AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 15/06/2017, 17:05   #1
giladtzemach

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום קהילה 182 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 4 שנים
ברירת מחדל חזרה לחיים של דגים

היי חברים,

כבר כמה זמן שהשאלה הזאת עולה לי לראש.. חיפשתי קצת בשרשורים כאן, אני דיי מופתע לגלות שאני לא מוצא מישהו ששאל את השאלה הזאת לפניי..

בפעם השלישית כבר קורה לי שאני מוציא דג מת מהאקווריום (שוכב על הצד מונח על הקרקעית, החבר'ה מתחילים לנגוס בו..) כמובן שהוא אפילו לא משתולל כשהוא מחוץ למים.. הוא מת לגמרי..

ואז אני זורק אותו באסלה כדי להוריד את המים, ואיך שהוא נוחת בתוך המים באסלה הוא מתעורר לחיים ומתחיל להשתגע (כנראה בגלל הצחנה של המים...)

כמובן שנשבר לי הלב לראות את זה .. בפעם הראשונה נכנסתי ללחץ לא ידעתי מה לעשות והדג בעצמו (זה היה דיסקוס בפעם הראשונה) פשוט שחה פנימה באטרף ומה שנקרא "ירד לביוב" לבד מבלי שהייתי צריך להוריד את המים אפילו (לא יכלתי, הייתי בהלם מידי)
בפעם השנייה והשלישית מכיוון שכבר הכרתי את זה שזה עלול לקרות, חיכיתי! חיכיתי 2-3 דקות כשהדג מחוץ למים ואני לא מזהה שום תזוזה אצלו, אפילו ניסיתי לעורר אותו כשהוא בתוך כוס עם מים- כלום!
ושוב ! בשנייה שנכנס למי האסלה - קיבל פרץ חיים והתחיל להשתולל..........

בנוסף לזה! סיפור הזוי שקרה לחבר שלי, חמי הכניס לי גורמים לאקווריום, לא אהבתי את הדג הזה והוא גם לא הסתדר עם כולם והוצאתי אותם ומסרתי לחבר.

החבר סיפר לי שהגורמי היה כל הזמן קופץ לו מהאקווריום החוצה, באחת הפעמים הוא קפץ לו החוצה בלי שהוא ישים לב והוא גילה את זה רק אחרי שעתיים(!) הדג כבר היה יבש לגמרי וכמובן שמת לכל דבר... הוא הרים אותו ושם אותו בפח. אחרי בערך עוד 3 שעות(!) הוא נזכר שרצה לבדוק סימנים על הדג למחלה, הלך לפח ופתאום הוא רואה תזוזות בשקית!
משך אותו החוצה שם במים - והופס! הדג חי ושוחה!! אחרי באיזור ה5(!!!!) שעות שהיה מת!!!

הוא שרד בערך 24 שעות, ואז מת באקווריום.

אם זה לא היה חבר טוב כמו אח בחיים לא הייתי מאמין לסיפור הזה...... וגם זה, וגם הדברים שקורים לי עם הדגים שמתעוררים לחיים כשהם באסלה, הביא אותי לשאול כאן את השאלה.......

א. מישהו פעם גם נתקל בדברים האלה??
ב. מישהו יכול להסביר איך זה יכול להיות ומה קורה שם??

תודה רבה !
עדיין לא נקרא Thursday 15/06/2017, 19:00   #2
אלון ב

הודו לך על 221 הודעות 252 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחיה לואוטק
וותק בתחום: מעל 30 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: חזרה לחיים של דגים

מוכר בדגי הגורמי שיש להם איבר נשימה הנקרא מבוך,
דגים ממשפחת האנבסיים פיתחו איבר - הנקרא איבר המבוך שהוא איבר מיוחד המאפשר להם להעשיר את כמות החמצן אותו הם נושמים מחוץ למים בנוסף לזימים,
דגים אלה עולים לפני המים ונושמים אוויר,
אוויר זה נכנס לאזור אשר מצויים בו הרבה כלי דם אשר שבסופו של תהליך מכניס חמצן למחזור הדם של הדג ולכן הדג אינו זקוק לבועות "החמצן" באקווריום,
גם דגי הקרב יש להם את אותו האיבר,
קרה לי בעבר שגורמי וגם דג קרב קפצו מהאקווריום ואף התייבשו לחלוטין ונראו מתים ולאחר שהחזרתי אותם למים כעבור דקות הם התאוששו,
היו מקרה גם שדג קרב התאושש אך מת בהמשך ככל הנראה גם כתוצאה מהמכה שחטף עקב נפילה מגובה לריצפה.
אלון ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 16/06/2017, 05:47   #3
רד מלון

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

יפה
רד מלון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 16/06/2017, 10:44   #4
giladtzemach

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום קהילה 182 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 4 שנים

פשששש יפה לא ידעתי!!
giladtzemach לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא