AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > טבע ובעלי חיים אחרים

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 20/02/2014, 23:30   #31
משה25

הסמל האישי שלמשה25

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: לאו לאו טק עם דיסקוסים
וותק בתחום: ממש המון זמן
ברירת מחדל תגובה להודעה: כלבנות גזעית

אלון עוד כמה דברים קטנים
א) כמו שכתבת שם מהו כלב גזעי זה ערבוב של כמה סוגי כלבים כדי ליצור זן למען מטרה מסויימת דהיינו כלב מעורב
שממנו עושים השבחת גנים כדי להוציא את הגורים שהכי מתאימים למטרה ולהרבות אותם מזה אני מבין שאיך שלא נסתכל על זה יהיו מחלות גנטיות יותר מכלב מעורב שלא מסתכלים מי האבא ומי האמא שלו
ב) כשאני מדבר על אותו כלב עם תעודות שעולה 4000 ובלי תעודות שעולה 1500 אני מדבר בדיוק על אותו כלב ולא על כלב אחר
המגדל אומר לך אם אתה רוצה אפשר להוציא לו תעודות ואילן יוחסין וכו' אבל המחיר יעלה זה כשהוא עדיין גור אצל האמא
ג) איך לעזאזל בהי"ל הם יודעים כמה גורים נולדו בכל המלטה ואין מצב ש"מכניסים" גורים שלא קשורים והם מקבלים תעודות "על הדרך" או כל מיני קומבינות אחרות
לסיכום לאחותי יש בולדוג צרפתי גזעית בלי תעודות אם היא רק יכלה להוציא לה תעודות היא יכלה להגיד לגברת שהיא קנתה ממנה ולהוציא לה תמורת סכום "סמלי"
הרועה גרמני שדיברתי עליו זה עוד דוגמא
ולעומת זאת חבר שלי קנה ג'ק ראסל גזעי עם תעודות מכל העולם שגדל להיות יותר כמו פויינטר גזעי עם תעודות של ג'ק ראסל
אם באמת היה פיקוח כמו שצריך היה יכול להיות גם פיקוח על המחיר
אני ממש לא נגד כלבים גזעיים ואני גם חושב שצריך להיות פיקוח על המלטות ותערוכות זה דבר יפה מאוד
אבל מפה ועד להגיד שכלב בלי תעודות הוא לא גזעי זה כבר שטויות ולהגיד שכלב גזעי עם תעודות פחות חולני או פחות בעייתי זה שטות עוד יותר גדולה
ועוד דבר שלא התייחסתם אליו זה שאפילו לכלבים גזעיים עם תעודות יכולות להיות בעיות התנהגות שממש לא קשורות לגזע

גל מהאגדות
משה25 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 20/02/2014, 23:41   #32
גיל שרון

הסמל האישי שלגיל שרון

וותק בתחום: נרטב משנת 1978, בהפסקות

פריט מידע נוסף- גזעים רבים מאוד של כלבים בישראל כוללים מס' מצומצם מאוד של כלבים מאושרים להרבעה, וכפועל יוצא מכך רוב הכלבים המורבעים אחד עם השני הם קרובי משפחה בדרגת קרבה כזו או אחרת. מפעם לפעם מביאים כלב מחו"ל לצורך הרבעה בכדי להרחיב את המאגר הגנטי, אך גורים של כלבים כאלה (בד"כ אלופים מתערוכות בחו"ל) נמכרים בסכומים עוד יותר גבוהים מהרגיל ובד"כ רק ליודעי ח"ן.
עדיין לא נקרא Friday 21/02/2014, 08:53   #33
אלון ב

הודו לך על 221 הודעות 252 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחיה לואוטק
וותק בתחום: מעל 30 שנים

אין טעם להגיב יותר בנושא הזה כאן.

נערך לאחרונה על ידי אלון ב, Friday 21/02/2014 בשעה 13:05. סיבה: רצון להפסיק בהסברה שהיא חסרת תועלת.
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 21/02/2014, 09:11   #34
אלון ב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי משה25 צפה בהודעה
אלון עוד כמה דברים קטנים
א) כמו שכתבת שם מהו כלב גזעי זה ערבוב של כמה סוגי כלבים כדי ליצור זן למען מטרה מסויימת דהיינו כלב מעורב
שממנו עושים השבחת גנים כדי להוציא את הגורים שהכי מתאימים למטרה ולהרבות אותם מזה אני מבין שאיך שלא נסתכל על זה יהיו מחלות גנטיות יותר מכלב מעורב שלא מסתכלים מי האבא ומי האמא שלו
ב) כשאני מדבר על אותו כלב עם תעודות שעולה 4000 ובלי תעודות שעולה 1500 אני מדבר בדיוק על אותו כלב ולא על כלב אחר
המגדל אומר לך אם אתה רוצה אפשר להוציא לו תעודות ואילן יוחסין וכו' אבל המחיר יעלה זה כשהוא עדיין גור אצל האמא
ג) איך לעזאזל בהי"ל הם יודעים כמה גורים נולדו בכל המלטה ואין מצב ש"מכניסים" גורים שלא קשורים והם מקבלים תעודות "על הדרך" או כל מיני קומבינות אחרות
לסיכום לאחותי יש בולדוג צרפתי גזעית בלי תעודות אם היא רק יכלה להוציא לה תעודות היא יכלה להגיד לגברת שהיא קנתה ממנה ולהוציא לה תמורת סכום "סמלי"
הרועה גרמני שדיברתי עליו זה עוד דוגמא
ולעומת זאת חבר שלי קנה ג'ק ראסל גזעי עם תעודות מכל העולם שגדל להיות יותר כמו פויינטר גזעי עם תעודות של ג'ק ראסל
אם באמת היה פיקוח כמו שצריך היה יכול להיות גם פיקוח על המחיר
אני ממש לא נגד כלבים גזעיים ואני גם חושב שצריך להיות פיקוח על המלטות ותערוכות זה דבר יפה מאוד
אבל מפה ועד להגיד שכלב בלי תעודות הוא לא גזעי זה כבר שטויות ולהגיד שכלב גזעי עם תעודות פחות חולני או פחות בעייתי זה שטות עוד יותר גדולה
ועוד דבר שלא התייחסתם אליו זה שאפילו לכלבים גזעיים עם תעודות יכולות להיות בעיות התנהגות שממש לא קשורות לגזע

א-לחלוטין לא נכון.

ב-גם כאן לחלוטין לא נכון.

ג-יודעים בדיוק כמה גורים נולדו בשגר הכל נרשם ומפוקח,יש טופס המלטה,יש פיקוח של מרכז הגזע,ושום גור שלא קשור להמלטה לא מקבל תעודת יוחסין,כל חשד שעולה וכל הגורים זוכים לתעודת יוחסין אדומה והשגר כולו פסול להרבעה.

כל גור נרשם בספר הגידול בהי"ל ויש על כך פיקוח של ועדת גידול מדעית של ההי"ל.

ד-כלב ללא תעודת יוחסין הוא לא כלב גזעי !

כל המסקנות שלך שגויות לחלוטין,
שזכותך לפתח תאוריות ככל שתחפוץ ואם היית מבין ויודע מה מתרחש מאחורי הקלעים אני בטוח שלא היית כותב את הטענות שהעלית ואין ספק שהם נובעים מחוסר ידע והבנה מוחלט בוגע למה שכתבת,
שוב זכותך להאמין במה שתבחר אני לא מנסה לשכנע אותך לחשוב אחרת לאור דבריך הנחרצים.

לגבי פיקוח על המחירים הצחקת אותי,אף גוף בארץ לא קבע או החליט על מחירון לכלבים לתוכים דגי נוי או כל בעל חיים אחר,
אין מחירון ואין חוק בנושא לצערי,
כל מגדל רשאי לנקוב בכל מחיר שיחפוץ,ולצערי גם בנושא זה אתה לא מבין,
אני בטח שלא קובע מחיר ולא אף אחד אחר,
הכל עניין של היצע וביקוש וזה כוח השוק.
אוסיף רק סיפור קטן שהיה לאחרונה,

מגדל של גזע הפומרניאן שהייתה לו המלטה לאחרונה הציע את הגור במחיר של-16000 שקל !
כן זה מחיר ממוצע של גור מהגזע הזה בארץ,
רבים כעסו על המחיר המופרז והדמיוני של הגור ופנו אליו בכעס,
המגדל הסביר שהגזע הזה בעייתי מאד בהרבעה שבדרך כלל מביא לעול גור עד 2 גורים מכסימום וההמלטה כרוכה בניתוח קיסרי עקב כך שבהמלטה הגור הנולד לא עבר בהצלחה בתעלת הלידה,
ובמקרים רבים רק גור אחד שורד ובגלל העלות הגבוהה של כל נושא ההרבעה והגידול ובגלל הביקוש הרב לגורים מהגזע הזה כך נגזר מחירו של הגור.
ואכן גם באירופה נמכרים כלבים מהגזע הזה במחירים גבוהים של אלפי יורו.
למרות שפנו למגדל בכעס על המחיר ולמרות ההסברים שלו עובדה שאכן רוכשים ממנו במחיר שהוא דורש ואם הוא מקבל סכום כזה אז מה הפלא שזה המחיר ככל שנכעס ולא נסכים?
אלו לצערי כוחות השוק וכל עוד לא יחוקק חוק שיפקח על המחיר כך זה ימשיך.

לגבי רכישה כל אחד יעשה את שיקוליו והעדפותיו ויחליט אם לרכוש בסכום זה או אחר.
יש מחירים מקובלים בשוק לכל גזע פלוס מינוס וכל רוכש פוטנציאלי ושיקוליו לגבי הרכישה.
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 21/02/2014, 11:12   #35
משה25

הסמל האישי שלמשה25

סוג אקווריום: לאו לאו טק עם דיסקוסים
וותק בתחום: ממש המון זמן

רק למקרה שאתה יודע הכל
אתמול נתקלתי פה במושג הורים עם תעודות
עכשיו בוא תסביר להדיוט גמור כמוני איך לאבא ואמא מרוקאים נולד ילד שוודי
(התפוצה באמת שלא נועדה לפגוע באף אחד)
ולקונה יש את האפשרות להחליט אם הוא רוצה להשקיע ולרכוש לגור תעודות ואילן יוחסין וכו'
או שלא ואז כל השושלת המפוארת של הגזע הולכת לעזאזל כי אחד **** וקמצן שכמוני לא מוכן לבזבז כל כך הרבה כסף על חבר
ואני גם משוכנע שבהי"ל הם יודעים על כל המלטה ושולחים נציג מטעמם לבדוק כמה גורים יש בכל שגר
ובגלל זה גם המחיר של הכלבים הגזעיים עולה כי כל שאר הכלבים בעולם הם לא גזעיים
אז שלא יהיה מצב שבטעות איזה גור נופל בין הכיסאות והוא לא בדיוק לפי התקן

גל מהאגדות

נערך לאחרונה על ידי משה25, Friday 21/02/2014 בשעה 11:15.
משה25 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 21/02/2014, 13:03   #36
אלון ב

לאחר שחשבתי ושקלתי את הנושא אני לא מתכוון להמשיך ולהדיין כאן יותר בנושא ולא אשוב יותר לכתוב על כך,
יש לי מספיק עיסוק בהסברה מחוץ לפורום כאן ולכן בזאת סיימתי.

אני מעדיף לכתוב בנושא התחביב של דגי הנוי בפרומים האחרים באקווה ובכלבנות אמשיך במקומות אחרים בהם אני פעיל.

צר לי אך אין בי כל רצון יותר לדון בנושא זה כאן.
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 21/02/2014, 13:15   #37
אלון.ו

הסמל האישי שלאלון.ו

סוג אקווריום: מיכל ריק עם אבק :(
וותק בתחום: שנייה אני אשאל את אשתי

לבקשת פותח העץ ננעל

נערך לאחרונה על ידי אלון.ו, Friday 21/02/2014 בשעה 16:48.
אלון.ו לא מחובר  
צור אשכול חדש  נושא נעול

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > טבע ובעלי חיים אחרים
הגדרות אשכול