AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 16/05/2009, 22:00   #1
Gus

הסמל האישי שלGus

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל דיון בנושא טיפול מונע

שלום, רציתי לדעת האם אתם מבצעים טיפול תרופתי מונע אחת לכמה זמן או שנותנים טיפול תרופתי רק לאחר שזיהוי סימני מחלה.
הכוונה לא לטיפול בדג חדש (בעיקר ויילדים) אלה לדגים ותיקים, אביעוז דיבר על קוקטייל לדגיגים למניעת בעיות זימים והתפתחות. האם יש טיפולים נוספים ואם כן איזה בכל כמה זמן.
תודה
גוס
Gus לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2009, 00:12   #2
אביעוז

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: דיסקוסים
וותק בתחום: מעט זמן
ברירת מחדל תגובה להודעה: דיון בנושא טיפול מונע

יש בעד טיפולים מונעים ויש את המתנגדים עד להופעה של מחלה . בכל אופן כפי שכתבתי כיצד אני משתמש בקוקטל לא מומלץ למי שאין נסיון וכמובן שאני לא ממליץ מדובר בחומרים מסוכנים
יש עוד טיפול מונע שאני עושה זה טיפטוף תמצית שמן שום על טטרה דיסקוס.וגילגול הטטרה באבקה של מטרוגיל וכך אני מאכיל את הדגים והדגיגים
טיפול עם מלח
אביעוז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2009, 00:40   #3
Gus

הסמל האישי שלGus

תודה אביעוז, בתמצית שום ובויטמינים על טטרה גם אני משתמש, אבל זה לא טיפול תרופתי, אני מבין שכל הטיפולים שאתה מבצע זה רק על דגיגים ולא על בוגרים?
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2009, 07:30   #4
אביעוז

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Gus צפה בהודעה
תודה אביעוז, בתמצית שום ובויטמינים על טטרה גם אני משתמש, אבל זה לא טיפול תרופתי, אני מבין שכל הטיפולים שאתה מבצע זה רק על דגיגים ולא על בוגרים?
הטיפול לבוגרים.מלח באקוריום ,טטרה דיסקוס ספוגבשמן שום מגולגל במטרוגיל
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2009, 08:46   #5
Gus

הסמל האישי שלGus

תודה
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2009, 11:23   #6
guyy

הסמל האישי שלguyy

אביעוז: האם אתה עושה את זה על בסיס יומי? שבועי ?
guyy לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 17/05/2009, 16:46   #7
אביעוז

הודו פעם אחת בהודעה אחת

הטיפול של המלח כל חודש
הטיפול של הקוקטל לפי כמות הדגיגים וזמינות שלהם
הטיפול של הטטרה דיסקוס עם מטרוגיל כל שבוע

נערך לאחרונה על ידי אביעוז, Sunday 17/05/2009 בשעה 16:49.
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 06:21   #8
guyy

הסמל האישי שלguyy

האם יש סיבה מיוחדת לשיטה זו ?
לא נראה לי שאיתן\שחר משתמשים בהן לגידול פלטות.
נראה לי שאת שיטת המטרוגל אני אאמץ , הבעיה היא שיש לי UV עובד 24\7.
guyy לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 08:42   #9
יהונתן

הסמל האישי שליהונתן

הודו לך על 11 הודעות 11 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים+שרימפסים+דנטומים\סקאלרים+L

אולי יש מקום להבדיל [ואולי לא] בין טיפול מונע ע"ב טיבעי -שום,מלח
לבין טיפול מונע ע"ב כימקלים ,מטרודינטיזול וכו" .

בעוד הטיפול המונע הטיבעי אמור רק לעזור ולא להזיק ,וגם מומלץ לבני אדם
לשתות שמן זית ,לאכול רימון [לא ממטול רימונים ] הבנתי שעוזר למניעת
מחלות לב ,ועוד עשרות מאכלים אחרים .

הרי הטיפול המונע בצורת כימיקלים יכול להיות חרב פיפיות ולגרום צרות ,אולי דגים שקיבלו
מטרו" קבוע עם האוכל יעמידו דורות שהמטרו" כבר לא ישפיע אליהם ,ומה אז נחפש תרופה
יותר חזקה ,עד כמה שאני יודע רוב התרופות אולי אפילו כולם הם תרופה מצד אחד ורעל מצד שני
כך שבמידה ואני צודק מי שמשתמש בתרופות באופן קבוע גם ללא צורך בעצם מרעיל את הדגים שלו .

מעבר לכך מה יהיה עם דגיגים\דגים בוגרים שגדלו עם טיפול מונע במהלך חייהם ,אין מצב שמערכת
החיסונית הטיבעית שלהם תיפגע ,תחלש ? מה יהיה במידה ואותם דגים יגיעו למגדל שלא עושה
טיפולים מונעים ?

דעה שלי שאיננה מבוססת על שום דבר מדעי .

אני יודע שלפחות רופא אחד יש בין גולשי האתר אשמח לשמוע את דעתו

"החיים והמוות ביד הלשון"

"סייג לחוכמה שתיקה"

"אתה פולט האויב קולט -אתה פוגע האויב צולע "

נערך לאחרונה על ידי יהונתן, Monday 18/05/2009 בשעה 08:45.
יהונתן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 09:15   #10
efich1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יהונתן צפה בהודעה
אולי יש מקום להבדיל [ואולי לא] בין טיפול מונע ע"ב טיבעי -שום,מלח
לבין טיפול מונע ע"ב כימקלים ,מטרודינטיזול וכו" .

בעוד הטיפול המונע הטיבעי אמור רק לעזור ולא להזיק ,וגם מומלץ לבני אדם
לשתות שמן זית ,לאכול רימון [לא ממטול רימונים ] הבנתי שעוזר למניעת
מחלות לב ,ועוד עשרות מאכלים אחרים .

הרי הטיפול המונע בצורת כימיקלים יכול להיות חרב פיפיות ולגרום צרות ,אולי דגים שקיבלו
מטרו" קבוע עם האוכל יעמידו דורות שהמטרו" כבר לא ישפיע אליהם ,ומה אז נחפש תרופה
יותר חזקה ,עד כמה שאני יודע רוב התרופות אולי אפילו כולם הם תרופה מצד אחד ורעל מצד שני
כך שבמידה ואני צודק מי שמשתמש בתרופות באופן קבוע גם ללא צורך בעצם מרעיל את הדגים שלו .

מעבר לכך מה יהיה עם דגיגים\דגים בוגרים שגדלו עם טיפול מונע במהלך חייהם ,אין מצב שמערכת
החיסונית הטיבעית שלהם תיפגע ,תחלש ? מה יהיה במידה ואותם דגים יגיעו למגדל שלא עושה
טיפולים מונעים ?

דעה שלי שאיננה מבוססת על שום דבר מדעי .

אני יודע שלפחות רופא אחד יש בין גולשי האתר אשמח לשמוע את דעתו
כל מילה חקוקה בסלע.

ה"טיפולים" המונעים ע"י שימוש בתרופות כגון אנטיביוטיקה ואחרות, יגרמו לעמידות של הטפילים וכו' בפני התרופות ואז יהיה הרבה יותר קשה לטפל כשתפרוץ מחלה.
כמו כן, שימוש תמידי ותקופתי בתרופות מרעיל את הדגים. הרי לא יעלה על הדעת שאדם יקח תרופות באופן קבוע וללא צורך. זה מזיק ואף מסוכן.

"מכשולים הם הדברים המפחידים האלה שאתם רואים בשעה שאתם מסירים את העיניים מהמטרה שלכם" (הנרי פורד) .

"אל תשרוף גשרים, תתפלא להיווכח כמה פעמים במהלך חייך יהיה עליך לחצות את אותו הנהר"
efich1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 10:54   #11
אביעוז

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ה"טיפולים" המונעים ע"י שימוש בתרופות כגון אנטיביוטיקה ואחרות, יגרמו לעמידות של הטפילים וכו' בפני התרופות ואז יהיה הרבה יותר קשה לטפל כשתפרוץ מחלה.
כמו כן, שימוש תמידי ותקופתי בתרופות מרעיל את הדגים. הרי לא יעלה על הדעת שאדם יקח תרופות באופן קבוע וללא צורך. זה מזיק ואף מסוכן
הנאמר כאן זה על נסיון אישי או קבוצת מחקר על דגים?
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:12   #12
efich1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אביעוז צפה בהודעה
כמו כן, שימוש תמידי ותקופתי בתרופות מרעיל את הדגים. הרי לא יעלה על הדעת שאדם יקח תרופות באופן קבוע וללא צורך. זה מזיק ואף מסוכן
לא עשיתי מחקר וגם לא אעשה ניסוי זה על דגים שתוצאותיו ידועות מראש...
אני לא רופא, אבל כל רופא יגיד לך את הדברים שאמרתי: "כשמשתמשים בתרופה כמו אנטיביוטיקה הגוף מתרגל ואז האנטיביוטיקה לא משפיע" - לכן מחליפים סוגי אנטיביוטיקה ותרופות, כיוון שהגוף הספיק "להתרגל" אליהם.
הייתי רוצה שרופא שנמצא כאן יוכל להגיב. זה יוכל להבהיר עוד את הדברים.

"מכשולים הם הדברים המפחידים האלה שאתם רואים בשעה שאתם מסירים את העיניים מהמטרה שלכם" (הנרי פורד) .

"אל תשרוף גשרים, תתפלא להיווכח כמה פעמים במהלך חייך יהיה עליך לחצות את אותו הנהר"
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:12   #13
אביעוז

הודו פעם אחת בהודעה אחת

יונתן דע שאין מגדל\חובב שלא נותן תרופות לא משנה מי המגדל כולם נותנים אין דבר כזה גידול סטרילי ללא תרופות. הדיסקוסים במהלך התקופה של הגידול שלהם חולים וחייבים לקבל טיפול לדוגמא: אקסמיטה מחלה פשוטה כולם יודעים שנותנים תרופה בשם מטרוגיל לפעמים צריך לתת כמיות ענקיות של תרופה שהדג יצא מהמחלה ובסוף הדג מת , דגיגים במידה ולא מקבלים טיפול תרופתי לשני סוגי טפילי זימים הדג לא מתפתח היטב , ואתה יכול לראות תמותה כמעט כל יום של דגיגים ,יש מי שנותן בזמן ההופעה של המחלה\ויש את הטיפול המונע ולמה שכתבתה אני יודע שזה לא מנסיון אישי שלך או מחקר על קבוצות דגים. אף פעם לא נדע מה באמת טוב לדגים .עד שלא נעשה קבוצות מחקר של גידול דגיגים עם תרופות וללא תרופות עד לבגרות
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:16   #14
efich1

ציטוט:
יונתן דע שאין מגדל\חובב שלא נותן תרופות לא משנה מי המגדל כולם נותנים אין דבר כזה גידול סטרילי ללא תרופות. הדיסקוסים במהלך התקופה של הגידול שלהם חולים וחייבים לקבל טיפול לדוגמא: אקסמיטה מחלה פשוטה כולם יודעים שנותנים תרופה בשם מטרוגיל לפעמים צריך לתת כמיות ענקיות של תרופה שהדג יצא מהמחלה ובסוף הדג מת , דגיגים במידה ולא מקבלים טיפול תרופתי לשני סוגי טפילי זימים הדג לא מתפתח היטב , ואתה יכול לראות תמותה כמעט כל יום של דגיגים ,יש מי שנותן בזמן ההופעה של המחלה\ויש את הטיפול המונע ולמה שכתבתה אני יודע שזה לא מנסיון אישי שלך או מחקר על קבוצות דגים. אף פעם לא נדע מה באמת טוב לדגים .עד שלא נעשה קבוצות מחקר של גידול דגיגים עם תרופות וללא תרופות עד לבגרות
לשפוך סתם תרופות למים זה לא פתרון טוב.
דעתי היא שצריך להשתמש בתרופה לא כטיפול מונע אלא כאשר יש באמת מחלה והיא זוהתה.
לעניות דעתי, אנטיביוטיקה מזיקה לכבד של הדג. לכן צריכים להשתמש רק כאשר יש מחלה.

עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:18   #15
אביעוז

הודו פעם אחת בהודעה אחת

[quote=efich1;1417250]לא עשיתי מחקר וגם לא אעשה ניסוי זה על דגים שתוצאותיו ידועות מראש...
אני לא רופא, אבל כל רופא יגיד לך את הדברים שאמרתי: "כשמשתמשים בתרופה כמו אנטיביוטיקה הגוף מתרגל ואז האנטיביוטיקה לא משפיע" - לכן מחליפים סוגי אנטיביוטיקה ותרופות, כיוון שהגוף הספיק "להתרגל" אליהם.
הייתי רוצה שרופא שנמצא כאן יוכל להגיב. זה יוכל להבהיר עוד את הדברים.[/quot

אז על סמך מה אתה אומר את הדברים אילו , ולמה לך להסתמך על מוטי . ואיך בדיוק וכיצד אתה משווה דגים לבני אדם .ולהתרגלות אנטיביוטיקה כאשר שום דבר לא נכתב מנסיון אישישלך או קבוצה מחקר על דגים?
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:19   #16
פינגרמן

הסמל האישי שלפינגרמן

הודו לך על 2 הודעות 3 פעמים

ציטוט:
אביעוז מציע לך לרדת מהעץ של "הטיפול מונע" אתה דופק את הדג וצאצאיו........אתה יודע שאדם יכול להיתחסן נגד ארס נחשים פשוט צריך להזריק לעצמך כמיות קטנות ואז יותר גדולות ויותר גדולות עד שבסוף התהליך הגוף מחוסן

כך בדיוק אתה עושה לטפיל בהקסמיטה!!!!!

לגבי מלכית גרין פורמאלין ניראה לי כל שבוע גם מיותר זה לא בדיוק חומרים שעוברים בקלות על סדר היום אצל הדגים תמיד יש שוק וסטראס לא קטן מהחומרים האלו.........
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:20   #17
אביעוז

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי efich1 צפה בהודעה
לשפוך סתם תרופות למים זה לא פתרון טוב.
דעתי היא שצריך להשתמש בתרופה לא כטיפול מונע אלא כאשר יש באמת מחלה והיא זוהתה.
לעניות דעתי, אנטיביוטיקה מזיקה לכבד של הדג. לכן צריכים להשתמש רק כאשר יש מחלה.
על סמך איזה נסיון זה נאמר. אני מעונין ללמוד אתה יכול להפנות לחומר כתוב באתרים בארץ ובחול
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:22   #18
אביעוז

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי פינגרמן צפה בהודעה
אביעוז מציע לך לרדת מהעץ של "הטיפול מונע" אתה דופק את הדג וצאצאיו........אתה יודע שאדם יכול להיתחסן נגד ארס נחשים פשוט צריך להזריק לעצמך כמיות קטנות ואז יותר גדולות ויותר גדולות עד שבסוף התהליך הגוף מחוסן

כך בדיוק אתה עושה לטפיל בהקסמיטה!!!!!

לגבי מלכית גרין פורמאלין ניראה לי כל שבוע גם מיותר זה לא בדיוק חומרים שעוברים בקלות על סדר היום אצל הדגים תמיד יש שוק וסטראס לא קטן מהחומרים האלו.........
אכן בדיוק רשום מלכית גרין ןפורמלין כל שבוע ?
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:23   #19
yoel46

הסמל האישי שלyoel46

לדעתי,טעמי,נסיוני..
טיפול מונע..מזון איכותי ריענון מיים טובה ויד על הדופק..

yoel46 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:33   #20
קובי_ק

הסמל האישי שלקובי_ק

מניסיוני הדל (סה"כ 4 פעמים צאצאים)
שלוש פעמים שניסיתי לגדל ללא טיפול מונע שרדו בקושי 8 - 10 דגיגים
בפעם הרביעית מתו בקושי 8 - 10 דגיגים
אבל גם צריך לדעת איך? כמה? ומתי? לתת טיפול מונע
באמת לשפוך תרופות זה לא בריא - אבל כנראה שכשדיסקוס נולד הוא ישר נידבק בכל מיני טפילים ומחלות
שחייבים לנקות אותם ממנו - אחרת זה מגיע למצב של תמותה
על כמויות ודרך נתינת הטיפול ניתן להתווכח לדעתי
על אם לתת טיפול או לא לא חושב שניתן - אא"כ אתה מגדל את הדגים במקום סטרילי ברמה גבוה מאוד
אגב לקיבוצי אני עושה חיטוי עם קאלי + אנטיביוטיקה פעם בחצי שנה - אחת ההמלצות הכי טובות שקיבלתי ממישהו בפורום הזה

נערך לאחרונה על ידי קובי_ק, Monday 18/05/2009 בשעה 11:36.
קובי_ק לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:34   #21
שוני ז"ל
ממיסדיי אקווה וחבר של כבוד

הסמל האישי שלשוני ז"ל

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

10 שנים גידלתי דיסקוסים במתכונת קבועה
אחת לחודש ובמשך שבוע הייתי נותן מזון מעורב בפלג'יל שהיה מכין לי ידידי מורי ורעי שלמה דוליטל.
ואני חייב לציין עובדה אחת
הקסמיטה לא נראתה באופק
גם היום אני לא יכול לטעון שזו הסיבה שהיא לא נראתה
היום כשחזרתי לאהבתי הישנה דיסקוסים כך אני נוהג אחת לשבוע מזון מעורב בפלג'יל +שום
שוני
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:42   #22
efich1

שכל אחד יעשה מה שהוא חושב לנכון.

מידע מתוך ויקפדיה:

מתוך ויקפדיה

ערך מורחב – עמידות לאנטיביוטיקה

עמידות חיידקים לאנטיביוטיקה נצפתה שנים מעטות לאחר התחלת השימוש המסחרי באנטיביוטיקה. הבעיה החריפה משום שעקב השימוש המתרחב באנטיביוטיקה בעשורים האחרונים פיתחו חיידקים עמידות מולדת (אינטרינסית) לאנטיביוטיקה באמצעות העיקרון ברירה טבעית לאחר חשיפה חוזרת לאנטיביוטיקה המכחיד חיידקים רגישים ומותיר את האוכלוסיות העמידות. נצפו מקרים של העברת תכונות עמידות בין חיידקים באמצעות פלסמיד.

העמידות הגוברת והולכת של זני חיידקים מסוימים לאנטיביוטיקה מהווה אתגר רפואי לא קטן כאשר מחד יש לשאוף לתת לחולה טיפול יעיל כנגד זיהום חיידקי ומאידך לתת את האנטיביוטיקה הבסיסית ביותר אשר לא תשמיד חיידקים אחרים וכדי להימנע מיצירת עמידות כנגד אנטיביוטיקות "מתקדמות". למרות בעיה זו שדורשת לכאורה פיתוח מוגבר של סוגי אנטיביוטיקה חדשים.

העמידות לאנטיביוטיקה מנוצלת ביישומי ביוטכנולוגיה. במסגרת הנדסה גנטית של הגנום, נוצרת בעיה בהפרדת התאים בהם תהליך שינוי הגנום הצליח מהתאים בהם שינוי הגנום כשל. על מנת להפריד בין תאים אלו, משלבים יחד עם התכונה הרצויה בגנום גם תכונה המעניקה לתא עמידות כנגד אנטיביוטיקה מסוימת. לאחר תהליך החדרת החומר הגנטי, התרבית המהונדסת נשטפת בחומר אנטיביוטי ורק התאים בהם ההחדרה צלחה, ישארו חיים עקב העמידות לאנטיביוטיקה שהוחדרה להם

עמידות לאנטיביוטיקה

עמידות לאנטיביוטיקה היא יכולת של מיקרואורגניזם לעמוד בפני השפעת אנטיביוטיקה. עמידות לאנטיביוטיקה היא אחד הסוגים של עמידות לתרופות. חיידקים פיתחו עמידות מולדת (אינטרינסית) לאנטיביוטיקה באמצעות העיקרון ברירה טבעית לאחר חשיפה חוזרת לאנטיביוטיקה המכחיד חיידקים רגישים ומותיר את האוכלוסיות העמידות, שבהן התפתחו מוטציות אקראיות המקנות עמידות לאנטיביוטיקה. יתר על כן עמידות לאנטיביוטיקה יכולה לעבור בין פתוגנים שונים גם בתהליך של העברה גנטית אופקית שבה קולטים חיידקים גנים מהסביבה או מחיידקים אחרים.

קישור:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%...99.D7.A7.D7.94

נערך לאחרונה על ידי efich1, Monday 18/05/2009 בשעה 11:59.
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 11:57   #23
efich1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי קובי צפה בהודעה
מצטרף לדעות של קודמי

ידידי, עושה רושם שאתה עושה כל טעות אפשרית מבחינת שימוש בטיפולים תרופתיים. ואני אחדד את זה לטובת כל הנוגעים בדבר (ובייחוד לך!):

1. שימוש קבוע בתרופות יוצר ח ס י נ ו ת מצד הפתוגנים (גורמי המחלות). תתייחס לזה כמו הנער שצעק זאב. מרוב צעקות כשיגיע רגע האמת ותידרש לטפל בדגים שלך, לא יהיה לך במה.
2. שימוש בתרופות יחד עם פחם פעיל גורם להחלשות פעילות התרופה ושוב, הגעת למצב שבו אתה מזריק לפתוגנים זריקת חיסון מצויינת נגד התרופה שלך. בדומה לך כשאתה מקבל חיסון שהוא בעצם גורם מחלות מוחלש, הם מקבלים תרופה מוחלשת, מתחסנים כנגדה ויודעים להתמודד איתה טוב יותר.
3. שימוש קבוע בתרופות פוגע בפילטר שלך. בייחוד בשימוש בחומרים אנטיביוטיים רחבי טווח (דוגמת המטרודיזנול, פלג'יל, מטרוג'יל וכל החבר'ה) אשר כשמו כן הוא - אנטי-ביוטי. דהיינו, פוגע בבקטריות. רמז, גם הבקטריות בפילטר הן... בקטריות.
4. שימוש קבוע בתרופות פוגע בדגים שלך. הוא מחליש אותם, מונע מהם לפתח מערכת חיסונית יציבה ולהתמודד בעצמם עם מחלות, פוגע להם בכבד ובעוד אלף ואחת מערכות שנועדו מלכתחילה לצורך התמודדות שלהם עם אותם פתוגנים. 5. אתה מגיב (וסליחה! אין כוונתי להעליב או לפגוע, אלא רק להסב את תשומת ליבך) בהיסטריה ובצורה בלתי שקולה ובלתי אחראית לכל סימן בלתי שיגרתי. האם אתה מוכשר לזהות מחלות בדגים? האם אתה יודע שכאשר דג X מתנהג בצורה Y הוא בהכרח חולה במחלה Z? אני מטפל בכמות גדולה של מחלות מידי יום ועדיין מהסס לפני שאני מתחיל טיפולים תרופתיים ופונה לגדולים ובכירים ממני (בעיקר גדולים ) לצורך קבלת עצה ותמהיל.

תגובה רציונלית ונבונה תהיה להפסיק טיפול תרופתי, להבצע החלפות מים, להשיב את הסדר והאיזון הביולוגי על כנו (כולל שימוש בתוספי בקטריה מסחריים או אפילו לקיחת בקטריות מפילטר פועל. בזמנו הציע הפורום את ה WBPB המפורסם. צריך לברר עם זה אקטואלי . בדיחה פנימית קטנה שהוותיקים בטח יזכרו). לבצע עוד פעם החלפות מים. לתת לדגים מגוון רחב של מזונות ולהתחיל לעקוב אחרי המתרחש באקווריום בצורה שקולה ובוגרת. אני בטוח שאם תפרסם תמונות של הדגים, של צורת הבטן שלהם, של הצואה, יהיה לכולנו הרבה יותר קל להתמודד עם זה.

מקווה שעזרתי והכי חשוב, מקווה שלא נעלבת.
קישור:
https://www.aqua.org.il/forums/showth...2+%E1%EB%E1%E3

עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 12:08   #24
efich1

וגם משהו מתוך המאמר שמפורסם באקווה.

טיפול אלטרנטיבי להקסמיטה-ELMI-

"ראשית כל נציין כי חייבים לאבחן את המחלה לפני נתינת התרופה, אין טעם "בלפוצץ" את האק' בתרופות ללא ידע מי מחולל את המחלה, הדבר יכול להביא לנזק ארוך טווח לדגים (כבד בעיקר ואברים פנימיים אחרים ), או ליצירת זנים שעמידים לתרופה במקרה הגרוע."

נערך לאחרונה על ידי efich1, Monday 18/05/2009 בשעה 12:19.
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 12:09   #25
efich1

ושכל אחד יעשה מה שהוא חושב לנכון.

עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 12:32   #26
שוני ז"ל
ממיסדיי אקווה וחבר של כבוד

הסמל האישי שלשוני ז"ל

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

ידידי היקר לא חידשת לנו כלום גם אנחנו מכירים את ויקפדיה
כל ילד אחרי גן חובה יודע שלקחת אנטיביוטיקה ברמה יומיומית לבני אדם לא בריא ולא טוב
אבל לדעתי יש הבדל בין לקחת אנטיביוטיקה בצורה מוגזמת לבין לתת לדג שבוע אחת לחודש חודשיים .אני לא חושב שבמינון הזה הדג ייצר נוגדנים(ואולי אני טועה )
עובדה שהדגים שלי חיו מצוין וגדלו לתפארת מגודל של מטבע לגודל של 15 סנטימטר (יש תמונות באתר)עד שהחלטתי לצאת מהדיסקוסים מכרתי את כולם ועקבתי אחרי חמישיה מהם מעל שנתיים וכולם היו בריאים וחזקים
עם עובדות קשה להתווכח
מענין אותי האם אתה כותב מנסיון בגידול דיסקוסים או שאתה כותב מידע כללי .זה בסדר מותר לך להביע דעתך גם אם אין לך נסיון

נערך לאחרונה על ידי שוני ז"ל, Monday 18/05/2009 בשעה 12:38.
שוני ז"ל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 13:33   #27
יהונתן

הסמל האישי שליהונתן

ציטוט:

אביעוז אני חובב שמגדל ללא טיפול מונע ,בעבר הייתי נותן פעם בחודש מלח בישול
וגם את זה הפסקתי ,תרופות אנטיביוטיות לאוכל כטיפול מונע אף פעם לא נתתי
בשיחות עם חובבים אחרים אני לא חושב שאחוז התמותה אצלי היה גבוה יותר מאשר
מגדלים שהאביסו בתרופות .

שוב שום דבר ממה שאני כותב לא מבוסס מדעית מבוסס ניסיונית

"החיים והמוות ביד הלשון"

"סייג לחוכמה שתיקה"

עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 13:39   #28
יהונתן

הסמל האישי שליהונתן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי שוני צפה בהודעה
ידידי היקר לא חידשת לנו כלום גם אנחנו מכירים את ויקפדיה
כל ילד אחרי גן חובה יודע שלקחת אנטיביוטיקה ברמה יומיומית לבני אדם לא בריא ולא טוב
אבל לדעתי יש הבדל בין לקחת אנטיביוטיקה בצורה מוגזמת לבין לתת לדג שבוע אחת לחודש חודשיים .אני לא חושב שבמינון הזה הדג ייצר נוגדנים(ואולי אני טועה )
עובדה שהדגים שלי חיו מצוין וגדלו לתפארת מגודל של מטבע לגודל של 15 סנטימטר (יש תמונות באתר)עד שהחלטתי לצאת מהדיסקוסים מכרתי את כולם ועקבתי אחרי חמישיה מהם מעל שנתיים וכולם היו בריאים וחזקים
עם עובדות קשה להתווכח
מענין אותי האם אתה כותב מנסיון בגידול דיסקוסים או שאתה כותב מידע כללי .זה בסדר מותר לך להביע דעתך גם אם אין לך נסיון
שוני ידוע לך עם במשך השנתיים מעקב שלך אחרי הדיסקוסים
הם גם קיבלו טיפול מונע ?

"החיים והמוות ביד הלשון"

"סייג לחוכמה שתיקה"

עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 13:46   #29
אביעוז

הודו פעם אחת בהודעה אחת

יונתן כשיש לך עשרים דיסקוסים בוגרים לא צריכה להיות לך בעיה של מחלות . כאשר אתה מגדל עשרה זוגות עם מאתים דגיגים אתה יותר חשוף למחלות
עדיין לא נקרא Monday 18/05/2009, 13:59   #30
יהונתן

הסמל האישי שליהונתן

ציטוט:
יונתן כשיש לך עשרים דיסקוסים בוגרים לא צריכה להיות לך בעיה של מחלות . כאשר אתה מגדל עשרה זוגות עם מאתים דגיגים אתה יותר חשוף למחלות
עם דבר אחד אני לא מתווכח עם ניסיון ,במידה והניסיון שלך אומר טיפול מונע לך על זה

אני חושב שהטיפול מונע הטוב ביותר זה איכות מים ,מזון איכותי, וכמה שפחות "לשחק"
עם הדגים ,כמו שכבר נאמר המגדל ידאג למים הדיסקוסים ידאגו לשאר .

שוב אני משווה לבני אדם ,אולי השוואה לא נכונה אבל....................
שהבת שלי הייתה קטנה היא סבלה מדלקות חוזרות בדרכי השתן ,קיבלה צפורל כטיפול
בזמן הדלקת ואחרכך במשך 3 חודשים 4 פעמים ביום כטיפול מונע ועוד 3 חודשים פעמים
ביום כטיפול מונע וזהו .
רוצא לומר טיפול מונע אולי לאחר מחלה לתקופה מוגדרת מוגבלת אבל לא בצורה גורפת

לא מבוסס על כלום מדעי

"החיים והמוות ביד הלשון"

"סייג לחוכמה שתיקה"

צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול