AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 09/04/2016, 22:27   #1
Jerryy

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: הייטק צמחיה 200ל' דגי להקה ד.אמריקה, מיכל 100ל' אלים וקורי, מיכל 50ל' דוגרי קונכיות
וותק בתחום: 20 שנה
ברירת מחדל כמה שאלות בקשר לדג קרב

שלום לחברי הפורום,

לפני שבועיים עברתי ליד חנות בע?ח ליד הבית וראיתי שהם מחזיקים דגי קרב betta fish בקופסאות ממש קטנות כמו של חומוס 400 גר? שאפילו לא היו מלאות במים עד הסוף, הדגים בפנים נראו כ?כ עצובים ולא זזו בכלל (אפילו אם הם רצו אז לא היה להם מקום), שאמרי למוכר בחנות שזה לא בסדר להחזיק אותם ככה הוא כמובן נתן את התרוץ העלוב שבטבע הם חיים בשלוליות ושאלו תנאים דומים.

אז החלטתי לעשות מעשה ולהציל אותם, לקחתי מחברה אקווריום עגול שלא היה בשימוש של בערך 10 ליטר וקניתי דג אחד מהחנות (הייתי קונה את כולם אבל אי אפשר לשים אותם ביחד).

כמובן שהוא שמח מאוד בביתו החדש שוחה ומאושר ונראה צבעוני יותר מיום ליום

יש לי כמה שאלות שתשובות יעזרו לי לשמור עליו שמח ובריא

1.בהרבה מקומות כתוב שלא צריך אוויר ופילטר והשאלה שלי היא האם רק החלפה של מים פעם בשבוע מספיקה כדי לשמור על מים נקיים עבור הדג או שעדיף לשים פילטר אוויר קטן כדי לנקות את המים אפילו בצורה מינימלית

חשבתי על אחת מהאפשרויות הבאות:
1- http://goo.gl/IH8Lss
2- http://goo.gl/SUkZZ6
3- http://goo.gl/QeLO8v

2.אחרי שבוע החלפתי מים, בערך 30 אחוז, העמדתי אותם יום קודם בכלי כדי שיהיו בטמפ? של הסביבה והוספתי אנטי-כלור sera toxivec

- איזה כמות של מים צריך להחליף במיכל של 10 ליטר?
- 30 אחוז זה מעט מידי או יותר מידי?
- כל כמה זמן לעשות את ההחלפה?
- האנטי כלור שקניתי הוא טוב?

3. קראתי בהרבה מקומות שכדאי להוסיף מלח למים שזה טוב לדג ועוזר לו לבנות שכבת הגנה, היום שהחלפתי מים הוספתי רבע כפית מלח גס האם זה מספיק והאם צריך בכלל להוסיף מלח

4. גם אחרי החלפת המים היום יש על פני המים טיפה שמנוניות אם אני מסתכל מלמעלה, ממה היא נוצרת והאם זה תקין?

5. קניתי לדג את המזון הזה sera bettagran
http://www.petbarn.com.au/sera-betta...-food-24g.html

רציתי לדעת אם מספיק להאכיל את הדג רק במזון הזה או שצריך להוסיף עוד סוג של מזון

תודה מראש על התשובות ומקווה שלא חפרתי יותר מידי
Jerryy לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 10/04/2016, 05:18   #2
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

הודו לך על 741 הודעות 1,182 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה
ברירת מחדל תגובה להודעה: כמה שאלות בקשר לדג קרב

היי גרי ברוך הבא לאקווה!
אענה לפי מספרי השאלות שלך

1. אין צורך חד משמעי בפילטר אוויר, כמובן שזה לא יכול להרוס שום דבר אלא רק להוסיף, זה ככל הנראה יאריך את חייו של הדג, להחלטתך בלבד.
קח בחשבון שיש כאן גם פאן אסתטי שהפילטר יראה קצת מכוער....
לדעתי, הפפילטר יכול לעשות רק טוב.
אם אתה בוחר ללכת על זה, תלך על הקישור הראשון שנתתה
http://www.ebay.com/itm/Mini-Biochem...QAAOSwpDdVBYmR
כי כל השאר מאסיבים ויקחו המון מקום.

2.ניתן ורצוי לעשות החלפות מים לעיתים יותר תכופות, פעם בשבוע יכול להיות די בעייתי אם אתה מאכיל מעט יותר מידי.
עדיף לבצע החלפת מים של 50 אחוז כל כמה ימים במידת האפשרות, גם ב 30 אחוז הוא ישרוד אבל לטובתו עדיף יותר.
כשאתה עושה החלפת מים תעלה את זה ל50 אחוז במקום 30.

בקשר לאנטי כלור, לא מכיר ולא רוצה לענות סתם
אבל לפי הוראות היצרן באתר נראה בסדר
https://www.sera.de/en/products/in_c...a-toxivec.html

3. אין צורך במלח.

4. יכול להיות שנובע מהמלח ויכול להיות שנובע מחוסר בבקטריות
הזמן יעשה את שלו

5. מספיק בהחלט, מזון מצוין לדגי קרב
תדאג להאכיל כל יום מספר בודד של גרגירים/עלים, עדיף כל פעם אחד שתיים, אם אכל את שניהם, עוד אחד שתיים ולא יותר.
עדיין לא נקרא Sunday 10/04/2016, 15:15   #3
Jerryy

סוג אקווריום: הייטק צמחיה 200ל' דגי להקה ד.אמריקה, מיכל 100ל' אלים וקורי, מיכל 50ל' דוגרי קונכיות

דור תודה רבה על התשובה המהירה,

- שאלה בקשר להחלפת מים, רציתי לדעת אם במקום פעם בשבוע להחליף 30 אחוז נגיד אני אחליף פעם בשלושה ארבע ימים 50 אחוז זה לא יפגע באיזון הבקטריאלי במים, תחלופה כזו גדולה על מיכל קטן של 10 ליטר בתדירות כזאת מאפשרת לאוכלוסיה של בקטריות טובות להתפתח?

- רשמת לי להאכיל את הדג ב 2-3 גרגירים, הגרגירים של המזון שקניתי ממש קטנים בגודל של ראש של סיכה פחות מ-מ?מ על מ?מ, זה מספיק אוכל כי כרגע אני מאכיל אותו בכמות כמעט כפולה באיזור ה8 גרגירים וכמעט ולא יוצא מצב שהוא לא אוכל הכל ומשהו שוקע במים.

- כרגע יש בתחתית המיכל חצץ צבעוני שהיה במיכל וצמחיית פלסטיק ואני מניח שהוא סוג של מצע שהבקטריות יכולות להיצמד אליו, בחנות שממנה הצלתי את הדג המוכר הציע לי לקנות את המוצר הזה
http://goo.gl/KCr9CR

ולשים אותו בתוך המיכל כדי לגדל מצע שיעזור לנקות את המים, רציתי לדעת אם לדעתך יש צורך בדבר כזה והאם לדעתך 29 שקלים זה מחיר סביר (באירופה המוצר הזה עולה בחנויות גג 3 יורו וההפרש במחיר נראה לי מוזר).

- חשבתי להוסיף למיכל גם דג מנקה קטן כדי שינקה את הקרקעית במיכל כזה קטן יש הצדקה לדג כזה?

- שאלה אחרונה, חשבתי להחליף את הצמחיית פלסטיק לצמחייה אמיתית, האם צמחייה אמיתית מצריכה טיפול מיוחד והאם היא עוזרת לניקיון של המים.

שוב תודה.

נערך לאחרונה על ידי Jerryy, Sunday 10/04/2016 בשעה 15:19. סיבה: תיקון טעויות כתיב
עדיין לא נקרא Sunday 10/04/2016, 16:00   #4
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

הודו לך על 741 הודעות 1,182 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Jerryy צפה בהודעה
דור תודה רבה על התשובה המהירה,

- שאלה בקשר להחלפת מים, רציתי לדעת אם במקום פעם בשבוע להחליף 30 אחוז נגיד אני אחליף פעם בשלושה ארבע ימים 50 אחוז זה לא יפגע באיזון הבקטריאלי במים, תחלופה כזו גדולה על מיכל קטן של 10 ליטר בתדירות כזאת מאפשרת לאוכלוסיה של בקטריות טובות להתפתח?

לא אמורה להיות שום בעיה
בגדול בכזה אקווריום קטן כל עוד אין מערכת ביולוגית שכוללת פילטר אין ביסוס ממשי של בקטריות וגם אם כן לא באמה של פירוק רעלים ממשי.

- רשמת לי להאכיל את הדג ב 2-3 גרגירים, הגרגירים של המזון שקניתי ממש קטנים בגודל של ראש של סיכה פחות מ-מ?מ על מ?מ, זה מספיק אוכל כי כרגע אני מאכיל אותו בכמות כמעט כפולה באיזור ה8 גרגירים וכמעט ולא יוצא מצב שהוא לא אוכל הכל ומשהו שוקע במים.

תמשיך עם השמונה זה בסדר כל עוד הוא אוכל הכל ושום דבר לא נופל ונרקב.

- כרגע יש בתחתית המיכל חצץ צבעוני שהיה במיכל וצמחיית פלסטיק ואני מניח שהוא סוג של מצע שהבקטריות יכולות להיצמד אליו, בחנות שממנה הצלתי את הדג המוכר הציע לי לקנות את המוצר הזה
http://goo.gl/KCr9CR

ולשים אותו בתוך המיכל כדי לגדל מצע שיעזור לנקות את המים, רציתי לדעת אם לדעתך יש צורך בדבר כזה והאם לדעתך 29 שקלים זה מחיר סביר (באירופה המוצר הזה עולה בחנויות גג 3 יורו וההפרש במחיר נראה לי מוזר).

אין לך מה לרכוש את הדבר הזה.
מדובר במצע לגידול בקטריות, אם אין פילטריזציה רצינית אין בזה צורך.
מיותר לחלוטין.

- חשבתי להוסיף למיכל גם דג מנקה קטן כדי שינקה את הקרקעית במיכל כזה קטן יש הצדקה לדג כזה?

אין צורך, אתה רק תתעלל בו. אלו דגים שדורשים אקווריומים בנפח גדול יותר ואלו שאולי כן מתאימים לך דורשים להקות. לא הייתי מכניס שום דג נוסף במתכונת הנוכחית.

- שאלה אחרונה, חשבתי להחליף את הצמחיית פלסטיק לצמחייה אמיתית, האם צמחייה אמיתית מצריכה טיפול מיוחד והאם היא עוזרת לניקיון של המים.

צמחים דורשים תאורה, אם אין תאורה טובה במיכל הצמחים לא ישרדו.
בנוסף רוב הצמחים דורשים דשן.
אתה יכול לנסות ולהוסיף צמח שנקרא אנוביה, זה הצמח הכי חזק שקיים, אם הוא לא ישרוד, שום דבר לא ישרוד.

שוב תודה.
היי
תגובות בגוף השאלה בצבע אדום
עדיין לא נקרא Tuesday 12/04/2016, 18:44   #5
Jerryy

דור שוב תודה על התשובה המפורטת

אני יודע שענית לי על התשובה של האוכל אבל אני רק רוצה להיות בטוח שוב שאני לא מרעיב את הדג כי עושה רושם שאחרי שאני מאכיל אותו ב8 גרגירים כאלה הוא מסתובב למעלה ונראה שהוא מחכה לעוד ואם אני נותן לו עוד כמה הוא מיד טורף אותם כאילו הוא לא בכלל לא אכל, יש מצב שדג קרב צריך כ?כ מעט אוכל?

אני מצרף תמונה של הגודל של הגרגרים כדי להמחיש כמה שהם קטנים

נערך לאחרונה על ידי אביב לוטטי, Tuesday 12/04/2016 בשעה 21:58. סיבה: עריכת תמונה
עדיין לא נקרא Tuesday 12/04/2016, 19:21   #6
אלון ב

הודו לך על 221 הודעות 252 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחיה לואוטק
וותק בתחום: מעל 30 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Jerryy צפה בהודעה
דור שוב תודה על התשובה המפורטת

אני יודע שענית לי על התשובה של האוכל אבל אני רק רוצה להיות בטוח שוב שאני לא מרעיב את הדג כי עושה רושם שאחרי שאני מאכיל אותו ב8 גרגירים כאלה הוא מסתובב למעלה ונראה שהוא מחכה לעוד ואם אני נותן לו עוד כמה הוא מיד טורף אותם כאילו הוא לא בכלל לא אכל, יש מצב שדג קרב צריך כ?כ מעט אוכל?

[IMG][/IMG]
דג קרב תמיד נמצא בסמוך לפני המים ולא כי הוא מחכה לקבל מזון אלא לצורך נשימה,
אתה לא מרעיב את הדג,
לא משנה כמה גרגרים תיתן הדג יאכל עד מוות...
לכן לא רצוי לתת כמות גדולה יותר ממה שאתה מאכיל
אלון ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 12/04/2016, 19:42   #7
פלורנטין

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

שלום ג'רי. אתה יכול להוסיף חילזון דקורטיבי, שגם ינקה שאריות מזון. חילזון קרניים או טייגר - יכול לראות באקוודקס.
פלורנטין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 12/04/2016, 20:22   #8
אסף דביר

הסמל האישי שלאסף דביר

הודו לך על 41 הודעות 64 פעמים
סוג אקווריום: צנצנת חמוצים

יש מצב שהשיכבה על פני המים זה מהאבנים הצבעוניות או מהפלסטיק.... לדעתי תתחיל מזה שתוציא הכל, תשאיר נקי, גם צובר לכלוך וגם בטח צבוע בצבעים זוהרים ורעילים .אחרי הניקיון שים איזה אבן יפה או גזע קטן מחנות לדקורציה. לגבי הצימחיה אתה יכול לשים אנוביה או מוס כל שהוא, רק לשים מנורת שולחן מעל הצינצנת זה אמור להספיק. עזוב אותך מפילטרים ובקטריות , תחליף מים וזהו.... לגבי השלוליות זה נכון, ולדג אין בעיה לחיות גם במים של סמ ספורים גם כשהם לא נקיים כי הדג נושם אוויר ולא מים, אבל זה בטבע ואנחנו בבית ואפשר לפנק
כל מה שכתבתי זאת דעתי בלבד ואני לא מומחה ואין אחריות לדברי חח

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
עדיין לא נקרא Tuesday 12/04/2016, 21:40   #9
Jerryy

אלון, פלורנטין ואסף תודה על התשובות,

אלון תאמת הדג יחסית פעיל ונח למעלה על אחת הדפנות ופעם בכמה זמן הוא יורד לקרקעית ונראה כאילו הוא נח, עושה רושם שהוא מצא מקום קבוע מתחת לאחד מצמחי הפלסטיק בהתחלה חשבתי שמשהו לא בסדר אבל כנראה שהוא אוהב לנוח שם.

השכבה השומנית שהיתה עברה בערך אחרי שעתיים מזמן החלפת המים וכנראה שהיא היתה בגלל שעלה קצת ליכלוך מתוך הקרקעית בזמן שהוספתי מים חדשים.

עקרונית אני מתכנן לבנות עבורו אקווריום לאו טק קטן עם קצת צמחיה ופילטר חיצוני קטן או ביולוגי עם ספוג וגם תהיה לי אפשרות להוסיף גוף חימום כדי לתת לו את הטמפ? שהוא צריך מבלי להחליף לו מים כל יומיים.
עדיין לא נקרא Wednesday 13/04/2016, 09:44   #10
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

הודו לך על 292 הודעות 439 פעמים
סוג אקווריום: מלאווי

נשמע שאתה בדרך הנכונה כדי לתת לו תנאים טובים יותר
תעדכן אותנו בתמונות לאחר השינוי.
אמיר.פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 30/04/2016, 20:45   #11
aquascapist

הסמל האישי שלaquascapist

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: 180L הייטק צמחייה ודיסקוסים, 30L שרימפסייה

אהלן ג'רי, כל הכבוד על היוזמה גבר
זרוק לבטה שלך כמה גזעי עץ, צמחייה והוא ישגשג.
אני חייב לשתף אתכם בתנאים הכי מחרידים שיצא לי אישית לראות הן ברשת חנות החיות 'אניפט', בסניף ליד ביתי מחזיקים אותם בכוסות חד פעמיים!!! הדגים לא יכולים לזוז!!
וכשניסיתי להסביר להם המוכר במקום עוד העיז לומר לי ש"ככה הם גדלים בטבע"...
אלה דגים יפהפיים שעוברים התעללות בהרבה חנויות דגים.
aquascapist לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 30/04/2016, 21:11   #12
ליאור

הסמל האישי שלליאור

רק רציתי שתראו מאיפה מגיעים דגי הבטא במקור ואיך לוכדים אותם מהטבע.

רובם הכמעט מוחלט של הדגים שנמכרים בחנויות הוא מרביית שבי

עדיין לא נקרא Saturday 30/04/2016, 22:55   #13
Jerryy

לא ברור באיזה טבע המוכר שלך חושב שהם גדלים, אולי בשמורות הטבע שלנו אחרי שאנשים משאירים כוסות פלסטיק מהמנגל של החג ולא אספו אותם לפח הדגים בחנויות רחוקים שנות אור מהחברים שלהם בטבע וכמעט כולם מגיעים מחוות גידול, בתאינלד ראיתי כמה כאלה (דיי מזעזע)

אין ספק שדגי הקרב בארץ זוכים לתנאים הכי מזעזעים שיש בחנויות ועושה רושם לחנויות לא ממש איכפת מהם, אני מניח שזה בגלל העלות הנמוכה שלהם לחנות וגם העובדה שהם דכים חזקים יחסית ומצליחים להחזיק ככה כמה ימים מבלי שהחנות צריכה להשקיע במיכל יעודי לדגים, יקנו אותם לפני שהם ימותו אז סבבה הביאו רווח לא יקנו הגופות ילכו לשרותים.

לי זה נראה התעללות ובגלל זה קניתי את הדג שלי (יש לציין ששחטו אותי במחיר ועדיין בחרתי להציל אותו)
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול