AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 27/02/2017, 00:46   #1
אביאל

הסמל האישי שלאביאל

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה ,דיסקוסים וכל מיני סוגי קשתות וLים
וותק בתחום: לא מעט, אבל גם לא מספיק!!!
ברירת מחדל עץ הקמה מתעדכן - דיסקוסים צמחיה ומה שבינהם

אז נפתח עם קצת רקע אישי...
שמי אביאל, בן 35, את הרומן (שהפך לחתונה קטולית) שלי עם עולם המים התחלתי כשעליתי לכיתה א'. לכבוד המאורע הורי נתנו לי את האקווריום הראשון שלי שהיה כולו על טהרת המשריצים...
לבר המצווה כבר קיבלתי אקווריום קצת יותר רציני... 420 ליטר שהיה האקווריום צמחיה הייטק ודיסקוסים הראשון שלי...
האקווריום הזה פעיל עד היום בבית הורי, כרגע כאק' לאוטק...

ואחרי שחפרתי לכם קצת על עצמי ניגש לפרויקט הנוכחי...

הפרויקט יקח הרבה זמן כיוון שאני מקווה לעשות את הרוב בעצמי...

‏האקוריום המתוכנן-

אני חולם שוב על אקווריום צמחיה הייטק בשילוב דיסקוסים ואלטומים אולי גם להקה של טטרה אף אדום(למרות שאני חושש שיהפכו למזון אלטומים)...

‏‎מידות
יש שלוש אופציות.
1. המועמד הראשון קצת קטן.
אקווריום 388 ליטר ברוטו.
שימש בעבר כ
רוחב,עומק,גובה- 120*43*72 ס''מ
2. המועמד השני
אקווריום 816 ליטר ברוטו.
האקווריום ששימש בעבר כאקווריום מלוחים וכעט שוכב אצלי במחסן רייק ומיותם...
רוחב,עומק,גובה-170*80*62 ס''מ
קצת פחות מתאים בעייני לדיסקוסים בגלל הגובה. מה אתם חושבים?... כי אחרי מצע שתילה תישאר עמודת מים של כ50 ס''מ.. מה דעתכם? מספיק?
3. לרכוש אקוורים יד שניה או להזמין אקווריום במידות חדשות... אשמח לרעיונות... יש בית חדש עם הרבה מקום.. עד עוגת של 2.5 מטר... אשמח לרעיונות...

מתלבט גם לגבי גובה האקווריום. האם להניח כמזנון על הריצפה (כמובן עם הגבהה קטנה) ובצדדיו לבנות ארונות ציוד או להניח על סטנד בגובה סטנדרטי...

מים
מתלבט.
המים באזור מגורי הם מים מוטפלים ולכן צריך לבדוק מה בדיוק יוצא בברז כנראה בסוף זה יהיה ‏‎מי אוסמוזה הפוכה עם מערכת פיצוי אידוי אוטומטית

‏מצע
מצע מדושן - בעבר נהגתי להכין בעצמי את המצע המדושן כעט אני מתלבט האם לרכוש מוכן וכאן אשמח לשמוע עצות מניסינכם.

מצע שתילה קנוי לפי עצתכם.

מהו ‏גובה אידיאלי למצע מדושן לדעתכם?
מהו ‏גובה אידיאלי למצע שתילה לדעתכם?
להניח רשתות הפרדה?

פילטרציה
יש שני ‏‎פילטרים. Fluval fx5

‏ויש 3 פילטרים atman cf-3200

‏‎תאורה - תאורה בבניה עצמית. עוד חוקר איזה לדים להשתמש... הספק... RGB? כמה לשים? איך לסדר?
בעבר היה נהוג לחשוב ‏‎יחס וואט לליטר... איך מחשבים את זה עם לדים? לפי קלווין? לומן?

נוף - כמה גזעים את השאר אני מקווה שהצמחיה תעשה..

‏UV - מה אתם חושבים? אני מרגיש שזה קצת מיותר. יש לי מערכת UV של jebo 36w (אצטרך להחליף נורה)...

טמפרטורה-
מודע היטב לבעיית הדיסקוסים עם צמחיה וטמפרטורת המים... כמו בעבר הצמחים שיבחרו יהיו כאלה שיתאימו לטמפרטורה יחסית גבוה ובאקוורים תישמר טמפרטורה קבועה של 27-28 מעלות.

‏‎קירור - במידת הצורך יש מקרר היילה 1/2 כוח סוס ששימש אותי בדרך הייטק קודם.

גוף חימום - Jager 300w אם לא יספיק נביא עוד...

‏החלפת מים
משטר החלפות מים שבועיות פלוס מערכת פיצוי אידוי אוטומטית.

‏‎מערכת Co2 - מחשב של sera גם שאריות מההייטק הקודם.
הבלון עבר מבחן כשירות ביום חמישי והוחלף באחד חדש...

‏‎דישון - מערכת דישון אוטומטית. יש לי אחת עם 2 ראשים חושב לקנות אחת חדשה... כמובן אשמח לשמוע עצות... חברות...
‏‎
כמו שאתם מבינים יש לי הרבה התלבטויות והרבה מאוד עבודה לפני...
אשמח לשמוע/לקרוא עצות/תגובות/תלונות וכו'...

מי שלא עושה לא טועה ומי שטוען לומד נקווה להפיק את המיירב מהעץ הזה וללמוד וללמד אחד את השני...

‏נצא לדרך ונראה לאן הפרוייקט הזה יגיע...

תודה מראש למתעניינים...

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
עדיין לא נקרא Monday 27/02/2017, 08:12   #2
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה מתעדכן - דיסקוסים צמחיה ומה שבינהם

תמיד כייף לשמוע קצת מעבר ולהכיר

לאור ניסיונך עם אקווריום שפעיל מעל 20 שנים, אני מבין את הדחף לקחת אקווריומים ישנים ולישמם.
אמנם כאן אני חייב להיות ה-party pooper ולהגיד - היזהר!
אם כבר להתחיל פרוייקט בסדר גודל כזה, הייתי לוקח אקווריום חדש או אקווריום שלפחות היה פעיל ברצף מהשנים האחרונות.
במידה ואתה כן לוקח את אחד מאלו שהתייבשו להם במחסן - בדיקת נזילות ואולי לשקול הדבקה מחדש.

מבחינת המידות,
אני רואה שיש גיוון ואתה לא מוגבל (שים לב למשקלים וקונסטרוקציה).
אני מאד אוהב אקווריומים רחבים ונמוכים ולכן האופציה השנייה נשמעת לי חלום!
אכן מבחינת הדגים וגם תלוי זן, יכול להיות גבולי לחלקם. ככל שתגביה את האקווריום, כך התחזוקה והציוד יצטרכו לעלות רמה ולכן זה שיקול לכל הצדדים.

מים
תצטרך לבדוק בכל מקרה. אתה לא תעבוד על 100% אוסמוזה הפוכה, אלא אם כן אתה מתכנן שימוש בתוספים ולא מיהול.
לא בטוח עד כמה כדאי כשיש מים מוטפלים מהברז. אני הייתי מנצל את זה. בין כה וכה רוב מיני הצמחים הרגישים לא יתאימו בשל הטמפרטורה הגבוהה באקווריום.

מצע
אם מתוכנן אקווריום היי טק עם דישון סדיר (נוזלי או אבקות) לעמודת המים, תוכל להסתפק במצע קוורץ 1-2 מ"מ בלבד.
גובה מצע כולל של 7-10 ס"מ.

פילטרציה,
כתלוי נפח ואכלוס.
באופן כללי, באקווריום צמחייה הדרישות לפילטרציה דווקא יורדות. האקווריום הרבה פחות רגיש לעליית חנקות (אמוניה נצרכת ביתר קלות ע"י הצמחים).

תאורה
בעיקר תלוי גובה ונפח כולל.
לא הייתי הולך על פסי לדים או "RGB", יש מערכות לדים איכותיות שמוכיחות את עצמן.
ישנם את הלדים של CREE ויצרנים מקבילים לבנייה עצמית.
ויש תמיד את האופציות ה"קלאסיות" יותר.

אם תלך על האקווריום השני, הייתי בוחר דווקא במטאל הלייד.

כל השאר נראה סגור ומתוכנן טוב

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 27/02/2017, 10:26   #3
אביאל

הסמל האישי שלאביאל

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה ,דיסקוסים וכל מיני סוגי קשתות וLים
וותק בתחום: לא מעט, אבל גם לא מספיק!!!
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה מתעדכן - דיסקוסים צמחיה ומה שבינהם

מעיין בוקר טוב,
קודם כול תודה על התגובה המפורטת.
לפניי כשנתיים בנינו בית ובשלב התכנון דאגנו לקונסטרוקציה מתאימה בשני אזורים בבית. כולל תכנון לוח החשמל כך שיוכלו לעבוד בבית שני אקווריומים במקביל אחד בכול קומה (בקומה העליונה יש פינת משפחה)...

מיכל
אופציה 1. מדובר באקווריום פעיל שכרגע מאכלס במספר אלים (L) שריפסים (במבוק ואפריקאי ענק) בוטיות וקורידורסים שנשארו מלפני המעבר...
אופציה 2. מדובר באקווריום המלוחים שלי שעבד עד לפני המעבר. בימים אלו עובר הדבקה מחדש... בכול מקרה אם לא יהפוך להייטק דיסקוסים יחזור להיות רייף...

אופציה 3.
היא בניית אקווריום חדש או קניית יד שניה שהיה בשימוש... הבעיה עם זה שהתקציב מוגבל ולכן מעדיף לנצל את אחת האופציות הקיימות... ולהשתמש בתקציב לציוד איכותי יותר...

מים
בכול מקרה לא חושב שאלך על 100 אוסמוזה הפוכה... אלה על תמהיל עם מי ברז עד שנגיע לאיזון...
אם יהיה צורך נעשה שימוש בתוספים עם משאבות מינון...

מצע
קוורץ נקי? ככה ללא מצע מדושן תחתיו? את זה עוד לא ניסית... בעבר השתמשתי בעיקר במצע של אמנו בשילוב מצע מדושן בהכנה עצמית אבל הכבול במצע גורם לצבע המים להיות צהבהב ואת זה אני רוצה למנוע... בא לי מים צלולים...

פילטרציה
יש לי כמה אופציות בבית.
באיזה מדיה מומלץ להשתמש? עברו שלוש שנים שכחתי במה נהגתי להשתמש...

תאורה
יש לי בעיה אני חולה נפש אוהב לבנות דברים כלה בעצמי... גם ברייף בניתי לבד אך לצערי נהרס במעבר הדירה.
אני יודע לא מתכוון ללכת על פסי לדים אני מתכוון לבנות לדים על גבי צלעות קירור בגודל מדוייק לאקווריום.
אשתמש בלדים של cree (לא מכיר אף חברה אחרת) אשמח אם תמליצו על חברות נוספות.
למה לא להוסיף RGB?

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

נערך לאחרונה על ידי אביאל, Tuesday 28/02/2017 בשעה 23:16.
אביאל לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא