקרא Monday 22/05/2017, 18:32   #6
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים

במקרה וגוף התאורה המקורי של ג'אוול לא פועל בגלל בעיה בצ'וקים, הייתי מפרק אותו לגמרי.

שימוש בגוף תאורה של T5 ידרוש ממך לרדת לנורות קצרות יותר של 39W בגלל אורך האקווריום.
אלא אם תמקם את גוף התאורה מעל האקווריום, אחרי שתפרק את המכסים/הכתר...

גוף התאורה של Chihiros הוא גוף תאורה בנוי ואותו ניתן למקם מעל האקווריום עם רגליות או בהנחה פשוטה.

אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 23/05/2017, 20:05   #7
טמיר פ

תודה על העזרה חברים !
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול