AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 24/07/2014, 23:09   #1
alasry

הסמל האישי שלalasry

הודו לך על 9 הודעות 14 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה לאו טק
וותק בתחום: חוזר לתחביב אחרי 5 שנות יובש :)
Lightbulb עזרה עם תאורת לדים לאקווריום

שלום חברים
אני יודע שהנושא כבר חרוש אבל בכל זאת זה רק מוסיף לי לבלבול...
אני מקים אקווריום במידות הבאות:
60 רוחב, 90 אורך, 50 גובה. סה"כ 270 ליטר.
ייעוד האקווריום הוא דגים משריצים קלים לגידול על בסיס לאו-טק. תקציב דל לכן אין לי אפשרות להשקיע סכומים גבוהים- המצע הוא חצץ בלבד (ללא אדמה) והצמחים יהיו יחסית לא רבים ולא דורשים דישון או תאורה מיוחדת, דוגמת אנוביו ומוסים שונים ואולי גם כמה מהירי גדילה.
בהתאם לזה אני אשמח לקבל המלצות לתאורה לאקווריום, כמובן כמה שיותר זולה.
אני רוצה תאורה לבנה בלבד ואני נוטה לרעיון של לקנות בין 15 ל-20 לדים בעוצמה של 10 וואט כל נורה, לחבר אותם ביחד ולהגיע ל0.6-0.7 וואט לליטר.
1.אני אשמח לעזרה בטיביי למוצר המתאים ולא פחות חשוב משתלם.
2.איזה רכיבים נוספים אני צריך חוץ מהלדים עצמם?

תודה רבה
עדיין לא נקרא Friday 25/07/2014, 09:25   #2
yoav.ng

הסמל האישי שלyoav.ng

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה ואקוופוניקה
וותק בתחום: שנה +10 בעבר
ברירת מחדל תגובה להודעה: עזרה עם תאורת לדים לאקווריום

אתה עושה קצת סלט.
1.לדים שווה לחשב לומין לליטר
2.צמחיה ללא מצע מדושן או דשנים גם אם מהירה גדילה לא יראה טוב.
אם התקציב נמוך עדיף קודם ללמוד .
קרא את הנעוצים בפורום צמחיה.
אחרי זה תבחר כיוון.
אז יהיה קל לעזור
yoav.ng לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 25/07/2014, 17:38   #3
alasry

הסמל האישי שלalasry

הודו לך על 9 הודעות 14 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה לאו טק
וותק בתחום: חוזר לתחביב אחרי 5 שנות יובש :)

היי יואב תודה על התגובה.
לגבי הצמחיה-מצע לא יהיה, מקסימום דשן, בכל מקרה אני לא מתעקש על צמחיה, אם לא יצמח אני אוציא... גם ככה בניתי כמו שאמרתי רק על צמחים שדורשים מינימום תנאים.
לגבי התאורה- נניח שנשים בצד את הצמחים, כמה לומין לליטר אני אצטרך כדי שתהיה תאורה חזרה מספיק כדי לראות מה הולך בפנים?

תודה

עריכה: משהו בסגנון הזה יכול להתאים?

http://pages.ebay.com/link/?nav=item...023342&alt=web

נערך לאחרונה על ידי alasry, Friday 25/07/2014 בשעה 18:04.
alasry לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 29/07/2014, 19:27   #4
eliorbanay

הסמל האישי שלeliorbanay

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

[size="2"][size="1"][size="2"][quote=alasry;3034597]היי יואב תודה על התגובה.
לגבי הצמחיה-מצע לא יהיה, מקסימום דשן, בכל מקרה אני לא מתעקש על צמחיה, אם לא יצמח אני אוציא... גם ככה בניתי כמו שאמרתי רק על צמחים שדורשים מינימום תנאים.
לגבי התאורה- נניח שנשים בצד את הצמחים, כמה לומין לליטר אני אצטרך כדי שתהיה תאורה חזרה מספיק כדי לראות מה הולך בפנים?

אהלן,

לגבי התאורה:

יש לך 270 ליטר,עם 50 ס"מ גובה, היחס לומן\ליטר הוא 13 לתאורה נמוכה - לאו טק, 26 לתאורה בינונית ומעלה - מיד וכן הלאה. המנורה שאתה הבאת היא 10 וואט ומפיקה 800 לומן,כלומר 20 יחידות מפיקות 16 אלף לומן וחלקי 270 ל' זה יוצא 60 לומן פר ליטר,שזה כבר הרבה מידי לאקווריום ללאו טק כמו שאתה רוצה,אז אולי אפשר להפחית,השאלה ואני רוצה שתבדוק האם הנתונים שהם נותנים הם נכונים.
תוסיף לכך את העובדה שתצטרך :
1. עדשות למיקוד התאורה למקומות\אזורים נמוכים
2.דרייבר של מעל 100W,כמובן עמיד במים שיספק 1200 מיליאמפר לכל לד
3. HEATSINK - שזה פלטה שנועדה לספוח את החום הרב שיצא מהלדים
4. ציוד אלקטרוניקה וחשמל ועוד'

הדבר הכי חשוב הוא ידע,בגודל כזה אתה תצטרך לתכנן היטב את סידור ומיקום הלדים,תצטרך ידע בלהתעסק בחשמל,אני רואה את זה כמובן מאליו, 99% נופלים בקטע הזה אחרי שהם השיגו את כל הציוד. אם יש לך ידע בחשמל ואתה מבין להתעסק בזה אתה יכול להמשיך לפרק הבא של ארגון התאורה על ההיט-סינק וסידור התאורה למיצוי מקסימלי.

2. לגבי הצמחייה והמצע, אמרת שאתה לא מתכוון לשים מצע אבל אולי דשן,אני אשמח להבין את ההיגיון שעומד מאחורי המשפט.. צמחי לאוטק אינם ידרשו דישון כמו צמחי הייטק, מהסיבה הפשוטה שהאקווריום יספק להם את זה,הרפש הדגים יעשו את העבודה.
לגבי המצע תרשה לי להבין איפה מונח פה הפן הכלכלי? מצע של כמה קילו לאקווריום כמו שלך יעלה באזור ה200 וגם מצע לצמחייה אז איפה החיסכון?

תנסה לחשוב מה יקרה אם תרצה יום אחד להתקדם בעסק או לשנות? אתה מעדיף באמת לקנות מצע גרגירים רק כדי לחסוך כמה שקלים? מי שלא שם מצע לצמחייה שם קוורץ שחור אך גם זה עם תוספת של שכבות תחתיות שיביאו אותך לאותה תוצאה מצע צמחיה.

לדעתי, האקווריום הנוכחי גדול מידי לשאיפות שלך בעסק הזה ולכיס שלך,אני ממליץ למכור אותו ולהביא חצי מהגודל ולהתחיל מהתחלה לצבור ידע,אם היד לא משגת לא צריך למהר ולעשות אקווריום ולהגיד זהו סיימתי,כל הזמן מתקדמים מתפתחים אתה לא היחיד.

ואם אתה בכל זאת מתעקש ואתה בוחר להישאר איתו ולהמשיך לגדל משריצים וללכת על פשטות,אני ממליץ לך בכלל לקנות פסי לדים ברמה של 5630,אצלך תצטרך איזה 10 מטר ובאמת שזה יהיה הרבה יותר פשוט ופחות מורכב.

נערך לאחרונה על ידי eliorbanay, Tuesday 29/07/2014 בשעה 19:30.
eliorbanay לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא