AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 11/05/2017, 15:43   #1
giladtzemach

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום קהילה 182 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 4 שנים
ברירת מחדל חדש בתחום, נפלנו על דיסקוסים, ומלא שאלות...

היי לכולם, שמי גלעד, אני חדש בתחום של הדגים והאקווריומים, מנסיוני בעבר שכבר כן היו לי דגים בתור ילד תמיד הם היו מתים בסוף.. אז היום בגיל 33 (ובגלל שזה התאים יפה כדי לסגור פתח בין המטבח לסלון בבית) החלטנו שיהיה לנו אקווריום, ואמרנו אני ואישתי בוא ננסה ללכת על משהו קצת פחות בנאלי מכמה דגי זהב שלא צריכים שום טיפול..

אז חמי מבין מאוד בדגים ונמצא בכל התחום הזה, הייתה לו גם חנות דגים הרבה שנים והוא גם היה בונה אקווריומים מה שהוביל אותנו לבקש ממנו אקווריום CUSTOM MADE שיהיה בדיוק כגודל הפתח בקיר, המידות של האקווריום 100x20x70 (אקווריום צר יחסית, ארוך וגבוה)

מבחינת פילטר הוא שם לנו משאבת מים חזקה בתחתית אגן צידי שנמצא בתוך האקווריום עם פתח מסורג בחלקו העליון, מעליה כמה ספוגיות ורשתות פלסטיק (ליצירת פילטר ביולוגי לדבריו וכפי שהבנתי אח"כ מקריאה כאן בפורום את חשיבותו) ומעליהם שכבות של סוג כזה של ספוג צמר גפן, ליצירת פילטר מכני.

משאבת אוויר חזקה עם 2 יציאות מחוברת לפס בועות ארוך, וטרמוסטט חזק, מכוון ל-25 מעלות.

מילאנו את האקווריום ונתנו (בעצתו) לאקווריום לרוץ במשך שבועיים, למים להתפלטר ולהתנקות.

בגלל שהייתה מנורה באופן קבוע (הבנתי את זה רק אחר כך מקריאה כאן ברחבי הפורום) התרבו לנו אצות ירוקות על כל דפנות האקווריום, בנוסף, כנראה שיתושים או זבובים מצאו לנכון להטיל ביצים במים וכך ראינו להפתענו פתאום עשרות תולעים קטנות שוחות להם במים, לכן החלטנו להכניס 2 דגים מסכנים שהיו לנו בבית שהילדים קיבלו במתנה ועד היום היו באקווריום פלסטיק קטן ללא משאבה ללא פילטור ללא כלום רק מים בקערת פלסטיק (מסכנים, עד אז אנחנו לא ידענו את התנאים שדרושים לדגים כדי לשרוד)

מדובר בדג זהב אחד (אוקיי זה מסביר איך הוא שרד) וסקלאר(לא מובן איך שרד) ששרדו שנה בקערת פלסטיק הזאתי..

לא רצינו להכניס אותם בהתחלה לאקווריום, בעצת חמי שאמר ש
א. יכול להיות שיש להם מחלות והם יביאו אותם איתם לאקווריום החדש
ב. הם יגבילו אותנו בבחירת האוכלוסיה לאקווריום החדש שכן הם לא מסתדרים עם כל דג שנביא ולהיפך.

בגלל שראינו תולעים ונגעלנו, ובגלל שחמי פתאום שינה את דעתו ואמר לנו בטח תכניסו למים רק התכוונתי שלא תכניסו בשבועיים הראשונים, ובגלל שהבנו שאפשר להוציא אותם גם אח"כ לא חייבים להשאיר אותם... הכנסנו אותם לאקווריום.

מיד הם אכלו את התולעים

הסיבה שסיפרתי את כל הקוריוז הזה, זה כדי להסביר שבעצם יצא (שמבלי לדעת ורק לאחר שקראתי כאן ברחבי הפורום הבנתי שצריך) שמנו סטרטרים באקווריום למשך כמה ימים... כך שיצא הדבר לטובה.

רצינו ללכת עם חמי לקנות דגים אבל לא הסתדר לו בימים שיכלנו ואנחנו כבר כל כך היינו להוטים לאכלס את האקווריום (טעות מספר אחת זה לבוא בלחץ!!) שהלכנו בלעדיו..
חבל גם שלא התקשרנו אליו מהחנות..
קראנו קצת על החנות שהיינו בה וראינו הרבה חוות דעת טובות, אני לא אפרסם את שם החנות כי המטרה שלי היא לא לפזר לשון הרע אבל אמרנו נבוא ונסמוך במאה אחוז על המוכר\ת ועל מה שהוא יגיד לנו וינחה אותנו וכך עשינו.

רצינו דגים גדולים ויפים ולא קטנים, הבנו מהר מאוד שאי אפשר לשכן ציקלידים גדולים עם דגים אחרים (כך ששלושת רבעי מהדגים היפים בחנות הפכו ללא רלוונטים עבורינו)

כך נשארנו עם מבחר דיי מצומצם אז לקחנו סקלאר נוסף (שהמוכרת אמרה שהוא ציקליד אבל בגלל מבנה הפה שלו הוא לא תוקף דגים אחרים גם לא קטנים ממנו ולא תהיה בעיה להשאיר אותו ואף לקנות אחד נוסף) שיתווסף לסקלאר הותיק שלנו ויארח לו חברה, כמה גופים, מולים, דג מנקה (שאני מת לדעת את שמו?) דג רמירז (שוב הוא יפהפה וציקליד אבל קטנצ'יק ושוכן קרקעית יחסית והמוכרת אמרה שיסתדר עם שאר החבר'ה)
וגולת הכותרת ופה למעשה רק עכשיו אני מבין את הטעות, קנינו 6(!) דגי דיסקוס..

שמבחינת מחיר, רוב הכסף עלו הדיסקוסים..

כשהגענו הביתה איכלסנו אותם איכלוס מהיר יחסית (ללא קרנטינה לא ידענו בכלל שצריך דבר כזה עד אז וחמי אמר שלא חייב את זה) שמנו את השקית בתוך האקווריום עם הראש בחוץ, מזגנו פנימה 2-3 כוסות מתוך האקווריום, נתנו להם 10 דקות ככה ואז שפכנו אותם לתוך האקווריום.
(בדיעבד אולי כדאי שהיינו עושים את התהליך טיפה יותר ארוך..)

אז כל החפירה הארוכה הזאתי היא קודם כל כדי שיהיה את כל הפרטים שאפשר על האקווריום, כמבוא לשאלות שאני תיכף רוצה לשאול. כמובן שאני יכול וגם שואל את חמי, אבל הרבה פעמים אני מקבל ממנו המלצות שהם שונות ממה שאני קורא בעצמי, לכן רוצה לשאול חלק מהשאלות גם כאן, יכול להיות שהוא טועה.. (אחרי הכל זה חמי =])
בנוסף זה גם כדי להכיר את חברי הפורום, אני מאמין שאסתובב כאן הרבה בזמן הקרוב, היום לקחתי חופש מהעבודה רק כדי להישאר בבית ולקרוא על דגים כל מה שאפשר לדעת, אני רוצה לקחת את זה ברצינות מאוד, ומכאן גם באות כל השאלות שלי.. שראיתי כמה דברים בתהליך שממש ממש לא הסתדרו לי..

קודם כל הבנתי (גם מקריאה וגם מחמי) שדג דיסקוס זה הדג האחרון שהיינו צריכים לקחת, ראיתי שהוא דורש תנאי מים שונים מרוב הדגים האחרים (מים יותר מזוקקים פחות חומציים טמפ' קצת שונות וכו') וגם האוכל שלו, הוא אוכל מעט ולאורך זמן, צריך 3-4 האכלות ביום וגם של אוכל אחר לא רק אוכל יבש ששאר הדגים הפשוטים יחסית אוכלים...

הבנתי גם מקריאה וגם מחמי שמראש אני צריך להתכונן לכך שהם לא יישרדו יותר מ-4 חודשים, וגם אם כן, הם לא יגדלו יותר מידי אבל שזה באמת יהיה נס אם הם יצליחו לשרוד פה לאורך זמן.

זאת השאלה הראשונה שלי, האם זה נכון, האם באמת טעינו עד כדי כך בבחירת הדג הזה?
פה גם יצאתי קצת בכעס על המוכרת בחנות, שהיא חנות מאוד מפורסמת ומאוד מוערכת, את רואה 2 חבר'ה שפעם ראשונה בחיים שלהם מרימים אקווריום, למה לתת להם לקנות דיסקוס? למה לא להגיד לנו את כל מה שקראתי אחרי שקניתי?? (ונכון שזה טעות שלי שקראתי אחרי שקניתי, אבל פעם אמרתי כבר מקודם טעות שלי לקנות מתוך לחץ..)
האם שאר חברי האוכלוסיה באמת מתאימים עם הדיסקוס ויסתדרו אחד עם השני?
עם הרמירז יסתדרו עם שאר האוכלוסיה ולהיפך?
מה שמו של הדג המנקה הזה?

חמי אמר שלא צריך את נושא דגי הסטרטרים, אפשר לפצות על זה בהחלפות מרובות של מים. האם נכון הדבר?
דג רמירז אחד מתוך ה-4 לא אוכל, נצמד לפינה למעלה למעלה איפה שהרשת מעבר לכיוון הפילטר בקושי זז ומתנשם מהר מאוד, לא צריך להיות מומחה בדגים כדי להבין שהוא לא הולך להאריך ימיו..
מישהו יכול לתת עצה איך אפשר להציל אותו אם בכלל?
אני לא גאון גדול, אבל זה לא נראה כמו מחלה, אין עליו סימנים מסויימים, לא קקי בצבע מסויים והוא לא משנה צבע או דוהה... חיצונית הוא נראה בסדר, רק הסימנים שתיארתי..

צריך לרכוש ערכה למדידת ערכי המים? או לקחת קצת מים מהאקווריום לחנות כלשהי שיבדקו לי שם? איך זה עובד? מה כדאי?

חמי אומר שכשמחליפים מים (וכך אני נוהג) לא צריך להעביר לדלי ולשים אנטי כלור, אפשר להעביר ישירות לאקווריום, לא זוכר את הסיבה למה, וכי מחליפים רק חלק קטן מהמים בכל החלפה. האם זה נכון? האם רק לחלק מהדגים זה נכון? האם זה דבר הכרחי שבלעדיו נראה דגים מתים?

יודע מראש שזאת חפירה ענקית, ויש לי עוד מליון שאלות שעולות לראש, אני אשמח לדבר עם מי שירצה להדריך אותי ולהסביר לי, מבטיח שאני פחות חופר במציאות
לא רוצה שיהיה לי רק את חמי להתייעץ איתו בנושא, כי זו חוות דעת אחת שלפעמים קצת שונה ממה שאני רואה בחוץ..

תודה מראש למי שקרא, תודה עוד יותר למי שענה והגיב, ותודה בריבוע למי ששלח הודעה פרטית ומספר טלפון להתייעצויות

גלעד
giladtzemach לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 11/05/2017, 15:51   #2
אביב לוטטי

הסמל האישי שלאביב לוטטי

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: 250 ליטר מעורב + שרימפסייה + 500 ליטר אמריקאים
ברירת מחדל תגובה להודעה: חדש בתחום, נפלנו על דיסקוסים, ומלא שאלות...

giladtzemach

ברוך הבא לאקווה

כמו שציינת מידות אקווריום של 100x20x70 הם מאוד צרות וממש לא יתאימו לגידול דיסקוסים

המלצה חמה , תחזיר אותם לחנות , אפשר לעשות אקווריום על כמה להקות של דגים קטנים

יש לנו את אקווהדקס , ממליץ לך לעבור עליו

אביב

הטלה של גרין טרור
אביב לוטטי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 11/05/2017, 16:26   #3
Arbinka

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום 200 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 20 שנה

ציטוט:
זאת השאלה הראשונה שלי, האם זה נכון, האם באמת טעינו עד כדי כך בבחירת הדג הזה?
פה גם יצאתי קצת בכעס על המוכרת בחנות, שהיא חנות מאוד מפורסמת ומאוד מוערכת, את רואה 2 חבר'ה שפעם ראשונה בחיים שלהם מרימים אקווריום, למה לתת להם לקנות דיסקוס? למה לא להגיד לנו את כל מה שקראתי אחרי שקניתי?? (ונכון שזה טעות שלי שקראתי אחרי שקניתי, אבל פעם אמרתי כבר מקודם טעות שלי לקנות מתוך לחץ..)
אכן כן, לא מוכרים דיסקוסים לחובבים מתחילים ללא ידע. זה דג עדין שדורש טיפול ברמה גבוהה יחסית לדגים אחרים. בכלל עדיף שלא לשמוע בעצתם של בעלי חנויות מכיוון שהאינטרס העיקרי שלהם (של רובם בכל אופן) זה להגדיל את המכירות של החנות

חמי אמר שלא צריך את נושא דגי הסטרטרים, אפשר לפצות על זה בהחלפות מרובות של מים. האם נכון הדבר?
כדי לאתחל אקווריום חדש אתה חייב דג/דגים כסטרטר/ים שיניע/ו את מחזור החנקן באקווריום והחלפות מים רק יפגעו או יאריכו את התהליך הזה. ממליץ לך בחום לקרוא על מחזור החנקן באקווריום. זה חובה למעשה לכל מי שמתחיל בתחביב הזה.

צריך לרכוש ערכה למדידת ערכי המים? או לקחת קצת מים מהאקווריום לחנות כלשהי שיבדקו לי שם? איך זה עובד? מה כדאי?
רצוי לרכוש ערכה כזו כדי לדעת מתי הסתיים מחזור החנקן אצלך באקווריום וגם כדי לנטר את איכות המים מדי פעם או כשיש בעייה.

חמי אומר שכשמחליפים מים (וכך אני נוהג) לא צריך להעביר לדלי ולשים אנטי כלור, אפשר להעביר ישירות לאקווריום, לא זוכר את הסיבה למה, וכי מחליפים רק חלק קטן מהמים בכל החלפה. האם זה נכון? האם רק לחלק מהדגים זה נכון? האם זה דבר הכרחי שבלעדיו נראה דגים מתים?
אנטי כלור זה מוצר חובה בהחלפות מים וחייבים להשתמש בו בכל הוספת מים לאקווריום. ממליץ לך לרכוש אחד כזה שמטפל בכלור וגם בכלורמין (אנטי כלור של חברת סיכם הוא הכי טוב לדעתי). אתה יכול להזליף את האנטי כלור לאקווריום ולאחר מכן להוסיף את המים מהדלי.
בנוסף, כשאתה מוסיף מים לאקווריום - תוודא שהטמפרטורה של המים היא זהה לטמפרטורה של מי האקווריום.

נ.ב.
אם הדיסקוסים הם מגידול מקומי בארץ אז הם יכולים לגדול אצלך. הם רק לא יגדלו לגודל המקסימלי שלהם.
אבל כפי שכתבו למעלה, אם אתה יכול להחזיר אותם לחנות - עדיף.

נערך לאחרונה על ידי Arbinka, Thursday 11/05/2017 בשעה 18:30. סיבה: אין צורך לצטט תגובה כל כך ארוכה
Arbinka לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 11/05/2017, 17:17   #4
אביב לוטטי

הסמל האישי שלאביב לוטטי

הודו פעם אחת בהודעה אחת

Arbinka

אנחנו באקווה ממליצים לגדל דגים בתנאים אופטימלים (או לפחות תנאים מתקרבים לאופאימאלים)

גם אתה יכול לגדול בחדר של מטר על מטר אולם זה יפגע באיכות החיים שלך ...

כנל גם לדגים , הם לא מתאימים לגודל האקווריום .

זה שהם יחיו זה נכון , אבל הם יהיו מעוכבים , דבר שפזיולוגית פוגע באופן ישיר באיכות החיים שלהם...

לכן אני חוזר ואומר שממש לא מומלץ

אביב

הטלה של גרין טרור
עדיין לא נקרא Thursday 11/05/2017, 17:27   #5
Arbinka

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום 200 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 20 שנה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אביב לוטטי צפה בהודעה
Arbinka

אנחנו באקווה ממליצים לגדל דגים בתנאים אופטימלים (או לפחות תנאים מתקרבים לאופאימאלים)

גם אתה יכול לגדול בחדר של מטר על מטר אולם זה יפגע באיכות החיים שלך ...

כנל גם לדגים , הם לא מתאימים לגודל האקווריום .

זה שהם יחיו זה נכון , אבל הם יהיו מעוכבים , דבר שפזיולוגית פוגע באופן ישיר באיכות החיים שלהם...

לכן אני חוזר ואומר שממש לא מומלץ

אביב

אני מסכים עם זה וגם כתבתי למטה שעדיף שיחזיר אותם לחנות!!!! אבל כרגע הם אצלו ואם החנות לא תקבל אותם בחזרה - מה הוא אמור לעשות???
Arbinka לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 11/05/2017, 17:34   #6
אביב לוטטי

הסמל האישי שלאביב לוטטי

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Arbinka צפה בהודעה
אני מסכים עם זה וגם כתבתי למטה שעדיף שיחזיר אותם לחנות!!!! אבל כרגע הם אצלו ואם החנות לא תקבל אותם בחזרה - מה הוא אמור לעשות???
למסור / למכור

לא חסר מה לעשות , הכי חשוב לגדל דגים שמתאימים לאקווריום ולהנות מהם

אביב

הטלה של גרין טרור
עדיין לא נקרא Thursday 11/05/2017, 19:31   #7
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

הודו לך על 292 הודעות 439 פעמים
סוג אקווריום: מלאווי

ברוך הבא לאקווה.
כפי שנאמר, מידת רוחב האקווריום בעייתית ולא מתאימה לדיסקוסים.
אני ממליץ לשקול בחיוב מעבר לדגי להקה כגון טטרות וכו...

אמיר
אמיר.פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 15/05/2017, 14:44   #8
giladtzemach

תודה רבה לכולם על התגובות !! לא ציפיתי להיענות כל כך גדולה בטח לא להודעה כזאת ארוכה

אז כן, כמו שרשמתי, הבנתי שהדיסקוסים פחות מתאימים לאקווריום הזה גם מבחינת תנאי הגידול, גם הקושי בגידולם (לא קשה מידי אבל לא להתחלה) הרגישות שלהם וגודל האקווריום..

בהחלט כל מה שחמי אמר, וכפי שרשמתי, אני אם היה לי את כל הידע הזה לפני כן לא הייתי רוכש אותם ולאחר שביקרתי בחנות לפני כמה ימים בפעם השנייה והפעם דיברתי עם אחד הבעלים, הבנתי שאין כל כך עם מי לדבר.. לא זאת החנות שאני אלך אליה על מנת להתייעץ ולקבל עצות טובות..

אז לקחת את הדגים חזרה הוא לא ייקח, מה גם שאחד כבר מת לצערי, ומתוך ה-5 שנשארו אחד כבר מראה סימני גסיסה (לא אוכל, תקוע בפינה ליד הצמחייה מתחבא, בקושי זז, ואני לא בטוח אם זאת פטריה שמתפתחת עליו או הצבע שלו אבל כך או כך הוא לא נראה טוב ואם זאת מחלה רוב הסיכויים שכולם יחלו \ חולים בה ולצערי ימותו..

נו טוב.. מאז שכתבתי את ההודעה הזאת הספקתי לקרוא עוד מליון מאמרים ושרשורים כאן ולהחכים עוד טיפה, הבנתי שדיסקוסים כרגע הם לא בשבילי חבל שזה לקח שעלה לנו כמעט 300 שקל אבל כמו כל דבר זה בית ספר, קורס, ולכל קורס יש עלות מסויימת..

תודה לכולם, אמשיך לקרוא כאן ברחבי הפורום, אשמח לקבל המלצות על חנויות דגים באיזור ת"א שבה אתם קונים, שבה אתם יודעים שלא יימכרו לבנאדם שאתמול שם אקווריום לראשונה בחייו דיסקוסים, וינסו למכור לו תוספי בקטריות מפרקות אמוניה (שאז ייאלץ להמשיך איתם לנצח) למרות שאין במיכל בכלל בעיית אמוניה..

לגבי מה שרשמת Arbinka:

כדי לאתחל אקווריום חדש אתה חייב דג/דגים כסטרטר/ים שיניע/ו את מחזור החנקן באקווריום והחלפות מים רק יפגעו או יאריכו את התהליך הזה. ממליץ לך בחום לקרוא על מחזור החנקן באקווריום. זה חובה למעשה לכל מי שמתחיל בתחביב הזה.
אכן, קראתי אח"כ במאמרים כאן והבנתי את חשיבות הסטרטרים כדי ליצור בקטריות מפרקות אמוניה וכו', תודה.

רצוי לרכוש ערכה כזו כדי לדעת מתי הסתיים מחזור החנקן אצלך באקווריום וגם כדי לנטר את איכות המים מדי פעם או כשיש בעייה.
רכשתי ערכות ובדקתי את המים, כל הערכים תקינים, הדבר היחיד שבבדיקה היה רשום שיכול להיות לא טוב זה שרמת הניטראט היא 0, מה יכולה להיות הסיבה והאם זה באמת לא טוב?

אנטי כלור זה מוצר חובה בהחלפות מים וחייבים להשתמש בו בכל הוספת מים לאקווריום. ממליץ לך לרכוש אחד כזה שמטפל בכלור וגם בכלורמין (אנטי כלור של חברת סיכם הוא הכי טוב לדעתי). אתה יכול להזליף את האנטי כלור לאקווריום ולאחר מכן להוסיף את המים מהדלי.
בנוסף, כשאתה מוסיף מים לאקווריום - תוודא שהטמפרטורה של המים היא זהה לטמפרטורה של מי האקווריום.
זה משהו שאני לא מצליח להבין ולא חושב שהוא מדוייק.. (לפחות מכל מה שקראתי ומהניסיון של חמי של עשרות שנים בגידול דגים) אבל אני אפתח על זה שאלה נפרדת, אני רוצה להבין את זה לעומק. תודה !

נערך לאחרונה על ידי giladtzemach, Monday 15/05/2017 בשעה 15:00. סיבה: הוספתי תשובה ל Arbinka
giladtzemach לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 16/05/2017, 23:11   #9
osherak

הסמל האישי שלosherak

הודו לך על 20 הודעות 20 פעמים
סוג אקווריום: 200x65x70 []==};;;;;>דיסקוסים
וותק בתחום: כמה שעות

מסכים שבמידות האלה לא מומלץ לגדל אבל לדעתי אתה יכול לגדל שם 2-3 דגים בוגרים לא קטנים
עדיין לא נקרא Tuesday 13/06/2017, 01:29   #10
דגים ברשת
בית עסק

הודו לך על 10 הודעות 18 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים ושוכני קרקעית 600 ליטר טרופאוסים 450 ליטר
וותק בתחום: כמה שנים טובות

אהלן.
בנוגע לסיפור שלך.
אפשר לגדל במיכל שלך דיסקוסים. ודאי בגודל קטן.
דיסקוסים ילידי שבי לא צריכים יותר מאשר מי ברז.
רק להקפיד על פילטרציה חזקה.
גם אם תשים אותם במים שלא עברו מחזור של סייקל. זה לא מה שיהרוג אותם. בכמות כזו של דגים קטנים אין הרבה אמוניה.
ודאי עדיף לשים אותם במיכל חדש בלי סייקל. ולתסף בבקטריה. מאשר לעשות סטרטר עם דגים מפוקפקים שיכניסו לך מחלות.
עצה שלי. חטא את המיכל בקאלי. או באקנומיקה. ואחר כך תקנה דגים ממקום אמין. וכן. אתה יכול להתחיל גם עם דיסקוס.
תבקש מהמוכר פרלון מהפילטר של המיכל שבו הדגים שאתה קונה היו. וככה תריץ את המיכל שלך.
בהצלחה
דגים ברשת לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 14/06/2017, 16:59   #11
giladtzemach

תודה רבה !

בינתיים מתו כבר 4 דיסקוסים מתוך ה-6 שקנינו בהתחלה..
(אתמול מת הרביעי)

אחד כבר היה גוסס ולא אכל שבוע וחצי.. כבר התחיל להתנדנד על הצד והחבר'ה התחילו לנגוס בו, באתי להוציא אותו החוצה, ראיתי שהוא נלחם איתי ובורח, אז אמרתי טוב יש לו רצון עדיין לחיות זה.. אז הכנסתי אותו לכלוב שיושב בתוך האקווריום.
בהתחלה הוא שקע על קרקעית הכלוב, היה נראה כמת, אחרי כמה דקות התעורר, קם, התחיל לשחות.

עברו 4 ימים בינתיים, חי ומבסוט, והכי חשוב - אוכל !

נראה מה נעשה.. אני לא יכול להחזיק אותו בתוך הכלוב הזה לנצח הרי...

והשני שחי הוא אין לו אופי של דיסקוס בכלל.. דיסקוס מיוחד .. חזק אופי... נינג'ה !

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא