AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 18/06/2017, 19:51   #1
Yair8433

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: ציקלידים
ברירת מחדל שאלה לגבי דגי קרב

שלום לכולם אתמול קניתי ארבעה דגי קרב 2 זכרים ו2 נקבות
שמתי זכר ונקבה ביחד ראיתי שהם מסתדרים.והיום בבוקר ראיתי שהזכר עושה בועות.והיום כשחזרתי מהבית ספר ראיתי ביצים ואת הטקסים שהם עושים.
עכשיו השאלות
כמה זמן ייקח לביצים עד שאראה משהוא?
להשאיר את הנקבה ואת הזכר?
הנקבה/הזכר אוכלים את הביצים על הפעם הראשונה?כי פתאום אני רואה שיש פחות ופחות או שהזכר סידר שיהיה גוש קטן.
תודה לכל העונים
Yair8433 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 18/06/2017, 20:12   #2
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: שאלה לגבי דגי קרב

הנה עץ ששווה לך לקרוא לכל אורכו.

בהצלחה,
אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 18/06/2017, 21:45   #3
ברלופו

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: רביית דגי קרב
וותק בתחום: 6 שנים.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Yair8433 צפה בהודעה
שלום לכולם אתמול קניתי ארבעה דגי קרב 2 זכרים ו2 נקבות
שמתי זכר ונקבה ביחד ראיתי שהם מסתדרים.והיום בבוקר ראיתי שהזכר עושה בועות.והיום כשחזרתי מהבית ספר ראיתי ביצים ואת הטקסים שהם עושים.
עכשיו השאלות
כמה זמן ייקח לביצים עד שאראה משהוא?
להשאיר את הנקבה ואת הזכר?
הנקבה/הזכר אוכלים את הביצים על הפעם הראשונה?כי פתאום אני רואה שיש פחות ופחות או שהזכר סידר שיהיה גוש קטן.
תודה לכל העונים
קודם כל, חשוב שתדע שתמיד תמיד תמיד לא משנה מה אתה עושה.. תבדוק עליו באינטרט ואז ורק אז תתחיל לעשות אותו
בדיקה באינטרנט תחסוך לך הרבה זמן ותמנה ממכה לעשות טעויות שתתחרט עליהן מאוחר יותר.
עכשיו להסבר: בעץ שלי שאלי שלח לך תוכל למצוא מדריך לרבייה על דגי קרב שיענה לך על כל השאלות האלה.
בנוסף גם תוכל לחפש בגוגל מדרכים בנושא, כך בחשבון שכל מדריך שונה קצת מהאחר.
אם החיפוש לא יעזור לך אני אשמח לענות על השאלות.

נערך לאחרונה על ידי ברלופו, Sunday 18/06/2017 בשעה 22:16.
ברלופו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 19/06/2017, 17:06   #4
The_Aquarium_Show

הסמל האישי שלThe_Aquarium_Show

סוג אקווריום: אקווריומי צמחיהת שרימפסים, אקווריום דגי זהב וכו' (7 אקווריומים בבית)
וותק בתחום: שנתיים וחצי

היי! דבר ראשון אתה מסוגל לעמוד בלגדל את כל התינוקות? זה לפחות 100 תינוקות שלאחר כמה חודשים תצטרך להפריד כל אחד למיכל משלו...
כמויות מזון מטורפות,
הזכר הוא זה שמטפל בקן הנקבה תטיל ביצים לאחר שהזכר ילחץ עליה היא תהיה כמו משותקת לאחר התפיסה של הזכר וככה בעצם הביצים יוצאות הזכר תופס את הביצים בפה ושם אותן בקן, לאחר שהנקבה יוצאת מה"שיתוק" היא תעזור גם כן לאסוף את הביצים לקן תשים לב שהזכר לא תוקף את הנקבה ושיש מספיק מקומות מחבוא לנקבה שאם תצטרך תוכל להתחבא מהזכר שהופך להיות מאוד תוקפני משום שהוא מגן בחירוף נפש על הקן מכל דבר שמתקרב.
לאחר יש לשמור שהזכר יהיה באותו האקווריום של הביצים עד שהן בוקעותת כאשר הן בוקעות יש להפריד את הזכר בגלל שיש סכנה שיאכל אותן.
את התינוקות יש להאכיל או בארטמיה (brine shrimp) או בדפניה, מזונות מוכנים לתינוקות יכולים שגם לעבודת בצעירותם הם אוכלים המון ויש להאכיל אותם לפחות 3 פעמים ביום. לשמור על טמפרטורה קבועה, וכמובן שפילטר טובת אך שיהיה מכוסה ושלא ישאב בטעות את התינוקות לתוכות פילטר מועדף יהיה פילטר ספוגת כזה שמופעל על משאבת אוויר.
בדרך כלל מקובל להפריד את הזכר והנקבה לאחר ההטלה.

נערך לאחרונה על ידי The_Aquarium_Show, Monday 19/06/2017 בשעה 17:11.
The_Aquarium_Show לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 19/06/2017, 20:48   #5
ברלופו

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The_Aquarium_Show צפה בהודעה
היי! דבר ראשון אתה מסוגל לעמוד בלגדל את כל התינוקות? זה לפחות 100 תינוקות שלאחר כמה חודשים תצטרך להפריד כל אחד למיכל משלו...
כמויות מזון מטורפות,
הזכר הוא זה שמטפל בקן הנקבה תטיל ביצים לאחר שהזכר ילחץ עליה היא תהיה כמו משותקת לאחר התפיסה של הזכר וככה בעצם הביצים יוצאות הזכר תופס את הביצים בפה ושם אותן בקן, לאחר שהנקבה יוצאת מה"שיתוק" היא תעזור גם כן לאסוף את הביצים לקן תשים לב שהזכר לא תוקף את הנקבה ושיש מספיק מקומות מחבוא לנקבה שאם תצטרך תוכל להתחבא מהזכר שהופך להיות מאוד תוקפני משום שהוא מגן בחירוף נפש על הקן מכל דבר שמתקרב.
לאחר יש לשמור שהזכר יהיה באותו האקווריום של הביצים עד שהן בוקעותת כאשר הן בוקעות יש להפריד את הזכר בגלל שיש סכנה שיאכל אותן.
את התינוקות יש להאכיל או בארטמיה (brine shrimp) או בדפניה, מזונות מוכנים לתינוקות יכולים שגם לעבודת בצעירותם הם אוכלים המון ויש להאכיל אותם לפחות 3 פעמים ביום. לשמור על טמפרטורה קבועה, וכמובן שפילטר טובת אך שיהיה מכוסה ושלא ישאב בטעות את התינוקות לתוכות פילטר מועדף יהיה פילטר ספוגת כזה שמופעל על משאבת אוויר.
בדרך כלל מקובל להפריד את הזכר והנקבה לאחר ההטלה.
את הזכר צריך להוציא מהאקווריום לא כאשר הביצים בוקעות אלה כאשר הדגיגים כבר שוחים חופשי, הסיבה לכך היא שמהזמן שהם בקעו עד הרגע שהם שוחים לבד הם קופצים מהקן למטה ואז שוחים חזרה לתוכו. אבל בעיקר ביומים הראשונים שלאחר הבקיעה הדגיגים עוד לומדים לשחות אז הרוב במקום לשחות חזרה לקן הידבקו לקיר או הפלו לרצפה וימותו מחוסר אוויר, מה שלא קורה שהאבא במיכל.
הדגיגים בוקעים מהביצה בין 36 עד 48 שעות לאחר ההטלה, אחרי ההטלה לוקח להם בין יומים עד 3 ללמוד לשחות בצורה עצמאית. רק ברגע שהם שוחים עצמאית יש וחובה להוציא את האבא (יש גם שיטות רבייה שמשאירות אותו אבל זה הרבה יותר קשה והרבה יותר מסובך אז עדיף להוציא).
אחרי שאתה מוציא את האבא יש להאכיל אותם באינפוזוריה (סנדלית) עד שהם בני שבוע ואז יש להאכיל בארטמיה עד גיל חודשיים ורק מגיל חודשיים להאכיל במזון של הבוגרים.
את הדרך להכין את המזונות המצוינים פה תוכל למצוא במדריך מדהים באקווה (שאני משתמש בו כבר שנים).
וחובה חובה חובה להפריד את הנקבה מהזכר אחרי ההטלה! בדיוק כמו שאמרת הזכר הופך אגרסיבי כלפיה ובמידה ולא תברח כמו בטבע או תופרד כמו בשבי הוא פשוט יהרוג אותה בסופו של דבר.
ואגב אקווריום, אני אישית לא ראיתי מקרים מאוד מעטים שיש 100 דגיגים ששורדים עד לבגרות מלאה, לרוב 50 זה מה שנקרא המון.
וגם אז, אין צורך להפריד את הנקבות! הן יוצרות הירכיה בניינן לבין עצמן כך שאין סכנה שנקבה תהרוג נקבה.
את הזכרים כמובן יש להפריד בגיל 3 חודשים.

יאיר, מה שרשמתי פה הוא לא מדריך מלא בכלל. את המלא אני ממליץ לקרוא בעץ שלי או בפרופיל של דג הקרב באקווה.
עדיין לא נקרא Saturday 24/06/2017, 19:27   #6
Yair8433

שלום לכולם ותודה לכל העונים הדגיגים כבר יצאו ויש מאות!!!
לא עניתי כי לא מצאתי תפורום ובטעות פתחתי אחד חדש על שאלות על הדגיגים,אני לא יודע מה אני הולך לעשות אם כל הדגיגים אם הם בכלל ישרדו אבל בטח אמכור כאן או אתן לחנויות קרובות. דרך אגב הם חיים בתוך אקווריום של 3 עד 5 ליטר אני יודע שזה לא מספיק לא חשבתי שתוך יום יעשו ביצים,אני אספק להם אקווריום של 40 - 50 ליטר
ואקווה שכולם ישרדו.
עדיין לא נקרא Saturday 24/06/2017, 19:33   #7
Yair8433

אה ועוד שאלה קצרה
הם צריכים מד חימום? אם כן על כמה?
תודה לכל העונים.
עדיין לא נקרא Saturday 24/06/2017, 23:59   #8
Yair8433

אוף זה לא משנה כבר פתאום אחריי שעתיים כל המאות האלו מתו!!!! אין לי שמץ של מושג איך היו מאות רק לפני שעתיים ועכשיו אני רואה רק איזה חמש מישהוא יודע למה? הזכר אכל את כולם? וכן נתתי להם אוכל.
עדיין לא נקרא Sunday 25/06/2017, 00:18   #9
ברלופו

תראה איזה טריק שממש יעזור לך:
http://letmegooglethat.com/?q=%D7%93...93%D7%A7%D7%A1

אם אתה רוצה הסבר טוב יותר תסדר את השאלות שלך כמו צריך ותסביר טוב יותר.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא