AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 15/12/2012, 02:08   #1
dagush

הסמל האישי שלdagush

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: שלושה אקווריומים של דגי קרב
וותק בתחום: חצי שנה
ברירת מחדל דג קרב גוסס :(

לגבי הגודל של הצנצנת היא קטנה יחסית אבל הוא שרד בה יפה מאוד עד עכשיו ולא היו שום בעיות . חשבתי לקנות לו צנצנת גדולה יותר אבל לא ממש הייה לי תקציב לזה , וזה לא הכי בעדיפות ראשונה בחסכונות שלי.
יש לי אותו קרוב לעשרה חודשים והוא התחיל להרגיש לא טוב , פתאום הוא לא שוחה , הוא אוכל רק לפעמים , הוא שוכב על הצד , לא מגיב לכלום , אני מזיזה את הצנצנת בתנועות חדות כדי לראות אם הוא עוד חי ..
לא הבנתי מה הגורם לכל זה ובאחת הפעמים שהוא עלה למעלה לנשום ראיתי שפתאום הסנפירים שלו התכווצו (הסנפירים הקטנים אלה שהוא שוחה איתם, לא הזנב או הסנפירים הגדולים למינהם)...
אני לא חושבת שזה ממש ריקבון סנפירים , כי מכל הזמן שהוא הייה אצלי הוא חלה בזה רק פעם אחת כשטסתי לחו"ל והשארתי אותו לשכנים והם לא הוציאו את הקקי ... והוא הבריא מזה מאוד מהר יחסית לשניים האחרים שזה גם קרה להם פעם/פעמיים . חוץ מלהחליף מים לא עשיתי כלום ותוך שבוע וחצי-שבועיים אחרי שחזרתי מחו"ל הסנפירים אז צמחו מחדש..
מהזמן האחרון אני מתחילה לשאוב רפש ולבצע החלפות מים בתדירות נמוכה יותר מבעבר (לא הבדל גדול) אוטומטית המים יורדים כי הם עושים בועות וגם כי אני שואבת קצת מים יחד עם הלכלוך ואני אח"כ מוסיפה מים חדשים מסוננים .

הבנתי שהוא לא מצליח לשחות ונגמר לו הכוח וכשהוא שוכב על הקרקעית הוא נושם בכבדות וקשה לי לראות את זה ואני גם לא רוצה לעשות לו המתת חסד או משהו כי זה אכזרי ... אני נותנת לו לחיות ולמות בטבעיות ..

מה לעשות ?

נערך לאחרונה על ידי dagush, Saturday 15/12/2012 בשעה 02:13.
dagush לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 15/12/2012, 04:58   #2
evyatars

הסמל האישי שלevyatars

סוג אקווריום: 300L מתוקים,60L צמחייה 10L שרימפסיה
וותק בתחום: מגיל קטן
ברירת מחדל תגובה להודעה: דג קרב גוסס :(

יכול להיות שהמים קרים לו מידי - זה תקופה קשה לדגי הקרב בחורף הם הופכים להיות פחות פעלתנים בגלל הטמפ'
עדיין לא נקרא Saturday 15/12/2012, 13:42   #3
dagush

הסמל האישי שלdagush

סוג אקווריום: שלושה אקווריומים של דגי קרב
וותק בתחום: חצי שנה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי evyatars צפה בהודעה
יכול להיות שהמים קרים לו מידי - זה תקופה קשה לדגי הקרב בחורף הם הופכים להיות פחות פעלתנים בגלל הטמפ'
אני יודעת שבחורף קר לדגים .. זה קרה גם לדג אחר שקניתי ושבוע שלם הוא לא זז כמעט עד שהוא חזר לעצמו והוא מרגיש יותר טוב..
אבל הדג שדיברתי עליו בעץ הזה אני לא יודעת מה קרה לסנפירים שלו הם התקטנו והוא לא מצליח לשחות בכלל :\
dagush לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 15/12/2012, 14:52   #4
orel1276

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

זה בדיוק מה שקרה לדג קרב שלי שהחזיק אצלנו שנה בערך
הוא היה ממש גוסס ועשיתי לו המתת חסד שמתי אותו במים קרים עם קרח הוא פשוט ישר שקק חיים
orel1276 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 15/12/2012, 15:30   #5
Bladezero

דגוש תעלי תמונה של הדג, לא קר מספיק כרגע בשביל לגרום לתגובה כזאת בדג קרב, כן קר מספיק כדי שהמערכת החיסונית תרד והתאבון ירד..

כל מקרה ניחוש שלי הולך על מחלה או הרעלה, אל תרעידי את הצנצנת כי זה סתם מלחיץ בשבילו וכרגע כל לחץ יעשה רע.
הסנפירים נאכלים או מכווצים?

אורן מה שעשית לו זה שוק טמפרטורה למזלו וסתם שתדע להבא, לשים דג במים כלכך קרים מרגיש לו כמו הרבה מאוד מחטים חודרים כל חלק בגוף ובאיברים שלו. והמתת חסד לא כדי לעשות בשלב כזה או אחר בגלל מחלות, אישית היה לי דג שהיה כבר במצב קיפוד והיה לי מזל איתו והוא ניצל והוא חיי ובסדר היום אי אפשר לדעת שאי פעם היה לו משהו(הסיכוי שטיפול יעזור במצב כזה הוא אפסי, אבל עדיין יש סיכוי כמו לכל דבר אחר שהוא לא הורידו לדג רבע גוף והוא איכשהו חיי עדיין..)

נערך לאחרונה על ידי Bladezero, Saturday 15/12/2012 בשעה 15:38.
Bladezero לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא