AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 10:02   #31
IQ

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bigdarman
יאללה IQ אתה כזה מטומטם שאתה לא מתאר לעצמך!
חבל שיצאת כזה, היית פונה אליי בפרטי והייתי מסביר לך אבל כנראה שאין לך את הIQ לעשות את זה.
שמע אחרי שפתחתי את העץ יצרו איתי קשר עוד כמה חובבים וסיפרו לי על מקרים דומים, בנוסף דיברתי עם עוד חובב שהסביר לי טלפונית כמה דברים שאימתו את הדבר ובאחד המפגשים יצא לי לשוחח עם עוד חובב שקרה לו מקרה דומה. החובבים הללו לא רצו להזדהות או משהו בסגון ולכן הכל נעשה מאחורי הקלעים.
מאיפה אתה יודע שלא בדקתי פרמטרים של המים לאחר מכן? הרבה נעשה מעבר למה שאתה חושב ומתאר לעצמך, ד"א אני מכיר עוד אקווריומים שהוקמו על טהרת ההומוס.

סבבה לך טוב ולאחרים טוב אם הדשנים של ברוך תהנו, אני לא אסור על אף אחד להשתמש, אני הצעתי לאותו בחור לא להשתמש בדיוק כמו שאחרים יציעו לגבי דשן אחר, ברוך אינו שונה מהם.

וIQ אני וברוך ניהלנו שיחה בפרטיות והוא הציע לי לקבל את כספי בחזרה (דבר שיצויין לטובתו) אבל דבר זה לא נעשה.

אני אומר את זה שוב, אני לא רוצה לעשות פה מהומות, אני סיפרתי את הסיפור שלי ואת דעתי וכל אחד יחליט מה לעשות עם הכסף שלו, רוצה? תקנה, לא רוצה? אל תקנה!
דווקא אהבתי את התגובה למה תיקנת??
חבל לפני שתיקנת נחשבת ליותר חכם

FRESHREEF צמחיה לתיפארת
IQ לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 10:14   #32
eyalco

סוג אקווריום: migiche
וותק בתחום: migiche

יחיאל, דבריך חקוקים בסלע.
יש עדיין כאלו שטרם השכילו להבין מדוע נזעקנו.
המטרה היא לא להגן על מוצריו של ברוך מור - המטרה היא להפסיק ניבולי פה מהסוג המצוטט כאן ע"י משגיח לשעבר באקווה. זה לא מכבד את בעליו, ולאפשר תופעה זו, גם אינו מכבד את המקום.
אייל
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 10:48   #33
Udi
חבר כבוד, הוגה ומקים AquaDex

הסמל האישי שלUdi

הודו לך על 24 הודעות 46 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים

גיורא כתב:

ציטוט:
מכיון שכך ניסיתי גם אני את הדשנים שלו ,וכן הוספתי תאורה של עוד 100 ואט T 5 .
שימוש בתאורה T5 באקווריום מבוסס יכול לגרום להפרה באיזון הביולוגי באקווריום ולהביא לפריחת אצות תקופתית(תראה מה קרה לשוני לפני כמה שנים כשניסה להכניס T5 ואני חושב שגם דודו נפגע מאותה בעיה).
לא בטוח שהאשמה היא דווקא בדשן.

IQ חביבי, טענותיך הועלו, כולם קראו אותם, הבינו והפנימו.
אופיר מצדו הודה בטעות בשימוש במילים לא ראויות וחזר בו, אין צורך לצטט מחדש את מה שאופיר כתב, תצמד לטענותיך המקצועיות ותחסוך מאיתנו את התיאורים המיותרים.

לגבי הדשן של ברוך (שאותו אני מכיר ומוכיר),
למען הגילוי הנאות אודה: אינני משתמש בדשן של ברוך.
אינני יודע אם הוא הגורם לתמותה של הקורידורוסים של אופיר או אם הוא הפקטור המשמעותי שמצליח לגדל את הקבומבות האדומות המדהימות באקווריום של אביאל, סה"כ כפי שכולנו יודעים אקווריום צמחייה הינה מערכת ביולוגית מורכבת של קצת יותר מדשן נוזלי (לדעתי נסחפים פה באופן פראי עם רמת החשיבות שנוטים לייחס לדישון הנוזלי, לא שזה לא חשוב אבל תאורה ו CO2 חשובים בהרבה).
דבר אחד נשאר אצלי בגדר תעלומה בכל הקשור לדשן של ברוך:
למה תמיד שמדברים עליו זה נגרר לפרובקציות מיותרות,
חברים כולם פה כדי להנות, המריבות האלו לוקחים אותנו אחורה במקום קדימה.
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 10:55   #34
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אני אישית משתמש בדשנים של הומוס ושל רד סי. מצד שני אין לי שום אינטרס לדבר בעד או נגד הדשנים של מישהו. מאותה סיבה בדיוק לא ברור לי, תמים שכמוני, איך שלושה אנשים שמקורבים לברוך מור מנצלים דיון על דשנים כדי להשתלח בפורום ובהנהלת הפורום.

eyalco, maryaron, IQ אני מבקש וגם מזהיר: אל תנצלו דיון זה כבמה להשתלחות בפורום או בהנהלה. עקבתי אחרי כל ההודעות שלכם ובכולן מופיעים ניסוחים כגון "ההנהלה צריכה, דיון כזה לא מכבד את המקום, ההנהלה החליטה לחסום את ברוך מור" וכו'. אין כאן ולא היה כאן מעולם דיון פתוח בשאלה מה ההנהלה צריכה או לא צריכה לעשות.
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 11:09   #35
eyalco

דג זאב קובי - אתה מכין אליבי לחסום אותי כמו שחסמת את ברוך?
אל תתאמץ ואל תחכה עוד - חסום.

משהו מהניסוחים שציינת אינו נכון? אינו הולם?
ההנהלה לא חסמה את ברוך מור ? מי חסם ? אני?
ההתבטאות בשפת שוק של משגיח שלכם לשעבר אינה מביישת את המקום? הינך סבור כי לכבודכם היא? בגלל זה אתה מאיים?
ההנהלה לא צריכה להתערב בדיון שנגרר להטלת בוץ? או שיש נוהל מיוחד לברוך מור שאני לא מכיר אותו?
אגב, דג זאב, גם טוביה שאל מדוע ההנהלה לא חוסמת התבטאיות אלו? מדוע לא הזהרת גם אותו??????

נו, טוב, מה ציפיתי....

אודי, פתח כאן (ואם יחסמו אותי אז גם באתר שלי) עץ על מה גורם לתמותה - תקבל תשובות מדויקות. אולי אז, כפי שציינת בחוכמה רבה (ואני רציני) יבינו מה עוד עשוי להוביל לתמותה.

אני מוכן לתרום גם כאן לדיון כזה.
דג זאב, אתה מוזמן להמתין עד סיום הדיון ולחסום אותי אז.
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 11:16   #36
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86

שלום לכולם מכיוון שההיתי במילואים לא יכולתי להגיב
(וואלה אני לא נימצא כמה ימים וכבר יש ברדק)
אז ככה:
ציטוט:
פורסם במקור על ידי IQ
שלחו את החפ"ש לחזית?!
לחזית?, אנו באיזה מילחמה שאני לא יודע אליה?,
שים לב שאתה התחלת את ריב,חובב(ביגדרמן) בסך הכל הביע את דעתו מתוך ניסיונו האישי
עם המוצר,הוא לא ליכלך ולא הכפיש (בשתי הודעותיו הראשונות) אתה באת וגררת את כל העיניין
לפרובוקצייה אחת גדולה,אתה רואה שהמנהלים/משגיחים אצלינו כותבים או עושים אצלך באתר פרובוקציות או מחרחרי ריב? למה אתה עושה את זה ?
מה שלחו את החפ"ש לחזית?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי IQ
ברוך משום שהנהלת הפורום שBIGDARMAN היה בתוכה בזמנו החליטה לחסום את כניסתו לפורום AQUA בטענה שהוא לא תורם יותר (תעשו חיפוש במאמר המידע ותראו כמה מאמרים ברוך כתב).
איפה בדיוק זה כתוב ? מי אמר את זה? אל תמציא המצאות ואל תכתוב דברים שלא נאמרו או ניכתבו מעולם

ציטוט:
פורסם במקור על ידי IQ
חבל שהנהלת הפורום לא מאשרת לברוך מור להיכנס להגיב כאן - מעניין למה ?
תשאל את ברוך למה הוא לא פה.

לסיכומו של עיניין אני לא יודע עם הדשן של ברוך הוא טוב או רע יש דעות לכן ולכן
כולנו ניזונים משמועות חלקן טובות וחלקן שליליות חלקן טובות וחלקן רעות
בדבר אחד אני בטוח שלברוך ואייל יש ידע עצום בצמחייה ועל זה יש קבלות
וגם לך יריב יש ידע מצויין אז יאללה תתחיל לשפוך אותו לרווחת החובבים וכך כולם ירוויחו, חבל שאתה מנתב אותו לא נכון ומתעסק במי אמר למי ולמה.

ובנימה יותר כללית

להנהלת הפורום דיי נימעס להיות השוטרים/שריפים/גננות
אנו פה בשביל התחביב נטו ולא בשיבל להשליט סדר או לשנות סידרי עולם,אבל עם אין ברירה נעשה את זה,יש פה מנהלים/משגיחים/אנשי צוות תוכן תנצלו את הידע האדיר שלהם
לתובתכם ולרווחתכם בשביל זה הם פה!. ולא בשביל לבדוק את גבול הסבלנות שלהם
אז בבקשה נא להפסיק עם כל הריבים/הקללות/ההכפשות/הירידות והשטיות
ונתעסק בתחביב עצמו שביגללו אנו כאן ונעזור אחד לשני ובכך נקדם את התחביב
לכן בואו נחזור לתחילתו של העץ ותענו לגיל על השאלה(כך לא מקבלים חובב חדש זו ההודעה הראשונה שלו) אז קדימה לעבודה

המשך יום נעים וגלישה נעימה ורגועה
אלי.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gil10
בעבר השתמשתי בדשנים ובמוצרים של דנרלי והתוצאות היו מדהימות,הבעיה במוצרים הללו היא המחיר. האם ישנם מוצרים באיכות דומה ובעלויות נמוכות יותר ?

הערוץ שלי ב-
אלי הרפז לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 12:02   #37
IQ

להלן תגובתו של ברוך מור כפי שנימסרה לי מפיו -
הייתי מצפה מכם, חברי ההנהלה, כולל מנהל פורום צמחיה, מר אלי **** שבכלל מגדל דגי מרינה לבדוק מדוע ברוך מור לא רשאי להיכנס - הלא אתם החלטתם לחסום את כניסתי.
מכל המוצרים והרעיונות שהגיעו אליכם ממני, כולל נורות T5 פשוטות ונורות אוסרם ופיליפס שעולות חלקיקי מחיר מנורות יעודיות , כולל מצע הכי זול והכי טוב שאפשר (- הרי היום כולם שמים אותו בצמחיה - מי קנה לאחרונה דשן תת קרקעי במחיר מלא? ) החלטתם להיטפל רק לדשן שלי - למה? הקינאה אוכלת אתכם שמישהו הצליח להביא לשוק משהו חדשני שעובד ובגדול!!!!
לגבי גיורא - אני מודה ויכול להבין ומקווה שגם אחרים יבינו שבמקרים מסויימים הדשן שלי יכול לגרום לאצות (בשום פנים ואופן לא לתמותת דגים) - רק למי שלא יודע לעבוד איתו או שלא פועל לפי ההוראות וכיו"ב. כמו שאמרת, חברים - אז אני הייתי רוצה שתראה את התמונה המלאה ותסביר שעם הדשן גם הוספת 110 וואט בבת אחת שהוציא את האקווריום מאיזון - קשה היה לך לשמוע בעצתי לגבי טיפול ולכן לא כל-כך הצליח לך. בנוסף, הייתי רוצה שתסביר כאן מה שאמרת לי בעבר : "ניסיתי את כל הדשנים כולל אמאנו, KENT ועוד ואני לא מרוצה מאף אחד מהם" ו- "כל תקופה מסויימת אני מחליף דשן" ועוד.
הדשן שלי (כמו דשנים טובים אחרים : אמאנו, טרופיקה, KENT , SEACHEM ועוד) מכיל רכיבים פעילים בכמות נדיבה, ועם זאת מאוזן ביותר ומתאים לרוב האקווריומים. כמובן שישנם דשנים אחרים שאתה יכול לשפוך את תכולת הבקבוק כולה לתוך האקווריום והצמחים/דגים לא ירגישו בכלל ששמת דשן. זה רק אומר שמוכרים לך מים ארוזים בתוך בקבוק יפה.

וכפי שביקש GIL10 - כן יש מוצרים הרבה יותר טובים מדנרלי ובמחירים הרבה יותר זולים, המוצרים שלי למשל!

ולחברים - ממליץ לכם לא לקבל כל מה שכתוב כמובן מאליו אלא לבדוק כל דבר ודבר לעומקו, גם מה שאני אומר לכם וכמובן מה שאחרים (לא תמיד אובייקטיביים ) אומרים.

יום טוב

FRESHREEF צמחיה לתיפארת
IQ לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 12:36   #38
SpongeBob

הסמל האישי שלSpongeBob

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים

בולשיט!!

איפה כתוב שדעתו של ביגדרמן משקפת את עמדת ההנהלה? מה הקשר לקנאה?, האם משום שאלמי קנה ממוצריו ברוך אז הוא צריך להוסיף לחתימה "קנו ברוך מור"? ואם הוא לא מצנזר הודעות אז הוא אכול קנאה?

העמותה דוגלת בחופש ביטוי ואמורה להיות חפה מאינטרסים. זכותך לכתוב הכל כל עוד אין בכך הכפשה\הטעיה. לדעתי גם הודעתו הראשונה של 0דרמן הייתה לא במקום, אבל מכאן לטענות נגד העמותה ארוכה הדרך. להבא, אני ממליץ לך להצטייד במידע מברוך ולא להרים שאלות פרובוקטביות שאתה יכול לקבל עליהן תשובה ממנו.
SpongeBob לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 12:36   #39
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eyalco
דג זאב קובי - אתה מכין אליבי לחסום אותי כמו שחסמת את ברוך?
אל תתאמץ ואל תחכה עוד - חסום.
נדמה לי שהתבלבלת. הפורום שבו חוסמים דעות ועמדות שמנוגדות לדעת ההנהלה הוא לא פורום "אקווה" אלא דווקא פורום שאוליי קצת יותר קרוב ללבך.

משהו מהניסוחים שציינת אינו נכון? אינו הולם?
כאשר כל מילה שנייה מנוצלת כבמה להשתלחות במערכת פורומים שהיתה נדיבה מספיק לתת לך לגדול ולהתפתח ולצבור תאוצה כמשגיח. שנתנה לברוך מור במה לבטא את עמדותיו (וגם זה לאחר עריכה חריפה של כל הפירסומות שהוא דחף למאמרים שלו) על מנת שכולם יכירו אותו. כן, בהחלט חביבי. כל הניסוחים אינם הולמים ואינם לעניין.

ההנהלה לא חסמה את ברוך מור ? מי חסם ? אני?
ההנהלה חסמה את ברוך כמו כפי שהיא היתה חוסמת כל משתמש שהיה מנצל את מערכת הפורומים כדי לעשות פרסום ופרובוקציה לעצמו בהודעות פרטיות. אדרבה ואדרבה. יבוא ברוך מור ויתנצל בצורה פומבית, יזכה לגישה למערכת בדיוק כמו כל גולש אחר.

ההתבטאות בשפת שוק של משגיח שלכם לשעבר אינה מביישת את המקום? הינך סבור כי לכבודכם היא? בגלל זה אתה מאיים?
לא יודע ידידי. אתה משגיח לשעבר בפורום. אוליי תגיד לי אתה ?

ההנהלה לא צריכה להתערב בדיון שנגרר להטלת בוץ? או שיש נוהל מיוחד לברוך מור שאני לא מכיר אותו?
עד כמה שיצא לי לראות כאן, היחידים שמטילים בוץ ורפש לכל עבר הם חבר מרעיו של ברוך מור שפשוט לא הפנימו את העובדה הפשוטה - שביקורת היא דבר לגיטימי. בא גולש וכותב דברים. אם הם לא מוסכמים עליכם, אדרבה - הגיבו בצורה חופשית. מכאן ועד להתחיל לזרוק להנהלת הפורום הצעות וביקורות על איך אנחנו מנהלים את ענייניו הדרך ארוכה.

והנה לך עוד נקודה - עובדה היא שההודעה שלך, כמה פרובוקטיבית ומלוכלכת שהיא תהיה, עדיין כאן. ואני אפילו מואיל ומגיב עליה בגובה העיניים. חומר למחשבה ידידי.

ועכשיו לנקודת ברוך מור: בשיא הכנות, ברוך מבחינתי הוא עוד חובב שפתח עוד אתר. מעולם לא החשבנו אותו ליותר או פחות מזה ולכן אנחנו לא מחפשים אותו או משתלחים בו בכוונה תחילה. כמו שאמרתי - אם ברוך מוכן לבוא ולהתנצל על הניצול הציני שלו את המערכת שלנו, אהלן וסהלן, הוא מוזמן.

אגב, דג זאב, גם טוביה שאל מדוע ההנהלה לא חוסמת התבטאיות אלו? מדוע לא הזהרת גם אותו??????
בוא נעשה את האבחנה בין טוביה שמתח ביקורת על דבריו של אופיר, לבין כותבים אחרים שהטילו רפש לכל עבר מתוך ניסיון מודע לנסות וליצור לנו רייטינג שלילי. אתה רואה ? גם אני למדתי קצת תקשורת.
ונקודה נוספת - האם מישהו יכול להפנות אותי לחברת הבדיקות אשר ביצעה ניסויים בקנה מידה מלא על הדשן של ברוך מור כדי להבטיח שהוא אכן טוב לשימוש באקווריום? אני בטוח כמובן שהופק גיליון בדיקות מלא כזה. על פי חוק מחובתכם לספק אותו לכל דורש.

ובכן - אני דורש.
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 13:06   #40
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אם נוריד את כל הסגנונות החריפים, ונסתכל לגופו של עניין, נדמה לי שהדברים הבאים מוסכמים על כולם - כל אחד כתב בלשונו:

א. ברוך מור הוא מומחה לצמחיה.
ב. ברוך מור מאמין בכנות שהדשן שלו מצוין [לא ראיתי שמישהו חושד בו במכירת רעל ביודעין].
ג. ברוך מור, כמו כל אדם, וכמו גם דנרלי, מסוגל כמובן לטעות, וייתכן שהוא טועה בהערכת הדשן שלו.
ד. לאף אחד מהגולשים שהגיבו כאן אין שום כלים וידע לבדוק מדעית את הדשן של מור או כל דשן אחר. העובדה שאקווריום זה או אחר הגיב טוב או רע, איננה מלמדת מאומה, ולא צריך תואר בסטטיסטיקה כדי להבין את זה (אני לא מדבר על "רמת המובהקות", אלא על הבסיסי, תקפות, ניטרול כל הגורמים האחרים). כל אחד כותב את נסיונו, וזה חשוב ומעניין ומפרה, וטוב להביא זאת לידיעת הציבור, אבל מסקנה מדעית זה לא.
ה. להלבין פנים ברבים זה בוודאי לא לעניין, ואף אחד לא מתגאה בזה. זה לא הופך אותך לאדם יותר טוב.

לכן ידידיי, בבקשה, תמסרו אינפורמציה עניינית [התגובה של גיורא היא פנטסטית]. כך תעזרו לכולנו.
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 13:10   #41
eyalco

דג זאב נכבד.
לאחר שתרגע קצת, תקרא שוב את מה שכתבת ותראה שכרגיל לא התייחסת עיניינית כלל.
כן, משגיח לשעבר שמנבל את הפה - ההנהלה חייבת להתערב !
טוביה בא בטרוניות להנהלה שלא התערבה - תקרא שוב, תבין.
בוא ציטוט שיסייע לך :
טוביה :
ציטוט:
מכובדיי מההנהלה הכיצד אתם מאשרים ולא מצנזרים "ברכות" שכאלה . מר **** , .

מקומם של "ברכות" שכאלה בשורותינו ?????
אל תתעלם מהמציאות. הוא כותב מכובדיי מההנהלה לא אדון ביגדרמן (שהתיחס גם אליו קודם לכן).
בקיצור, אני רואה שלא הפנמת כלום מהריב האחרון ואתה כרגיל נזעק ומתיחס לא לענין.
כן ידידי, כמשגיח לשעבר אני חושב שאתם אחראים גם לפיותם של הגולשים כאן. אצלי, אנשים לא מנבלים את פיהם. אם אתה חושב שאצלך מותר, שירווח לך...

אני איתך סיימתי את הדיון הזה....
בברכת יום נעים.
אייל
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 13:13   #42
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86

ציטוט:
פורסם במקור על ידי IQ
להלן תגובתו של ברוך מור כפי שנימסרה לי מפיו -
הייתי מצפה מכם, חברי ההנהלה, כולל מנהל פורום צמחיה, מר אלי **** שבכלל מגדל דגי מרינה לבדוק מדוע ברוך מור לא רשאי להיכנס
אני אומנם לא מגדל צימחייה אבל אני פה בגלל אנשים כמוך שלא יודעים מה זה די
ולא מבינים בשפה יפה מה זה מספיק עם ברוך רוצה להגיב פה בפורום שיפנה אלי
למייל או שיצור איתי קשר אחרת הנהלת הפורום לא תיתן לחובב/סוחר במה לאחר שהועף מהפורום אי לכך זאת הפעם האחרונה שאני מאפשר לך לדבר בשמו,
ולכן אני לאאמחק את הודעתך
ושוב אני מבקש מכולם להפסיק את הפרובוקציות מכולם אחרת אני יאלץ לערוך או לנעול את העץ ואני ממש לא רוצה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלי ****
להנהלת הפורום דיי נימעס להיות השוטרים/שריפים/גננות
אנו פה בשביל התחביב נטו ולא בשיבל להשליט סדר או לשנות סידרי עולם,אבל עם אין ברירה נעשה את זה,יש פה מנהלים/משגיחים/אנשי צוות תוכן תנצלו את הידע האדיר שלהם
לתובתכם ולרווחתכם בשביל זה הם פה!. ולא בשביל לבדוק את גבול הסבלנות שלהם
אז בבקשה נא להפסיק עם כל הריבים/הקללות/ההכפשות/הירידות והשטיות
ונתעסק בתחביב עצמו שביגללו אנו כאן ונעזור אחד לשני ובכך נקדם את התחביב
לכן בואו נחזור לתחילתו של העץ ותענו לגיל על השאלה(כך לא מקבלים חובב חדש זו ההודעה הראשונה שלו) אז קדימה לעבודה

המשך יום נעים וגלישה נעימה ורגועה

הערוץ שלי ב-
אלי הרפז לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 13:20   #43
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

מה, איילצ'וק ? פתאום חזרת לצעוק על הנהלת הפורום? מה עם תגובה רלוונטית לשאלה רלוונטית שמעניינת את כולם ? תרשה לי לצטט לך במוגדל, כדי שתוכל לקרוא את זה ביתר פירוט.
ואגב, אני מאד מאד רגוע :-).

ציטוט:
ונקודה נוספת - האם מישהו יכול להפנות אותי לחברת הבדיקות אשר ביצעה ניסויים בקנה מידה מלא על הדשן של ברוך מור כדי להבטיח שהוא אכן טוב לשימוש באקווריום? אני בטוח כמובן שהופק גיליון בדיקות מלא כזה. על פי חוק מחובתכם לספק אותו לכל דורש.

ובכן - אני דורש
.
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 13:20   #44
IQ

דג זאב1 , כשאתה תציג את דו"ח המעבדה הקובע את סיבת המוות של הקורידורסים של ביגדרמן או כל חובב אחר שטען או טוען שהדשן של ברוך הרג לו דגים, ברוך יציג דו"ח מעבדה שיקבע שהדשן שלו איננו מסוכן לדגים....

כמובן שכמו שאתה לא יכול להציג דו"ח שכזה, ברוך לא יציג דו"ח המאשר כי הדשן שלו הוכח מדעית כי הוא טוב לשימוש לדגים - רק הנסיון שלו ושל עוד עשרות אקווריומים בהם שוחים דגים מאושרים תחת הצמחיה שפורחת בעיקר בגלל הדשן של ברוך יכולים להעיד על כך. אבל כמו שאתה בטח יודע - דגים לא יכולים לדבר

איתכם הסליחה על כל הבלאגן שנוצר כאן - היו שלום.

FRESHREEF צמחיה לתיפארת
IQ לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 13:23   #45
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

זה לא בדיוק עובד ככה, ידידי.

אני עדיין מחכה לתגובה ממישהו קצת יותר ענייני.
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 13:32   #46
Judas

כמו שימי נהנתי מהעץ.

כמישהוא שהןא לא מקורב להנהלה כלשהי , לא מקורב למשגיחים כלשהם , לא מקורב לעמותה A או B , לא מקורב לדשן Y או X , לא חבר של G אן H ובעל פה גדול , הדברים שרואים מכאן:

טוביה ציין הבדלים בתגובות של גיורא וביגדרמן וכו, בוא נראה לפי ההודעות הראשונות שלהם הראשון ציין שמתו לו קורים כנראה בגלל הדשן המדובר , השני ציין שהיתה לו תמותה כנראה מאותה סיבה , הבדלים? יכול להיות שבגלל המשקפיים אני לא רואה.

היות מר ב גורו, מומחה, שליח אלוהים למגדלי צמחייה בארץ ולכיסם לא הופכת אותו לחסין ביקורת
נכונה או לא.

לפעמים דג זאב קופץ מידי בראש.

לפעמים תלןנות לגבי התנהלות פורום מסויים או אחר נובעות מאינטרסנטיות סוביקטיבית.

תמיד אני נהנה לקרוא תגובות\עצים של איילקו , חבל שאני לא רואה אותו כאן יותר.

חסימת כניסתו של ברוך לפורום היתה החלטה נכונה בעיני בזמנו.

להיות צ'ירלידר כבררת מחדל לא תמיד בריאה.

שפה לא נעוטה בפורום ציבורי כלשהו בפניה אחד לשני מיותרת , ילדותית ופוגעת ליוזם אותה.

פורום ציבורי נועד כדי להביע דעה בין עם נכונה או לא.

לא רואה שום סיבה אמיתית לנעול את העץ.

מקווה שכל המעורבים בעיניין יחיו חיים בריאים , מאושרים ומהנים.

Kisses,

Judas
remains the same"
Cirith Ungol
Judas לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 13:41   #47
SpongeBob

הסמל האישי שלSpongeBob

ציטוט:
פורסם במקור על ידי IQ
דג זאב1 , כשאתה תציג את דו"ח המעבדה הקובע את סיבת המוות של הקורידורסים של ביגדרמן או כל חובב אחר שטען או טוען שהדשן של ברוך הרג לו דגים, ברוך יציג דו"ח מעבדה שיקבע שהדשן שלו איננו מסוכן לדגים....
.
החלטת שחובת ההוכחה היא על הצרכן ולא על היצרן\בית העסק? באמת אין לך IQ....
התגובה הכי גרועה ששמעתי בעץ הזה עד כה....

כל אחד יכול לפרסם שהדשן של ברוך הורג דגים בכל מינון (אני לא חושב שכך הדבר) ואם העניין יגיע לבהמ"ש אז ברוך ימצא את הכסף והזמן לספק בדיקת מעבדה כזו.

רק בישראל....פשוט לא להאמין על האנשים.
SpongeBob לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 15:14   #48
bigdarman

דבר ראשון אני מייצג את עצמי בלבד ולא את הנהלת הפורום או העמותה, כשהייתי משגיח ייצגתי אך כעת לא!
בתחילה הבעתי את דעתי על הדשן וכל אחד יכול להחליט אם לקבל אותה או לא, יריב בחר להגרר לבלאגן אז נסחפתי איתו וכאן טעיתי, הוא לא היה שווה את זה.
אייל- לדעתי אתה צריך להתבייש במעשיך, המעשים שלך מעוררים בי גועל, כותב כאן רק מתיי שנח לך ורק לטובך ולא לטובת החובבים.
IQ אתה סותר את עצמך (או את דברי מרשך)

ציטוט:
אחר שיחה עם ברוך - הוא טוען בתוקף שהוא סירב להחזיר לך את כספך משום שעבר הרבה זמן +הוא לא מוכן להכיר בטענה שכאילו שהדשן שלו עשה לך אצות. חבל שהנהלת הפורום לא מאשרת לברוך מור להיכנס להגיב כאן - מעניין למה ?
כאן אמרת שהדשן לא עושה אצות ואילו כאן אמרת שכן
ציטוט:
לגבי גיורא - אני מודה ויכול להבין ומקווה שגם אחרים יבינו שבמקרים מסויימים הדשן שלי יכול לגרום לאצות (בשום פנים ואופן לא לתמותת דגים) - רק למי שלא יודע לעבוד איתו או שלא פועל לפי ההוראות וכיו"ב.
לסיכום
אני מציע שהחובבים יסיקו את המסקנות מכל הדיון הזה.

bigdarman לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 15:27   #49
eyalco

Judas, אני מודה לך...
אם תרצה לראות עצים נוספים שלי - יש לי אתר ששם אני מסייע לכל חובבי הצמחיה באשר הם וברמה הגבוהה ביותר...

ביגדרמן, שוב אתה מעורר פרובוקציות ברמת שיחה שאין לי כל כוונה להיגרר אליה.. תישאר במדמנה ששם אתה נמצא....
ולעינין תרומתי כאן, ראה מה כתבתי ל- JUDAS.
בזאת סיימתי את הדיון גם איתך.....
אייל
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 15:30   #50
מי-נוי

ברירת מחדל דשנים

אני רוצה להגיב פה כחובב ולא כבעל עסק.
גם אני השתמשתי בדשנים של ברוך למשך תקופה של למעלה מחצי שנה והייתי מרוצה מהתוצאות.
אין לי השגות לגבי הדשנים שלו והרכבם (הייתה ונשארה תעלומה), לא סבלתי מעולם מאצות ולא הייתה לי תמותת דגים בעקבות השימוש.
לאחר מיסוד פעילותי ופתיחת העסק נפגשתי עם חובבים רבים ונתקלתי במגדלים מרוצים ומגדלים לא מרוצים, כמו בכל מוצר אחר בשוק, יש כאלו שסבלו מתופעות של אצות (והבחור אף מודה שבתנאים מסוימים הדשן יכול לגרום לתופעת אצות כמו במקרה של טוביה) ויש כאלו שהיו מרוצים מהתוצאות(אפילו אני)
לכן כל חובב ההולך לרכוש מוצר עליו לבדוק ולשמוע את כל הצדדים ולקחת בחשבון את "הסיכון" שהוא לוקח במוצר שאין לו ממש "אבא ואמא".
ההשגה היחידה שיש לי (כחובב) היא דווקא המחיר של הדשן. הדשן נמכר בתחילת דרכו ב-40 ש"ח לבקבוק והיום בכ-65 ש"ח לבקבוק עלייה של 65 אחוז במחיר. במחירי השוק היום ניתן להשיג דשנים מעולים מוכחים מדעית ובטוחים לשימוש של חברות מותגים מהטובות בעולם במחירים דומים או זהים, כל אחד עושה את השיקולים שלו ומחליט על מה הוא שם את הכסף, אני כחובב משתמש אצלי היום בדשני דנרלי בשל השקט הנפשי שחברה כמו דנרלי לא תסכן את שמה ותבצע מאות בדיקות בטרם תשחרר מוצר לשוק, לפעמים מספיק חובב אחד שיגיש תביעה נגד החברה כדי ששמה ישרף בשוק.מעבר לכך קיימים מקומות שבהם ניתן להשיג את דשני דנרלי במחירים זולים משמעותית.
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 15:52   #51
IQ

אוקי
בחזרה לדיון המקורי לדעתי לא צריך להיצמד למותג ניסיתי את רוב הדשנים בשוק
רובם ככולם עושים את העבודה
עד שהגעתי לברוך שהתאים לי דשן לפי נתוני המים שלי
אני מרוצה מהדשן וגם הצמחים וזו דעתי כל אחד יעשה מה שטוב לו
מצורפת תמונה מהאקווריום שלי על טהרת דשן ברוך

FRESHREEF צמחיה לתיפארת
IQ לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 15:53   #52
Ofeking

הסמל האישי שלOfeking

?!?!?

אתם שמים לב מה הולך פה?

ישנן שתי עמדות נעולות וחילופי דברים נוספים לא ישנו, לכן אני חושב שכדאי להקשיב שבקשה שנכתה ע"י אלי **** מספר פעמים ולחזור למטרת העץ המקורית מתוך ולהפסיק לדבר על הדשן של ברוך (כבר כתוב מספיק בעד ונגד).
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 15:58   #53
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SpongeBob
ציטוט:
פורסם במקור על ידי IQ
.

כל אחד יכול לפרסם שהדשן של ברוך הורג דגים בכל מינון (אני לא חושב שכך הדבר) ואם העניין יגיע לבהמ"ש אז ברוך ימצא את הכסף והזמן לספק בדיקת מעבדה כזו.

מה קשה להבין ספוגי?

אין לברוך דו"ח מעבדה, וזה ברור כשמש. ייתכן שהנושא אינו ניתן לבדיקת מעבדה.
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 16:02   #54
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל Re: דשנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי falcon76
הדשן נמכר בתחילת דרכו ב-40 ש"ח לבקבוק והיום בכ-65 ש"ח לבקבוק עלייה של 65 אחוז במחיר.
מה נפח ה"בקבוק"?

לכמה ליטר מים הוא מספיק, וכל כמה זמן מדשנים?

תודה.
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 16:05   #55
bigdarman

ד"א פלקו כמה יוצאת לך העלות החודשית של דנרלי?

bigdarman לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 16:08   #56
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי בנימין
ציטוט:
ציטוט:
פורסם במקור על ידי IQ
.

מה קשה להבין ספוגי?

הנושא ניתן לבדיקה בקלות - אצל כל מעבדה מקצועית ובעלי-מקצוע. לא אצל חובב. כמובן שצריך גם לשלם כסף לשכור שירותי מעבדה בשביל לבצע את הבדיקות.
עלות חומרי הגלם גם עבור דנרלי וגם עבור כל דשן אחר זהה. ההבדל במחיר הוא בעלויות המשניות - כגון האם אתה בוחר לבצע בדיקת מעבדה של המוצרים שלך או לא (כמו שמישהו אמר מעלי, האם למוצר יש אבא ואמא) או האם אתה גם צריך להאכיל פיות נוספים באמצע.
בישראל - שאפשר לעגל פינות, מעגלים.

IQ - מוזר לי שזה בסדר להשתמש בתוצאות האקווריום שלך, בדוגמא אישית, על-מנת לשבח את המוצר, אך שמישהו אחר השתמש באותו מוצר, בתוצאות שאינן משביעות רצון, פתאום זה כבר לא תקין להשתמש בדוגמא אישית.

איילקו- על אותה מדמנה שאתם מאשים אחרים ששקעו בה, הפוסל במומו פוסל.
fish in heaven לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 16:31   #57
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי fish in heaven
ציטוט:
פורסם במקור על ידי בנימין
ציטוט:
ציטוט:
פורסם במקור על ידי IQ
.

מה קשה להבין ספוגי?

הנושא ניתן לבדיקה בקלות - אצל כל מעבדה מקצועית ובעלי-מקצוע. לא אצל חובב. כמובן שצריך גם לשלם כסף לשכור שירותי מעבדה בשביל לבצע את הבדיקות.
עלות חומרי הגלם גם עבור דנרלי וגם עבור כל דשן אחר זהה. ההבדל במחיר הוא בעלויות המשניות - כגון האם אתה בוחר לבצע בדיקת מעבדה של המוצרים שלך או לא (כמו שמישהו אמר מעלי, האם למוצר יש אבא ואמא) או האם אתה גם צריך להאכיל פיות נוספים באמצע.
בישראל - שאפשר לעגל פינות, מעגלים.

IQ - מוזר לי שזה בסדר להשתמש בתוצאות האקווריום שלך, בדוגמא אישית, על-מנת לשבח את המוצר, אך שמישהו אחר השתמש באותו מוצר, בתוצאות שאינן משביעות רצון, פתאום זה כבר לא תקין להשתמש בדוגמא אישית.

איילקו- על אותה מדמנה שאתם מאשים אחרים ששקעו בה, הפוסל במומו פוסל.
אין לי מושג איך ובאיזו צורה, ואם בכלל ניתן לבדוק דשנים נוזליים. לכן לא הבעתי דעה. אם בעיתונות/ספרות המקצועית העולמית יש השוואה של דשנים, הרי שהצדק איתך וזה בר-בדיקה.

הנה אתגר למתעבי ברוך ודשנו, למצוא השוואה כזו שתוכיח שהנושא בר-בדיקה.

ועדיין אני מחזיק בדעה, שברור כשמש שלברוך אין בדיקת מעבדה בכלל. קריאה זהירה של התגובה של IQ מחזקת את המסקנה הזו. אני לא מביע רעה, רק מציין עובדה.
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 16:42   #58
שוני ז"ל
ממיסדיי אקווה וחבר של כבוד

הסמל האישי שלשוני ז"ל

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים

לא נמעס לכולכם לחמם את העץ הזה ?
תאמינו לי אם לא ג'ודש והפחד שלי ממנו מזמן הייתי נועל את העץ הזה
ויריב שאלה אחת לי אליך .האם לך מותר לשבח ולהלל את הדשן של ברוך כולל תמונות .ולאנשים אחרים אסור לכתוב מה לדעתם עשה להם הדשן?
פרובוקציה לשמה
שוני
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 16:43   #59
SpongeBob

הסמל האישי שלSpongeBob

בנימין,

אף אחד לא מתעב את ברוך ולא על הצרכן חלה החובה (אתגר?? בחייך...) להוכיח כי המוצר תקין ובדוק...
עוד מעט ותגיד לי שגם ממכר סדיר של מוצרים ללא קבלות זה נוהל תקין ומקובל....(לא טוען שכך זה נעשה אצל ברוך)
לצערם של כולם, ברוך טשטש כנראה באופן עקבי את הקו שבין ברוך החובב והמומחה לבין ברוך הסוחר שמטרתו להתפרנס גם ממכירת מוצריו....

ובבקשה ממך, קצת פחות נאיביות. דשן שלא ניתן לבדיקה? (קוקטיל כימי ס"הכ)
כשחוות דג הזהב רצו לאשר שהגולד פילטר שלהם אכן יותר יעיל מטוף \ביובולס\גולות הם ידעו יפה מאוד לקחת אותו לבר אילן לבדיקות.
SpongeBob לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 02/11/2004, 17:05   #60
Judas

שוני , LOL!

מבחינתי העץ הפסיק להיות משעשע הוא עכשיו בלופ אינסופי .

(תגובתי האחרונה בנושא).

Judas
remains the same"
Cirith Ungol
Judas לא מחובר  
צור אשכול חדש  נושא נעול

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול