AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 06/10/2001, 19:47   #1
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

לאחר שבת מעייפת יש אקווריום חדש
יש בו אפילו בובה של בחור מקומיקס יפני (כמו פוקימון כזה) שאמא שלי הביאה מיפן והייתי חייב להכניס

בכל מקרה הדגים שלו יהיו
9 רסבורות
3 קורי ברונזה
2 קורי תלת-קוי
2 BOLIVIAN RAMS או 2 APSITO

השאלה שלי היא כלפי הדגים האחרונים.. מישהו יודע איפה משיגים אותם ?
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 06/10/2001, 23:39   #2
Wild Blue

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

אתה מתכון לאלטישפינוזות? (Altispinosa Microgeophagus)
אני יודע איפו אפשר לקנות כאלה באיכות מעולה וגם לא כל כך יקרים לדעתי.
החנות היא בחיפה לפרטים צור קשר איתי.

מאמר שכתבתי על דגים אלא באתר discus.co.il
http://www.discus.co.il/fishindex/alti/alti.htm

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Wild Blue בתאריך 2001-10-06 16:42 ]</font>
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 08/10/2001, 13:48   #3
Wild Blue

אני לא אוהב את החנות הגונגל של אלי בחוצות המפרץ הרעיון שהדגים נמצאים גבוהה ומאחורי דלפק לא מצא חן בעיני אי אפשר לראות מה הולך שם. זו אולי חנות טובה לציוד אבל לא לדגים לעיתים הוא מוחר דגים חולים בלי אבחנה.
לא קרה לי באחים נחום. האלטישפינוזות שלי הם מהמשלוח הזה ואחד לפניו שהיה ניסיוני.
כמעט כל הדגים מהמשלוח הנוכחי החזיקו מעמד גם אצלם וגם אצלי.

תשובות.
1) הצעה שלי שתים שלוש זוגות למיכל תלוי בגודל המיכל. או אם המיכל קטן זכר ושתי נקבות.
יש סכנה שהזכר יתיש נקבה בשעת חיזור כמו אצל גופים.
בקשר לזוג זה ענין של מזל אם הקבוצה שתיקח תתגבש לזוגות. אצלי יש שלוש זוגות כבר כחודשים והם עוד לא החליטו ממש מה קורה עם עצמם.
2) היתה לי הטלה אחת שלא צלחה (הדיסקוסים החליטו שביצי אלטישפינוזה זה דבר טעים) אבל מאז נראה שהזוג נפרד או שמחכה להזדמנות אחרת.
3) האלטישפינוזות משנות את צבעיהן כל הזמן אם תסתכל בהרבה תמונות תראה גם עם פסים שחורים.
הם מקבלים פסים אלה בעיקר בשעת "עקה" (סטרס)
(שם בגלל כמות הדיסקוסים שאיתם וחוסר הדקורציה באקווריום). אבל באקוורים מסודר הם יראו את צבעיהם (גוף לבן/ אפור עם נקודה-שתים שחורות
בטן חזה ולעיטים ראש אדומים כתומים)
עדיין לא נקרא Monday 08/10/2001, 15:21   #4
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אם אתה מתכוון לאחים נחום הייתי שמה אתמול, חנות ממש נחמדה לא כמו הגונג'ל של אלי בקניון חוצות...

בכל מקרה היה לו שם מיכל עם אלטישפינוזות, והבנתי שזה משלוח שאצל כבר חודש אז אני מניח שזה מאותו משלוח כמו שלך, אז יש לי כמה שאלות אלייך

1) כמה דגים לקחת, ואם אני אקח זכר ונקבה הם יצרו זוג בקלות ?
2) האם במקרה כבר יש לך דגיגים ?
3) ראיתי אצלו באקווריום תצוגה שהיו בו אלטישפינוזות שהן פיתחו פסים שחורים לאורך, דבר שלא ממש אהבתי, גם אצלך הם ככה או הצבעים כמו בתמונות ?
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 08/10/2001, 17:28   #5
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

איך האלטישפינוזות ? האם הם דגים רגועים ושלווים ? אנחנו רוצים להכניס אותם לאקווריום עם סקלארים, גופים, סילבר דולר, זברה דניו, עטלף, בוטייה ליצן, אוטוצינקלוס ושועלים מעופפים וכמובן - גורמים ננסיים.

עדיין לא נקרא Monday 08/10/2001, 17:38   #6
Wild Blue

דגים אלא רגועים ושלווים מאוד אני מחזיק אותם עם דיסקוסים וסקלרים וקרדינלים בלי שום בעיה
השאלה היא האם הדגים שיש לך עכשיו לא יציקו להם(עטלף)?
ויש לי רק שבחים על דגים אלה

מאמר שרשמתי עליהם:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Wild Blue בתאריך 2001-10-08 10:39 ]</font>
עדיין לא נקרא Tuesday 09/10/2001, 16:33   #7
צב ים

שהעטלף יציק להם?????

זה הדג הכי שקט בעולם, לא מציק ולא מתעניין בדגים אחרים, זה דג אידאלי לכל אקווריום שמאוכלס בדגים עדינים.

זה דג נפלא, אבל יקר מאוד, יש כאלו שמגדלים אותו עם דיסקוסים.

דרך אגב הסקלארים שלי ריטשו לו את הסנפיר הגב, וזה לא מזיז לו בכלל (אולי, כן, כי הוא לא יודע להגיד שכואב לו, וזה צומח מהר בחזרה).
האלטישפינוזות? הם עדינים? והם מתרבים בקלות? והאם ניתן לזהות את ההבדל בין זכר לנקבה? ובכמה קנית אותם?

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: צב ים בתאריך 2001-10-09 09:34 ]</font>
צב ים לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 09/10/2001, 18:39   #8
Wild Blue

בקשר לעטלף אין לי מוסג ממש בקשר עליו לא ממש ראיתי אותו רק שמעתי עליו סיפורים, הוא גם קצט גדול אז חשבתי שאולי...

בקשר לאלטישפינוזות הם לא כל כך עדינים אבל גם לא הכי חסונים אם פגשת את הרמירז (קרוב משפחה של האלטישפינוה) או שמעת על רגישותו לשינוי איכות המים אז לאלטישפינוזה הבעיה הזו היא כמעט אפסית אבל הם דורשים תנאים מצוינים.
בקשר לרביה, קשה לי להגיד יש לי שלושה זוגות (לא קבועים) זוג אחד הטיל ביצים לאחר התאקלמות של שבועים במיכל עם דיסקוסים ההטלה התפתחה יפה אבל ביום הבקיעה (לפניה) הדיסקוסים שלי החליטו שביצי אלטישפינוזה זה דבר טעים. מאז עברו שבועיים ואין סימן להטלה נוספת ונראה שהזוג התפרק (אני מקווה שלא).
יש דרך לאבחנה כמעט במאה אחוז בין הזוויגים:
לזכר על סנפיריו האי זוגים (זנב, שת, גב) יש תוספות חוטיות ארוכות, ככלל סנפיריו ארוכים ומחודים יותר, הזכרים גם גדולים יותר ולעיטים בעלי צבעים חזקים יותר. בנוסף הנקבות שמנמנות יותר.

מחיר אינני מעונין לפרסם כדי שלא יחשבו שאני מוכר בחנות או משהו כזה לפרטים על נושא זה אשמח יותר לענות בפרטי.

בכל מקרה זה קישור למאמר שכתבתי על דגים נפלאים אלה באתר discus.co.il :

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Wild Blue בתאריך 2001-10-09 11:52 ]</font>
עדיין לא נקרא Tuesday 09/10/2001, 20:11   #9
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

קניתי זוג רק לפני 3 ימים !! אני יודע שזה ישמע מטורף אבל אני לא זוכר את שם החנות...
(ליד פרדסייה-אבל זה לא הג'ונגל של אלי)
בכל מקרה התרשמתי מהם ממש לטובה....
דגים שקטים מאוד...
היו כמה תקריות עם הרמירז ארוך סנפיר שלי שהוא די טריטורילי ולא בא לו על עוד דגים שדומים לו...
אבל חוץ מזה ממש נחמד...
ELMINISTER

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: elminister בתאריך 2001-10-09 13:12 ]</font>
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא