AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 15:03   #1
yaronw3

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: aquatlantis 60 liters
וותק בתחום: חצי שנה
ברירת מחדל החלפות מים באקווריומים.

שלום,
באחד הפורומים נכתב ע"י מנהלו שעוסק בהקמת בריכות נוי, שיווק אקווריומים וגידול ושיווק דגי נוי (בקצרה כי המקור ארוך יותר) :

"..רענוני המים באקווריומים הוא נושא אשר עלה רק בשנים האחרונות , ובא משום מקום. והולך לשום מקום...
החלפות מים בתדירות גדולה נעשתה לפני עשרות שנים מהסיבה העיקרית שלא היו בזמנו פילטרים המכונים פילטרים ביולוגים ומשאבות אוויר. לכן הייה צורך לרענן את המים כל כמה ימים משום שרמות האמוניה וכמובן הניטריט והניטראט היו עולות לרמת רעילות מסוכנת לחיי הדגים וכמובן חוסר בחמצן במים.
היום כאשר משתמשים בפילטרים משוכללים ביולוגים ומכנים או משולבים וכן זרימות מים ואוורור מצוינים והחשוב ביותר תאורה מים טובה, אין כל צורך ברענון בתדירויות גבוהות..
.באקווריום אשר ניתמך ביולוגית נכון ואשר גדלות בו אצות הוא אקווריום בריא ואפילו אין כל צורך לבדוק פרמטרים.....(אצות באקווריום = אקווריום מאוזן).
כאשר אנו מפצים במים החסרים באקווריום במי ברז (עדיף על מי אוסמוזה,) וכמובן יש להכין את המים מראש לשחרור הכלור, רמות המלחים והמתכות באקווריום עולות (תלוי באיזה אזור אתם גרים, היחס משתנה ממקום למקום) ,לכן יש צורך בהחלפת 1/3 מכמות המים כל 4-3 חודשים בלבד, וגם זה תלוי בקצב ההתאיידות באקווריום - באקווריום פתוח ההתאיידות גבוהה יותר, לכן מליחות המים תעלה מהר יותר ויש צורך ברענון תכוף יותר.(המלח לא מתאדה מהמים)...
אקווריום צמחים הוא האקווריום אשר בו רמות הניטריט והניטראט שואפות ל-0 במיוחד כאשר ישנה תאורה המעודדת גידול אצות וצמחי מים וכן פילטר ביולוגי ... במערכת משולבת זאת, אשר הצמחים הם הפילטר הטוב ביותר רענון המים יכול להיעשות רק כאשר אתם עושים שאיבת רפש. אתם יכולים להשתמש בפילטר חשמלי קטן המכיל ספוג המוצמד בתוך האקווריום בעוצמת זרימה נמוכה ולשנות את מקומו מדי פעם לשם שאיבת הרפש, ובכך נחסך לנו הצורך לשאוב רפש בצורה ידנית. חשוב לעצב את האקווריום שיהיה מקום לזרימות מים חופשיות בו
הרפש המוזכר כאן הוא רק רפש מעודפי מזון ולא חלקי צמחים רקובים.
יש לשים לב, עודפי רפש נוצרים אך ורק בגלל המגדל, אשר יש בו אופי פולני שאומר .. הרבה אוכל זה טוב ובריא!!! להזכירכם דג בטבע אוכל 1% ממשקל גופו ביום. למשל דג הניאון שהוא מאוד פופולרי באקווריום הצמחים, משקלו עד –2 גרם צאו וחשבו את האחוז המזון שהוא צריך לקבל...ולידיעתכם בנושא המזון, כאשר הדג אוכל מעל הכמות הנצרכת וזה אומר לפי 1% ממשקל גופו, עודף המזון יוצא מגופו ללא עיכול ומכאן מתחילות הבעיות של רפש, מחלות דגים כמו פטריות (פונגוס) ועוד. לכן עדיף לתת פחות מזון מאשר עודף.
אקווריום ללא צמחים כאשר הוא מואר נכון ומשתמשים בפילטר ביולוגי אשר יש בו מצע ביולוגי כמו טוף קרמיקה או ביובולז (כדורי פלסטיק), ולהזכירכם ללא פחם או תחליפי פחם , וכאשר האקווריום מאוורר נכון ובעל זרימות מים טובה, אין כל צורך ברענוני מים תכופים.
לדוגמא: אקווריום לציקלידים אפריקאים שבנוי ברובו מסלעים בכמות גדולה ועל הסלעים גדלות אצות שוב אנו מקבלים פילטר ביולוגי טבעי, ואני מדגיש את לב העניין: אצות באקווריום הם פרמטר לאייכות מי האקווריום. כמות האצות ואיכותן הם פועל ישיר לכמויות המזון וזמן התאורה.
כאשר אנו מגדלים דג זהב בצנצנת, זה המקרה הקלאסי שיש בו צורך ברענוני מים רבים בגלל חוסר חימצון וללא פילטר.
כאשר מגדלים דגים בחוות גידול במסות גדולות במיכלים ללא פילטרים יש להחליף כל כמה ימים שליש מהמים תוך כדי עשיית שאיבת רפש.
...אבל כאשר תכניסו לאקווריום צמחים טיבעיים או תספקו תאורה מתאימה, יתחילו לצמוח אצות וזה הופך מייד את כל התורה של הרענון למיותרת ברובה משום, שהצמחים הופכים לפילטר ביולוגי ואז יש צורך להחליף מים לעיתים רחוקות יותר וזאת בגלל עליית רמות המלחים והמתכות במים. גם במקרה זה תורת כמות המזון הניתן לדגים היא הבסיס לאיכות המים וחיי הדגים....
כל אשר נכתב זה מניסיוני הרב לאורך שנים בנושא דגי הנוי גידול פיתוח ויצוא דגים.."

זה בעצם סותר את מה שאתם מייעצים כאן, החלפה שבועית או דו שבועית.

אודה להתייסותכם, תודה.

נערך לאחרונה על ידי yaronw3, Sunday 07/05/2017 בשעה 16:34.
yaronw3 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 15:44   #2
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

הודו לך על 741 הודעות 1,177 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה
ברירת מחדל תגובה להודעה: החלפות מים באקווריומים.

ירון,
אקווריום הוא לא תורה מסיני וישנן המון דעות לכל כיוון.
מה שנכתב בפורום אקווה נובע מניסיון של אלפי חובבים לאורך השנים.
כמו שהבחור ב"פורום השכן" רשם - "מניסיוני הרב לאורך שנים", משמע - דעתו בלבד!
חלילה איני מזלזל בבחור, אך לרשום דבר כזה הוא לקיחת אחריות חסרת פרופורציות וחסרת אחריות.
אנו עובדים על סטטיסטיקות שנאספו שנים על גבי שנים.

החלפות מים נועדו תחילה לרענן את מי האקווריום לטובת הדגים.
ערכי המים יכולים לעמוד באופן קבוע לתקופות ארוכות מאוד כל עוד מחליפים מים באופן קבוע (שבועי או דו שבועי) ודואגים לערכי מים תקינים.
ישנו רעל שנקרא ניטראט באקווריום, הניטראט נוצר בצורה הבאה:
דגים מפרישים אמוניה (צואה), האמוניה מתפרק לניטריט על ידי הברקטריות.
את הניטריט מפרקות בקטריות אחרות והוא הופך לניטראט.
כאן בעצם הבעיה, אין בקטריות באקווריום (או שיש בכמות מאוד נמוכה) שיכולות להתגבר על כל הניטראט ולפרק אותו.
בעצם מה שקורה הוא שכל הרעלים מתפרקים והופכים לניטראט. הניטראט מצטבר ומצטבר ועולה לערכים גבוהים.
החלפות המים בעצם מורידות את הניטראט לערכים שהם תקינים לדגים.
יש לציין שגם במים שאנו שותים ומתקלחים בהם יש ניטראט אך בכמות נמוכה ביחס לזה הקיים באקווריום.

בקשר לפילטרים, אומנם הפילטרים חזקים יותר וטובים יותר ויש מדיות שיש בהם שטח פנים הרבה יותר גדול מהשטח פנים שהיו למדיות לפני שנים רבות, אך הפילטרים עדיין לא יכולים לתת פתרון מלא לכל הבעיות שיש באקווריום.
בקשר לעניין החמצן - מה הקשר לפילטרים בכלל ? ממש לא הבנתי... אחסוך זמן לכולנו - אין שום קשר. (תזוזת פני המים מהפילטר לא קשורה לסוג הפילטר או כמה הוא "משוכלל") (אגב הפילטרים הכי טובים שיש בשוק זה הפילטרים הקלאסים של פעם)

כמובן שיש עוד המון סיבות להחלפות מים אך אשאיר אותם מאחור כרגע.
ממליץ לך לקרוא את המאמרים להרצת אקווריום כדי להבין קצת יותר.

אתן לך המלצה קטנה,
אקווה הוא לא סתם האתר הגדול בארץ בכל נושא דגי הנוי, אני ממליץ לך לקחת כל מה שנאמר בכל מקום בערבון מוגבל ולנסות בעצמך או לשאול בפורום.
כל הצוות באקווה נמצא כאן בהתנדבות מלאה! הצוות אכפתי ועושה הכל כדי לתת את המידע האמין והנכון ביותר.

במידה ואתה מפקפק בדברי וחושב שכל מה שנרשם באקווה הוא שטות (חלילה איני אומר שאתה חושב זאת), תעשה בדיקה בעצמך.
תרכוש ערכות בדיקת מים, אמוניה ניטריט וניטראט.
תעשה בדיקה כדי להבין מה הערכים באותו רגע באקווריום.
עכשיו נשאר עוד 2 חלקים לניסוי,
חלק א - תעשה החלפת מים של 30 אחוז אחרי שבוע/שבועיים ותעשה בדיקות שוב. תרשום את הערכים בצד ותחכה לשלב ב.
שלב ב - תן לאקווריום לרוץ במשך 3-4 חודשים כמו שאמר הבחור, תעשה החלפת מים של 33% ממי האקווריום ותבדוק ערכים.
אני מבטיח לך שהניטראט שלך יהיה ברמה פסיכית.
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 15:56   #3
yaronw3

תודה על תשובתך המפורטת.

אני מחליף כל שבוע כ 50 אחוז.

מה המלצתך לניקוי הפילטר המיכני הפנימי שכולל ספוג שחור?.

שוב תודה.
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 16:09   #4
CtrlX

הסמל האישי שלCtrlX

הודו לך על 31 הודעות 41 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה וציקלידים

מניסיונמ באקווריום צמחיה שתול היטב ומבוסס אין כמעט צורך בהחלפות מים,
יש לי במשרד אקווריום צמחיה לאוטק בריא שלא הוחלפו בו מים קרוב לשנה.
גם באקווריום הביתי אני ממעט בהחלפות מים, סביב ה3-4 בשנה ולא יותר מ30% כל פעם.
יש לי חבר עם אקווריום טבעי שמעצלות לא החליף מים כמה שנים והמים שלו קריסטל והאוכלוסיה יחסית עדינה.

הניסיון שלי מתייחס לאקווריום יציב בעל פילטרצייה עודפת עם צמחייה ודישון חלקי בלבד (מיקרו ואשלגן)
כמו כן חשוב לי להדגיש ששמתי לב שהחלפות מים מעודדות גדילה מהירה והטלות.
ועוד משהו ששמתי לב, החלפות מים שנעשות בפזיזות הרבה יותר מזיקות מאשר מועילות וישנם חובבים שמפילים את המיכלים שלהם מהכמויות של הפוגוסים וטפילים שנידבקים אליהם עקב התהליך הלא תקין.

נערך לאחרונה על ידי CtrlX, Sunday 07/05/2017 בשעה 16:18.
CtrlX לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 16:51   #5
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

מעבר לדיעות שכבר נרשמו ובהמשך להודעתו של דור,

אכן ניתן להגיד בגאון כי המקרה היחידי בו רענוני מים לא רצויים ובאים אחת למספםר חודשים - זה אכן אקווריום צמחייה בגישה הטבעית בלבד (עפ"י ד. וולסטד). מה שנקרא "אקווריום לאו טק קלאסי" - כלומר יצירת נישה אקולוגית באקווריום.

מלבד מקרה זה ומלבד מקרה בו יש ניטור רב של ערכים, החלפות מים דרושות באופן מוחץ.
יש לזכור כי החלפות מים לא באות רק מתוך עיקרון של דילול רעלים, אלא גם: דילול נבגים אצות, ישור קו במתן דישון, עידוד רבייה, הקניית דימיון לתנאי טבע ואף תרומה לפילטרציה השגרתית באקווריום.

נוסף על כך,
להגיד כי הופעת אצות מעידה על אקווריום מאוזן, מעיד על כך שכותב המאמר חי אי שם בשנות ה-70 כאשר תחביב האקווריומים עדיין היה מלא מיתוסים. לא אתפלא אם הוא עדיין דוגל בשימוש בפילטר תת קרקעי ותהליכי סייקל ע"י חומרים לא סטריליים ומזיקים.
ציטוט:
ועוד משהו ששמתי לב, החלפות מים שנעשות בפזיזות הרבה יותר מזיקות מאשר מועילות וישנם חובבים שמפילים את המיכלים שלהם מהכמויות של הפוגוסים וטפילים שנידבקים אליהם עקב התהליך הלא תקין.
אשמח למקרים דומים על מנת לקשר את העניין.
1. בהחלפת מים נכונה, אין בעיה לבצע החלפות חירום פזיזות של 100% גם כל יום.
2. אין שום קשר בין החלפת מים לבין הופעת פטריות וטפילים.

כן יש קשר להופעת מחלות אלו במידה והמים רווים ברעלים (לרבות ניטראט) והופעת סטרס, שיכול להגיע גם מתחזוקה שגרתית של כל מספר חודשים.
תחזוקה ללא סטרס זה משהו שצריך ללמוד. להמנע מתחזוקה בשביל לא להגיע לזה, שקול לסרט "נער הבועה".

כשאנשים תקועים בעבר ולא מתקדמים עם הספקטים מדעיים - זה לא תורם לתחביב. להיפך, זה מצעיד אותו אחורה.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 16:56   #6
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

הודו לך על 13 הודעות 21 פעמים
סוג אקווריום: 12 אקווריומים שונים
וותק בתחום: 20 שנה בתחום מתוכם 10 שנים עושה רביות מכמה סוגים של דגים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דור כחלון צפה בהודעה
ירון,
אקווריום הוא לא תורה מסיני וישנן המון דעות לכל כיוון.
מה שנכתב בפורום אקווה נובע מניסיון של אלפי חובבים לאורך השנים.
כמו שהבחור ב"פורום השכן" רשם - "מניסיוני הרב לאורך שנים", משמע - דעתו בלבד!
חלילה איני מזלזל בבחור, אך לרשום דבר כזה הוא לקיחת אחריות חסרת פרופורציות וחסרת אחריות.
אנו עובדים על סטטיסטיקות שנאספו שנים על גבי שנים.

החלפות מים נועדו תחילה לרענן את מי האקווריום לטובת הדגים.
ערכי המים יכולים לעמוד באופן קבוע לתקופות ארוכות מאוד כל עוד מחליפים מים באופן קבוע (שבועי או דו שבועי) ודואגים לערכי מים תקינים.
ישנו רעל שנקרא ניטראט באקווריום, הניטראט נוצר בצורה הבאה:
דגים מפרישים אמוניה (צואה), האמוניה מתפרק לניטריט על ידי הברקטריות.
את הניטריט מפרקות בקטריות אחרות והוא הופך לניטראט.
כאן בעצם הבעיה, אין בקטריות באקווריום (או שיש בכמות מאוד נמוכה) שיכולות להתגבר על כל הניטראט ולפרק אותו.
בעצם מה שקורה הוא שכל הרעלים מתפרקים והופכים לניטראט. הניטראט מצטבר ומצטבר ועולה לערכים גבוהים.
החלפות המים בעצם מורידות את הניטראט לערכים שהם תקינים לדגים.
יש לציין שגם במים שאנו שותים ומתקלחים בהם יש ניטראט אך בכמות נמוכה ביחס לזה הקיים באקווריום.

בקשר לפילטרים, אומנם הפילטרים חזקים יותר וטובים יותר ויש מדיות שיש בהם שטח פנים הרבה יותר גדול מהשטח פנים שהיו למדיות לפני שנים רבות, אך הפילטרים עדיין לא יכולים לתת פתרון מלא לכל הבעיות שיש באקווריום.
בקשר לעניין החמצן - מה הקשר לפילטרים בכלל ? ממש לא הבנתי... אחסוך זמן לכולנו - אין שום קשר. (תזוזת פני המים מהפילטר לא קשורה לסוג הפילטר או כמה הוא "משוכלל") (אגב הפילטרים הכי טובים שיש בשוק זה הפילטרים הקלאסים של פעם)

כמובן שיש עוד המון סיבות להחלפות מים אך אשאיר אותם מאחור כרגע.
ממליץ לך לקרוא את המאמרים להרצת אקווריום כדי להבין קצת יותר.

אתן לך המלצה קטנה,
אקווה הוא לא סתם האתר הגדול בארץ בכל נושא דגי הנוי, אני ממליץ לך לקחת כל מה שנאמר בכל מקום בערבון מוגבל ולנסות בעצמך או לשאול בפורום.
כל הצוות באקווה נמצא כאן בהתנדבות מלאה! הצוות אכפתי ועושה הכל כדי לתת את המידע האמין והנכון ביותר.

במידה ואתה מפקפק בדברי וחושב שכל מה שנרשם באקווה הוא שטות (חלילה איני אומר שאתה חושב זאת), תעשה בדיקה בעצמך.
תרכוש ערכות בדיקת מים, אמוניה ניטריט וניטראט.
תעשה בדיקה כדי להבין מה הערכים באותו רגע באקווריום.
עכשיו נשאר עוד 2 חלקים לניסוי,
חלק א - תעשה החלפת מים של 30 אחוז אחרי שבוע/שבועיים ותעשה בדיקות שוב. תרשום את הערכים בצד ותחכה לשלב ב.
שלב ב - תן לאקווריום לרוץ במשך 3-4 חודשים כמו שאמר הבחור, תעשה החלפת מים של 33% ממי האקווריום ותבדוק ערכים.
אני מבטיח לך שהניטראט שלך יהיה ברמה פסיכית.
כל מילה בסלע אני מסכים עם דור בכל מילה שהוא אמר.אין ספק שלכל אקווריום שמקמים יש
משמעות אחרת. ותחלופת מים שונה.כגון צמחיה לואטק. שרימפסים.דגים.ממרכז אמריקה.דרום

אמריקה.חתולים.ועוד.כל אקווריום מצריך טיפול אחר החלפות מים שונות.ופלטורה שונה.מה שכן כולם מצריכים חמצן שזה הבסיס לכול.בעבר נכון החליפו מים על בסיס קבוע כל כמה ימים.ואיתה גם גודל

האקווריום היה קובע לאכלוסיה. שהיא נמצאת דוגמא 500 ליטר היו שמים.8 דגים וגם לפי גודל ואורך הדג.לא לפי כמות הדגים.כיום באקווריום 500 ליטר אפשר לשים גם 50 דגים.מכיוון שיש פילטרים

חיצונים ברמה גבוהה מאוד.עם הספק עצום לניקוי רעלים.זה כבר מראה שינוי משמעותי ביותר.אבל מה קשור בכלל אקווריום צמחיה.לאקווריום נטו דגים.אין קשר בכלל.כל אחד עובד בצורה אחרת.אם

זאת אין דבר כזה לא מחליפים מים או יותר נכון מוספים. מים מתאדים כל יום עקב פעולות הפילטרים
האבן חמצן שמוסיפים והחום העז שיש גורם למים להתאדות.ככה שיוצא שמוסיפים מים באופן קבוע.

תיקחו אקווריום 300 ליטר שימו 10 דגים ממרכז אמריקה לדוגמא.תפעילו רק את הפילטרים בלי
החלפות מים עם אנטי כלור כמובן. או מססנים.תשימו אוכל.רפש שיצטבר במי האקווריום.נראה תוך כמה זמן יתחילו תמותה עקב

מחלות.וזיהומים שוניםעקב הרעלת אמוניה גבוהה.ואת זה אני מספר בקצרה.אז דע סיפורים ללא בסיס
כמו שדור כחלון. אמר.

אז על זה אין בכלל ספק.וכן ירבו האנשים שעושים פה עבודת קודש.ובצורה המקצועית ביותר.
ואנחנו צריכים להגיד להם כל יום תודה על זה שהם פה לתת לכולם מהנה במשך שנים רבות.

ואם כל יום שעובר.האתר הזה רק משתדרג יותר.ודור אחד התותחים!!! באתר הזה. הייתי מקשיב
יותר למה שהוא אומר מאשר סתם לזרוק מילים ללא בסיס.

נערך לאחרונה על ידי דרקון אש, Sunday 07/05/2017 בשעה 16:59.
דרקון אש לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 17:09   #7
yaronw3

תודה על תשובותיכם.

אני שואל שוב לגבי ניקוי הפילטר הפנימי המיכני עם הספוג השחור. (כולם אגב של אקווה ואן).

תודה.
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 17:26   #8
CtrlX

הסמל האישי שלCtrlX

הניסיון שלי הוא עם אקווריומי לאוטק מבוססים דישון ופילטרציה ולא אקווריומים טבעיים.
אפשר להתווכח על תאוריות עד שנה הבאה, אבל מציאות לפחות אצלי היא במשך עשרות שנים עם אוכלוסיות שבחלקם נחשות עדינות ואפשר להגיד שמרביתם אפילו זכו למות בשיבה טובה.
אני לא מדבר על אקווריומים לרבייה או להקפצת גודל ששם יש חשיבות מוכחת להחלפות מים תדירות.

בקשר להחלפות מים , הדגשתי שהכוונה להחלפות מים פזיזות משנות באופן פתאומי מגוון ערכים במים תוסיף לזה טמפרטורה שמשתנה.
וזה ידידי גורם סטרס לדגים ועקב הסטרס הדגים חשופים למגוון סוגי מחלות. שהנפוצה שבהם זה נקודות לבנות בחורף,

אני אשתדל היום להעלות לפה סרטון של אקווריום צמחיה של חבר שלא הוחלפו בו מים מלבד אידוי פיצוי סביב ה4 שנים.
כנל גם דגים, זאת אומרת שכמעט כל האוכלוסיה בת 4 שנים ומעלה. תראו בעצמכם ותשפטו

נערך לאחרונה על ידי CtrlX, Sunday 07/05/2017 בשעה 17:33.
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 17:30   #9
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

מסכים איתך לגבי גישות באקווריומי צמחייה לאוטק.

מבחינת החלפות מים.
שינוי פתאומי בערכים רצויים לפעמים דרוש ואף מעודד שגשוג באקווריום.
אבל כאן אנחנו נכנסים להיבטים מדוייקים יותר של איזו אוכלוסייה ואילו ערכים.

לעשות הכללה על כך שכל שינוי כזה מביא לסטרס הוא שגוי ואף עלול להעיד על בריאות לקויה של הדגים.

דווקא החלפת מים, גם פזיזה, היא גורם משני וזניח למחלות דגים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 17:44   #10
CtrlX

הסמל האישי שלCtrlX

בתכלס אנחנו מסכימים על הכל, רק מנסחים מעט שונה.
החלפות מים אכן מעודדות שגשוג באקווריום ואף הטלות
אבל מים שניכנסים בטמפרטורה של 10 מעלות בחורף ולפעמים פחות לתוך אקווריום של 25 מעלות עלול לגרום לאסונות, והרבה מתחילים נופלים בעניין
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 17:46   #11
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

ציטוט:
פורסם במקור על ידי CtrlX צפה בהודעה
בתכלס אנחנו מסכימים על הכל, רק מנסחים מעט שונה.
החלפות מים אכן מעודדות שגשוג באקווריום ואף הטלות
אבל מים שניכנסים בטמפרטורה של 10 מעלות בחורף ולפעמים פחות לתוך אקווריום של 25 מעלות עלול לגרום לאסונות, והרבה מתחילים נופלים בעניין

מסכים בהחלט ולכן יש לשים דברים על דיוקם ולא להכליל.

עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 18:06   #12
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yaronw3 צפה בהודעה
מה המלצתך לניקוי הפילטר המיכני הפנימי שכולל ספוג שחור?.

שוב תודה.

היי ירון
האם תוכל לתת תמונה של הפילטר ומה שיש בתוכו?
כי קצת קשה לי להעריך ולהבין במה מדובר בצורה זאת
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 19:03   #13
yaronw3

דור תודה,

מופיע בקישור : http://www.aquaone.co.uk/filter_internal.php

יש לי אקווריומים :
10 ליטר עם 2 דגי קרב, (פילטר 101F)
30 ליטר עם גופית ושתי פלטי זהוב (בחנות אמרו שזה מולי) (פילטר 102F)
60 ליטר עם 2 שליירים אוראנדה קטנים ו 4 גופים זכרים (הפילטר הגדול 103F)
בכולם צמחי פלסטיק, חצץ טבעי, משאיבת אוויר ואבן חמצן, החלפות מים שבועיות 50 אחוז.

נערך לאחרונה על ידי yaronw3, Sunday 07/05/2017 בשעה 19:11.
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 19:08   #14
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

איני רואה את התמונה
האם מדובר בפילטר הזה?
http://www.aquaone.co.uk/filter_internal.php

במידה וכן
איזה מהם
maxi 101 / 102 / 103 / 104 ?
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 19:39   #15
yaronw3

כן, מ 101 עד 103, כל אקווריום עם פילטר משלו לפי הפירוט הקודם.
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 20:13   #16
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

אחלה
קח דלי מים מהאקווריום (כל אקווריום והמים שלו)
תוציא את הספוג מהפילטר ותלחץ עליו בתוך המים עד שיוצא כל הלכלוך
אחר כך תנקה את הפילטר עצמו בתוך המים (גם בדלי)
ואז תחזיר לאקווריום.

אם יש לך מעט מקום להכניס מספר מדיות זה יכול להיות מצוין.
כמו כן
מה גודל כל אחד מהאקווריומים?
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 20:19   #17
yaronw3

דור תודה, זאת אני יודע.

השאלה כל כמה זמן? כל שבוע? שבועיים? חודש? חצי שנה?

הגדלים רשמתי גם מקודם:
יש לי אקווריומים :
10 ליטר עם 2 דגי קרב, (פילטר 101F)
30 ליטר עם גופית ושתי פלטי זהוב (בחנות אמרו שזה מולי) (פילטר 102F)
60 ליטר עם 2 שליירים אוראנדה קטנים ו 4 גופים זכרים (הפילטר הגדול 103F)
בכולם צמחי פלסטיק, חצץ טבעי, משאיבת אוויר ואבן חמצן, החלפות מים שבועיות 50 אחוז.
עדיין לא נקרא Sunday 07/05/2017, 21:14   #18
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

בגדול, כל פעם שהזרימה נחלשת
אפשר לעשות באופן קבוע פעם בשבועיים שלושה בפילטרים הקטנים ופעם בחודש בגדול.
אבל שוב
עדיף לעשות לעצמך איזה תרשים ולראות תוך כמה זמן הפילטר נסתם
לדעתי ייקח יותר מחודש בכל אחד מהאקווריומים.
אין תשובה חד משמעית בנושא הזה
עדיין לא נקרא Monday 08/05/2017, 10:43   #19
yaronw3

תודה רבה לדור ולכולם.
עדיין לא נקרא Monday 08/05/2017, 13:18   #20
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

אני באמת חושב שזה מיותר להכנס ולפרש את הגישה הזאת שכאילו בכח באה לנסות ולהמציא
את הגלגל מחדש (בצורת ריבוע), במיוחד לאור מה שכתבו פה כבר החברים. אבל רק מספיק
להסתכל במשפט הראשון כדי להבין את גודל הסתירה הפנימית בדבריו של כותב המאמר:

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yaronw3 צפה בהודעה
"..רענוני המים באקווריומים הוא נושא אשר עלה רק בשנים האחרונות , ובא משום מקום. והולך לשום מקום...
החלפות מים בתדירות גדולה נעשתה לפני עשרות שנים מהסיבה העיקרית שלא היו בזמנו פילטרים המכונים פילטרים ביולוגים ומשאבות אוויר.
...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 08/05/2017, 14:28   #21
Beginner

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Aquario צפה בהודעה
אני באמת חושב שזה מיותר להכנס ולפרש את הגישה הזאת שכאילו בכח באה לנסות ולהמציא

את הגלגל מחדש (בצורת ריבוע), במיוחד לאור מה שכתבו פה כבר החברים. אבל רק מספיק

להסתכל במשפט הראשון כדי להבין את גודל הסתירה הפנימית בדבריו של כותב המאמר:

...

הוא התכוון שזאת מגמה שחוזרת על עצמה ולא שבצדק.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Beginner לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא