AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 09/03/2006, 17:36   #1
Guy_Sella

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל גופים עם זנב מסתלסל...מה לעשות

שלום,
יש לי אקוואריום עם הרבה גופים.
לאחרונה שמתי לב כי לאחד הגופים שהיה לו זנב יחסית גדול ומפואר,
אתחיל לקטון הזנב, לא כי אוכלים לו אותו, אלה כי הוא מסתלסל סביב עצמו,
עד שזנבו הגיע למצב שהוא מתחיל בנקודה העליונה והתחתונה של הזנב,
ונגמר בנקודה אחת, ולגופי ממש קשה לשחות.
רואים כי הזנב מסולסל בצורה צפופה מאוד סביב עצמו, והאורך המקורי שלו
נשמר, אם היו אוכלים לו את הזנב, חלקו לפחות היה מתקצר.

מחכה לעזרה,
בתודה מראש,
גיא סלע.
Guy_Sella לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 09/03/2006, 18:52   #2
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

הודו לך על 182 הודעות 250 פעמים

ראשית ברוך הבא.
שנית, אנא פרט את גודל האק' שלך, איזה פילטרציה יש בו, מה תדירות החלפות המים וכמות ההחלפה.

בנוסף, אנא פרט איזה מזונות אתה נותן לדגים.

איתי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 11:12   #3
גיא סלע
אורח

ברירת מחדל ...

אוקי,
לאקווריום הזה אין פילטור, אין חמצן, ואין שום חומרים משמרים למיניהם (אנטי כלור וכו')
האקווריום במשרד שלי ויש בו משהו כמו 4-5 דורות של גופים שהייתי מעביר כל פעם שהייתה השרצה באקווריום הגדול, אני מנקה את האקווריום כל בערך חודשיים (יש באקווריום נכון להיום משהו כמו 30-40 דגים (הרבה מאוד שרצים), וזה אחרי שנתתי חלק למשרדים שכנים... ולקחתי חלק הביתה.
כל שאר הדגים באקווריום בריאים..
האקווריום נמצא במצב הזה משהו כמו שנה (הדג החולה הוא מהדור הראשון) וחי כך מהיום שנולד (כמו כל השאר), האוכל הוא אוכל רגיל, והדגים לא אלימים בכלל.
אנא עזרו לי, לא נראה לי שהוא יחזיק הרבה זמן מעמד...
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 11:47   #4
בר30

הסמל האישי שלבר30

ברירת מחדל Re: ...

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גיא סלע
אוקי,
לאקווריום הזה אין פילטור, אין חמצן, ואין שום חומרים משמרים למיניהם (אנטי כלור וכו')
האקווריום במשרד שלי ויש בו משהו כמו 4-5 דורות של גופים שהייתי מעביר כל פעם שהייתה השרצה באקווריום הגדול, אני מנקה את האקווריום כל בערך חודשיים (יש באקווריום נכון להיום משהו כמו 30-40 דגים (הרבה מאוד שרצים), וזה אחרי שנתתי חלק למשרדים שכנים... ולקחתי חלק הביתה.
כל שאר הדגים באקווריום בריאים..
האקווריום נמצא במצב הזה משהו כמו שנה (הדג החולה הוא מהדור הראשון) וחי כך מהיום שנולד (כמו כל השאר), האוכל הוא אוכל רגיל, והדגים לא אלימים בכלל.
אנא עזרו לי, לא נראה לי שהוא יחזיק הרבה זמן מעמד...
גודל האקווריום?
כל כמה זמן אתה מחליף מיים וכמה ?
מה זאת אומרת מנקה כל חדשיים?ועם איזה חומרים ?
משתמש באנטי כלור ?
6 מולי מפרש,6 זברות ורודות,6 קורי נחושתן 6 קורי אלבינו ,6 קורי סטארביי,2 אבונפחות ננסיות
,5בוטיות ליצן,5 פקיסטניות,2 שמרלה
בר30 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 16:39   #5
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

אוי ואבוי...

נתחיל בזה שאתה צריך פילטרציה, אני לא אתפלא עם הזנב המסולסל הזה זה איזה עיוות שנוצר בגלל תנאי מים לא טובים.
"ניקוי" של פעם בחודשיים (ואני רק מנחש שהכוונה היא החלפה כוללת של המים ושטיפת הדקורציה) הוא אחד הטעויות הכי גדולות שאתה יכול לעשות.

הבעיה היא לא בדג שלך, הדג שלך הוא רק הסימפטום למה שקורה באק' שלך, תטפל באק' שלך, הוא הבעיה!

ד"א לא ציינת איזה גודל מיכל מדובר.

תתחיל לקרוא מאמרים, תבין כמה טעויות אתה עושה באק' אחד:
רשימת מאמרים למתחילים.

עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 16:54   #6
אורח

אני מודע ל-big nono's של גידול דגים,
אבל אין לי בעיות םע דגים בכלל חוץ מזו, הדגים חיים דיי טוב, אני לא משתמש באנטי כלור, כשמשת המיים נהיית ירוקה אני מחליף את כל המים ומחזיר אותם בהדרגה, אני לא יכול לשים פילטר כי יש לי שרצים, והם יכולים להיפגע, את החמצן מספקים הרבה צמחי מיים שנגזמים אחד לתקופה, וכל שבוע אני מוסיף להם מים טריים.
אני מבין ברמה יחסית טובה את הבסיס לגידול דגים, אבל מכיוון שאין לי בעיות עם הדגים חוץ מזה, והדגים גדלים בצורה טובה, ומבירים דורות אחריהם (כל דור יותר יפה מקודמו לגאוותי
אני יכול רק להגיד כי התוצאות מדברות בעד עצמן, אבל ממש חבל לי על הדג הזה, זה לא תופעה עם עוד דגים, אלא רק אית, הוא מהדור הראשון, והוא עדיין צעיר, מה יכול לגרום לדבר כזה?
הגודל של האקווריום הוא בערך חצי מסך (מצטער אני ממש גרוע במידות)
אין בעייה של צפיפות כי יש הרבה מקום למרות שיש הרבה שרצים, כי כולם קטנים.
בבקשה תנסו לעזור או ליזרוק לי אופציות טיפול, בבקשה !

עם המון דאגה לדגיי,
גיא סלע.
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 17:20   #7
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

וואי וואי וואי...
אתה לא מקשיב, כתבתי לך, הדג שלך הוא הסימפטום ולא המחלה, ה"מחלה" היא האק' שלך שממש אבל ממש לא מתוחזק כמה שצריך.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Anonymous
אני מודע ל-big nono's של גידול דגים,
כנראה שלא, כי אתה עושה בערך את כולם!

אבל אין לי בעיות םע דגים בכלל חוץ מזו, הדגים חיים דיי טוב, אני לא משתמש באנטי כלור,
החל ממחר ברגע שתחליף מים אתה תקבל כזה בום לאק' שאתה לא תבין מאיפה.
לא חסרים מקרים של מערכות שלמות שהלכו בגלל אי שימוש באנטיכלור.

כשמשת המיים נהיית ירוקה אני מחליף את כל המים ומחזיר אותם בהדרגה,
המים הירוקים האלו הן אצות, אני מנחש שהאק' שלך קרוב לחלון ויש עליו שמש ישירה כמה שעות ביום, תרחיק אותו מהחלון!

אני לא יכול לשים פילטר כי יש לי שרצים, והם יכולים להיפגע,
לא נכון, ישנם פילטרים מבוססים אבן אויר שלא יפגעו בשרצים שלך ויבצעו אחלה סינון שבעולם.

את החמצן מספקים הרבה צמחי מיים שנגזמים אחד לתקופה, וכל שבוע אני מוסיף להם מים טריים.
גם לא נכון, החמצן מגיע לדגים בעקבות שטח פנים יחסית גדול של פני המים עם האויר.
מה אתה חושב שקורה בלילה שהצמחיה מתחילה לנשום חמצן ? מאיפה יש לצמחים חמצן ? בידיוק ממה שציינתי כרגע.

אני מבין ברמה יחסית טובה את הבסיס לגידול דגים,
אני ממש לא רוצה להעליב אותך, אבל אתה מתעקש שאתה מבין ואתה מתעקש שאתה יודע, ושלא תבין לא נכון, אין שום דבר רע בלא לדעת, אבל לצאת בהצהרות שאתה יודע ואתה מבין ולעשות טעויות בסיסיות כ"כ מראה שאתה לא מבין כמו שאתה חושב.

אבל מכיוון שאין לי בעיות עם הדגים חוץ מזה, והדגים גדלים בצורה טובה, ומבירים דורות אחריהם (כל דור יותר יפה מקודמו לגאוותי
גופים יגדלו, ויתרבו גם עם מים ביוב באק' שלהם... אם אתה רוצה אק' יציב ובריא שמע להמלצות שניתנות לך פה וכתובות במאמרים.

אני יכול רק להגיד כי התוצאות מדברות בעד עצמן, אבל ממש חבל לי על הדג הזה, זה לא תופעה עם עוד דגים, אלא רק אית, הוא מהדור הראשון, והוא עדיין צעיר, מה יכול לגרום לדבר כזה?
לי זה דווקא נשמע תוצאה של תנאי מים גרועים.

הגודל של האקווריום הוא בערך חצי מסך (מצטער אני ממש גרוע במידות)
סביבות ה-20 ובגלל שאני נדיב אז 30 ליטר... בשביל כמה דורות של גופים שמתרבים שם, ללא פילטרציה וללא החלפות מים, זה אסון !

אין בעייה של צפיפות כי יש הרבה מקום למרות שיש הרבה שרצים, כי כולם קטנים.
בבקשה תנסו לעזור או ליזרוק לי אופציות טיפול, בבקשה !
תתחיל לטפל באק' שלך ולתת להם את התנאים המינימלים שדגים דורשים!

עם המון דאגה לדגיי,
גיא סלע.

עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 17:54   #8
אורח

אמרתי שאני מכיר, לא שאני מבצע אותם...
אקווריום זה דבר שלוקח הרבה תחזוקה, דבר שמאוד קשה לבצע במשרד.
כשהאקווריום שאתה מקבל הוא ממישהו שעזב את המשרד, עם כל הרצון הטוב, מאוד קשה לשמור עליו בתנאים טובים.
לגבי כל הדברים שאמרת לי אני מודע אליהם חוץ מהחמצן והצמחים (אני פשוט רואה בועות אוויר בתוך הצמח שלי, יש לו עליו דקים וצינוריים), אבל אני לא יכול לחבר את האקווריום למקור חשמל, בגלל שזה שיש הוא רחוק מידי (שלא נדבר על הרשאה לכך - צבא...)
כך שלא נשאר לי הרבה ברירה.
המקסימום שאני יכול לעשות הוא להביא פילטר ביולוגי, אך אני לא יודע אם הוא יכול לעבוד בלי חמצן.

ולפעם הבאה... תנסה להבין את הבן-אדם במקום לתקוף אותו כדי להראות כמה אתה מבין גדול.
אם אתה בא לעזור, חלק מאוד חשוב... זה להבין במה אתה צריך לעזור...

חוץ מזה, ושאר העיקצוצים, וזה שעדיין לא הבאת לי תשובה חד משמעית... (מעבר לשעורים),
תודה
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 18:09   #9
H~T~S

הסמל האישי שלH~T~S

שמע גיא ישך הרבה ממה ללמוד...
הרבה אנשים היו כמוך בהתחלה אבל יש פה אנשים מבינים מאוד.. ואתה צריך להקשיב להם לא להתווכח...
יותר מזה השיטות שלהם מוכחות כהצלחה ולא תוכל לשנות את זה ...
תקשיב למה שאומרים לך ואם תרצה תבצע..
מאחל לך בהצלחה
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 19:35   #10
גיא סלע
אורח

ברירת מחדל ...

שלום חברה',
קודם כל, אני רואה שמתחילים לי ויקוחים פה
ולמרות שהכל ברוח טובה, אני חבר של גיא סלע (שמי מור שמש)
עכשיו שאמרנו את זה, ואני לא מחפיש את שמו הטוב של חברי,
אימרו לי בבקשה איך אני יכול להביא את האקווריום שלי למצב תחזוקה רגיל.
נ.ב. האקווריום שלי בערך... 20 ליטר.
מכיל הרבה צמחיה, רק בשעות המוקדמות של הבוקר יש עליו שמש,
יש בו הרבה שרצים, כך שאני לא רוצה להכניס דברים שיפגעו בהם.
ואם אתם נותנים המלצות, תשתדלו דברים שלא דורשים חשמל...
שמעתי מחבר שלי שניתן להוסיף מלח לאקווריום בשביל חיטוי... יש הרחבה למישהו.
ושוב, אני ממש מפחד ליפגוע בשרצים!
אני בערך כל חודשיים מחליף את כל המים באקווריום, ואני לא רואה שמתים לי דגים, או נכנסים ללחץ, אני עושה את זה ממש ממש לאט, כך שהם לא מקבלים שוק.
הלפ...
מור שמש.
(ותסלחו לי על העילגות, כן? )
עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 19:53   #11
איתי
מנהל טכני

הסמל האישי שלאיתי

אני ממש לא תוקף אותך, אבל אתה מסרב בכל תוקף להקשיב ולהבין היכן הטעויות שלך.
כל מה שנכתב על-ידי היה ע"מ להבהיר לך כמה יש לך עוד ללמוד (ולא, אני לא מאלו שרצים ואומרים "תראו כמה ידע יש לי" וזה כי אין לי מספיק ידע וכי אני לא כזה).

הלאה:
עצם זה שהאק' עומד מול אור שמש גורם לצמחיה לצמוח ולבצע פוטוסינטזה, אך מצד שני גורמת להווצרות אצת מים ירוקים, אם תוכלו להעביר את האק' למקום אחר תחת נורה ולהרחיקו מהשמש זה יהיה מעולה.
בגלל שאין לכם פילטר ואין לכם אפשרות (אפילו לא חיבור חשמל אחד? בשביל משאבת אויר?) תצטרכו להרבות בהחלפות מים, פעם בכמה ימים, אני אהיה לארג' איתכם, פעם בשבוע חובה, לפחות 30% ממי האק'.
אתם חייבים להשתמש באנטיכלור אחרת החל ממחר לא יהיו יותר דגים (מעלים את רמת הכלור במים פי 5 בערך).
סנפיר הזנב המסולסל נשמע כמו רקבון סניפירים (בעקבות תנאי מים לא טובים), ורק החלפות מים יטפלו בזה בצורה הטובה ביותר.
ניתן להוסיף מלח, כף ל-40 ליטר, משמע חצי כף לכל האק' שלכם, אולי זה יעזור קצת עם רקבון הסנפירים, אבל בהחלט ניתן לוותר על המלח, על החלפות המים - לא.

המלצה חמה מהלב, האק' שלכם סובל מפיצוץ אוכלוסין אדיר, במקודם או במאוחר יקרה משהו לדגים שם מכוון שהם ממשיכים להתרבות ומצד שני לא מגובים בהחלפת מים ופילטרציה.
עשו לעצמכם טובה, תוציאו חלק מהדגים ותמסרו אותם, אפילו פה באתר, אתם מוזמנים להירשם ולפרסם הודעה בכיכר השוק, אני בטוח שאנשים ישמחו לקבל מימכם דגיגי גופים.
הערה נוספת: ככל שהגופים מתרבים בינם לבין עצמם המאגר הגנטי (שגם ככה דפוק) מצתמצם ובקרוב יושרצו לכם וולדים פגומים ומעוותים, זה נשמע "מגניב" אבל זה ממש לא.
אני מאוד מציע לכם לעשות ריענון אוכלוסיה, לגשת לחנות ולתת X גופים תמורת Y גופים חדשים שירעננו את המאגר הגנטי.

אני מבקש מימכם, אם באמת אכפת לכם מהדגים (ואני רואה שכן) קראו מאמרים מהרשימה שנתתי לכם, אתם רק תדעו יותר טוב איך כל המערכת עובדת וכיצד תוכלו לשפר את התנאים של הדגים היקרים לכם כ"כ.

עדיין לא נקרא Sunday 12/03/2006, 19:58   #12
the_fish

הסמל האישי שלthe_fish

לי אישית ניהיה בלאגן בראש, 2 גיא סלע מסובך בשבילי...

אוקיי יש פה בלאגן שם מידות,דורות הכל...

אני מציע להתחיל מהתחלה והכונה להתחיל לקרוא והרבה..
הנה כמה מאמרים.

1.

https://www.aqua.org.il/modules.php?n...rder=0&thold=0

2.

3.הנוגע למים ירוקים זה טיפול האק'.

4.הקדמה קטנה...

5. טיפים למתחיל

6.https://www.aqua.org.il/modules.php?n...rder=0&thold=0

ואחרון חביבון קובץ מאמרים שנכתב ע"י מעיין!

https://www.aqua.org.il/modules.php?n...197&highlight=

בקיצור לך למאגר המידע קרא הרבה ואז אם יש שאלות שאל, כי אי אפשר להסביר הכל בלי הקדמה!
the_fish לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/03/2006, 01:00   #13
מור שמש
אורח

תודה חברה.
היום בצער רב הייתי צריך להיפרד מהגופי החולה...
אני ייקח את עצותיכם לליבי.
לגבי פילטור, מה אני יכול לעשות, השקעים מאוד רחוקים מהאקווריום, ואני לא יודע אם אני יוכל להביא אחד שיגיע אליהם, ואני ממש מפחד על השרצים.
בקשר לפיצוץ האוכלוסין, כשאני רואה שיש יותר מידי דגים בוגרים אני מחלק אותם לחברי ולוקח חלק הביתה.
יש לי בבית חלזונות, והם לא כל כך עוזרים לניקיון של האקווריום (או יכול להיות שאני טועה) אני פשוט לא מרגיש שיפור רב (יש משהו כמו 10 בכל האקווריום- חצי ס"מ כל אחד).
ותודה רבה על העיצות חברה.

מור שמש.
עדיין לא נקרא Wednesday 15/03/2006, 01:20   #14
בר30

הסמל האישי שלבר30

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מור שמש
תודה חברה.
היום בצער רב הייתי צריך להיפרד מהגופי החולה...
אני ייקח את עצותיכם לליבי.
לגבי פילטור, מה אני יכול לעשות, השקעים מאוד רחוקים מהאקווריום, ואני לא יודע אם אני יוכל להביא אחד שיגיע אליהם, ואני ממש מפחד על השרצים.
בקשר לפיצוץ האוכלוסין, כשאני רואה שיש יותר מידי דגים בוגרים אני מחלק אותם לחברי ולוקח חלק הביתה.
יש לי בבית חלזונות, והם לא כל כך עוזרים לניקיון של האקווריום (או יכול להיות שאני טועה) אני פשוט לא מרגיש שיפור רב (יש משהו כמו 10 בכל האקווריום- חצי ס"מ כל אחד).
ותודה רבה על העיצות חברה.

מור שמש.
צפה לעוד המון חלזונות ...ונסה לארגן קבל מאריך ...יהיה להם טוב יותר
6 מולי מפרש,6 זברות ורודות,6 קורי נחושתן 6 קורי אלבינו ,6 קורי סטארביי,2 אבונפחות ננסיות
,5בוטיות ליצן,5 פקיסטניות,2 שמרלה
בר30 לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול