AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 17/07/2017, 21:48   #1
ariel8

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: JEBO
Lightbulb התייעצות אקווריום 60 ליטר

שלום לכולם .. אחרי ניסיון לא טוב עם אקווריום 20 ליטר שבו רוב הדגים מתו אחרי תקופה של 4-5 חודשים, מתלבט האם לקנות אקווריום 60 ליטר ולהתחיל מחדש והפעם עם הדרכה מההתחלה של אנשים פה,
האקווריום שאני חושב לקנות בגודל : אורך 50 ליטר, עומק 30, 40 גובה
* אני לא רוצה להשקיע באקווריום של 100 ליטר ומעלה בגלל תקציב שקצת מוגבל וגם מכוון שאני חושב שבתור התחלה אקווריום 60 ליטר מספיק לא ?
האקווריום יגיע עם פילטר ספוג ( יכול לצרף תמונה שהמוכר שלח לי)
כמה שאלות:
1. אוכלוסיה ? מה כדאי ? די להקה ? כמה ? אשמח לשמוע הצעות
2. פילטר ? להשאר עם הפילטר שהמוכר מביא לי ? להחליף?
3. חצץ ? מה כדאי לקנות כדי שהאקווריום לא יתמלא בלכלוך כמו האקווריום הקודם לא שהשתדלתי כל שבוע לנקות רפש
4. אקווריום צמחיה? כדאי ? לא כדאי? תמיד זה נשמע לי כזה מפחיד מבחינת תחזוקה של אקווריום כזה
5. סיייקל ? נשארו לי 2 דגים (זברה וניאו טטרה) שעדיין נמצאים באקווריום הקודם , כדאי לי להשתמש בהם לסייקל או שיש מצב שהם חולים ?
ממה שהבנתי סייקל תקין אמור להיות חודש ואז לעשות בדיקה של ערכי מים
6. קירור לקיץ .. מה כדאי לקנות ? נראה לי שרב הדגים מתו לי באקווריום של ה20 ליטר בגלל שינויי טמפ'

אני קורא הרבה מדריכים אבל לא מצליח ליישם אחד מהם כדאי לדעת שאני יטפל תקין באקווריום ושהסקייל שאני יעשה יהיה טוב על מנת לגדל דגים בתנאים טובים
אשמח לשמוע הצעות ובאמת חייב את העזרה שלכם

תמונה של האקווריום שאני מתכוון לקנות
http://www.up2me.co.il/v.php?file=81397669.png
ariel8 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 18/07/2017, 07:14   #2
giladtzemach

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום קהילה 182 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 4 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: התייעצות אקווריום 60 ליטר

אני יכול לייעץ לך לגבי סעיף 3, כי גם אני מתעצל בשאיבות רפש כי אצלי זה סיפור לא פשוט (אקווריום גבוה 70 ס?מ, צר 22 ס?מ, וממוקם מאוד גבוה הפתח 2 מטר מהרצפה) יש לי מצע חול דק אז אין הרבה לכלוך או רפש הרבה ממנו מתערבב עם החול שדגי הקרקעית כל הזמן חופרים / מזיזים, בנוסף משתמש בתוסף פלורין בקטר של בקטריות אוכלות רפש שאני באמת מרוצה ממנו למרות שהרבה אנשים מייעצים שלא להסתמך על תוספים כאלו או אחרים בגלל שאתה כביכול משתעבד לתוסף בסופו של דבר..
אבל אני מוצא את זה דיי נוח, פקק אחד מהבקבוק פעם אחת בשבוע (זאת הכמות לאקווריום מבוסס) מספיק להמון זמן, לא ממש מייגע.. וחוסך המון עבודה כיוון שבאמת הרבה מהרפש מתפרק!

כמובן שזה לא מונע את הצורך בשאיבות רפש לגמרי, תמיד יש לכלוך שלא מתפרק או פיסות צמחים ועלים רקובים שצריך להוציא אבל בשבילי זה דיי מצמצם את זה למינימום ואני יכול פחות להתעסק בשאיבות רפש

שוב הרבה כאן לא מסכימים לפיתרון הזה וכמובן שתמיד עדיף הפיתרון הטיבעי של לנקות אבל לי זה כל כך סרט שהפתרון הזה ממש עובד ומצמצם לי את מספר שאיבות הרפש והתדירות שצריך לבצע אותם

לגבי שאר הדברים אתן למומחים לענות כיוון שבאמת קטונתי..
אבל באמת אם תעבור על המדריכים ועל הנושאים החשובים שמפורסמים פה בשרשור נעוץ בתת הפורום הזה אתה דיי תקבל את כל הידע שתריך
giladtzemach לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 18/07/2017, 07:42   #3
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה

הי אריאל, אין חכם כבעל ניסיון

התחל בקריאת שני המאמרים -

איך להקים ולתחזק אקווריום? המדריך למגדל המתחיל באקווה.

הרצת אקווריום חדש למגדל המתחיל

לגבי הציוד, נוכל להמליץ אחרי שתבחר את ייעוד המיכל והאוכלוסיה.
לא צריך לפחד מצמחייה (לואוטק).
בכל מקרה ההמלצה למי שרוצה לחסוך כסף היא סבלנות וסוף מעשה במחשבה תחילה.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 18/07/2017, 14:15   #4
ariel8

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: JEBO

נראה לי שבנתיים אני יתחיל באקווריום ללא צמחיה אלא עם דקורציה לא טבעית
נראה שאקווריום צמחיה גם low-tech דורש הרבה ניסיון ועבודה (תקנו אותי אם אני טועה)
ונראה לי שאני ילך על כוון של אקוריום עם אוכלוסיה של דגי להקות
אשמח לשמוע הצעות כדי להתחיל בתהליך הסייקל
ariel8 לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא