AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים)

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 08/06/2009, 14:00   #1
דניאל

הסמל האישי שלדניאל

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל גיבי חולה?

שלום,יש לי שני גיבי כ 9 ס"מ שחיים כרגע לבד ב 120 ליטר,לאחד מהם יש כמו נשירה של קשקשים,על הגוף,הקשקשים במקום הזה בצבע אפור כזה,השני נראה בסדר, מואכלים בטבליות צמחיות,ומדי כמה ימים מלפפון,השאלה היא האם זאת מחלה או פשוט אחד מהם פחות דומיננטי?
מבצע גם החלפות מים באופן סדיר
דניאל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 08/06/2009, 14:07   #2
דניאל

הסמל האישי שלדניאל

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל תגובה להודעה: גיבי חולה?

http://img30.imageshack.us/img30/1622/p070609215701.jpg
http://img30.imageshack.us/img30/3105/p070609215603.jpg
http://img30.imageshack.us/img30/768...609215603j.jpg
עדיין לא נקרא Monday 08/06/2009, 17:30   #3
דניאל

הסמל האישי שלדניאל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אשמח מאוד לתשובה, מחר אני רוצה להכניס עוד דגים לאקווריום הזה ואני רוצה לדעת אם זאת מחלה והאם אצטרך לבודד כבר עכשיו את הגיבי,אם מישהו התנסה בזה אודה לכם עם תגיבו!!!!
עדיין לא נקרא Monday 08/06/2009, 18:06   #4
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: אוקיאניה-אסיה: בוטיות וקשתות.

קצת קשה לי להבין מהתמונות.

האם הדג מתפקד כרגיל, כלומר אוכל, שוחה, פעיל וכד'?
האם יתכן שהוא השתפשף על משהו?
האם יש עוד דגים באקוו' שאולי נשכו אותו.

אני הייתי מנסה לטפל במלא-פיקס, שעוזר מניסיוני במיקרים דומים.
/ אקווריום מארח
ארנון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 08/06/2009, 19:02   #5
דניאל

הסמל האישי שלדניאל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

יש רק עוד גיבי באקווריום,מתפקד כרגיל,מחר אני מתכנן להכניס לאקווריום עוד דגים,האם כדאי לבודדו או שאם זה רק שפשוף להשאירו באקווריום הנל?מה זה מלא -פיקס?
עדיין לא נקרא Monday 08/06/2009, 19:38   #6
נווה

הסמל האישי שלנווה

הודו לך על 17 הודעות 19 פעמים

אם הדג מתנהג כרגיל זה כניראה מסטרס או חוסר דומיננטיות זה קרה לגיבים שלי גם .
עדיין לא נקרא Monday 08/06/2009, 19:44   #7
amir1305

הסמל האישי שלamir1305

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: גאופגוסים וחברים

הג'יבי שלך בריא - אל דאגה.

תופעה מוכרת.
amir1305 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 08/06/2009, 19:47   #8
דניאל

הסמל האישי שלדניאל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אממ תודה רבה קודם כל,זה חולף?אני מבחינתי יכול לעשות משהו כדי שהצבעים שלו יחזרו למוטב?חוסר דומיננטיות יכול בכלל להתבטא כאשר הם בכזה מיכל רק שניים ? אם מספיק מקומות מסתור..
עדיין לא נקרא Tuesday 09/06/2009, 12:18   #9
Moogi

הסמל האישי שלMoogi

סוג אקווריום: 2.25 מ' (570 ל') - חתוליים גדולים. 1.5 מ' (420 ל') - לייצנים, חתוליים ולוריקריות.
וותק בתחום: מעל 20 שנה.

גיבי, כמו דגים רבים אחרים משנה פיגמנטים לפי מצב רוח, במקרה של הגיבי זה מתבטא באיזורים/פסים דהויים.
אל חשש, כל עוד תקפיד על תנאי מיים נאותים הוא יחזור לעצמו, מעבר לזה מלהפיקס בהחלט יכולה לרומם לו את
המצב רוח.
מעבר לזה גיבים הם טריטורייאלים וכנראה שכשיגדלו תיהיה אצלך בעיה רצינית של ריב טריטורייאלי שכן הם צריכים יותר
נפח מים, מקומות מסתור אולי יעזרו קצת בגודלם הנוכחי, אבל כשיגדלו זה לא ישנה.
יתכן שהגוון של הדג הוא גם בגלל העניין הטריטורייאלי.

נערך לאחרונה על ידי Moogi, Wednesday 10/06/2009 בשעה 11:47.
Moogi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 09/06/2009, 15:19   #10
amir1305

הסמל האישי שלamir1305

אין צורך לדחוף פימהפיקס (לדעתי חארטה ברטה גם כך).

אין בעייה לגדל שני ג'יבי ב- 120 ליטר.
עדיין לא נקרא Tuesday 09/06/2009, 16:18   #11
Moogi

הסמל האישי שלMoogi

סוג אקווריום: 2.25 מ' (570 ל') - חתוליים גדולים. 1.5 מ' (420 ל') - לייצנים, חתוליים ולוריקריות.

עמיר, ראשית עם כל הכבוד לדעתך על חארטה ברטה, ניסיון של שנים מראה אחרת.
מלהפיקס מזרזת מאוד תהליכי הבראה של פציעות, מרגיעה את הדג ובכך מחזקת אותו.
ניתן להסתכל על זה כמו על "כפית חיזוקית" לדגים, כאשר יש איזשהי בעיה הקשורה ללחץ או פציעות.
בכל מקרה, אני רק מנחש שלא ראית שני גיבים של בין 25 ל- 35 ס"מ ביחד באותו מיכל קטן לאורך זמן.
לא שהם הורגים אחד את השני, אבל הם בהחלט עסוקים רוב היום במאבקים טריטורייאלים.
גיבי אחד יחייה בכיף ב- 120 ליטר כל עוד גודלו מאפשר זאת (לדג של 30 ס"מ זה צינוק), שניים בגדלים של מעל
15 - 20 ס"מ אומנם יחיו שם אך לא ממש בכיף.
אנחנו מדברים פה על לתת תנאים טובים לדגים (אם לא הטובים ביותר) ו- 120 ליטר לשני גיבים גדולים זה רחוק מאוד מזה.
דניאל, כרגע בגודל 9 ס"מ אין לך בעיה, אך כשיגדלו תצטרך למסור/למכור/להחליף אותם או לעבור לאקוריום גדול יותר.
עדיין לא נקרא Tuesday 09/06/2009, 23:19   #12
דניאל

הסמל האישי שלדניאל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

הם כרגע שם עד שיעברו למיכל של הה630 ליטר שכרגע הוא בסייקל
הכי חשוב לי לדעת שזאת לא מחלה שיכולה להדביק את שאר הדגים כי היום הוספתי לאקווריום עוד כל מיני דגיגים והוא משמש כרגע כקרנטינה עד שאני אסיים סייקל עוד כשבועיים ואעביר את כולם לשם,לפי מה שהבנתי מכם זוהי אינה מחלה והוא יחלים בעצמו עם הזמן לא? היום ראיתי אותו אחרי שהוא אכל טבליה והצבע שלו בשאר הגוף נהיה ממש חזק ורק האזורים האפורים נותרו אפורים אני מניח שזה סימן טוב... האם בכל זאת מישהו ממליץ להוציא אותו ולטפל בו בהפיקס?
עדיין לא נקרא Tuesday 09/06/2009, 23:39   #13
amir1305

הסמל האישי שלamir1305

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Moogi צפה בהודעה
עמיר, ראשית עם כל הכבוד לדעתך על חארטה ברטה, ניסיון של שנים מראה אחרת.
מלהפיקס מזרזת מאוד תהליכי הבראה של פציעות, מרגיעה את הדג ובכך מחזקת אותו.
ניתן להסתכל על זה כמו על "כפית חיזוקית" לדגים, כאשר יש איזשהי בעיה הקשורה ללחץ או פציעות.
בהודעה אתה ממליץ להשתמש בפימהפיקס וכאן אתה מדבר על מלהפיקס.
אגב - גם מלהפיקס לדעתי זה חארטה בארטה - אני אשמח אם תראה לי אסמכתאות מדעיות לטענותיך.
אם אתה צריך חומר שירגיע אותך כשאתה מטפל בדגיך (זה הרושם...) אז תמשיך להשתמש ולהמליץ על מלהפיקס ופימהפיקס...
תמשיך להינות מ"הכפית חיזוקית" - אף היא חארטה בארטה.

http://news.walla.co.il/?w=/0/343539
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 03:29   #14
Moogi

הסמל האישי שלMoogi

עמיר, אכן התבלבלתי בהקלדה בין מלהפיקס לפימהפיקס, אך מעבר לזה שוב אתה מטעה.
האסמכתאות כאן הם הניסיון, גידול דגים זהו לא דיון משפטי וכאן לשנים של ניסיון עם אי אילו הצלחות יש יותר משקל
מדעה של אדם שפשוט החליט שזה "חארטה ברטה" כי כך נוח לו להאמין.
יתכן שגם הניסיון שלך עם דגים רב, או שלא, אך אני בספק רב עד כמה היה לך ניסיון בטיפול עם החומרים הנ"ל
מכיון שלשלול אותם ככה על הסף בלי לתת שום טיעון נגדי זה די ילדותי ולא מבוסס (כמו גם ביטוי ה"חארטה ברטה").
בכל מקרה, לא עשיתי מחקר מקיף בעיניין וזהו גם לא תפקידי, אך עקבתי והשוואתי בין קצב ההבראה של פציעות דגים
עם וללא מלהפיקס ונוכחתי לגלות שהיא בהחלט עוזרת לזירוז הבראה במקרים רבים ושונים.
שים לב שאני לא העלתי את הרעיון עם המלהפיקס אלא רק תמכתי בו כי הניסיון הראה שהוא רק יכול לעזור ולא לגרוע.
מעבר לזה גם עם פימהפיקס טיפלתי יותר מפעם אחת בהצלחה בסוגי פטריות שונות שצצו על דגים ואלה בד"כ לא
נעלמות מעצמן.
הניסיון אגב, הוא לא רק מהאקוריומים שלי (היו לי בשיא כ- 10 אקוריומים) אלא גם מאקוריומים אחרים בהם טיפלתי
לחברים בדגים, כך שהניסיון הוא קצת, אבל רק קצת יותר סטטיסטי מנקודתי.
ובנוגע לעקיצה הטיפשית על "כפית חיזוקית", השתמשתי בשם כביטוי, לא כפרסומת למוצר זה או אחר שמעולם לא
ניסיתי וגם לא ממש מעניין אותי.
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 07:47   #15
amir1305

הסמל האישי שלamir1305

ציטוט:
עמיר, אכן התבלבלתי בהקלדה בין מלהפיקס לפימהפיקס, אך מעבר לזה שוב אתה מטעה.
האסמכתאות כאן הם הניסיון, גידול דגים זהו לא דיון משפטי וכאן לשנים של ניסיון עם אי אילו הצלחות יש יותר משקל
מדעה של אדם שפשוט החליט שזה "חארטה ברטה" כי כך נוח לו להאמין.
יתכן שגם הניסיון שלך עם דגים רב, או שלא, אך אני בספק רב עד כמה היה לך ניסיון בטיפול עם החומרים הנ"ל
מכיון שלשלול אותם ככה על הסף בלי לתת שום טיעון נגדי זה די ילדותי ולא מבוסס (כמו גם ביטוי ה"חארטה ברטה").
בכל מקרה, לא עשיתי מחקר מקיף בעיניין וזהו גם לא תפקידי, אך עקבתי והשוואתי בין קצב ההבראה של פציעות דגים
עם וללא מלהפיקס ונוכחתי לגלות שהיא בהחלט עוזרת לזירוז הבראה במקרים רבים ושונים.
שים לב שאני לא העלתי את הרעיון עם המלהפיקס אלא רק תמכתי בו כי הניסיון הראה שהוא רק יכול לעזור ולא לגרוע.
מעבר לזה גם עם פימהפיקס טיפלתי יותר מפעם אחת בהצלחה בסוגי פטריות שונות שצצו על דגים ואלה בד"כ לא
נעלמות מעצמן.
הניסיון אגב, הוא לא רק מהאקוריומים שלי (היו לי בשיא כ- 10 אקוריומים) אלא גם מאקוריומים אחרים בהם טיפלתי
לחברים בדגים, כך שהניסיון הוא קצת, אבל רק קצת יותר סטטיסטי מנקודתי.
ובנוגע לעקיצה הטיפשית על "כפית חיזוקית", השתמשתי בשם כביטוי, לא כפרסומת למוצר זה או אחר שמעולם לא
ניסיתי וגם לא ממש מעניין אותי.
מוגי שלום,

צר לי שאתה מפרש את תגובותיי כעקיצות.
אני לא מתכוון להפוך את העניין הזה לויכוח.
לצורך הגילוי הנאות - יש לי מלהפיקס ופימהפיקס בארון.
עצם ההמלצה שלך והאנלוגיה ל"כפית חיזוקית" רק מראה כי אתה מאמין בשימוש במוצרים שיעילותם המדעית מעולם לא הוכחה.
צר לי אבל אני לא מאמין שפימהפיקס הוא הוא הגורם שטיפל לך ב"פטריות" על הדגים "שלא עוברות מעצמן".
אני בן אדם מאוד ילדותי ולכן אני שב ואומר שלקנות מלהפיקס ופימהפיקס זה פשוט לזרוק את הכסף לפח!! פשוט כך!! אלו מוצרים טבעוניים שיעילותם המדעית מעולם לא הוכחה - בדיוק כמו אותה "כפית חיזוקית" - שם אגב כבר מדובר בהונאה של ממש.
אם מישהו רוצה להאמין שזה מה שמבריא לו את הדגים - שיבושם לו...
אל תשכח את נושא האשכול - לדחוף פימהפיקס או מלהפיקס לג'יבי שלא מראה מופע צבעים מלא, שלא עקב מחלה ("פימהפיקס בהחלט יכולה לרומם לו את מצב הרוח" - ראה הודעתך), נראה לי מאוד מאוד משעשע...

בהצלחה לכולם שיפכו פימהפיקס בכל מצב שהכחול אינו מספיק כחול - או שמופע הצבעים אינו משביע את רצונכם - אם זה לא יעזור זה לפחות ירומם את מצב רוחו של הדג - מניסיון - שאלתי אותו אחרי הטיפול והדג אכן אישר לי...
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 08:19   #16
דניאל

הסמל האישי שלדניאל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אז ככה,לדעתי חבל מאוד שהפכתם את זה לויכוח כי בסופו של דבר ,הפורום נועד ללמידה מאנשים מנוסים יותר,ולדעתי כדאי לשמוע את הדעות של כולם וויכוחיים סתמיים נראים לי מיותרים,לעדכון על הדג שזה בעצם העיקר באותו ערב שדיברנו ראיתי אותו אוכל טבליה,והיום בבוקר הוא ממש נראה במצב רוח מרומם כאשר על הצבע שלו נהיה יפה ברוב הגוף ועדיין יש את הכתמים האפורים.. גם בהתנהגות הוא נהיה יותר פעיל... במיוחד מאז שהוספתי עוד דגיגים, לדעתי כרגע אני אשאיר אותו עוד כמה ימים באקווריום כדי ליראות עם הוא ימשיך להתשתפר ואשתדל לעדכן ,תודה רבה לכל המייעצים זה עזר לי מאוד
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 11:46   #17
Moogi

הסמל האישי שלMoogi

עמיר, "בלי לרצות" הפכת את זה לויכוח.
אני גם לא מבין למה אתה מנסה לשים לי מילים בפה או להדביק תיאור לדברי:
ציטוט:
עצם ההמלצה שלך והאנלוגיה ל"כפית חיזוקית" רק מראה כי אתה מאמין בשימוש במוצרים שיעילותם המדעית מעולם לא הוכחה
אני לא "מאמין" בשום דבר ולא מטפל בדגים באמונה, המשפט הזה לא קשור לכלום.
אם כבר מישהו פה מטפל לפי אמונה המלל שלך מצביע חזרה אליך:
ציטוט:
צר לי אבל אני לא מאמין שפימהפיקס הוא הוא הגורם שטיפל לך ב"פטריות" על הדגים "שלא עוברות מעצמן".
באמת כל הכבוד שאתה לא מאמין, מעניין באמת איך החלימו הדגים מפטריה אם הטיפול היחידי שעברו היה בפימהפיקס...
במקרה, אבל רק במקרה בגלל שאני מבין טיפל'ה ברפואה אספר לך שחלק שאינו מבוטל מהתרופות המקובלות
והמוכחות ברפואה המודרנית בבני אדם התחילו בבסיסם כתרופה צמחית/טבעונית ככה ששוב יש לך ביסוסים חלשים.
עדיין לא הבאת הוכחה אחת לאי יעילותן, אלא רק סתם על פי האמונה שלך החלטת לפסולן על הסף וביחד עם זה
את כל מי שמשתמש או ממליץ עליהן אפילו אם אולי ורק אולי המציאות לגבי הניסיון איתן מראה אחרת.
אני גם לא מבין מה אתה מערב פה את "כפית חיזוקית" כל הזמן, מה לא ברור לך בצורת ביטוי? - היא לא מעניינת אותנו.
ושוב חזרת על המשפט
ציטוט:
"פימהפיקס בהחלט יכולה לרומם לו את מצב הרוח"
בו אתה מצוטט אותי, אמרתי כבר שהתבלבלתי בהקלדה בין פימהפיקס למלהפיקס ושוב אחרי שכבר המליצו לו עליה
כל מה שעשיתי במקום לפסול אותה ללא ביסוס כמוך זה לומר במילים אחרות שהיא טובה בתור אנטי סטרס.
את זה אגב ניתן ללמוד מהתנהגות דגים לאורך זמן והשפעות של תרופות ומחלות עליהם, אבל עזוב, "תן לי אסמכתא"
מעבר לכל זה, למרות שאני דוגל בלא להכניס חומרים מיותרים למים, אם מישהו יחליט שהוא רוצה לשפוך על כל מופע
צבעים או כל בעיה ריגשית שלו פימהפיקס או מלהפיקס, לא יקרה שום דבר רע לדגים כל עוד הוא הולך לפי המינונים
הכתובים, זה פשוט יהיה סתם ביזבוז של כסף.
במיוחד בשבילך כשיהיה לי זמן אחפש לך מחקרים על התרופות, יש סיכוי לא רע שעשו כאלה, פשוט לא ניראה לי שבאמת בדקת...

דניאל, לדג שלך לפי התיאורים שלך אין כלום, אתה יכול להיות בשקט.
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 12:18   #18
amir1305

הסמל האישי שלamir1305

ציטוט:
עמיר, "בלי לרצות" הפכת את זה לויכוח.
אני גם לא מבין למה אתה מנסה לשים לי מילים בפה או להדביק תיאור לדברי:

אני לא "מאמין" בשום דבר ולא מטפל בדגים באמונה, המשפט הזה לא קשור לכלום.
אם כבר מישהו פה מטפל לפי אמונה המלל שלך מצביע חזרה אליך:

באמת כל הכבוד שאתה לא מאמין, מעניין באמת איך החלימו הדגים מפטריה אם הטיפול היחידי שעברו היה בפימהפיקס...
במקרה, אבל רק במקרה בגלל שאני מבין טיפל'ה ברפואה אספר לך שחלק שאינו מבוטל מהתרופות המקובלות
והמוכחות ברפואה המודרנית בבני אדם התחילו בבסיסם כתרופה צמחית/טבעונית ככה ששוב יש לך ביסוסים חלשים.
עדיין לא הבאת הוכחה אחת לאי יעילותן, אלא רק סתם על פי האמונה שלך החלטת לפסולן על הסף וביחד עם זה
את כל מי שמשתמש או ממליץ עליהן אפילו אם אולי ורק אולי המציאות לגבי הניסיון איתן מראה אחרת.
אני גם לא מבין מה אתה מערב פה את "כפית חיזוקית" כל הזמן, מה לא ברור לך בצורת ביטוי? - היא לא מעניינת אותנו.
ושוב חזרת על המשפט
בו אתה מצוטט אותי, אמרתי כבר שהתבלבלתי בהקלדה בין פימהפיקס למלהפיקס ושוב אחרי שכבר המליצו לו עליה
כל מה שעשיתי במקום לפסול אותה ללא ביסוס כמוך זה לומר במילים אחרות שהיא טובה בתור אנטי סטרס.
את זה אגב ניתן ללמוד מהתנהגות דגים לאורך זמן והשפעות של תרופות ומחלות עליהם, אבל עזוב, "תן לי אסמכתא"
מעבר לכל זה, למרות שאני דוגל בלא להכניס חומרים מיותרים למים, אם מישהו יחליט שהוא רוצה לשפוך על כל מופע
צבעים או כל בעיה ריגשית שלו פימהפיקס או מלהפיקס, לא יקרה שום דבר רע לדגים כל עוד הוא הולך לפי המינונים
הכתובים, זה פשוט יהיה סתם ביזבוז של כסף.
במיוחד בשבילך כשיהיה לי זמן אחפש לך מחקרים על התרופות, יש סיכוי לא רע שעשו כאלה, פשוט לא ניראה לי שבאמת בדקת...

דניאל, לדג שלך לפי התיאורים שלך אין כלום, אתה יכול להיות בשקט.
ראשית - זה לא רע להתווכח כל עוד עושים זאת תוך כיבוד הצד שכנגד.
אם הבנת אחרת - אני מכבד אותך, את דרכך והתנהלותך.
אני פשוט מבקר את המלצתך - זה הכל.
ממש חבל שאתה שוכח מאיין הכל התחיל - הבחור פנה להתייעצות בנוגע לגיבי שלא הראה מופע צבעים מלא. אתה המלצת לתת פימהפיקס (וזה לא משנה לי פימהפיקס או מלהפיקס) על מנת "לשפר את מצב הרוח של הדג". אני חושב שהמלצה זו היתה מיותרת, היתה גורמת לבחור ללכת לרכוש פימהפיקס או מלהפיקס שסתם היה שוכב לו בארון ללא כל שימוש ומעשירה את הסוחר הקרוב לביתו - ולכן אני מביע את דעתי.
אני אחזור ואטען, כל עוד לא יוכח אחרת, שהמוצרים האלה הם מוצרים שאינם תורמים במאום.

עם כל הכבוד לזה שאתה מגדל דגים במשך הרבה זמן ואולי גם עם מספר מיכלים שחורג מהסביר - הרי שלדעתי אינך אלא חובב. כחובב, גם אם אתה מקצועי ביותר (אתה טוען לפחות בפרטיך שאתה מאוד פדנט ויסודי בכל מה שאתה עושה - אני מכבד זאת), הרי שניסיונך אינו יכול להוות אסמכתא ראוייה לבחינה. לכל היותר אתה יכול לטעון שאצלך זה הצליח אבל אתה לא יכול לטעון שפימהפיקס או מלהפיקס מרפא פטריות ואילולא השימוש בהם זה לא היה עובר.
ראשית - אתה לא יודע אם זו פטריה. אתה לא יודע איזה סוג של פטריה. שנית - מן הסתם נילוותה גם לטיפול החלפת מים שעשתה את שלה... (אנשים "מרפאים" תחלואים קשים יותר עם החלפות מים בלבד). שלישית - אתה מבטל לגמרי את המערכת החיסונית של הדג עצמו. בהחלט יכול להיות שהמערכת החיסונית התמודדה היטב עם העניין (נזכיר שבטבע אין תרופות... ולא כולם מתים מפטריות או מחלות אחרות)- כך שהפימהפיקס או המלהפיקס לא שינה דבר.
רביעית - והחשוב ביותר - לא היתה לך כלל קבוצת השוואה נגדית (אותם דגים שחיו בדיוק באותם פרמטרים, ולקו בדיוק באותה "מחלה") ולגביהם לא בוצע שום טיפול או ניתן טיפול שונה. זה באשר לעניין "הפטרייה".

אני אינני מבטל תרופות טבעוניות אלא דורש, טרם השימוש בהן, הוכחה סבירה ליעילותן זה הכל. טיפול בפטרייה אצלך באקוריומים אינה, לצערי, הוכחה סבירה.

אכן - לא בדקתי מחקרים לגבי פימהפיקס או מלהפיקס, פשוט הלכתי לארון, הסתכלתי שוב על הבקבוקים, ראיתי שוב מה הם מכילים - הספיק לי. אם מישהו רוצה להאמין שהנחת שקיק תה על עינו המודלקת היא היא אשר רפאה את הדלקת, או מריחת חומץ תפוחים על הגוף באמת מורידה חום - שיבושם לו - באמת.
אבל שאותו אחד לא ילך ויטען אח"כ שתה מרפא דלקות עיניים או חומץ תפוחים מוריד חום - זה בדיוק מה שעשית.

מקווה שהבהרתי את דבריי באדיבות הנדרשת.
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 14:45   #19
Moogi

הסמל האישי שלMoogi

עמיר, אני מצטער על כל הדיון הזה רק עכשיו הבנתי שאתה כלל לא מבין מה זה עץ התה.
יש הבדל של שמיים וארץ בין "שקיק תה" ל"תמצית שמן עץ התה" שמקורו אגב בעץ Melaleuca alternifolia בצפון
מדינת New South Wales שבאוסטרליה, בה אגב הייתי וראיתי את העץ ושמעתי על נפלאותיו מפי מדריכים מקומיים.
(ניזכרתי שניתקלתי בשם המדעי כשחקרתי תרופות לטיפול בסרטן ולכן מצאתי לך אותו ברשומות שלי).
מחקרים שנעשו על השפעות התמצית הנ"ל באונברסיטת מערב אוסטרליה (גם זאת מדינה באוסטרליה) הוכיחו
במבדקים קליניים שתמצית שמן עץ התה הורגת סוגי בקטריות רבות הנפוצות במספר רב של זיהומים נפוצים כולל
הסטרפטוקוקוס הידוע ובני משפחתו. מעבר לזה המחקר גילה שהתמצית הנ"ל עוזרת גם בחתכים ופציעות קלות.
כל זה אגב, נבדק בנושא ההתאמה של התמצית לשימוש בבני אדם, מה שהוביל לחוות גידול של העץ הנ"ל ושיווק
שמן עץ התה בתכשירים רבים.
API מצעו לעצמם שימוש בתמצית לתרופות דגים וגילו שזה עוזר במידה דומה גם בדגים.
מכיון וזאת עובדה מדעית שלשמן עץ התה יש יכולת אנטי בקטריאלית, כך גם יש את אותה יכולת למוצרים המבוססים עליו.
בינתיים, לא מצאתי זמן לחפש לך מחקר מדעי ספציפי על מלהפיקס או פימהפיקס, אך הידע שיש לי על עץ התה מספיק
לדעתי כדי לבטל את המשפט שלך:
ציטוט:
אני אחזור ואטען, כל עוד לא יוכח אחרת, שהמוצרים האלה הם מוצרים שאינם תורמים במאום
עכשיו בו נחזור רגע לתחביב שלך של לשים דברים בפי (זה מובן, הרי אתה עו"ד וזה התפקיד שלכם...), שוב כתבת:
ציטוט:
אתה המלצת לתת פימהפיקס (וזה לא משנה לי פימהפיקס או מלהפיקס) על מנת "לשפר את מצב הרוח של הדג".
אני חוזר ואומר שלא המלצתי כלום אלא הסכמתי עם אדם מעלי שהמליץ, ולא אחזור וארחיב על זה שוב.
בקיצור, תרופות סבתא לחוד ותמצית שמן עץ התה לחוד, אל תנסה לערבב בין השניים - זה לא אותו דבר לא משנה כמה
אתה רוצה להאמין שזה כן.
בנוגע ל:
ציטוט:
הרי שניסיונך אינו יכול להוות אסמכתא ראוייה לבחינה
בתחום הדגים בארץ לצערי הדבר היחידי שקובע זה ניסיון של ותיקים ומה שמבדיל בין חובב למגדל מקצועי זה האם
העיסוק משמש כעסק עיקרי לפרנסה או לא - וזה לא באמת מעיד על מקצועיות או אי מקצועיות במבחן המציאות.
במקרה בגלל היכרותי עם הרבה חובבים רגילים ווטרינרים שלא יודעים מה לעשות עם מחלות דגים נקראתי לעזור
יותר מפעם אחת בריפוי של מחלות דגים ובד"כ אף בהצלחה.
מעבר לזה גם יצא לי לנתח דגים להוצאת גידולים משורשי סנפירים וכו' ובהצלחה ושם אגב מלהפיקס עזר בהחלמה מהירה.
ובנוגע לפטריות:
ציטוט:
אתה לא יודע אם זו פטריה. אתה לא יודע איזה סוג של פטריה
אז זהו שדווקא אני די יודע, יש לי ספרים, ניסיון וגישה לאינטרנט שעוזרים לי לקבוע על איזה פטריה ומסיוני גם בבני אדם
רוב הפטריות לא עוברות לבד ובוודאי לא הפטריות המדוברות בדגים.
מבחן המציאות הוא דג בלי טיפול רק עם החלפות מים שהפטריה משתלטת על גופו עד שהוא מת לבין דג עם טיפול שתוך
מספר ימים מתאושש והפטריה דועכת עד שנעלמת.
ראיתי את שני המקרים עם אותן פטריות (הרי אמרנו שהגדרתי אותן).
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 15:43   #20
מיכאל שלף ז"ל = מייק =
יקיר אקווה

הסמל האישי שלמיכאל שלף ז"ל = מייק =

הודו לך על 192 הודעות 261 פעמים
סוג אקווריום: דרום אמריקה

מניסיון שלי עם החתולים שלי מלהפיקס עובד מצויין.
אני לא עשיתי מחקרים על המוצר , אבל ממה שראיתי אצלי עם השנים זה עושה עבודה מצויינת.

לדוגמא: באחד הימים ראיתי את נקבת l330 שלי פצועה באיזור האחורי של סנפיר הדורסל והצבעים שלה ומצב הרוח של הגיבו בהתאם, היא הייתה חיוורת ושקטה במקום צבעים חזקים ותזוזה מרובה בכל האקווריום.
באותו יום שמתי מלהפיקס במינון הנכון, אחרי יום הפצע נעלם , הצבעים חזרו לצבעם המדהים והדג הרגיש טוב וראו עליה בכך שהיא ניפנפה בסנפירים פתוחים וחזרה לזוז ממקום למקום באקווריום.

מאז אני שם מלהפיקס במינון קטן כל פעם שאני חוזר מהבית והדגים נראים נפלא, יש מוות פה ושם לעיתים רחוקות מאוד ( בעיקר מהדגים האחרים ולא החתולים, עכשיו אני מאמין שזה יפסק כי העפתי את כולם חוץ מהחתולים )בזמן שאני לא בבית ( מה לעשות עדיין לא המציאו תרופה שמונעת מוות ) המלהפיקס עוזר זה כן, אני ראיתי תוצאות בעיניים שלי.

דברים רעים מהמוצר הזה לא תשמעו ממני ( בינתיים ) היו לי רק דברים טובים לספר עליהם.
זאת דעתי האישית והניסיון הטוב שלי עם המוצר הזה.

במקום להעביר את ה330 לאקווריום נפרד עם תהליכי ריפואי וחיטוי, המלהפיקס עשה את העבודה ובלי לפריע לדגים אחרים.

פשוט מעולה.
ושוב אני מזכיר, זאת דעתי האישית מניסיוני.

אקווהדקס - האינדקס המקצועי והמוביל בארץ!
"Control yourself. take only what you need from it."
מיכאל שלף ז"ל = מייק = לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 15:46   #21
amir1305

הסמל האישי שלamir1305

moogy,
חבל שאינך יודע לנהל ויכוח ענייני מבלי לקחת את זה למחוזות אישיים.
מאחר ואני מבין כי הפכת את העניין כאן לאישי (אתה עוד מעז להתייחס למקצועי - הגם שאני כאן באתר הזה מעולם לא הזכרתי אותו...) אני לא מעוניין לרדת למחוזות אלה.
שיהיו לך חיים יפים.
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 16:07   #22
Moogi

הסמל האישי שלMoogi

עמיר, ראשית ראיתי את זה כדיון יותר מויכוח, אבל מילא.
שנית, אני דווקא מאוד עינייני, אתה זה שכל המלל שלו מתבסס על אמונה ולא על עובדה בשטח,
לא על ניסיון, לא על מחקר ולא בעצם על כלום אלא על דעה אישית מאמונה.
שלישית, איזה מחוזות אישיים, כתבת בפרטייך שאתה עו"ד, כך גם אתה מתנהל במלל שלך, לא כתבתי שזה דבר רע
אלא שזה המקצוע שלך ומי שאתה וסלח לי שאני מכיר את המקצוע כי בין היתר אני גם עובד בתחום משפטי קצת.
אחרי הכל מי ש"ירד" לפרטים אישיים ראשון (לא שאיכפת לי) זה אתה שצוטטת מהפרטים שלי:
ציטוט:
אתה טוען לפחות בפרטיך שאתה מאוד פדנט ויסודי בכל מה שאתה עושה
בקיצור, מעז, לא מעז, מקצועך אינו קדוש ולא התייחסתי אליו בלעג, לא ברור לי מה אתה מנסה לעשות כאן
אבל כבר אמרתי בעבר, הדיונים האלה אמורים להיות מקצועיים עד כמה שניתן ולא כר צמר גפן לאנשים שרגישים לדיונים.
רק נותר לקוות שזאת לא הדרך שלך להפסיק דיון שבו לאט לאט מסתבר שאתה לא כל כך צודק.
אין לי שוב בעיה אישית איתך ולא הורדתי מכבודך.
חיים יפים יש לי תודה.
יום נעים.
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 16:18   #23
Moogi

הסמל האישי שלMoogi

מייק, נתת דוגמא טובה לפעולה של מלהפיקס אבל אין צורך בלתת אותה כל הזמן כמו שכתבת:
ציטוט:
מאז אני שם מלהפיקס במינון קטן כל פעם שאני חוזר מהבית והדגים נראים נפלא
כל עוד לא הכנסת שום דבר חדש לאקוריום, את כל מה שהמלהפיקס יכלה לעשות היא כבר עשתה, בקטריות
שהיא הרגה כבר מתו ואם לא הוכנס דבר זר חדש למים הסיכוי שיש משהו שהיא יכולה לחטא הוא קטן.
בכל זאת היא לא הורגת את כל סוגי הבקטריות ולכן חבל לסייע לבקטריות שעל הגבול של לפתח סבילות לתרופה
ולתת להם את התנאים לפתח את אותה סבילות, כי כך במקרה הצורך בעתיד יעילות התרופה תהיה נמוכה בהרבה אם בכלל.
אם כיום הכל טוב ויציב ואין חדש באקוריום, הפסק את המלהפיקס ותקפיד על החלפות מים סדירות, זה גם יפחית לך את
התמותה אם כי נדירה שיש אצלך לפעמים.
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 17:05   #24
מיכאל שלף ז"ל = מייק =
יקיר אקווה

בזמן האחרון הכנסתי מספיק דגים לאחד האקווריומים שלי ביחד עם המלפיקס, תמותה מהדגים לא הייתה, חוץ מחתול אחד נדיר ביותר שלא שרד ( הוא בא עם מחלה בקיבה, כנראה בחנות הוא לא טופל יפה ,או שדאגו לראות אם הוא באמת אוכל, סימנים חיצוניים לא נראו על הדג, תאמין לי שאני בודק הכל במובן החיצוני כשאני קונה דגים, לראות לתוך הדג אני עדיין לא יכול ) הדג מת אחרי שלושה ימים והוא עבר מערכת טיפולים, אך אני חושב שעוד מהמשלוח שלו ארצה הוא כבר היה חולה.
החלפות מים זה אחד הדברים הכי בסיסיים שאני עושה, וכך כולם צריכים לעשות.
החלפות מים זה אבן יסוד לאקווריום בריא.

שאר הדגים במצב מצויין והכל טוב ויפה.
תודה על העצה בנוגע לשימוש, אני אחשוב על זה.

נערך לאחרונה על ידי מיכאל שלף ז"ל = מייק =, Wednesday 10/06/2009 בשעה 17:23.
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 21:44   #25
Moogi

הסמל האישי שלMoogi

אם ככה ואתה בתקופה של איקלום אז אתה פועל נכון.
בכל מקרה מבאס אותי איך תמיד דווקא הדג הנדיר יותר הוא זה שלא שורד...
כנראה שזאת הסיבה שהם נדירים - רמת שרידות נמוכה.
לפני כמה שנים טובות היה לי סיפור דומה עם L-46, מת אחרי חודש מאיזשהי צרה אקזוטית
בעוד שכל שאר אוכלוסיית האקוריום חיה שנים אחריו...
עדיין לא נקרא Wednesday 10/06/2009, 21:52   #26
מיכאל שלף ז"ל = מייק =
יקיר אקווה

ציטוט:
אם ככה ואתה בתקופה של איקלום אז אתה פועל נכון.
בכל מקרה מבאס אותי איך תמיד דווקא הדג הנדיר יותר הוא זה שלא שורד...
כנראה שזאת הסיבה שהם נדירים - רמת שרידות נמוכה.
לפני כמה שנים טובות היה לי סיפור דומה עם L-46, מת אחרי חודש מאיזשהי צרה אקזוטית
בעוד שכל שאר אוכלוסיית האקוריום חיה שנים אחריו...
כל מילה חצובה בסלע.
זה הכי מבאס שהדג הנדיר ( והיקר ) מת..
הדג הזה עוד עלה לי בקטנה 290שקל, בניגוד לאחרים שעלו לי 500 ועדיין שורדים..

מה אני אגיד, ככה זה בעולם הדגים.
יש את השורדים, ויש את הלא. כמו שאומרים אצלנו בצה"ל כל הז--.

יהיה טוב , הכי חשוב להיות אופטימי ולחשוב שבפעם הבאה הדג יהיה בסדר, למה זה דג מדהים שלגדל אותו זה אתגר בפני עצמו והיופי שלו משגע, ואני בדוק אביא עוד 1 או יותר בעתיד.

נערך לאחרונה על ידי מיכאל שלף ז"ל = מייק =, Wednesday 10/06/2009 בשעה 22:01.
עדיין לא נקרא Thursday 11/06/2009, 07:20   #27
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת

מייק, על איזה דג מדובר?
/ אקווריום מארח

נערך לאחרונה על ידי ארנון, Friday 12/06/2009 בשעה 04:12.
עדיין לא נקרא Thursday 11/06/2009, 16:16   #28
מיכאל שלף ז"ל = מייק =
יקיר אקווה

Pterosturisoma microps
דג מאוד נדיר שראיתי אותו פעם 1 בארץ ויצא לי לקנות אותו, אך הוא לא שרד.
הוא דורש תנאים מסויימים ואם הוא אינו מקבל אותם אז הוא לא אוכל.

בכל מקרה הדג שאני קניתי כבר היה חולה עוד מלפני כי הוא מת תוך זמן קצר מאוד ( שלושה ימים ) ולא היה לי מה לעשות בנידון. מצבו היה קשה.

התנאים שהוא דורש הם מים עם זרימות חזקות ומחומצנים היטב.
בפעם הבאה אני אתכונן מראש ואני מקווה שהדג יהיה בריא למה זה דג מדהים.

וכמו הפלנילוריקריה קריפטודון שאני מאוד אוהב הוא גם דג שהוא היחיד מסוגו במשפחה שלו.
כשאני אחזור הביתה אני אסביר עליו בהרחבה כמו שהסברתי על הפלנילוריקריה קריפטודון.

יום טוב לכולם.
עוד כ4 חודשים אם הכל ירוץ וילך בהתאם אני נכנס לתהליכים של להרבות את הl239 ( יש לי 6 כאלה שבינתיים מרגישים מעולה )
יש למה לחכות !

נ.ב
מצטער שעניתי מאוחר, פשוט רק עכשיו מצאתי זמן לענות
ואשמח מאוד אם מישהו שחיפש מידע על הדג ויודע לפרסם תמונה, אז שיפרסם פה תמונה כדי שכולם יבינו איזה דג מדהים זה.
תודה מראש

נערך לאחרונה על ידי מיכאל שלף ז"ל = מייק =, Thursday 11/06/2009 בשעה 16:35.
עדיין לא נקרא Friday 12/06/2009, 04:17   #29
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת

http://www.planetcatfish.com/catelog...species_id=242

/ אקווריום מארח
עדיין לא נקרא Friday 12/06/2009, 06:50   #30
מיכאל שלף ז"ל = מייק =
יקיר אקווה

ארנון, אהבת את מראה הדג?

צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים)
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא