AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 07/12/2006, 20:10   #1
kipnism

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל איך נפתרים מאצה חוטית באקווריו

יש לי אקווריום חדש של צמחיה עם המון צמחים, מולים, גופים אוכלי אצות סיאמיים ועוד קצת. אף אחד מהנ"ל לא אוכל את האצה החוטית שמשטלטת לי על האקווריום. מה לעשות? האם יש סכנה בלהכניס לאקווריום "שמרלה" או נקיים דומים? יש לי גם רצון שמי שיוכל את האצות הללו לא יוכל שרצים ושרימסים.
אשמח להצעות.
kipnism לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/12/2006, 05:53   #2
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

הודו לך על 182 הודעות 250 פעמים

תרעיב את הדגים, אם תאכיל אותם הם לא יסתכלו לכיוון האצות.
אך הם רק יטפלו בבעיה (האצות) ולא מה שגורם לה.

תן לנו פרטים על האק' שלך.

איתי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/12/2006, 10:03   #3
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: אוקיאניה-אסיה: בוטיות וקשתות.

שמרלה ונקיים לא יגעו בחוטיות. אל תכניס בוטיות וקשתות ותוכל לגדל שרימפסים
/ אקווריום מארח
ארנון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/12/2006, 11:35   #4
kipnism

האקווריום שלי:
500 ליטר (60X135X70), תאורה 4XT5-54W אור יום בשני גוונים, מערכת CO2, מים אוסמוזה הפוכה עם מלח למים מתוקים של JBL (מכוון ל- GH=4), כימיה מעולה עם מדידות כל שבועיים, PH סביב 7 (דיוק מדידה מוגבל), פילטק של RENA, מנורת UV-9W. באקווריום דקוראציות מגזעים וסלעים. האקווריום חדש ולכן עוד אין בו דגים מעניינים. יש בו המון גופים ו-7 מולים שחורים וכולם מתרבים בקצב מטורף. בנוסף, יש 15 אוכלי אצות סיאמיים, 8 שרימסים קטנים, כמה תולעי קולי ו- 2 בוטיות שהכנסתי לאקווריום בגלל מכת חלזונות שלא רציתי לפתור עם כימיה כדי לא להרוג את השרימס (אני מודע לסכנה, אך בינתיים השרימס והבוטיות מסתדרים מצוין).
באקווריום יש המון סוגים של צמחי גבעול וקצת צמחי שורש. כל הצמחיה מתפתחת בקצב מבהיל וגם האצות החוטיות.
האכלה: פעם ביום אוכל JBL-Novo color ו 6-8 גרגרים שך אוכל לשרימסים.
טמפרטורת מים 26-27 מעלות.
עדיין לא נקרא Friday 08/12/2006, 20:05   #5
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

רגע רגע רגע, מה זה מלח למים מתוקים?!
אתה מזריק מעט מידי פד"ח, עדיין יש לך pH 7, תוסיף עוד.

תעריב את המולים, הם אכלני אצות מעולים.

עדיין לא נקרא Friday 08/12/2006, 22:27   #6
kipnism

תתפלא, יש מלח למים מתוקים. אני משתמש ב- JBL Aquadur plus. אם משתמשים ב- 100% מים מאוסמוזה הפוכה, צריך להוסיף להם מלח כדי שיהיו מים רכים ולא מזוקקים.
רמת ה- PH שלי היא בין 7.5 ל 7. ערכת המדידה שלי לא נותנת דיוק גבוה יותר.
רמת פד"ח: המדיד שלי טוען שהיא בסדר. בנוסף, הצמחים גדלים יפה ומייצרים הרבה חמצן. בהתאם, אני לא חושב שחסר פד"ח. לאור העובדה שעודף פד"ח הרבה יותר מסוכן מחוסר, אני מעדיף להיות זהיר בסוגיית הפד"ח.
את רעיון ההרעבה של המולים אני אנסה במשך השבועיים הקרובים. אני מחפש דגים נוספים שטובים באכילת אצות ולא מזיקים לצמחיה או לשוכני קרקע למינהם כמו שרימפסים.
עדיין לא נקרא Saturday 09/12/2006, 10:18   #7
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

שרימפסים לא יעזרו לך עם אצה חוטית, מולים שחורים צעירים מעולים לעבודה הזאת.
אתה לא מדבר על מלח אתה מדבר על הוספת באפר (אני מאוד מקווה), תוכל לומר לנו את שם המוצר?

בנוסף, pH 7 או 7.5 לאק' עם אוסמוזה והזרקת פד"ח זה גבוהה מידי.
אל תסתמך על המדיד עם הנוזל, ברגע שהתחלתי להשתמש באוסמוזה הוא תמיד הראה שמצב הפד"ח באק' טוב, ממש לא.

האם אתה יכול לבדוק KH?

עדיין לא נקרא Saturday 09/12/2006, 20:32   #8
kipnism

כפי שאמרתי, אני משתמש במוצר JBL Aquadur plus.וההגדרה של המוצר על האריזה היא: "Hardening salt for soft and osmosis water" (יכול להיות שזה נקרא גם באפר). כרגע אני בדיוק מחליף 20% מהמים אז אני לא יכול לקחת פרמטרים. אני מוסיף מלח כך שה- GH יהיה 4. במצב הזה, אני לפעמים מודד גם KH ולפעמים לא. מדידה של רמת ה- KH אני אוכל לתת רק עוד כמה ימים.
לגבי הפד"ח: אם המדיד הנוזלי לא אמין, מה כן עובד? אין לי מערכת חשמלית של כיוון רמת פד"ח ולכן אני חייב מדיד אמין כדי לדעת כמה פד"ח להוסיף. בכלל, מהם הסימפטומים לחוסר פד"ח? האם לא נכון לומר שאם הצמחים מצליחים לעשות פוטוסינטזה ולהתפתח, זו הוכחה שיש במים מספיק פד"ח?
נ"ב: ברור שהשרימפס הם לא לכיסוח אצות, אבל פשוט צינתי שהוא קיים באקווריום ואני רוצה שהוא ישאר.
עדיין לא נקרא Sunday 10/12/2006, 16:03   #9
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

אם כך המוצר אשר אצלך הינו ליצירת באפר.
בתכל"ס? חסר טעם לחלוטין, רוצה להקשות את המים? פשוט הוסף מי ברז, תאמין לי שהם מספיק קשים.
מדוע אתה מודד GH ? דווקא KH אתה צריך למדוד ודווקא אותו אתה צריך לנטר, ה-GH שני בחשיבות.
מדיד מדוייק לחישוב CO2 במים הוא הצלבה בין PH ל-KH.
הינה טבלה המראה את הערכים הרצויים:

לא הבנתי על איזה מכשיר חשמלי אתה מדבר שבעזרתו מווסתים את כמות הפד"ח במים (pH Controller?) גם בלעדיו אפשר להסתדר, פשוט לווסת את הווסת שעל הבלון לכמות הרצויה.
פירלינג אינה ערובה לכמות פד"ח מספקת, אלא לרווית חמצן במים.

בקצרה מה לעשות:
*. תפסיק להשתמש בבאפר הזה, תשתמש במי ברז בשביל להקשות את המים, רק אוסמוזה לא מספקת את המנרלים הדרושים לצמחיה (מנרלים אשר מצויים בשפע במי ברז).
*. נטר KH ודווח לנו מה הוא.

עדיין לא נקרא Sunday 10/12/2006, 23:29   #10
kipnism

לא לכעוס בבקשה.
GH=KH=4 ו- PH יותר קרוב ל- 7 מאשר ל- 7.5. יוצא שרמת הפד"ח אי שם בתחום הצהוב. למה זה מסביר אצות? מה מזיק ברמת פד"ח בגבול התחתון שלה, מעבר לזה שאולי הצמחים יתפתחו קצת פחות?
קראתי באינדקס את מה שכתוב על האצה החוטית. כתוב שם שהיא מתפתחת בתנאים של עודף ברזל. זה מסביר הרבה יותר טוב את מה שקורה לי באקווריום, משום שבעצת מי שמכר לי את הציוד, אני מוסיף למים גם דשן כללי וגם תוסף ברזל. בשלב זה הפסקתי את הדישון בכלל. עוד שבוע, אחזור רק לדשן הרגיל. אין לי ערכה למדידת ברזל אבל לא אתפלא אם באמת יש אצלי עודף.
לגבי רוויית חמצן: אני לא מוסיף למים אוויר מאולץ. בהתאם, המקור היחיד של חמצן במים הוא ההפוטוסינטזה באפשרית רק אם יש פד"ח. כלומר, אם יש חמצן, סימן שיש פד"ח, לא?
עדיין לא נקרא Monday 11/12/2006, 11:49   #11
עופר
מנהל פיתוח

הסמל האישי שלעופר

הודו לך על 57 הודעות 96 פעמים
סוג אקווריום: X2 צמחייה \נאנו ריף
וותק בתחום: 20 שנה

לא ממש מדוייק
הפד"ח מהווה אצלך גורם מגביל לצמחים
תחזור לדשן
הגבר מעט פד"ח
ותוסיף עוד צמחים בריאים שלא נגועים באצות.

בבקשה לא לשלוח אלי שאלות בנוגע למאמרים ולשאלות בנושא צמחייה בפרטי, זמני התגובה שלי בימים אלו ארוכים מאוד ולשם כך קיים הפורום.
עופר לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא