AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים)

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 21/12/2016, 22:15   #1
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: aquael glossy 80, aquatlantis 50
וותק בתחום: צעיר
ברירת מחדל קורידורסים היפראקטיבים ולא אוכלים

שלום, רכשתי לפני כשבוע בדיוק 4 קורידורס סטרביי. איקלמתי לפי הספר, השוואת טמפרטורה חצי שעה והוספת מים מהאקווריום לשקית כל 5-10 דקות עד להכפלת המים בשקית.
מהרגע ששיחררתי אותם באקווריום הם לא מפסיקים להתרוצץ. שוחים בכל פינות האקווריום, שוחים לאורך האקווריום קרוב לפני המים, ופשוט נראים לא רגועים.
הבנתי שמדובר התנהגות טבעית במיוחד כשהם חדשים, אבל מה שמדאיג אותי עוד יותר זה שהם לא אוכלים כלום. שאני מאכיל את הגופים אני בכוונה שם יותר ממה שצריך כדי שהאוכל ייפול גם למטה והם מנשנשים את זה מדיי פעם. בחנות, ביקשתי את האוכל הכי יקר ואיכותי שיש לשוכני קרקעית והמוכר הביא לי tetra wafer mix. קופסה קטנה שעלתה 100 שקלים. הם פשוט לא נוגעים בזה. אלו דיסקיות בשריות וצמחיות, כשאני זורק טבליה הגופים מתנפלים על זה ומעיפים את זה בכל האקווריום, אז זרקתי 2 טבליות, אחד בישביל הגופים ואחד לקורים. הגופים כרגיל התנפלו על אחד מהטבליות והשניה נשארה לבד וגם אז לא אכלן ממנה. ניסיתי דבר שונה. כשעתיים לאחר כיבוי אורות האקווריום והחדר, שברתי טבליה לשניים וזרקתי לאקווריום. לאחר כדקה הדלקתי את האור לכמה שניות לראות מה קורה, הם פשוט לא מתייחסים אל הטבליה. נראה כאילו מחטטים בחצץ בחיפוש אחר אוכל, נעצרים על הטבליה לשניה או שתיים וממשיכים הלאה ולגמרי מתעלמים מהטבליה.
ניסיתי גם תולעי דם. לא נראה שהתענינו בזה כל כך גם, מדי פעם נישנשו אחד פה ואחד שם. שמתי לב שהם מכניסים תולעת לפה, ויורקים את זה החוצה. ואחרי זה מנסים שוב ושוב יורקים. או שהם פשוט מכניסים תולעת לפה ואז נעמדים במקום לכמה שניות וממשיכים להתרוצץ.
סיפרתי את זה למוכר, והוא אמר שהדיסקיות שאני זורק להם משחררות חלקיקים קטנטנים שנראים כמו אבק, ואת זה הקורים כן אוכלים אבל אני לא יכול לראות את זה. בנוסף, המליץ לי לקנות garlic guard של סיקם, לטפטף כמה טיפות על האוכל וזה יפתח להם את התיאבון.
חשבתי אולי להחליף להם את סוג האוכל. בחנויות ליידי יש טבליות של פרופיש, jbl pleco, ו tetra tabimin
מה אני יכול לעשות כדי לגרום להם לאכול? אני כבר דיי מיואש ודואג שלא יקרה להם כלום.
לנסות להרגיל אותם לתולעי דם ואז לאוכל יבש? להחליף אוכל? לקנות את הגארליק גארד?

1.מהו נפח ומידות האקווריום?
40 ליטר, 50 אורך 32 גובה ו25 רוחב
2.מהי האוכלוסייה ומספר הפריטים?
8 גופים, 4 קורידורס סטרביי ולובסטר ננסי מקסיקני
3.כמה זמן האקווריום פעיל?
חודש וחצי
4.מהם ערכי המים במידה ומדדת אותם? (אמוניה, ניטריט, ניטראט וכדומה)
הזמנתי ערכת בדיקה, כשתגיע, אעדכן.
לבנתיים עשיתי בדיקה בחנות לפני יומיים של jbl, יצא 0 אמוניה ו2 מעל ה0 בניטריט.
עשיתי היום החלפת מים אז זה לא רלוונטי.
5.מהי תדירות החלפות המים ושאיבות הרפש, וכמה אחוזי מים מוחלפים, כמו כן מה הוא עומק המצע?
30% כל שבוע החלפת מים ושאיבת רפש כל שבוע. עומק המצע לא אחיד בכל האקווריום, אבל בממוצע בערך 2 ס?מ לדעתי.
6.האם נעשה שימוש באנטי כלור? כן, אקווטאן של סרה
7.באיזה מזון אתה מאכיל, ובאיזו תדירות? sera vipan לגופים, מזה הקורים מנשנשים מדיי פעם.
האוכל היעודי לקורים הוא טטרה וופר מיקס ותולעי דם קפואות של חברת neon
8.מהי הטמפרטורה באקווריום שלך? עד עכשיו הייתה 26-27. היום הנמכתי ל25
9. איזה פילטר ברשותך (פנימי או חיצוני), אם חיצוני - מה הקיבולת שלו בליטרים לשעה, ומה תדירות ניקוי הפילטר? mini biobox עם שיפוץ קליל. הוצאתי את הפחם פעיל ושמתי 2 חבילות של גלילי קרמיקה של האגן. ככה שיש צמר פרלון עדין, ספוג כחול גס, שקית קטנה עם גלילי קרמיקה, קופסה מפוצצת בגלילי קרמיקה וכדורי ביובוצס בסוף. הספק: 230 ל/ש

crystallize לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 22/12/2016, 13:12   #2
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: קורידורסים היפראקטיבים ולא אוכלים

קודם כל עדיף שתצלם את הדגים והמיכל ולא את האוכל, יעזור לראות אם יש אצלם איזו בעיה נראית לעין
המזון שקנית הוא טוב אבל יקר מאוד, יש טבליות מעולות של JBL שעולות שליש המחיר שתדע להבא.
בגדול נראה לי שאתה סתם נלחץ שלא לצורך, הדגים אצלך סך הכל שבוע ולוקח לפעמים זמן עד שהם מתרגלים
לאקווריום וגם למזון חדש. במוקדם או במאוחר הם יאכלו מהטבליות ומשאריות מזון שיגיעו לקרקעית.
את הטבליות עדיף לתת בחושך ולא להלחיץ אותם על ידי הדלקת האור אלא להניח להם לאכול ברוגע.

אקווהטן של סרה אינו מנטרל כלור! הוא עוזר לדגים להגביר את שכבת המגן הטבעית אבל אינו מכיל סודיום טיוסולפט
שמנטרל את הכלור, לשם כך השתמש במוצר כמו PRIME של סיכם או ERASE-CL של ברייטוול שבנוסף
מנטרלים גם אמוניה וניטריט...

נערך לאחרונה על ידי Aquario, Thursday 22/12/2016 בשעה 13:18.
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 23/12/2016, 21:29   #3
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

הדלקתי את האור ממש לכמה שניות רק לראות אם אם אוכלים. קניתי את האוכל היקר ביותר שהיה בחנות כי רציתי שיהנו ממנו. על הבקבוק של האקווטאן כתוב שהוא מנטרל כלור באופן מיידי! אתה בטוח? בעץ אחר מעיין כתב שלפני כמה שנים האקווטאן לא היה מנטרל כלור ולכן היה צריך לחכות המון זמן לפני שמוסיפים את המים לאקווריום. אוכל לצלם אם תרצה שכתוב על הבקבוק שהוא מנטרל כלור מיידית. בכל אופן, זה עומד להגמר בכל מקרה נשאר שם משהו כמו 20 מ?ל ואז אני אקנה פריים.
לגבי תמונה של האקווריום, צילמתי סרטון במקום
מה שמדאיג אותי קצת יותר זה ששמתי לב שכמה מהדגים מתרגדים על החצץ מדיי פעם. פעם בכמה זמן פשוט צוללים אל החצץ על הצד ואז עולים למעלה. האם הדבר תקין?
נכון לעכשיו, אין נקודות לבנות על אף אחד.
אם שכחתי לציין משהו רק תגידו!

Sent from my iPhone using Tapatalk
עדיין לא נקרא Saturday 24/12/2016, 00:38   #4
Aquario

הסמל האישי שלAquario

ממה שראיתי בסרטון הדגים לא מתגרדים בחצץ והתזזיתיות הזאת היא התנהגות נורמלית לקורידורסים.
לפלטי ששוכב על החצץ נראה שכן יש איזו בעיה קשה לראות, האם הוא שוחה למעלה גם מדי פעם?
לגבי האקווטן אתה צודק, הם שינו את הרכב החומרים כך שכיום הוא כן מנטרל כלור וכלורמין בניגוד לפעם.
בכל מקרה לפי המינונים שראיתי באתר היצרן עדיין הפריים הרבה יותר מרוכז וחסכוני ממנו...
עדיין לא נקרא Saturday 24/12/2016, 00:58   #5
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

הפלאטי עולה מדיי פעם ממש קצת.. אני חושב שזאת נקבה בהריון לפי הבטן. ככה קניתי בחנות. אינני יודע אם זאת נקבה בהריון בוודאות או פלאטי חולה.
ההתגרדויות הם לעיתים רחוקות אז אני לא יכול לצלם את זה. אבל כן ראיתי את זה כמה פעמים. לפעמים גם מתגרדים על הסלעים. יש מה להתחיל לדאוג או שהכל בסדר אלא אם כן אראה נקודות לבנות?
כן, אני מתכוון לקנות לקנות את פריים ממש בקרוב. דרך אגב-פריים זה האנטי כלור הכי טוב שיש בשוק? כי אני שומע עליו הרבה..
עדיין לא נקרא Saturday 24/12/2016, 15:57   #6
Aquario

הסמל האישי שלAquario

גם אם היא בהריון אין סיבה שתבלה את רוב זמנה על החצץ, אלא אם יש לה בעיה בשלפוחית הציפה
או בעיה פנימית אחרת, אין כל כך מה לעשות מלבד לחכות ולראות.
התגרדויות יכולות לנבוע ממגוון סיבות אם זה אכן התגרדויות ולאו דווקא בגלל נקודות לבנות. גם מריכוז נמוך של
כלור במים למשל או ניטריט. בימי החורף לפעמים מקורות מעלים את ריכוזי הכלור מעבר לרגיל ובגלל זה יש להקפיד
על מינון נכון ואפילו מינון מעט עודף של האנטי כלור.
פריים אכן נחשב לאחד הטובים...
עדיין לא נקרא Saturday 24/12/2016, 16:16   #7
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אני תמיד שם יותר אנטי כלור ממה שצריך, סתם ליתר בטחון
לגבי הפלאטי אני לא יודע.. בחנות זה לא היה ככה. ומאז ששחררתי אותה פה. היא רק למטה, עולה מדיי פעם למעלה ממש לכמה שניות ובחזרה למטה. הבחנתי אתמול גם בצואה מוזרה. לא האכלתי אותם מאז שהם אצלי.

Sent from my iPhone using Tapatalk
עדיין לא נקרא Saturday 24/12/2016, 16:30   #8
דגי סקלר

הסמל האישי שלדגי סקלר

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
סוג אקווריום: aquael pearl high
וותק בתחום: פחות משנה

צואה לבנה חוטית....

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים)
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא