AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 07/09/2007, 16:21   #1
Yodaby

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל החלפת מיים ראשונה, ושינוי תוכן

אהלן,

אז כך, כהמלצת המדריכים שלכם, וגל\מעיין, החלפתי היום מיים באק' בפעם הראשונה [לאחר שבוע שהאק' רץ כפי שהוא עם דג זהב אחד יחסית קטן].

התהליך הלך בערך כך:

הוצאתי [בעזרת כלי מזדמן שהיה לי, מה לעשות, מפעת חוסר זמן, ציוד וכוח (כן, גם כוח זה מצרך חשוב לצערנו ) לא הכנתי את שואב הרפש שרשמתם כאן, ולא השתמשתי בשיטת הכלים השלובים] כ5-7 ליטרים, לא מדדתי בדיוק, אני רק יודע שהכנסתי קצת יותר ממה שהוצאתי, בכל מקרה, אל תוך דלי כל שהוא, והכנתי בצד כ30 דקות לפני כן גם כן כבערך 7 ליטרים של מיים עם אנטי כלור לפי הוראות הייצרן (מה שכן, הדלי שבו ישבו המיים החדשים שומש בבוקר לשטיפת בית, אך שטפתי אותו כמה פעמים בלחץ מיים גבוהה ונתתי לו להתייבש, לדעתי לא היו שום שאריות של שום חומר עקשן, זה בסדר?) והכנסתי לאט לאט את המיים החדשים לאחר הוצאתם, פשוט נתתי להם לטפטף על פני 5-6 דקות.

עד כאן אני מקווה שהכל בסדר? לסיכום של מה שכתבתי למעלה כדי שתוכלו ביתר קלות להבין את השאלות שלי:

1) הוצאתי מיים בעזרת כלי מיים כל שהוא [לאחר שהרמתי את המיים מהקרקעתי בעזרת משאבת האוויר שלי ],

2) הכנתי מיים עם אנטיכלור לפי הוראות יצרן בדלי ששתפתי כמה פעמים בלחץ מים גבוהה ונתתי לו להתייבש (כי ישבו בו מיים לשטיפת בית בבוקר, אני מקווה שזה בסדר??), ו

3) הכנסתי לאט על פני 5-6 דקות את המיים החדשים ע"י "טפטוף" של המיים מן הדלי, אני מקווה שגם זה בסדר?

----------------------

עד כאן החלפת המיים, כעת אשאל לגבי השינויים בתוכן האק', כמובן שלא מדובר בדג הזהב שכן הוא עדיין שם

קודם כל חשוב לי לציין שכנראה שטעיתי במידות האק', הוא כנראה יותר לכיוון ה80 על 40 ס"מ ולא 60 על 30, אני אמדוד בדיוק עוד מעט.

עכשיו, השינויים העיקריים שעשיתי הם:

החלפתי משאבת אוויר לאחת חזקה ושקטה יותר עם שני ראשים, ראש אחד חובר לאבן אוויר שהיתה לי בתוך סירת צעצוע בצד הסירה, והראש השני חובר לאבן אוויר "ארוכה" כזו שקניתי היום זה פשוט נורא יפה. אני מקווה שזה בסדר.

בנוסף לכך, אף על פי שהתעקשתי שאמא שלי לא תעשה זאת, היא הכניסה את אחת מיצירות הקרמיקה שלה אל תוך האק', היא שטפתה אותם קודם - אין לי מושג איך כי לא הייתי נוכח - אני דיי חושש מזה, יש על זה חומר שנקרא "גלזורה" שאמנם עובר שריפה, אבל זה מזכיר לי נורא לכה וזה דיי גורם לי לחשוש.. יש בסיס לחששותיי?

אה כן, לסיום, גם לכך מעט התנגדתי אבל לא הקשיבו לי, שוב, הוסיפו שני דגי זהב קטנים לאק'... בנוסף לדג המקורי, את האקלום אני עשיתי, חצי שעה בשקית בתוך המיים, דילגתי על השלב שבו אני מוסיף לשקית מיים כי הם כבר היו בתוך השקית המון זמן ונראו שהם מתחילים להתיאש, והכנסנו אותם בעדינות ובזריזות לתוך האק', שם הם התאקלמו [כפי הנראה] במהירות וכעת שוחים בו בחופשיות..

אז בסופו של דבר, הכל בסדר? האק' מספיק נקי לאחר החלפת המיים? הדגים החדשים יכולים לחיות באק' הנוכחי?

---------------------------------------

אגב, שאלה למבינים בקרמיקה, כפי שהבנתם כבר - אמי מתעסקת ביצירות קרמיקה, שעד כמה שאני יודע הן דווקא משטח ביולוגי לא רע לבקטריות שסופחות אמוניה [כמובן שהידע שלי מוגבל ולכן אני אשמח לחיזוק בקטע הזה].

היא הכינה מין אלמוג גדול מקרמיקה במיוחד לאק', הוא כרגע מתייבש, אי-אילו חומרים וציפויים [כגון גלזורה] כדאי או לא כדאי לשים עליו כדי שיתאים יותר לאק'? ולאחר השריפה מה צריך לעשות כדי שהוא לא ילכלך את מיי האק'?

תודה רבה לעוזרים, ושבת שלום לכולנו .

PS
מצטער על ההודעה הארוכה
Yodaby לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 07/09/2007, 20:53   #2
Yodaby

אגב, אני ממש עכשיו רוצה להאכיל אותם

ורציתי לדעת, אני לא בטוח בכלל לגבי כמות האוכל עכשיו, עד שהגעתי למסקנה שהדג הקודם אוכל 2 פיסות אוכל דגי בריכה של JBL בבוקר ו2 בערב, עכשיו יש לי עוד 2 דגים ללמוד >_< אז כמה "פיסות" לשים להם?
עדיין לא נקרא Friday 07/09/2007, 21:13   #3
בר30

הסמל האישי שלבר30

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Yodaby
אגב, אני ממש עכשיו רוצה להאכיל אותם

ורציתי לדעת, אני לא בטוח בכלל לגבי כמות האוכל עכשיו, עד שהגעתי למסקנה שהדג הקודם אוכל 2 פיסות אוכל דגי בריכה של JBL בבוקר ו2 בערב, עכשיו יש לי עוד 2 דגים ללמוד >_< אז כמה "פיסות" לשים להם?
תאכיל בכמות שתיגמר לא יותר מדקה באקווריום

הדג לא ימות מעודף אוכל אלא משאריות מזון שנרקב באקווריום ולא נאכל ...דבר שמונעים עי החלפת מיים ...והאכלה מתונה ...
עם הזמן תילמד את הכמות
6 מולי מפרש,6 זברות ורודות,6 קורי נחושתן 6 קורי אלבינו ,6 קורי סטארביי,2 אבונפחות ננסיות
,5בוטיות ליצן,5 פקיסטניות,2 שמרלה
בר30 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 08/09/2007, 00:57   #4
Yodaby

אני רואה שהתעלמו מהשאלות שלי האחרות

בכל מקרה - בעיה חברים.

המים קיבלו ריח טיפה גופריתי כזה שלא הרחתי עד היום, יכול להיות שזה מהתוספת של שני אבני האוויר החדשות?? והדגים מתקבצים ביחד כל הזמן, אמנם הם מסתובבים באק' אבל אני קולט אותם לפעמים מתקבצים בקרקעית ולא זזים במשך דקות.......

והבעיה הכי מדאיגה זה שהם לא טסו [ובעיקר הדג שכבר חיי שבוע באק' שתמיד עושה את זה] לפניי המיים כששמתי אוכל, למעשה גם אחרי שהאוכל כבר שקע [וזה אוכל שאמור לצוף למיטב זכרוני] הם לא ממש מיהרו אליו..... אם בכלל אכלו אותו.

אני קצת דואג, מה קורה פה?
עדיין לא נקרא Saturday 08/09/2007, 01:27   #5
בר30

הסמל האישי שלבר30

לא יודע מה היה בעץ הקודם ..
מה נתוני האקווריום כמה זמן הוא רץ
ריח של גופרית זה סימן רע ...צריך להחליף מיים ...
יש לך משהו רקוב באקווריום ...
דג מת ...רפש ..תן נתונים ...
איזה פילטר ..מתי נוקה פעם אחרונה ..
6 מולי מפרש,6 זברות ורודות,6 קורי נחושתן 6 קורי אלבינו ,6 קורי סטארביי,2 אבונפחות ננסיות
עדיין לא נקרא Saturday 08/09/2007, 11:06   #6
Yodaby

לא קראת את ההודעה הראשונה

היתה החלפת מים אתמול.........

האק' נקי בעיקרון, 60 על 30 50 ליטרים בערך.......
עדיין לא נקרא Saturday 08/09/2007, 11:15   #7
stinki

הסמל האישי שלstinki

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל Re: החלפת מיים ראשונה, ושינוי

ציטוט:
1) הוצאתי מיים בעזרת כלי מיים כל שהוא [לאחר שהרמתי את המיים מהקרקעתי בעזרת משאבת האוויר שלי ] - התהליך לא ברור בכלל , האם הכלי סטרילי ? , מדוע אתה לא מבצע שאיבה עם צינור (אז היית מחכה עוד יומיים להחלפה לא היה קורה כלום)

2) הכנתי מיים עם אנטיכלור לפי הוראות יצרן בדלי ששתפתי כמה פעמים בלחץ מים גבוהה ונתתי לו להתייבש (כי ישבו בו מיים לשטיפת בית בבוקר, אני מקווה שזה בסדר??) - לא בסדר בכלל - רע מאוד !!! , החומר שמשתמשים בו לשטיפת רצפות הוא חומר קטלני לדגים ולא חשוב כמה פעמים תשתטוף את הדלי !! , דבר ראשון תקנה ציוד שישמש אותך רק לאקווריום , דלי , צינור , סקוטצ' (לניקוי ירוקת ואבנית מידי פעם) וכו'

3) הכנסתי לאט על פני 5-6 דקות את המיים החדשים ע"י "טפטוף" של המיים מן הדלי, אני מקווה שגם זה בסדר? - לא בדיוק טפטוף , אבל זה בסדר .

בנוסף , איזר חומר אנטי כלור אתה משתמש ?
כמה זמן בוצע הסייקל ?
עדיין לא נקרא Saturday 08/09/2007, 12:17   #8
בר30

הסמל האישי שלבר30

ציטוט:
לא קראת את ההודעה הראשונה

היתה החלפת מים אתמול.........

האק' נקי בעיקרון, 60 על 30 50 ליטרים בערך.......
כן קראתי את ההודעה ..
ריח של גופרית באקווריום הוא סימן רע מאוד ...
תחליף שוב מיים ומייד ..
רצוי שתשתמש עם דלי יעודי לאקווריום כפי שאמר ידידי יודבי..
ריח רע מסמן שמשהוא רקוב ...אמוניאה ...המיים רעילים ..ואם הדגים בחלק העליון מתנשמים זה רק מחזק את טענותי ..
וזה לא קשור לאבן האוויר
עדיין לא נקרא Saturday 08/09/2007, 12:44   #9
Yodaby

הדגם בכלל לא טורחים לעלות כלפי מעלה למיים, אם באמת היית קורא היית רואה שכתבתי שהם נוטים להתקבץ מידיי פעם בקרקעית של האק'...... הם בס"כ פעילים, מה שהתריע אותי זה הריח החלש מאוד של משהו פלסטיקי או גופריתי [קשה לי להבדיל האף שלי סתום כרגע] והעובדה שהם לא כל כך מיהרו לאכול את האוכל ששמתי להם אתמול בערב [אחרי החלפת המיים והוספת הדגים].

אגב הדלי נוקה כמה וכמה פעמים בלחץ מיים גבוהה ונתתי לדלי להתייבש, וזה לאחר שעות שהוא ישב בשמש כך שאני לא מאמין שחומרים רעילים נספגו, אבל אקנה דלי ייעודי, מה לעשות - אין לי כרגע, אתם מתנפלים עליי כשאני בס"כ עושה את המירב. מעבר לכך שאני חושב שאתם טיפה נסחפים, קרפיונים חיים גם בקישון [כמובן שתנאי האק' שלי טובים יותר מהקישון ואני לא ממש רוצה להגיע איי פעם לכך, אבל ברצינות..... אם הכלי לא עבר תהליך סטריליזציה בסטנדרטים של בית חולים - אז מה?].

בכל מקרה, אגיד לכם את דעתי ותגידו לי אם יש סיכוי שזה נכון, או שאבן האוויר הארוכה [כמעט באורך כל האק'] בנוסף לאבן האוויר הקטנה יותר שיושבת בפינה עושות המון בועות ומעלות גאזים שבמקרים אחרים לא היו עולים כל כך מהר ועושות קצת יותר ריח מוזר ממה שהיה יוצא בלעדיהן [יש בועות כמעט לכל אורך האק' בצד האחורי שלו וגם כל הפינה הימנית שלו מלאה בבועות בזכות משאבת האוויר]

או שהכלי חרסינה שאמא שלי שמה בלי לשאול אותי עושים משהו לא טוב במיים, מה דעתכם?

והאק' עבר סייקל של שבוע, עד כמה שאפשר לקרוא לזה סייקל , אתה מדבר איתי כאילו אני מגדל דגים כבר עשרות שנים - אם זה היה נכון לא הייתי שואל את כל זה בפורום המגדל הטרי, ובעצם לא הייתי שואל בכלל
עדיין לא נקרא Saturday 08/09/2007, 12:45   #10
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל Re: החלפת מיים ראשונה, ושינוי

ציטוט:

1) הוצאתי מיים בעזרת כלי מיים כל שהוא [לאחר שהרמתי את המיים מהקרקעתי בעזרת משאבת האוויר שלי ],

לא תקין - גם עקב מזהמים שעשויים להיות על הכלי וגם כי כך לא ניתן לבצע שאיבת רפש ! (יכול להיות המקור לריח !) שאיבת רפש חלקית ניתן לבצע גם עם צינור פשוט שאיתו מערבבים ומרחיפים את הרפש מהצע ובפינות

2) הכנתי מיים עם אנטיכלור לפי הוראות יצרן בדלי ששתפתי כמה פעמים בלחץ מים גבוהה ונתתי לו להתייבש (כי ישבו בו מיים לשטיפת בית בבוקר, אני מקווה שזה בסדר??),

כפי שכבר נאמר- בעייתי מאד - חומרי ניקוי גם בכמויות מזעריות - רעילים מאד ועלולים לגרום לנזק בלתי הפיך ומצטבר לדגים ולבקטריות בפילטר. דלי או מיכל פשוט של 10ליטר מאד קל וזול למצוא שישמשו רק לאק'
3) הכנסתי לאט על פני 5-6 דקות את המיים החדשים ע"י "טפטוף" של המיים מן הדלי, אני מקווה שגם זה בסדר?

אפשר גם לאט יותר...אבל לא קריטי (הכי טוב זה להשתמש שוב בחוק כלים שלובים - עם צינור דק יותר ובכיוון הפוך מן הסתאם...)

קודם כל חשוב לי לציין שכנראה שטעיתי במידות האק', הוא כנראה יותר לכיוון ה80 על 40 ס"מ ולא 60 על 30, אני אמדוד בדיוק עוד מעט.
תמדוד בדיוק שנוכל לחשב נפח וממנו פרמטרים אחרים שיכולים לעזור לך (איזה פילטרציה מתאימה, כמה ואיזה דגים, תדירות וכמות החלפות מים וכו').

החלפתי משאבת אוויר לאחת חזקה ושקטה יותר עם שני ראשים, ראש אחד חובר לאבן אוויר שהיתה לי בתוך סירת צעצוע בצד הסירה, והראש השני חובר לאבן אוויר "ארוכה" כזו שקניתי היום זה פשוט נורא יפה. אני מקווה שזה בסדר.

תתחדש לא ממש יועיל אך בהחלט לא מזיק

בנוסף לכך, אף על פי שהתעקשתי שאמא שלי לא תעשה זאת, היא הכניסה את אחת מיצירות הקרמיקה שלה אל תוך האק', היא שטפתה אותם קודם - אין לי מושג איך כי לא הייתי נוכח - אני דיי חושש מזה, יש על זה חומר שנקרא "גלזורה" שאמנם עובר שריפה, אבל זה מזכיר לי נורא לכה וזה דיי גורם לי לחשוש.. יש בסיס לחששותיי?

בהחלט - קרמיקה סטנדרטית שרופה בתנור - אינה בעייתית כיוון ופחות או יותר אינרטית ואינה מכילה זיהומים (כמו כן שטח הפנים באמת יכול להוות בסיס טוב לאוכלוסיית בקטריות) - הבעיה היא בגלזורות שאמנם אוטמות את החומר - אך לעיתים הצבע שבהן מכיל מתכות שונות ורעילות (לדוג' עופרת) שיכול להשתחרר לאק'. יש גלזורות שקופות שאינן בעיתיות.

אה כן, לסיום, גם לכך מעט התנגדתי אבל לא הקשיבו לי, שוב, הוסיפו שני דגי זהב קטנים לאק'... בנוסף לדג המקורי, את האקלום אני עשיתי, חצי שעה בשקית בתוך המיים, דילגתי על השלב שבו אני מוסיף לשקית מיים כי הם כבר היו בתוך השקית המון זמן ונראו שהם מתחילים להתיאש, והכנסנו אותם בעדינות ובזריזות לתוך האק', שם הם התאקלמו [כפי הנראה] במהירות וכעת שוחים בו בחופשיות..
אתה מעמיס מהר מידי על אק' בתחילת דרכו לפני סיום הסייקל - מבלי להתייחס אם בכלל יש מקום לעוד דגי זהב (וכנראה שאין כשיגדלו) - יבתחביב הנ"K יש להתאזר בסבלנות - והרבה !!!

אני מקווה שלפחות לא שפכת את המים שהיו בשקית מהחנות (כלל בל יעבור) - דרך מצוינת להכניס זיהומים ושאר מריעין בישין לאק'...

אז בסופו של דבר, הכל בסדר? האק' מספיק נקי לאחר החלפת המיים? הדגים החדשים יכולים לחיות באק' הנוכחי?

כפי שכבר הבנת מתופעות הלוואי - כנראה שלא ...

---------------------------------------

אגב, שאלה למבינים בקרמיקה, כפי שהבנתם כבר - אמי מתעסקת ביצירות קרמיקה, שעד כמה שאני יודע הן דווקא משטח ביולוגי לא רע לבקטריות שסופחות אמוניה [כמובן שהידע שלי מוגבל ולכן אני אשמח לחיזוק בקטע הזה].

כפי שכבר עניתי - עם קרמיקה פשוטה שרופה (חרס) אין בעיה כלל ואפילו יש צדדים חיוביים - החומר גם יצבור עם הזמן מעט אצות ופיגמנטציה ויראה יותר "טבעי" באק'.
אני ממליץ לא להשתמש בשום ציפוי או גלזורה מחשש שיכילו מזהמים - בעיקר יוני מתכות המשמשים לצבע.
הערה לסיכום - התחביב אליו אתה נכנס מהנה מאד וממש לא מסובך להחזיק אק' משגשג עם דגים שמחים.
כל מה שצריך זה מעט הבנה, להקפיד על מעט כללים פשוטים אבל הכי חשוב - הרבה סבלנות !!!

בכדי להתגבר על הבעיה הנוכחית - כפי הכבר המליצו לך - החלפת מים נוספת המלווה בשאיבת רפש (עד שתרכוש שואב רפש אתה יכול עם קצה צינור רגיל "לחפור" ולהרחיף את שאריות המזון והצואה תוך קיפול חלקי של הצינור שבחוץ על מנת להוריד את עוצמת השאיבה בכדי שלא ישאב את החצץ).

לא להשתמש יותר בכלי שהכיל חומרי ניקוי - גם יכול להיות אחד הגורמים לבעיה על ידי חיסול אוכלוסיית הבקטריות ה"חיוביות" (שבקושי נבנתה אצלך) ולהחדיר זיהומים אחרים.
אגב - שוב - באיזה אנטי כלור השתמשת?

ולסיכום - להאזר שוב בסבלנות - האק' שלך עדיין בהרצה ויש עוד מספר שבועות עד שיתייצב - פשוט תקפיד על ההוראות הפשוטות במאמרים הרלוונטיים בפורום והכל יהיה בסדר.
בהצלחה,
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 08/09/2007, 12:53   #11
Yodaby

גל שלום, כרגיל אני מקבל ממך את התגובה הכי אינפורמטיבית.

אז כך, חשוב לי לציין שהריח הוא מאוד חלש, ובנוסף לכך הכנסת הדגים החדשים לא היתה רעיון שלי אלא רעיון שאף התנגדתי אליו.

עד שהם יגדלו, אני כנראה ארכוש משהו גדול ואיכותי יותר, מבחינתי אם האק' הזה יחזיק אותם שנה - שנתיים, אני אהיה מרוצה.

לגבי הרמת הרפש, בזכות אבן האוויר החדשה [אם אני רק מכוון אותה נכון] היא מרימה בקלות את כל הלכלוך כלפי מעלה, זה גם מה שעשיתי אתמול.... אני חושב שתפסתי דיי הרבה רפש בעזרת הכלי, כמה לא יעיל שיהיה..

האנטיכלור הוא משהו של דג'אנה, אני לא נמצא לידו כרגע האמת..

הקרמיקה שאמא שלי שמה עברה שריפה, והגלזורה היא שקופה לחלוטין, אני מניח שהשימוש שלה היא באמת "לאטום" את הכלי... כך שאני מבין שזה לא אמור להיות מקור הריח?

כמובן שלא שפכתי אותם!!! אני מגדל טרי, לא טיפש

סבלנות יש, קפדנות יש [חושבים שאני היסטרי מרוב קפדנות ] הבעיה היא רק ציוד שאני משיג לאט לאט.. אין מה לעשות - אני לא בדיוק הייתי מוכן לגידול דגים כפי שמי שקרא את הודעתי הראשונה בפורומים יודע. אני עושה את המיטב עם מה שיש לי כרגע, מחר או מחרתיים אני אשיג דלי חדש.

כרגע אני אקח כלי מטבח כל שהוא ואחליף כמה ליטרים של מיים, אפשר להשתמש באותו הכלי גם לריקון וגם למילוי?.. יש לי רק כלי אחד שעולה לי בראש שיכול להיות יעיל..

--------

רק כדי להדגיש את שאלתי הכי חשובה אתם בטוחים שכלי החרס, או הכמות המוגברת של הבועות שעולות כלפי מעלה הם לא יכולים להיות הגורמים של הריח ה"פלסטיקי" שעולה עם האוויר שיוצא מהאק'?

והאם זה שהדגים החדשים [וגם הותיק יותר] לא אכלו אתמול בערב לא עלול להיות קשור ל"סטרס" שנוצר מכל השינויים באק? [לדג הותיק התוכן של האק' והדגים החדשים, ולדגים החדשים עצם העובדה שהם.. חדשים?]

תודה ושבת שלום.
עדיין לא נקרא Saturday 08/09/2007, 13:09   #12
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

נשמע בסדר
אין בעיה להשתמש באותו הכלי...
תנסה להריח את האנטי כלור עצמו - לעיתים יש להם ריח רע כשלעצמם (לדוג' לפריים של סיכם יש ריח גופריתי לאחר זמן מה - אך זה תקין).
מכיוון והפילטרציה הביולוגית אצלך עדיין לא מבוססת - יהיה טוב אם תבקר את איכות המים - ריח (אפילו חלש) זו דרך אחת, התנהגות הדגים דרך אחרת וכו'...
לאק' בריא יש מעין ריח "טרי" כמו של אדמה - ריח גופריתי או ריח "של דגים" מרמז על בעיה - בד"כ ריכוזי אמוניה גבוהים או פירוק אנאירובי של רפש (והפרשת מימן גופריתי שהוא המקור לריח הביצים הסרוחות).
ריח "פלסטיקי" לא אמור להיות - ייתכן שבאמת נגרם מהציוד החדש שהפעלת והכנסת - תנסה לרחרח את האוויר ממשאבת האוויר ולראות אם זה המקור - לגבי החרס - קשה לי להאמין...
יש לבצע החלפות קטנות ותכופות למנוע הרעלות - לא לבצע החלפות גדולות מידי שלא לצורך כיוון וזה עלול להאריך את תקופת האיתחול...
שאר ההמלצות לגבי האכלה מועטה בתקופת ההרצה וכו' כבר קיבלת...

התנהגות הדגים בהחלט יכולה להיות קשורה לסטרס מהשינויים (בד"כ עובר תוך מים בודדים) - אך בד"כ (לפחות הדגים האלו) עדיין אמורים לאכול בתאבון -מכיוון ועלולה להצביע על בעיה באיכות המים\הרעלות - לא כדאי להסתכן.
בהאכלה הבאה תנסה להאכיל בכמות ועטה מאד - ואם הם לא קופצים על האוכל - אל תוסיף.

אגב - אם היית שואל אותי באופן אישי - אק' כמו שרכשת עם 3 דגי זהב - ישעמם אותך מהר מאד...
אם אתה כל כך משקיע ורוצה להכנס ברצינות לתחביב - הייתי דווקא הולך על אק' קיבוצי טרופי ואז תוכל להכניס יותר דגים (קטנים יותר ומזהמים פחות בד"כ) ומסוגים מגוונים (וכמובן למסור את דגי הזהב שלא יתאימו לאוכלוסיה).
פלאטים\מולים זהובים יראו "כמעט" כמו דגי זהב אך ללא הבעייתיות הנלווית ויאפשרו איכלוס של דגים טרופיים אחרים .

ושוב בהצלחה,
גל

נ.ב. - ותגיד לאמא שלך שעם כל הרצון הטוב - אלמוגים גדלים במים מלוחים ולא ממש יראו טבעי באק' דגי זהב או טרופי
היא כן יכולה ליצור לך מעין "מערות" או כדי חרס קטנים שישמשו מקומות מסתור ומגורים מצוינים לדגי חתול ושוכני קרקעית למיניהם 8)
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 08/09/2007, 13:48   #13
Yodaby

גל תודה רבה

אבא שלי ריחרח גם הוא את האק', הוא אמר שלדעתו, כמו דעתי, הריח הוא בעיקר בגלל התנועה המוגברת של האוויר כלפי מעלה והציוד החדש, וזה בעיקר ריח של מיים עם עוד משהו שאני לא מצליח לזהות עקב האף הסתום שלי - אבל ההורים אמרו שזה מריח להם בסדר ואין ריח של גופרית.

בכל מקרה, אבצע החלפה קטנה של מיים עוד מעט, כרגע יש לי אורחים וזו קצת בעיה

לגבי הדגים, אני לא בן אדם בררני, אני לא מחפש משהו מלהיב כמו מולים או גופים למיניהם אף על פי שקראתי שהם נחשבים ל"מעניינים יותר", אני נשאר עם מה שיש לי, אני חושב שכבר הבנת שהאופי שלי הוא לא לוותר על דבר כזה או אחר כי יש משהו אחר שווה יותר, כל דג הוא בעל חיים.. אבל תודה על העצה . אולי בעוד שנה או יותר, כשאני אחליף לדגי הזהב את האק', באק' הנוכחי אני אשכן דגים אחרים.... אבל אלו כבר תוכניות לעתיד הרחוק

איך שלא יהיה - אני אעדכן אותכם לגבי האק' והתנהגות הדגים, תודה על כל העזרה!

לגבי העצה לאמא שלי, דווקא הפעם אני חושב שהצליח לה, אמנם זה לא באמת "טבעי", אבל זה נראה מדהים :P אצלם לך את זה כשזה יהיה מוכן.

-------------

אגב גיליתי עובדה קצת מפתיעה - הוריי גידלו דגים בעבר, בשנים שאני עוד הייתי תינוק ועוד לפני כן .
עדיין לא נקרא Monday 10/09/2007, 01:58   #14
Yodaby

עדכון קצר:

קניתי היום דלי ייעודי לאק', ושואב רפש [אמנם לא ה"יקר" מבין השניים, אבל הבנתי שאין ממש הבדל ביניהם, היו בחנות אחד סיני ואחד של חברה קצת יותר מוכרת - בסופו של היום שניהם שואבים מיים ורפש ].

מחר אבצע החלפת מיים עם הכלים החדשים, לא יצא לי היום לצערי מפעת חוסר זמן.

ובכל מקרה, דג אחד אכל היום שזה שימח אותי, וגם שאר הדגים מתחילים להראות סימני עניין באוכל ובס"כ הם דיי אקטיביים, אני חושב שהם פשוט היו צריכים להסתגל, איך שלא יהיה מחר אני לא אקח סיכונים ואחליף 10% בערך מהמיים, הפעם - עם כלים מתאימים

תודה לכל חברי הפורום שעזרו לי עד כה ולילה טוב [אה, וחג שמח- ושנה טובה! :P ]
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא