AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 19/09/2007, 13:43   #1
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל ריקבון סנפירים באקלום טטרה גלו

שלום לכולם,
בחודשים האחרונים איקלמתי להקה קטנה של טטרות גלו-לייט באק' צמחיה לואוטק וותיק ומאוזן (50% אוסמוזה, UV 24/7, החלפות 20% דו-שבועיות, דישון נוזלי קל, טמפ' 26-28מעלות ופרמטרים מצוינים).
הלהקה אוקלמה בשני שלבים (10 דגים כ"א) יחד עם מספר מועט של דגים אחרים (אוטוצינקלוסים, L129, בוטיות ננסיות וכו').
האיקלום לאק' נעשה בפעם הראשונה לאחר טפטוף איטי של כמה שעות ואז העברה עם רשת ובפעם השניה לאחר העברה לאק' קרנטינה קטן עם העברת מים הדרגתית בטפטוף מהאק' הראשי, ולאחר יומיים הועברו אליו בעזרת רשת.
בשתי הפעמים נראו תופעות של ריקבון סנפירים מהיר בימים הראשונים שהעלים להן כמעט את כל הזנב ורוב סנפיר הגב (הסנפירים כאלו "נמסו").
מלבד זה לא נראו תופעות נוספות, הדגים החלימו לחלוטין תוך מספר שבועות וכבר הכפילו את גודלם .
שאר הדגים שאוקלמו יחד עם הטטרות נקלטו מיידית ללא תופעות מיוחדות ולא איבדתי שום דג בתהליך.
זה בוודאות לא כתוצאה מהצקה של דגים אחרים (עקבתי ) ולהערכתי אין מחוללי מחלות משמעותיים באק' הנ"ל, יש מקומות מסתור רבים וצמחיה סבוכה.
במהלך האיקלום ושלושה ימים לאחריו השתמשתי במלא-פיקס לפי ההוראות, ניטרול כלור ע"י סרה טוקסיווק פונד לפי ההוראות.

האם מישהו מכיר את התופעה בדג הנ"ל ספציפית (לא קרה לי עם שום דג אחר כולל טטרות רגישות ואחרים...)?
מה גורם לה? האם ניתן למנוע?

גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 19/09/2007, 14:15   #2
bugsbunny

הסמל האישי שלbugsbunny

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה Low Tech
וותק בתחום: כ-20 שנה

גם לי יש בצמחיה טטרה גלולייט. הועברו אחרי 3 שבועות קרנטינה במיכל נפרד שקיבל מים רק מהמיכל הראשי.
גם אצלי היתה תופעה דומה אבל רק ב-3-4 דגים.
הסיבה שאני חשבתי עליה בזמנו היתה הסטרס של מעבר ממקום קטן יחסית שבו הם כל הזמן היו יחד כלהקה,
למקום מרווח. אחרי כמה ימים הכל הסתדר.

זה לא קרה בלהקת רסבורות שהועברה יחד עם הגלולייט ולא קרה בלהקת טטרה קונגו שהועברה בנפרד.

אצלך, הייתי גם בודק מה המשמעות של לשים דג שהגיע ממי ברז קשים למים שהם 50% אוסמוזה.
כל אקלום של דג אצלך חייב להתחשב בעובדה הזאת.
עדיין לא נקרא Wednesday 19/09/2007, 14:23   #3
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bugsbunny
גם לי יש בצמחיה טטרה גלולייט. הועברו אחרי 3 שבועות קרנטינה במיכל נפרד שקיבל מים רק מהמיכל הראשי.
גם אצלי היתה תופעה דומה אבל רק ב-3-4 דגים.
הסיבה שאני חשבתי עליה בזמנו היתה הסטרס של מעבר ממקום קטן יחסית שבו הם כל הזמן היו יחד כלהקה,
למקום מרווח. אחרי כמה ימים הכל הסתדר.

זה לא קרה בלהקת רסבורות שהועברה יחד עם הגלולייט ולא קרה בלהקת טטרה קונגו שהועברה בנפרד.

אצלך, הייתי גם בודק מה המשמעות של לשים דג שהגיע ממי ברז קשים למים שהם 50% אוסמוזה.
כל אקלום של דג אצלך חייב להתחשב בעובדה הזאת.
היי,
תודה - גם לי יש תחושה שזה קשור לסטרס - אך עדיין תופעה מדאיגה במקצת...
אני מודע לעניין האקלום וכל הדגים שנכנסים (שאין כבר הרבה, האק' וותיק ומאוכלס במלואו ) עוברים איקלום עדין וממושך בטפטוף - בד"כ על פני כמה שעות ותוך שימוש באנטיסטרס...
דגים שבד"כ מאד רגישים לאיקלום (אוטוצינקלוסים, L שונים וטטרות עדינות נוספות) עברו את התהליך בהצלחה מרובה - מלבד כאמור - הגלולייט...

מכיוון שגם אצלי בסה"כ הדגים התאוששו מהר ולחלוטין מהתופעה - אני שואל יותר מתוך עיניין...

גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא