AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 13:41   #1
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: aquael glossy 80, aquatlantis 50
וותק בתחום: צעיר
ברירת מחדל חדש לגמרי בתחום! מספר שאלות

אז קניתי אקווריום בנפח 40 ליטר קטן לחדר, קיבלתי איתו תאורת לד, פילטר ומצע קוורץ כמו חול, יש לי גם גוף חימום 25 וואט ומשאבת אוויר עם אבן אוויר. לבנתיים יש לי רק סלע עם צמחים קטן קטן שקניתי, הזמנתי עוד דקורציה ומקומות מסתור מאיביי ואני מחכה שזה יגיע.
אני עדיין מרגיש שמשהו לא בסדר.. קניתי את כל הציוד(חוץ מהדקורציה שזה מאיביי) מאותה חנות, המוכר ידע בדיוק חה יש לי ועדיין לפי דעתי הוא הביא לי דגים שלא מתאימיפ לנפח קטן כל כך.
הוא הביא לי 2 סקלרים בינוניים, 2 כרישי כסף ועוד 2 דגים שאני לא זוכר איזה סוג, ואני לא רואה פה אפשרות לעלות תמונה (אני באייפון)
באל מקרה הם דגים בגודל 5-7 ס?מ, בצבע לבן/כסף כזה אבל הם זוהרים בצבע כחול, הפרצוף שלהם מזכיר פיראנה.
רציתי לשאול אם האוכלוסיה שיש לי מתאימה לנפח כזה, ובמיוחד ששני הדגים שאני לא יודע את סוגם תוקפים אחד את השני. יוצר נכון אחד מהם תוקף את השני בלי סוף, אחד מהפ קצת יותר גדול והוא לא מפסיק לעקוב אחרי השני לכל מקום וכאילו לנשוך אותו, כבר חסרים לו חלקים מהזנב והוא כל היום רק מתחבא ממנו ולא יוצא לשחות בכלל
הייתי אתמול בחנות והמוכר אמר לי שזה בגלל שהם באקווריום חדש והם צריכים להתרגל(הם באקווריום כבר 5 ימיפ. ואי אפשר להחזיר אותם בחזרה לחנות והוא אומר שהם מתאימים מאוד לאקווריום שלי, ואמר לי ?תסתכל כמה הם פה באקווריום שלי, וזה באותו נפח כמו שלך?
בקיצור אני לא יודע מה לעשות, מה אתם חושבים?
סליחה על הבורות!
crystallize לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 13:56   #2
המציל

הודו לך על 24 הודעות 35 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: חדש לגמרי בתחום! מספר שאלות

היי חבר, ברוך הבא לפורום
קודם כל - בחרת בפורום הנכון להתייעץ בו, ונשמע שאתה בדרך הנכונה ללמוד המון.. כי באמת איכפת לך ואתה דואג לדגים. כל הכבוד!

דבר שני - אל תאמין למוכרים בעיניים עצומות לעולם!
אם אתה מכיר את המוכר ויודע שהוא בדרך כלל ממליץ על דברים נכונים, יופי!
אם לא.. תמיד תבדוק כל מילה שיוצאת מהפה של המוכר.
לפחות חצי מהמוכרים לא יודעים ולפעמים אומרים דברים לא נכונים, או מנסים למכור ולא ממש משנה להם למי ומה.
לצערי הרב כמובן. לא כולם!! ולא בכל מקום, אבל הרבה יותר ממה שהייתי רוצה.

לשאלותיך -
מה מידות האקווריום?
על פניו נשמע שהדגים בכלל לא מתאימים. האקווריום, בהנחה והוא באמת 40 ליטר, קטן מדי לכולם.
הכריסים יגדלו להיות גדולים ובעיקר צריכים הרבה מקום לשחות בו, הסקאלרים יגדלו להיות גדולים וידרשו מקום לזוז, והשניים האחרים.. כנראה תוקפניים מדי למידות האקווריום, אני לא יודע מי הם.
דגים לא אמורים לרדוף אחד אחרי השני עד רמה של פציעות באקווריום מאוזן ומתאים להם.

אני ממליץ לא להקשיב למוכר הזה יותר. אתה מוזמן להגיע אליו להבא עם דרישות מדוייקות אחרי שקראת פה בפורום או בכל מקום. או לברר מולו ואז לשאול פה לפני הקנייה הבאה.
ממליץ לקרוא פה בפורום לגבי הרצה של אקווריום חדש, כי לא נשמע שהיה סייקל באקווריום והוכנסו יותר מדי דגים וללא כל התאמה מהר מדי.. מה שיכול לגרום לדגים מתים ולבאסה שלך עוד לפני שהתחלת.
ובשביל שוכל לעזור יותר - אתה יכול להוריד אפליקציה בשם TapTalk לפלאפון וממנה לגלוש בפורום, להעלות תמונות ולקרוא תגובות. הרבה יותר קל לנו להבין מה קורה עם תמונה.

אם המוכר בחנות לא מוכן לקבל את הדגים בחזרה..
אני ממש חושב שהדבר הכי נכון לעשות כרגע הוא למצוא להם בית חדש ומהר, לפני שהם פוצעים אחרד את השני עוד יותר.
ואח"כ לקרוא על סייקל, למצוא את הדגים המתאימים לך ולהמשיך לאט לאט בידיעה שאתה עושה הכל בקצב נכון ועם הדגים המתאימים

משריצים חיים, טטרות קטנות או שרימפסים יכולים התאים הרבה יותר. אחרי שתוציא את אלו ששם כרגע.
המציל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 14:01   #3
ברלופו

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: רביית דגי קרב
וותק בתחום: 6 שנים.

מצטרף לקודמי.
את הדגים ניתן למסור/למכור בכיכר השוק בפורום, לפני שיקרה להם משהו בלתי הפיך....
ברלופו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 14:34   #4
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

המידות של האקווריום הם 50 ס?מ אורך, 25 גובה ו25 רחוב
לא יודע אם זה נקרא סייקל, אבל לפני שאיכלסתי דגים, מילאתי מים, שמתי אנטי כלור ובקטריות, ונתתי לזה להיות ככה כל היום עם הפילטר וגוף חימום דולק. ואחרי יום או יומיים שמתי 2 דגי זהב, ואחרי כמה ימים הוצאתי אותם ושמתי את הדגים שיש לי עכשיו.
ולא אני לא מכיר את המוכר באופן אישי, רק מהחנות. הוא פשוט נשמע לי מקצועי ולא ניסה לדחוף לי דברים שלא צריך שקניתי את האקווריום, אבל בקשר לדגים, כן שמתי לב שהוא מסנה לדחוף כמה שיותר
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 14:51   #5
ברלופו

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: רביית דגי קרב
וותק בתחום: 6 שנים.

לחכות יומיים זה לא סייקל...
בקשר למוכר- אני חושב שכולנו נפלנו בפח הזה. למוכרים יש טריקים לגרום לנו לתחושת אמון בהם....

כמובן שלא כולם כאלה, אבל חלק לא מבוטל מהם כן.
ברלופו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 14:52   #6
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים

אחרי הדגים שמכר לך אותו מוכר 'מקצועי' לנפח האקווריום שלך, אני מצטער אך הייתי מבטל כל עיצה שלו.

אולי הוא בונה על קניית הדגים הבאה שלך, אחרי שכל אלו ימותו...

אני מציע שתחזור אליו עם כל הדגים ותדרוש זיכוי מלא.
אם תבחר שלא לעשות כך, לפחות תמכור/תמסור אותם, ועדיף שעה אחת מוקדם יותר...

בהצלחה, אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 14:53   #7
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אפילו בחנתי אותו, אני זוכר שקראתי שאת הפילטר צריך לנקות עם המים של האקוורים בלבד, וששאלתי אותו הוא אמר שאפשר עם מים של הברז, ושאני מחליף מים פשוט להוציא מהאקווריום מים ולהוסיף חדשים מהברז ישר לאקווריום, ואת האנטי כלור לשים ישר בתוך האקווריום.. אני כבר לא יודע מה לעשות
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 15:09   #8
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אחרי דיפדוף בaquadex, אני כמעט בטוח שמצאתי איזה סוג של דג זה התוקפני שתוקף את השני
קוראים לו אפיסטוגרמה אורטיאגאי, לפי מה שקראתי יש לי כנראה זכר ונקבה, כי התוקף יותר גדול קצת מהנתקף אז כנראה שהזכר תוקף את הנקבה
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 15:27   #9
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

להחזיר הכל לחנות ולא לחזור לשם.
את הנפח גם המוכר חישב?

Sent from my iPhone using Tapatalk

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 15:38   #10
אביב לוטטי

הסמל האישי שלאביב לוטטי

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: 250 ליטר מעורב + שרימפסייה + 500 ליטר אמריקאים

הי crystallize

ברוך הבא לאקווה

קודם כל אני מצטרף לדעה של קודמי , אני לא חושב שהמוכר שמכר לך את הדגים והאקווריום מקצועי , נהפוכו.

אני רואה שאתה קצת הולך לאיבוד , ולכן אנסה למקד אותך קצת.

כמו שרשמו לך לפני הדגים אינם מתאימים לאקווריום שלך. אתה יכול למכור או למסור אותם בכיכר השוק, או להחזיר את הכול לחנות !

לגבי סייקל (ובכלל מה זה) וקצת מושגים השיכים לאולם האקווטיקה אתה מוזמן להיכנס ולקרוא קצת.

איך להקים לתחזק אקווריום? המדריך למגדל המתחיל באקווה

הרצת אקווריום חדש

אלה יתנו לך את הבסיס. עצה שלי אל תנסה להבין כול מושג ומושג אלה להבין את הראיון הכללי ולאט לאט תלמד...

כמובן שאנחנו ניהיה פה לגבי כל שאלה.

לגבי זיהוי הדג כ- אפיסטוגרמה אורטיאגאי , אני קצת סקפטי לגביו אבל יש מצב שאני טועה, בכול מקרה אם זה אכן הדג לא תיהיה לך בעיה למסור/למכור אותו.

דבר נוסף לפי המידות שכתבת יוצא שנפח האקווריום שלך הוא 31 ליטר.

אביב

הטלה של גרין טרור
אביב לוטטי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 15:40   #11
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

המוכר לא מוכן לקבל את הדגים בחזרה בגלל שיכול להיות שיש מחלות..
את נפח האקווריום חישבתי במחשבון של נפח אקווריום, לא זוכר בדיוק כמה אבל יצא באיזור ה30-40 ליטר
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 15:43   #12
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אני לא ממש רוצה למסור או למכור אותם כי ממש נקשרתי אליהם.. ואין לי אפשרות כלכלית להביא אקווריום יותר גדול, וגם זה אקווריום לחדר אד זה לא כל כך מתאים..
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 15:58   #13
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

הודו לך על 292 הודעות 439 פעמים
סוג אקווריום: מלאווי

איזו ברירה יש לך?
לתת להם להרוג אחד את השני?
גידול דגים במרחב מחיה קטן מדי שאינו מתאים להם?

אף אחד לא אמר לך לרכוש אקווריום גדול יותר, ניתן לאכלס דגים שכן יתאימו לאקווריום.
אמיר.פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 16:00   #14
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אין אפשרות להשאיר אף אחד מהדגים בכלל? אפילו לא סוג אחד?
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 16:12   #15
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

הם לא מתאימים.

על מנת לקבל את המקסימום מהאקווריום אני מציע ללכת על דגי גופי או לחילופין גופי אנדלר.
(תלחץ על הקישורים ותגיע לפרופיל הדג.)

האקווריום הוא 31 ליטר ויש לפעול בהתאם.

אפשר ללכת על כיוון שונה והוא שרימפסיה.

אמיר
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 16:23   #16
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אמיר.פ צפה בהודעה
הם לא מתאימים.

על מנת לקבל את המקסימום מהאקווריום אני מציע ללכת על דגי גופי או לחילופין גופי אנדלר.
(תלחץ על הקישורים ותגיע לפרופיל הדג.)

האקווריום הוא 31 ליטר ויש לפעול בהתאם.

אפשר ללכת על כיוון שונה והוא שרימפסיה.

אמיר
לא כל כך רוצה גופים כי הם מתרבים ואין לי מושג וזמן איך לטפל ברבייה שלהם,
חשבתי יותר לכיוון טטרות, שהייתי בחנות היה אקווריום ואני חושב שהיו שם המון טטרות והם ממש קטנים וחמודים, שמתי אצבע בזכוכית של האקווריום וכולם באו
עדיין לא נקרא Wednesday 26/10/2016, 22:21   #17
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

יכול להיות ששתי האפיסטוגרמה אורטיאגאי רבים בגלל שבאקווריום אין מקומות מסתור? שמתי לב שהם מאוד טריטוריאלים
עדיין לא נקרא Thursday 27/10/2016, 01:19   #18
המציל

אני ממשיך להמליץ, כמו ההודעה הראשונה שלי וכל התגובות שבאו אחרי... להוציא את הדגים בהקדם לפני שיהרגו אחד את השני.
בכל מקרה לא תצליח לגדל אותם או להנות מהם. עדיף לפחות לחשוב על טובתם. בעיקר אם נקשרת אליהם וברור לך שיהיה חבל לאבד אותם.

בנוגע לגופים - דגים יפים ורגועים שמגיעים בעשרות צבעים. גם הם ילמדו להגיע לקראתך כשתתקרב לאקווריום ותגיש להם יד.
ולא צריכה להיות לך שום בעיה של רבייה מוגזמת, תביא רק זכרים. גם ככה הם יפים יותר וקטנים יותר, ויהיה לך מקום ליותר צבע ועניין באקווריום.

יש עוד כמה אופציות לדגים קטנים מלבד גופים. אתה יכול לפשפש באקוודקס ולחפש דגים אחרים.
אבל בבקשה שים לב לגודל המקסימלי של הדג, לא למידות שלהם בחנות. הרבה דגים בחנות עוד צריכים לגדול...חלקם (כמו הכריש כסף שאצלך) יהיו כמעט בגודל האקווריום בסופו של דבר, ולא יוכלו לזוז מן הסתם.

למה שלא תחפש להם בית קרוב אליך ותשאר איתם בקשר?
סתם... בית של חברים או כל בית שידאג להם. ואתה תדאג לדגים מתאימים יותר אצלך באקווריום.
מבטיח לך שבדגים שיתאימו לך אתה תתאהב ברגע.

גם דג קרב יכול להתאים! אם הוא רגוע במיוחד אולי עם דגים בודדים נוספים. אבל ממש לא תמיד ותזהר.
עדיין לא נקרא Thursday 27/10/2016, 07:50   #19
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה

אני בדרך-כלל לא מתערב בדיונים כאלו, אבל מאחר ועושה רושם שהנושא כן מעניין אותך והדגים והתחביב מוצאים חן-בעינייך כדאי שתקשיב לעצות החברים כאן.

לאף אחד אין אינטרס שיהיה לך רע, נהפוך הוא..

עלו פה פתרונות לא רעים בכלל (שלא דורשים ממך יותר מ-50 שקל נוספים), מה שהיה - היה.
תחשוב על זה ובהצלחה !

אם זה גופים -

שרמיפסיה -

דג קרב

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום

נערך לאחרונה על ידי שוני ז"ל, Monday 31/10/2016 בשעה 10:16.
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 27/10/2016, 12:24   #20
המציל

דרך אגב, אם כסף זו הבעיה...

גופים בטוח נוכל למצוא למסירה בחינם בכיכר השוק.
אם אתה גר קרוב (מרכז) אולי אני יכול למצוא לך כמה לפחות לתחילת הסייקל, תראה איך הם מרגישים לך ואולי תתאהב.

שכסף לא יעצור בעדך מלטפל בחיות החדשות שלך כמו שצריך

(ואסף - דוגמאות יפות! )
עדיין לא נקרא Thursday 27/10/2016, 23:02   #21
EM1

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

חבל שיש מוכרים כאלו... הייתי היום בחנות שאני קונה אצלו שנים.. ביקשתי שיתפוס לי דג מסויים ושישים עוד שלושה לא חשוב איזה... הוא דחף לי אחד עם גוף עקום וללא עין... וזה אחד שאני מכיר שנים... בקיצור חבל שיש כאלו מקרים...בהצלחה בכל כיוון שתבחר
EM1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 28/10/2016, 00:37   #22
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי המציל צפה בהודעה
אני ממשיך להמליץ, כמו ההודעה הראשונה שלי וכל התגובות שבאו אחרי... להוציא את הדגים בהקדם לפני שיהרגו אחד את השני.
בכל מקרה לא תצליח לגדל אותם או להנות מהם. עדיף לפחות לחשוב על טובתם. בעיקר אם נקשרת אליהם וברור לך שיהיה חבל לאבד אותם.

בנוגע לגופים - דגים יפים ורגועים שמגיעים בעשרות צבעים. גם הם ילמדו להגיע לקראתך כשתתקרב לאקווריום ותגיש להם יד.
ולא צריכה להיות לך שום בעיה של רבייה מוגזמת, תביא רק זכרים. גם ככה הם יפים יותר וקטנים יותר, ויהיה לך מקום ליותר צבע ועניין באקווריום.

יש עוד כמה אופציות לדגים קטנים מלבד גופים. אתה יכול לפשפש באקוודקס ולחפש דגים אחרים.
אבל בבקשה שים לב לגודל המקסימלי של הדג, לא למידות שלהם בחנות. הרבה דגים בחנות עוד צריכים לגדול...חלקם (כמו הכריש כסף שאצלך) יהיו כמעט בגודל האקווריום בסופו של דבר, ולא יוכלו לזוז מן הסתם.

למה שלא תחפש להם בית קרוב אליך ותשאר איתם בקשר?
סתם... בית של חברים או כל בית שידאג להם. ואתה תדאג לדגים מתאימים יותר אצלך באקווריום.
מבטיח לך שבדגים שיתאימו לך אתה תתאהב ברגע.

גם דג קרב יכול להתאים! אם הוא רגוע במיוחד אולי עם דגים בודדים נוספים. אבל ממש לא תמיד ותזהר.
אני לא מכיר אף אחד שיש לו אקווריום ויכול לקחת אותם...
זה אפשרי לשים רק גופים זכרים? כי אני זוכר שקראתי שעל כל גופי זכר צריך 2-3 נקבות או משהו כזה
ומה לגבי טטרות? אפשרי לשים אותם באקווריום 40 ליטר? הם מתרבים הרבה כמו גופים?
ואפשר לשים דג קרב ביחד עם טטרות או גופים?
וכןה האקווריום שלי בסוף 40 ליטר ולא 30, הייתה לי טעות קטנה במדידות, לא שזה כזה הבדל בכל מקרה
עדיין לא נקרא Friday 28/10/2016, 09:50   #23
המציל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי crystallize צפה בהודעה
אני לא מכיר אף אחד שיש לו אקווריום ויכול לקחת אותם...
זה אפשרי לשים רק גופים זכרים? כי אני זוכר שקראתי שעל כל גופי זכר צריך 2-3 נקבות או משהו כזה
ומה לגבי טטרות? אפשרי לשים אותם באקווריום 40 ליטר? הם מתרבים הרבה כמו גופים?
ואפשר לשים דג קרב ביחד עם טטרות או גופים?
וכןה האקווריום שלי בסוף 40 ליטר ולא 30, הייתה לי טעות קטנה במדידות, לא שזה כזה הבדל בכל מקרה
אם אתה מגדל גופים זכרים עם נקבות, עדיף להכניס 2-3 (או יותר) נקבות על כל זכר. אחרת הזכרים יציקו לנקבות וינסו להרבות אותן כל כך הרבה עד שיפגעו ואפילו יהרגו אותן בטעות.
אם אתה לא מכניס נקבות בכלל אין שום בעיה. הזכרים יחיו בשלום יחד.
אם תרצה דגים ננסיים אחרים הייתי הולך אולי על מיקרו רזבורה גלקסי למשל. חמודים מאוד.
חפש ב- אקוודקס דגים קטנים ושים לב למידות שאליהם יגדלו ולהמלצות בנוגע לגודל האקווריום בשבילם.
טטרות, רזבורות וכמעט כל שאר הדגים לא יתרבו אצלך בכלל או אולי (אם תהיה הרבה צמחיה ומקומות להסתתר) בודדים יצליחו לשרוד אם תהיה הטלה בכלל.

דגי קרב לפעמים אפשר לנסות לשלב עם דגים לא צבעוניים, רגועים מאוד ולא מציקים. אבל ממש לא ממליץ. בטח שלא עם גופים!
וההבדל בין 30 ליטר ל-40 הוא ענק! 25% הבדל. אתה רוצה להגיד מה המידות החדשות?
שלא יהיה בלבול.

מאיפה אתה בארץ? ומה שלום הדגים בינתיים? ממשיכים להוריד אחד לשני חלקי זנב במרדפים?
אני מבין שמבאס לך להוציא אותם. אבל לא כל כך מבין איך את חושב שתצליח ללא סייקל ובאיכלוס של דגים לא מתאימים.. לא לקבל מרק דגים מתים תוך כמה ימים.
אם זה רלוונטי הצעתי עזרה בעצמי, תעשה מה שנכון לך. מוכן לעזור למצוא בתים לדגים שאצלך לפני שהם מתים! ואם תרצה כמה זכרי גופים חמודים - רק תגיד!
עדיין לא נקרא Friday 28/10/2016, 16:09   #24
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
אם אתה מגדל גופים זכרים עם נקבות, עדיף להכניס 2-3 (או יותר) נקבות על כל זכר. אחרת הזכרים יציקו לנקבות וינסו להרבות אותן כל כך הרבה עד שיפגעו ואפילו יהרגו אותן בטעות.
אם אתה לא מכניס נקבות בכלל אין שום בעיה. הזכרים יחיו בשלום יחד.
אם תרצה דגים ננסיים אחרים הייתי הולך אולי על מיקרו רזבורה גלקסי למשל. חמודים מאוד.
חפש ב- אקוודקס דגים קטנים ושים לב למידות שאליהם יגדלו ולהמלצות בנוגע לגודל האקווריום בשבילם.
טטרות, רזבורות וכמעט כל שאר הדגים לא יתרבו אצלך בכלל או אולי (אם תהיה הרבה צמחיה ומקומות להסתתר) בודדים יצליחו לשרוד אם תהיה הטלה בכלל.

דגי קרב לפעמים אפשר לנסות לשלב עם דגים לא צבעוניים, רגועים מאוד ולא מציקים. אבל ממש לא ממליץ. בטח שלא עם גופים!
וההבדל בין 30 ליטר ל-40 הוא ענק! 25% הבדל. אתה רוצה להגיד מה המידות החדשות?
שלא יהיה בלבול.

מאיפה אתה בארץ? ומה שלום הדגים בינתיים? ממשיכים להוריד אחד לשני חלקי זנב במרדפים?
אני מבין שמבאס לך להוציא אותם. אבל לא כל כך מבין איך את חושב שתצליח ללא סייקל ובאיכלוס של דגים לא מתאימים.. לא לקבל מרק דגים מתים תוך כמה ימים.
אם זה רלוונטי הצעתי עזרה בעצמי, תעשה מה שנכון לך. מוכן לעזור למצוא בתים לדגים שאצלך לפני שהם מתים! ואם תרצה כמה זכרי גופים חמודים - רק תגיד!
נראה לי שאני ישלב להקה של גופי עם להקה של נאון טטרות
עדיין לא סגור על אם אני ישלב גופים נקבות..
בכל מקרה.. שמתי לב שיש לי מחלה באקווריום, יש לדגים נקודות לבנות על הגוף.. לכולם יש חוץ מהסקלרים, לבנתיים העלתי את הטמפרטורה ל30 מעלות והגברתי את החמצן
אני לא יודע מה לעשות.. אולי פשוט לתת להם למות ואז לעשות לעשות סייקל ולהוסיף גופים וטטרות..
נראה לי שעדיף להמית אותם וזהו לפחות שלא יסבלו..
עדיין לא נקרא Friday 28/10/2016, 16:48   #25
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים

ציטוט:
אני לא ממש רוצה למסור או למכור אותם כי ממש נקשרתי אליהם
ציטוט:
בכל מקרה.. שמתי לב שיש לי מחלה באקווריום, יש לדגים נקודות לבנות על הגוף.. לכולם יש חוץ מהסקלרים, לבנתיים העלתי את הטמפרטורה ל30 מעלות והגברתי את החמצן
אני לא יודע מה לעשות.. אולי פשוט לתת להם למות ואז לעשות לעשות סייקל ולהוסיף גופים וטטרות..
אני לא מבין את הקשר בין שתי ההודעות שלך...

ההבנה העמוקה שלך מכל מה שנכתב בעץ עד כה מסתכם בהודעה השניה שלך?

טפל בדגים.
אחרי שיחלימו תמסור אותם.

תפרסם בכיכר השוק כאן באקווה ותמסור אותם.
לא מסובך בכלל.

מעניין איזה יחס יקבלו אלו שלא נקשרת אליהם...

אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 28/10/2016, 16:51   #26
המציל

ציטוט:
נראה לי שאני ישלב להקה של גופי עם להקה של נאון טטרות
עדיין לא סגור על אם אני ישלב גופים נקבות..
היי חבר, בוא תן לי לעזור לך ולדגים בבקשה. אפשר?

אם הדגים חולים, מטפלים. לא ממיתים לפני שניסית לטפל. בטח שלא כשמדובר במחלות שאפשר עוד להציל את הדגים מהן!
מחלות כמו נקודות לבנות מופיעות על דגים שרע להם, כשהם בלחץ, עם תנאי מים גרועים.
בדיוק המצב אצלך כרגע...
אם תוציא אותם לאקווריום מטופל טוב עם תרופות מתאימות הם יכולים להיות בסדר גמור!
אני מציע לבוא לקחת ממך את הדגים, אם תרצה, במקום שתמית אותם. ואעשה מה שאפשר בשביל לנסות להציל אותם ולשקם אותם.

חוץ מזה, אם תרצה עזרה או לא, כל מה שתכניס לאקווריום עכשיו עלול להדבק בנקודות לבנות.
גם אם תוציא או תהרוג את כל הדגים חס וחלילה... הדגים הבאים שתכניס עלולים להדבק מהר מאוד מהמים והדקורציה.

תעשה לעצמך טובה - תוציא את הדגים, אלי או למישהו אחר שידאג להם בבקשה תעצור שנייה, תקרא איך עושים סייקל נכון, תקרא איך מתמודדים עם מחלות ותתחיל מההתחלה עם 3-4 דגים קטנים מתאימים לאקווריום בצורה מחושבת ומוצלחת יותר.
יהיה לך הרבה יותר נעים וקל לטפל בדגים עם סייקל מסודר (אביב שיתף פה שני לינקים חשובים בנושא).
אחרי שבועיים תבדוק ערכי מים ותמשיך להוסיף כמה דגים בהתאם למה שיראה לך מתאים.
ממליץ לא לנסות לגדל ניאונים כרגע, אולי בהמשך... דגים רגישים שעלולים לחלות או למות לך גם.
תתחיל עם גופים זכרים או דג דומה חזק ונחמד שאתה אוהב ותוסיף בהתאם לסייקל.

רוצה לתת לי לעזור לך ולדגים?
בבקשה!
חבל על הזמן. אין שום סיבה להמית דגים שעד לפני יומיים היו בסדר גמור רק כי נעשו כמה טעויות.
עדיין לא נקרא Friday 28/10/2016, 17:55   #27
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

במידה ואוציא את הדגים מהאקווריום, מה עלי לעשות כדי שהדגים הבאים לא יחלו גם?
עדיין לא נקרא Friday 28/10/2016, 18:39   #28
המציל

בגדול..
סייקל מסודר, מההתחלה ועד הסוף. חובה!
להכניס דגים מתאימים שלא ירדפו אחד אחרי השני ויכניסו אחד את השני ללחץ בלתי פוסק.
לשמור על איכות מים טובה לאורך זמן (בשביל זה בהתחלה מתחילים עם דגים בודדים ולא ישר ממלאים את האקווריום).
וכשיש מחלה - לטפל בתרופות ולחטא ציוד.

כדאי מלכתחילה לא להכניס לאקווריום דגים שיש חשד למחלות עליהם.
למשל בחנות, דג שלא נראה בריא ויפה.
מי שיכול להרשות לעצמו דואג לבודד את הדגים לתקופה לפני שמכניס אותם לאקווריום הראשי.

לא יודע מה מצב הדגים והאקווריום, ואם כדאי לך לחטא הכל כמה שאפשר עכשיו ברגע שהדגים יצאו, לפני שתכניס חדשים..
אבל בטוח יהיה נכון להחליף את המים ולהתחיל סייקל מההתחלה בלי קיצורי דרך.

נשמע מבאס, אבל זה ממש שטויות. תוך כמה ימים סיימת את הכל והאקווריום מתחיל לרוץ עם דגים יפים ובריאים ובלי הוצאות מיותרות.
עדיין לא נקרא Friday 28/10/2016, 18:45   #29
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

קח בחשבון שטיפול תרופתי עולה כסף.
המציל מציע לקחת את הדגים ולטפל בהם.

מכאן והלאה אני מציע לבצע ריסטרט למערכת.
לרוקן את האקווריום, לנקות ולהתחיל התחלה חדשה כמו שצריך, מדובר באקווריום קטן ומאוד קל לבצע בו ריסטרט..
הסייקל גם כך היה בשלבי התחלה.
התחלת דף חדש תהיה אידאלית.

לפני שאתה מתחיל מחדש, תקרא טוב טוב את המדריכים הקשורים לסייקל.
עדיין לא נקרא Friday 28/10/2016, 18:55   #30
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
בגדול..
סייקל מסודר, מההתחלה ועד הסוף. חובה!
להכניס דגים מתאימים שלא ירדפו אחד אחרי השני ויכניסו אחד את השני ללחץ בלתי פוסק.
לשמור על איכות מים טובה לאורך זמן (בשביל זה בהתחלה מתחילים עם דגים בודדים ולא ישר ממלאים את האקווריום).
וכשיש מחלה - לטפל בתרופות ולחטא ציוד.

כדאי מלכתחילה לא להכניס לאקווריום דגים שיש חשד למחלות עליהם.
למשל בחנות, דג שלא נראה בריא ויפה.
מי שיכול להרשות לעצמו דואג לבודד את הדגים לתקופה לפני שמכניס אותם לאקווריום הראשי.

לא יודע מה מצב הדגים והאקווריום, ואם כדאי לך לחטא הכל כמה שאפשר עכשיו ברגע שהדגים יצאו, לפני שתכניס חדשים..
אבל בטוח יהיה נכון להחליף את המים ולהתחיל סייקל מההתחלה בלי קיצורי דרך.

נשמע מבאס, אבל זה ממש שטויות. תוך כמה ימים סיימת את הכל והאקווריום מתחיל לרוץ עם דגים יפים ובריאים ובלי הוצאות מיותרות.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי אמיר.פ צפה בהודעה
קח בחשבון שטיפול תרופתי עולה כסף.
המציל מציע לקחת את הדגים ולטפל בהם.

מכאן והלאה אני מציע לבצע ריסטרט למערכת.
לרוקן את האקווריום, לנקות ולהתחיל התחלה חדשה כמו שצריך, מדובר באקווריום קטן ומאוד קל לבצע בו ריסטרט..
הסייקל גם כך היה בשלבי התחלה.
התחלת דף חדש תהיה אידאלית.

לפני שאתה מתחיל מחדש, תקרא טוב טוב את המדריכים הקשורים לסייקל.
קראתי מספר מדריכים לסייקל אבל אני לא מצליח להבין בדיוק ובכל אתר כתוב משהו שונה
לפי מה שהבנתי בגדול, להחליף את כל המים, לנקות את המדיות שבפילטרים (אפשר גם עם מי ברז כי אני עושה סייקל מחדש לא?)
אחרי שמילאתי את האקווריום במים חדשים לגמרי וניקיתי את הפילטר, להוסיף אנטי כלור, להפעיל את הפילטר, חמצן וגוף חימום, ואז להוסיף את הבקטריות? קניתי את זה ביחד עם האקווריום, המוכר אמר שזה בקטריות. על הבקבוק כתוב bio nitrivec של sera
לפי מה שכתוב על הבקבוק, אחרי 24 שעות ששמים אותו אפשר להכניס דגים, הכוונה היא דגים סטרטרים או כמה דגים שבא לי?
ובזה נגמר תהליך הסייקל?
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא