AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 12/06/2017, 16:32   #1
giladtzemach

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום קהילה 182 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 4 שנים
ברירת מחדל ערכי KH נמוכים - העלאת KH

שלום,

אני מקבל ערכי KH נמוכים מאוד (כבר כמה פעמים בודק ויוצא 1.5, היום יצא 0.. לאחר החלפת מים שוב 1.5)

ראיתי בשרשור אחר שהמליצו להוסיף סודה למים? האם כדאי? יש שיטה אחרת? האם זה צריך להטריד אותי בכלל או להתעלם מזה? מה לעשות??..
אשמח לעזרה!

פרטים:
אקווריום 160 ליטר ברוטו מתוקים (120x20x70)
מצע: חול (לא יודע איזה סוג) דק, עומק 5 ס"מ.
טמפרטורה: 28 מעלות, מד-חום Aqua One 50W.
פילטרציה: ביולוגית ומכנית, תא בצידו הימני של האקווריום (10x20x70) פתח עליון, משאבה 1500 ליטר לשעה, מדיה ביולוגית רחבה וצמר פרלון למעלה + שקיק של חומר ORGANIT-R סופח חומרים אורגנים. ניקוי פילטר אחת לחודש לערך.
תאורה: פס עליון באורך מטר עם 60 נורות לד של 15W כחולות לבנות לסירוגין. דולק 9 שעות ביום.
איכלוס: בהדרגה מתאריך 7.5.17
דגים - 58 במספר, רובם קטנים:
סוגי דגים: גופי(19), ניאון(9), גלולייט(5), רמירז(3), מולי(2), פלקו(2), קורידורס(6), בוטיה(3), דיסקוס(3), סקלאר(2), עין אדומה(3), קשת(1).
דקורציות: ספינה טרופה גדולה, 2 ספלי קרמיקה.
צמחים: אלטרנטרה ריינק(2), אנוביה(1), קבומבה(1), לודביגיה(1)
משטר החלפות מים: פעמיים בשבוע 15%. שימוש באנטי כלור של סיכם.
תוספים למים: בקטריות של פלורין בקטר אוכלות רפש ופסולת מהקרקעית. 2 כפיות מלח גס.
שאיבות רפש: לא מבצע (מצע חולי, אקווריום עמוק, צר, וממוקם גבוה מאוד בבית = קשה מאוד לבצע שאיבות רפש) משתמש בתוסף לצורך זה.
מזון: TetraMin דפדפים, TetraPrima גרנולות, Prodac ALGAE צמחוני טבליות (לפלקו)
מדדי המים: אמוניה[0] ניטריט [0.25] ניטרט[18] pH 6.6, קשיות >7, KH 1.5
עדיין לא נקרא Monday 12/06/2017, 16:51   #2
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: ערכי KH נמוכים - העלאת KH

האם אתה מקבל מהברז מים מותפלים? (אולי, לפי ה-pH הנמוך...)
אתה יכול לבדוק מה ה-KH במי הברז אצלך?
אתה יכול לחדד את עניין ירידת ה-KH בין החלפות?

אני לא מצליח לנחש מה גורם לירידה... (לא ציינת אוסמוזה ואין סיבה, לכן אני מניח שימוש במי ברז...)

לגבי נקודות אחרות שציינת בין דברייך -
1. גוף חימום לאקווריום של 160 ליטר צריך להיות 150 או 200 וואט, לא 50 וואט
2. תיסוף בקטריות/מפרק רפש הוא לא תחליף לשאיבות רפש
3. גם באקווריום גבוה יש צורך ודרך לבצע שאיבות רפש - למשל ע"י שואב רפש המותאם לאקווריומים גבוהים...
4. למה יש לך ניטריט במים? סיימת סייקל? יצא לך כבר לראות ערכים מאופסים של אמוניה וניטריט?
5. איך מדדת בדיוק 18ppm ניטראט?

אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/06/2017, 18:56   #3
giladtzemach

לא חושב שאני מקבל מים מותפלים, אני גר בת"א. (לא יודע אפילו אם זה קשור)
במי הברז נמדד אותו דבר 1.5 KH

[ערכי הבדיקה השלמים למי הברז - ניטראט 10, ניטריט 0.25, GH >4, KH 1.5, PH 6.6 ]
[לצורך השוואה במי האקווריום יש - ניטראט 18, ניטריט 0.25, GH >7, KH 1.5, PH 6.6 ]
דומה משהו הייתי אומר(???)

אין ירידת KH בין החלפות, אלא עלייה..

ברוב הבדיקות היה KH 3, ואחרי החלפת מים היה 1.5
לאחרונה היה 1.5 ונשאר ככה גם עם החלפה..
בבדיקה האחרונה שעשיתי (היום) לפני ההחלפה היה 0! החלפתי מים ושוב מראה 1.5 (שזה נמוך ועליו אני שואל)

שימוש במי ברז.

לגבי שאר ההערות, מצויין שאמרת אותם, בכוונה רשמתי את כל הפרטים שיש לי, רציתי לקבל חו"ד על כל הציוד.
1. הוא עובד מצויין, למה צריך 150 או 200? הטמפ' תמיד 28, הוא עובד לסירוגין 15-20 דקות כמה פעמים ביום ומתכבה.. למה שאחליף לחזק יותר? הוא בהחלט מספק..
2. הבנתי שדווקא כן.. הם אוכלות את הרפש והצואה, המצע כמעט תמיד נקי, גם אם אני רוצה לשאוב אין לי מה... שאר הרפש נשאב בתוך החול - גם ככה לא שואבים בתוך החול כשעושים שאיבת רפש אלא רק מעל..
3. ראיתי, מכיר, השואב רפש הארוך שמותאם לאקווריום כזה הוא גם עבה, יהיה קשה להשחיל אותו בין הדקורציות אלא אצטרך להוציא אותם.. בקיצור סרט שאני מעדיף להימנע ממנו כרגע והבנתי מחנות הדגים ואיש מקצוען שאיתו אני מתייעץ שזה בהחלט כן מחליף שאיבות רפש - הוא אפילו הראה לי אקווריום צמחייה שיש לו, עם דגים, ואמר לי שהוא לא עשה בו שאיבת רפש מעולם! רק פעם בשבוע שבועיים שם את הבקטריות. ככה שנים.
4. היה ניטריט בהתחלה, אחרי זה נעלם, בקריאה האחרונה ראיתי ניטריט (סוף סוף ! זה היה סימן חיים מבחינתי חחח) בעיקרון אני סיימתי סייקל והאקווריום מאוכלס... יכול להיות שבגלל שניקיתי את הפילטר שבוע שעבר (בפעם הראשונה) נפגעה קצת אוכלוסיית הבקטריות... לא יודע.. ת'אמת אין לי מושג למה הופיע ניטריט..
יכול להיות בגלל שהוספתי דגים (היו 40 נהיו 60)
בכל מקרה זה ערך נמוך והוא אחרי רצף ארוך של 0 ניטריט ואני ממשיך לעקוב אחריו, במידה ויעלה או לא יירד אדע שיכול להיות שיש בעיה
5. ערכת בדיקת של JBL PRO SCAN עם אפליקציה שסורקת את הסטיק שאתה מכניס למים ומחזירה לך את התוצאות בצורה מספרית וגראפית.
זאת הפעם הראשונה שאני מקבל ניטראט, אם אתה זוכר, יש לי שרשור אחר שבו אני מתלונן שהניטראט הוא תמיד 0 ושואל איך זה יכול להיות
בסוף הגענו למסקנה שהערכה מזייפת

לא החלפתי מים שבוע, והתקשרתי כבר לחנות אמרו לי לבוא ולבדוק על המים אצלהם באקווריום כדי לראות אם הבדיקה באמת לא תקינה
עשיתי בדיקה ממש לפני שיצאתי אליהם והופססס - 18 ניטראט..

נערך לאחרונה על ידי giladtzemach, Monday 12/06/2017 בשעה 19:01. סיבה: הוספתי את ערכי הבדיקות
giladtzemach לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/06/2017, 19:26   #4
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

איזו ערכת בדיקה זו?

הערכים שיוצאים לך הם תמוהים לחלוטין.
באפר ככ נמוך כשהgh גבוה, ניטראט בדיוק ככ, ניטריט שלא נעלם.
אני נוטה להאמין שהערכה מזייפת.

בלי שום קשר,
יש לך שלושה צמחים תובעניים, אל יחד עם זאת אתה משתמש בסופחים ומפרקי רפש. תחליט מה הקו עבודה, חבל שהצמידים יגוועו לאיטם.

שתי כפיות מלח? אני מניח שזה בשביל הרגשה טובה לעצמך.
אבל לאקווריום אין שום צורך.

קונקרטית למצב הקיים,
כל עוד הערכים יציבים, לא הייתי משנה ומוסיף דבר.
סהכ ערכי קשיות טובים לאוכלוסייה הקיימת.

מה שיותר מדאיג אותי זה השילוב דגים הבעייתי.
פלקו, דסקוס, סקאלר - ברוחב של 20 ס?מ. רחמנות עליהם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/06/2017, 19:26   #5
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

ציטוט:
פורסם במקור על ידי giladtzemach צפה בהודעה
לא חושב שאני מקבל מים מותפלים, אני גר בת"א. (לא יודע אפילו אם זה קשור)
במי הברז נמדד אותו דבר 1.5 KH

[ערכי הבדיקה השלמים למי הברז - ניטראט 10, ניטריט 0.25, GH >4, KH 1.5, PH 6.6 ]
מוזר מאוד שבמי הברז יש ניטריט
[לצורך השוואה במי האקווריום יש - ניטראט 18, ניטריט 0.25, GH >7, KH 1.5, PH 6.6 ]
ערך זה נראה נמוך מדי למי ברז (בתל אביב) וגם, אני לא מכיר את הערכה שנותנת מדד מדוייק של מספרים בדידים, בדר"כ זה טווח
דומה משהו הייתי אומר(???)

אין ירידת KH בין החלפות, אלא עלייה..

ברוב הבדיקות היה KH 3, ואחרי החלפת מים היה 1.5
לאחרונה היה 1.5 ונשאר ככה גם עם החלפה..
בבדיקה האחרונה שעשיתי (היום) לפני ההחלפה היה 0! החלפתי מים ושוב מראה 1.5 (שזה נמוך ועליו אני שואל)

שימוש במי ברז.

לגבי שאר ההערות, מצויין שאמרת אותם, בכוונה רשמתי את כל הפרטים שיש לי, רציתי לקבל חו"ד על כל הציוד.
1. הוא עובד מצויין, למה צריך 150 או 200? הטמפ' תמיד 28, הוא עובד לסירוגין 15-20 דקות כמה פעמים ביום ומתכבה.. למה שאחליף לחזק יותר? הוא בהחלט מספק..
אל תשכח שעכשיו קיץ, בחורף הוא ממש לא יספיק...
2. הבנתי שדווקא כן.. הם אוכלות את הרפש והצואה, המצע כמעט תמיד נקי, גם אם אני רוצה לשאוב אין לי מה... שאר הרפש נשאב בתוך החול - גם ככה לא שואבים בתוך החול כשעושים שאיבת רפש אלא רק מעל..
3. ראיתי, מכיר, השואב רפש הארוך שמותאם לאקווריום כזה הוא גם עבה, יהיה קשה להשחיל אותו בין הדקורציות אלא אצטרך להוציא אותם.. בקיצור סרט שאני מעדיף להימנע ממנו כרגע והבנתי מחנות הדגים ואיש מקצוען שאיתו אני מתייעץ שזה בהחלט כן מחליף שאיבות רפש - הוא אפילו הראה לי אקווריום צמחייה שיש לו, עם דגים, ואמר לי שהוא לא עשה בו שאיבת רפש מעולם! רק פעם בשבוע שבועיים שם את הבקטריות. ככה שנים.
אקווריום צמחיה זה סיפור אחר לגמרי, הרפש משמש כדישון...
בנוסף, אל תשכח שלמקצוען שאתה מדבר איתו יש אינטרס, אתה קונה ממנו את החומר הנ"ל...
4. היה ניטריט בהתחלה, אחרי זה נעלם, בקריאה האחרונה ראיתי ניטריט (סוף סוף ! זה היה סימן חיים מבחינתי חחח) בעיקרון אני סיימתי סייקל והאקווריום מאוכלס... יכול להיות שבגלל שניקיתי את הפילטר שבוע שעבר (בפעם הראשונה) נפגעה קצת אוכלוסיית הבקטריות... לא יודע.. ת'אמת אין לי מושג למה הופיע ניטריט..
יכול להיות בגלל שהוספתי דגים (היו 40 נהיו 60)
בכל מקרה זה ערך נמוך והוא אחרי רצף ארוך של 0 ניטריט ואני ממשיך לעקוב אחריו, במידה ויעלה או לא יירד אדע שיכול להיות שיש בעיה
ברגע שהוספת 20 דגים נוספים (כלומר הגדלת ב-50 % את העומס הביולוגי האקווריום התחיל סייקל נוסף ולכן העליה בקריאת הניטריט...באקווריום מיוצב אתה לא צריך לראות סימני חיים בצורת ניטריט השונה מ-אפס...
5. ערכת בדיקת של JBL PRO SCAN עם אפליקציה שסורקת את הסטיק שאתה מכניס למים ומחזירה לך את התוצאות בצורה מספרית וגראפית.
זאת הפעם הראשונה שאני מקבל ניטראט, אם אתה זוכר, יש לי שרשור אחר שבו אני מתלונן שהניטראט הוא תמיד 0 ושואל איך זה יכול להיות
בסוף הגענו למסקנה שהערכה מזייפת

לא החלפתי מים שבוע, והתקשרתי כבר לחנות אמרו לי לבוא ולבדוק על המים אצלהם באקווריום כדי לראות אם הבדיקה באמת לא תקינה
עשיתי בדיקה ממש לפני שיצאתי אליהם והופססס - 18 ניטראט..

ראה הערות למה שכתבת, ובנימה אישית אני חייב להעיר, אלי כותב דברים מניסיון וידע (רב...), הוא לא כותב בשביל להתחיל ויכוח על מי צודק, אתה יכול לקבל את מה שהוא אומר או לא - לשיקולך...
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/06/2017, 19:28   #6
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

עכשיו ראיתי את העריכה. בדיקת סטיק של jbl.. זה אומר הכל

עדיין לא נקרא Monday 12/06/2017, 20:49   #7
חזקי

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
עכשיו ראיתי את העריכה. בדיקת סטיק של jbl.. זה אומר הכל

פרט בבקשה
חזקי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 12/06/2017, 20:52   #8
אלי רז

הערכה הזאת לא מדוייקת, בלשון המעטה.

אם אהייה קיצוני יותר, אומר שהיא לא שווה את הנייר של הקבלה שקיבלת כשקנית אותה...

ערכות בדיקה אמינות מבוססות ריאגנטים נוזליים, ויש כאלו לא יקרות...

אלי
עדיין לא נקרא Tuesday 13/06/2017, 05:54   #9
רד מלון

ממליץ בחום על api שבודקת כל ערך בנפרד.
זולות יחסית וקלות לשימוש , והם מבוססות ריאגנטים נוזליים כמו שאלי ציין
ואציין שגם אני ויתרתי על גידול דיסקוסים וכדומה, הקשבתי פה לחברים למרות שזה היה 'קצת מעצבן'...
היום אני מבין יותר ויותר שזה היה לטובתי, גם מבחינת הידע שלי וגם מבחינת גודל המיכל שלי.
ואני מאוד נהנה מהאוכלוסיה שלי היום, גופים ,מולים, קשתות, טטרות ושוכני קרקעית, מאוד נהנה.
מסכים עם מעיין לגבי זה.

נערך לאחרונה על ידי רד מלון, Tuesday 13/06/2017 בשעה 05:58.
רד מלון לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 13/06/2017, 07:13   #10
שי

הסמל האישי שלשי

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
וותק בתחום: מ 2002

נאמרו פה המון דברים חשובים ונכונים.
אוסיף רק נקודה למחשבה בעניין התוסף בקטריה במקום שאיבת רפש.
אני בעצמי לא חובב של שאיבת רפש, אני גם מסוגל להאמין שהתוסף עושה את העבודה.
החיסרון העיקרי זה התלות המתפתחת בתוסף. עצם העובדה שעל מנת לקבל את האפקט יש צורך בתיסוף סדיר מעיד על כך שהבקטריה המדוברות לא מתפתחות למושבות קבע באקווריום לכן ההשפעה זמנית.
מה יקרה כשמסיבה כזו או אחרת תפסיק להשתמש בתוסף הזה?

בשורה התחתונה, זה לא באמת פתרון אידאלי כמו שהיינו רוצים שיהיה...

שי.
עדיין לא נקרא Tuesday 13/06/2017, 08:35   #11
רד מלון

יש לפלובל אחלה שואב רפש דק ונוח ומגיע עם מס' חלקים שתגיע לכל מקום במיכל בקלות יחסית, הוא גם מתכוונן מגיע לאורך של מטר ,פרקטי ,יעיל ולא יקר מומלץ בחום.
לגבי התייעצות עם בעל החנות , גם אם הוא 'החבר ' הכי טוב שלי ,לא הייתי עושה זאת , אני נפלתי כמה וכמה פעמים ,הרבה עוגמת נפש וחור גדול בכיס.
תעיין בעצים בפורום כמה מקרים לא נעימים בלשון המעטה קרו בגלל מוכרים שנתנו 'עצה טובה ' ללקוחות.

נערך לאחרונה על ידי רד מלון, Tuesday 13/06/2017 בשעה 08:39.
עדיין לא נקרא Wednesday 14/06/2017, 16:53   #12
giladtzemach

וואו.. טוב קודם כל תודה רבה לכולם, בהחלט עוזר לשמוע עוד דעות!
יש הרבה דברים להגיב עליהם אז נתחיל מלמעלה:

מעיין:
- שלושה צמחים תובעניים, אבל בסה"כ 4 צמחים לאקווריום בגודל 160 ליטר... עם 60 דגים... זה לא שהפכתי אותו עכשיו לאקווריום צמחיה כן?
- שתי כפיות מלח חשבתי אם להכניס את זה או לא כי ידעתי שזה יגרור שאלות.. אבל הכנסתי למקרה שזה יכול לגרום לבעיות שבגינם פתחתי את האשכול לכן ציינתי כל דבר הכי קטן שיש גם אם נראה לי לא משמעותי.
היה לי דיסקוס שנעשה שחור פחם כולו.. קראתי כאן בפורום, את העץ הזה:

https://www.aqua.org.il/forums/showth...E4%F9%E7%E9%F8

זה בדיוק מה שהיה לי, אחד לאחד. הבנתי שזה כנראה הטפיל הזה. הבנתי כבר מזמן (ודובר על זה בשרשור אחר שפתחתי) שלא מתאים לי לגדל דיסקוסים גם בגלל גודל האקווריום וגם בגלל שאר חברי האקווריום וכו', אבל כמו שכתבתי בשרשור השני, רכשנו דגים כשעוד לא היה לנו מושג בכלל בדגים, וזה מה שדחפו לנו בחנות. ובהרבה כסף.. ומתו כבר 4 מתוך 6.

בקיצור המשכתי לקרוא עוד על הטפיל הזה, ראיתי שטיפול במיי מלח יכול להרוג את הטפיל - שלא מסוגל לחיות 5 דקות במי מלח לעומת זאת הדג כן - אז הכנסתי את הדיסקוס החולה לאמבטיה קטנה של 2 כפיות מלח. לאחר מכן חשבתי לעצמי שזה בטוח לא יכול להזיק אז שפכתי את המים עם המלח חזרה לאקווריום - מכאן יש 2 כפיות מלח

פלקו וסקלאר לא שמעתי עדיין שיש בעיה עם רוחב צר, מזל שהורדתי את העובדה שיש 2 דולפינים באקווריום

אני רוצה להוציא אותם.. כתבתי על זה כבר בשרשור אחר.. מחכה רק שאישתי תשתכנע ואז נמסור אותם.

תמיר:
מסכים איתך, ערכי המים שאני מקבל גם במי הברז וגם במי האקווריום מוזרים..... כנראה שבאמת הערכה הזאת לא ניתן לסמוך עליה.. אחכה שבוע שבועיים ואזמין ערכה של API שלמה ויקרה, משהו טוב ממה שראיתי. נקווה שאישתי לא תשים לב

המקצוען שאני מדבר עליו הוא מישהו מוכר ומכובד מהתחום ששנים נמצא בתחום, ושהפכתי להיות לקוח קבוע שלו. אני בספק אם הוא ייתן לי עצת אחיתופל ויגרום לי למוות של כל הדגים שלי, ויסתכן בשם רע שייצא לו אח"כ..
אני סומך על המילה שלו באופן מוחלט. בדקתי את זה גם בעצמי כמה פעמים, שאלתי שאלות שידעתי את התשובה עליהם, שבתאכלס אם הוא היה רוצה למכור היה עונה לי אחרת.. והוא ענה לעניין וכמו שצריך.
כתבתי עליו גם המלצה כאן בפורום חנויות.

אמנם הוספתי 20 דגים, אבל הם דגים קטנים, פצפונים, 13 מתוכם היו טטרות, השאר גופים.. האם זה עדיין כזה עומס על אקווריום של 160 ליטר? זה כמו להוסיף 3 דיסקוסים הרי.. שלא להגיד 6..

שי:
אין מה לעשות, באופן כזה או אחר אנחנו כן משתעבדים לכל מיני חומרים או תהליכים בכל מיני צורות..
אתה שם אנטי כלור? אז אתה משועבד לאנטי כלור..
דג חולה אתה שם תרופה? אז אתה משועבד לתרופות..
אתה משועבד לתת אוכל פעם פעמיים או שלוש ביום תלוי איזה דגים

אקווריום זה שיעבוד מה נעשה...

אז במקום להיות משועבד לשאיבות רפש, העדפתי להיות משועבד להוסיף חצי פקק של בקבוק מהחומר הזה פעם בשבוע.. (שיספיק לי לאיזור השנה וחצי בקצב הזה) באותה פעם שאני גם מחליף מים ומוסיף אנטי כלור.. כך שכמה שיעבוד כבר הוספתי כאן? לעומת זאת חסכתי המון... צואת הדגים, הרפש, עלים רקובים, הרבה דברים ששוקעים בקרקעית נעלמים כלא היו.. המקרה היחידי שתראה את המצע מלוכלך זה מיד אחרי האכלה ושכולם עושים צרכים.. רוב הזמן אתה עובר ליד והמצע פשוט נקי !

אגב.. אפרופו מילה של מוכר בחנות... אז את החומר הסופח אורגניזמים הוא אמר שאם תוך יומיים אני לא רואה מים שקופים אני יכול לבוא ולהחזיר לו והוא ייקח בשמחה. כבר בבוקר ראיתי שיפור ניכר, היום המים צלולים יותר ממי ברז ..
לגבי החומר השני הבטיח אותו דבר, אמר שלוקח קצת יותר זמן כדי להתחיל לראות תוצאות, חודש-חודשיים, עד שמושבת הבקטריות מתבססת היטב באקווריום, ושאם אני לא אהיה מרוצה מהחומר ושאם אני עדיין אצטרך לעשות שאיבות רפש אז בשמחה הוא יחזיר לי את הכסף. (ואני מאמין לו - הוא דובר אמת.)

רד מלון:
האמת שאין לי כל כך מה לעשות שאיבות... גם אם הייתי רוצה.. ולא מתעצל.. וזה לא היה סרט..
מסתכל על המצע.. הוא דיי נקי
לא רואה מה לשאוב
(זה מצע חולי אין פה מה להרים ולשאוב מתחת.......)

נערך לאחרונה על ידי giladtzemach, Wednesday 14/06/2017 בשעה 16:56.
עדיין לא נקרא Wednesday 14/06/2017, 17:06   #13
אלי רז

קראתי את מה שכתבת, ויותר מפעם אחת...

תרשה לי להיות מעט בוטה - אתה לא באמת מעוניין לקבל עצות, לפחות לא כאן.
המוכר אמר לך? אז מה? זה אותו המוכר שדחף לך את כל הדגים הלא מתאימים?
עובדתית אין כל צורך בתכשיר הזה.

שאיבות רפש עושים ע"מ להגיע לעומק המצע, לשאוב מתוכו את הנוטרינטים ששקעו פנימה ומהווים כר פורה לעליית ערכים.

לא רוצה לשאוב רפש? אל תשאב.

ניתן למצוא אלף תירוצים לא לעשות משהו, וכנגד ניתן למצוא אלף סיבות למה לעשות אותו...

משתעבדים לאנטי כלור ולתרופות?
ברצינות?
פעולות תחזוקה שניתן ליישם ללא מעורבות חומרים כימיים, הן עדיפות על כל פתרון אחר.
זאת הסיבה שרבים מתקינים מערכת סינון מים מבוססת סנן עומק וסנן פחם, להמנע אפילו מהאנטי כלור ולהקל על פעולת תחזוקת המיכל.

תרופות הן השתעבדות?
אתה מכיר פתרון אחר?

זה בכלל לא משנה אם אני מאמין לסגולות של מיץ וודו כזה או אחר שאמור לפרק רפש.
אני מתחזק את המיכל בצורה טובה וכך לא צריך להסתמך על כישופים וברכות של נזירים...

לכל אחד יש זכות לתחזק את המיכל שלו כרצונו. המטרה כאן באקווה היא לעזור לחברים כך שגם לדגים שהם מגדלים יהיה טוב יותר.

בהצלחה לך,
אלי
עדיין לא נקרא Wednesday 14/06/2017, 17:19   #14
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

ציטוט:
בקיצור המשכתי לקרוא עוד על הטפיל הזה, ראיתי שטיפול במיי מלח יכול להרוג את הטפיל - שלא מסוגל לחיות 5 דקות במי מלח לעומת זאת הדג כן - אז הכנסתי את הדיסקוס החולה לאמבטיה קטנה של 2 כפיות מלח. לאחר מכן חשבתי לעצמי שזה בטוח לא יכול להזיק אז שפכתי את המים עם המלח חזרה לאקווריום - מכאן יש 2 כפיות מלח
להכניס מים מדיפ של טפילים לאקווריום?
זה מה שאותו מומחה מלמד אותך?

יש לך תמותה,
יש לך דגים שלא מתאימים,
מחלות,
תוספים וערכות לא טובים,

זו לא הדרכה ממישהו שמבין בתחום.
זו הדרכה ממישהו שרוצה למכור ותו לא.

עדיין לא נקרא Wednesday 14/06/2017, 17:35   #15
giladtzemach

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלי רז צפה בהודעה
קראתי את מה שכתבת, ויותר מפעם אחת...

תרשה לי להיות מעט בוטה - אתה לא באמת מעוניין לקבל עצות, לפחות לא כאן.
המוכר אמר לך? אז מה? זה אותו המוכר שדחף לך את כל הדגים הלא מתאימים?
עובדתית אין כל צורך בתכשיר הזה.

שאיבות רפש עושים ע"מ להגיע לעומק המצע, לשאוב מתוכו את הנוטרינטים ששקעו פנימה ומהווים כר פורה לעליית ערכים.

לא רוצה לשאוב רפש? אל תשאב.

ניתן למצוא אלף תירוצים לא לעשות משהו, וכנגד ניתן למצוא אלף סיבות למה לעשות אותו...

משתעבדים לאנטי כלור ולתרופות?
ברצינות?
פעולות תחזוקה שניתן ליישם ללא מעורבות חומרים כימיים, הן עדיפות על כל פתרון אחר.
זאת הסיבה שרבים מתקינים מערכת סינון מים מבוססת סנן עומק וסנן פחם, להמנע אפילו מהאנטי כלור ולהקל על פעולת תחזוקת המיכל.

תרופות הן השתעבדות?
אתה מכיר פתרון אחר?

זה בכלל לא משנה אם אני מאמין לסגולות של מיץ וודו כזה או אחר שאמור לפרק רפש.
אני מתחזק את המיכל בצורה טובה וכך לא צריך להסתמך על כישופים וברכות של נזירים...

לכל אחד יש זכות לתחזק את המיכל שלו כרצונו. המטרה כאן באקווה היא לעזור לחברים כך שגם לדגים שהם מגדלים יהיה טוב יותר.

בהצלחה לך,
אלי

חחחח
אין צורך לכעוס אדון אלי
אני אתן לך טיפ קטן, כשאתה מתחיל את התשובה שלך למישהו במשפט "אתה לא באמת מעוניין לקבל עצות, לפחות לא כאן" - אוטומטית איבדת את היכולת של האדם לקרוא ולהתייחס ברצינות לכל מה שאתה כותב הלאה - כי הוא אוטומטית נכנס למוד של מגננה..

מה גם שאתה אוטומטית מחליט שהוא לא רוצה לקבל עצות.. אז בשביל מה הוא כותב כאן?
מותר לא להסכים.. אני שאלתי שאלה על KH נמוך, ולא על שאיבות רפש..
אתם בחרתם להעיר שאף תוסף לא מחליף שאיבות רפש ואני בחרתי שלא להסכים.

זהו? זה הופך אותי ל "לא באמת מעוניין לקבל עצות" ? כי לא מסכים איתך בנושא הזה, ובוחר להסכים עם מישהו אחר עם ניסיון וותק של עשרות שנים ומוניטין של מפה ועד הירח?.. (ועוד אחרים שמעידים שנוהגים ככה כן?! אני כמובן לא מסתמך רק על הדעה של המוכר אם זה לא היה ברור)

בכל אופן אני לא איבדתי את היכולת להתייחס ברצינות לשאר הדברים שאתה כותב, זה נכון לרוב האנשים אבל לא לגביי כי אני מקבל הכל באהבה בחיוך ולא מתרגז =]

התייחסות קונקרטית לדברים.
לגבי השאלה הראשונה שלך.. נו באמת? באמת נראה לך שזה אותו אחד שדחף לי את כל הדגים הלא מתאימים? אני נשמע עד כדי כך סתום? אם כן תגיד לי, אני אתחיל לכתוב בצורה יותר אינטיליגנטית כי המצב שלי כנראה גרוע..

אתה צודק ששאיבות רפש עושים לעומק המצע, אצלי זה מצע חול. אין באפשרותי לבצע שאיבות רפש לתוך המצע. אין כל כך צורך לבצע אותם מעל המצע כי הוא דיי נקי. מה אני אמור לעשות?

לגבי נושא השיעבוד... כמובן שזה לא אותו דבר כמו תוסף הבקטריות..
אני רק רציתי להגיד, שתחזוקת האקווריום היא דבר נרחב, התקורה של הפעולות שלנו בניהול האקווריום היא כל כך גדולה, שתוסיף לה הוספת חצי פקק בקבוק פעם בשבוע, וזה לא ממש משנה..
זאת הייתה הכוונה שלי.

תודה על המענה בכל מקרה! זה שאתה עונה (גם אם בצורה קצת בוטה) מראה שאתה מתייחס .

ומעיין ידידי, חחחחחח, יפה שאתה מנסה להכניס לאותו "מומחה" גם את הדברים האלה, והאמת שזה היה יותר נוח בשבילי להגיד שכן אחרת לא הייתי צריך להודות על טעויותיי, אבל לא..
חברי המומחה רק ייעץ על החומר האורגני, ועל הכנסת הבקטריות פלורין בקטר.
לטבול את הדג במי מלח זה פרי מוחם של חובבי דגים מהפורומים השונים.. להכניס את המים האלו חזרה לאקווריום זה פרי מוחי.

הרי מה עשיתי בעצם? הוצאתי מים מהאקווריום לתוך סיר קטן, שמתי בו 2 כפות מלח, שמתי בו דג, החזרתי את הדג עם המים למי האקווריום. איזהו השפעה לא טובה יכולה להיות כאן? הטפילים שמתו יחיו מחדש במי האקווריום?
חחח

נערך לאחרונה על ידי giladtzemach, Wednesday 14/06/2017 בשעה 17:40. סיבה: שכחתי לענות למעיין
עדיין לא נקרא Wednesday 14/06/2017, 17:43   #16
אלון ב

הודו לך על 221 הודעות 252 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחיה לואוטק
וותק בתחום: מעל 30 שנים

מצטרף לדברי אלי ומעיין,
קראתי היטב את דבריך וצר לי ככה לא מחזיקים אקווריום ובודאי שלא מגדלים דגים,
"המומחה" "המקצוען" ממנו קיבלת עצות שמבחינתי הן בבחינת עצות אחיתופל שאם תמשיך להעזר בו אין לי ספק שלא תגיע רחוק מלבד לנפח את כיסו...
סקלרים טטרות וגופים לא הולך יחד הם המזון של הסקלרים בטבע...לפחות הסקלרים יהנו מחלבון זמין...
מצטער לומר לך אתה הולך בדרך לא נכונה ולא רחוק היום שתוצאות הדרך בה בחרת לא יתפתחו בכיוון הנכון,
צר לי שאתה לא מפנים את העצות שאתה מקבל כאן,
אנשים עם נסיון רב טורחים עונים לך ונותנים את התשובות הנכונות והן בבחינת עצות זהב,
זכותך לנהוג כרצונך האקווריום שלך בלבד,
נדהמתי לקרוא את הפוסט האחרון שלך ולא יכולתי שלא להוסיף כאן גם את תגובתי,
לא נותר לי אלא לאחל לך בהצלחה בדרך בה בחרת.

נערך לאחרונה על ידי אלון ב, Wednesday 14/06/2017 בשעה 17:45.
אלון ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 14/06/2017, 17:49   #17
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

ציטוט:
הרי מה עשיתי בעצם? הוצאתי מים מהאקווריום לתוך סיר קטן, שמתי בו 2 כפות מלח, שמתי בו דג, החזרתי את הדג עם המים למי האקווריום. איזהו השפעה לא טובה יכולה להיות כאן? הטפילים שמתו יחיו מחדש במי האקווריום?
כאשר עושים דיפ טיפול בטפילים, בין אם זה בריכז גבוה של מי מלח ובין אם חמרם אחרים (דוגמת קופר),
אופן הפעולה של הדיפ לאתמיד מביא הרג של אותם טפילים, אלא לשחרור מהגוף בלבד.

זאת מעבר לכך שתוספת המלח מיותרת לחלוטין.

עצם חוסר הבנת תהלך הדיפ לבדו מעיד על כך שיש עוד הרבה מה ללמוד.
לצערי, קשה לי להגיד שהחברים פה באקווה שמשקיעים מזמנם בהתנדבות, ללא אינטרס רווח, אוהבים לשתף למי שעל פני הכתב צוחק ולא מתייחס.

חשוב לי להדגיש כי אין שום בעיה עם העלאת תכנים ותיאוריות נוגדות, הכל מתקבל בברכה.
אלא שצריך איזשהו ביסוס והסבר. הסברים שחסרים להרבה מהנקודות שאתה מעלה כ"אידיאליים" לגידול דגים.

אופן התייחסות להודעות יכול להיות קצת בוטה לפעמים, זה נכון.
בסופו של יום, הפורום הוא מקצועי פרופר וההתייחסות והלמידה יביאו לשגשוג מחייתם של יצורים חיים. לא של תיאוריות מונפצות.

עדיין לא נקרא Thursday 15/06/2017, 11:02   #18
רד מלון

תשמעו, זה עץ קלאסי כדי להבין שאלי מעיין ואלון ושאר החברים בפורום תותחים. אני למדתי להיות אתכם תמיד ולא להקשיב לאף אחד אחר שהוא מחוץ לפורום, כמה מקצוען שלא יהיה, גם אני לא מתעסק עם פורומים אחרים.
מקווה שתיקח את זה לתשומת לבך ותפנים רק תרוויח מזה.
תאמין לי מניסיון שלי של הרבה עוגמת נפש , בזבוז זמן וכסף.
לאקווה יש קו אחיד וברור כדאי ושווה לאמץ אותו

נערך לאחרונה על ידי רד מלון, Thursday 15/06/2017 בשעה 16:49.
עדיין לא נקרא Thursday 15/06/2017, 13:20   #19
giladtzemach

אלון, לא יודע ממה כל כך "נדהמת" בפוסט האחרון שלי... עברתי עליו שוב פעמיים כדי לנסות ולהבין מה כל כך "מדהים" בו.. אבל לא מצליח.. צר לי, אני אוותר על תגובה אלייך בשלב הזה גם כי מה שכתבת בכלל לא רלוונטי לשאלה ששאלתי בפתיחת השרשור, ולא לנושא שאיתו אני לא מסכים עם אלי ומעיין, וגם מחשש שבאמת "תדהם" אם אני אכן אגיב..

מעיין, בוא נעשה סדר בדברים לרגע,
שאלתי שאלה בפתיחת העץ לגבי ערכי KH נמוכים.
משם התגלגלה השיחה לעוד כמה הערות שהיו כלפי האקווריום שלי ואיך שבניתי אותו ומי שאיכלסתי בו - לגיטימי לחלוטין!

חלק מהדברים אני מקבל ובאהבה, האמת את רובם, (היום הוצאתי את הדולפינים והסקלארים ומסרתי אותם דרך אגב..)
דבר אחד אני לא מקבל וזה נושא שאיבות הרפש ועל כן אני ממשיך להתווכח עליו.. כי יש לי עוד אנשים שאני מתייעץ איתם, וכן הם מומחים, ולא לא כל ה"עצות אחיתופל" או הדברים שאני עושה זה כי הם אמרו לי, חלק מהשטויות ומהטעויות אני עושה בעצמי.. חלק מהם מגדלי דגים כבר הרבה שנים, אני בסה"כ מציג את הדעה שלהם ומצהיר שככה אני נוהג - בנושא הזה גרידא !
ספציפית לגבי נושא שאיבות הרפש. למה להפוך את זה לכוללני?
למה לכתוב את המשפט הבא כלפיי?

"לצערי, קשה לי להגיד שהחברים פה באקווה שמשקיעים מזמנם בהתנדבות, ללא אינטרס רווח, אוהבים לשתף למי שעל פני הכתב צוחק ולא מתייחס."

איפה צחקתי על משהו שנאמר או לא התייחסתי? בגלל שאני לא מסכים שאי אפשר להסתמך על הבקטריות במקום שאיבות רפש?..

בחיים שלי לא צחקתי פה על אף אחד, צחקתי בעצמי בהודעה הקודמת כי אלי פתאום התרגז והוספתי צחוק כדי שיידע שמה שאני כותב זה באהבה ובשמחה..

לא צחקתי על אף אחד ולא זלזלתי, אני לא חושב שאני במצב שאני יכול, כשיש לי אקווריום בסה"כ חודשיים ויש פה אנשים שמגדלים דגים כבר 15 ו-20 שנה..
וגם אם הייתי עם ותק של 20 שנה, אני לא בנאדם שמזלזל, צוחק על אחרים או יורד עליהם, ובד"כ גם לא מתעצבן...

נ.ב - ותודה על ההסבר של הדיפ, לא ידעתי מה זה דיפ, לא קראתי עליו לא התכוננתי ולא כלום, אז לא ידעתי את כל הדברים שרשמת - תודה.

נערך לאחרונה על ידי giladtzemach, Thursday 15/06/2017 בשעה 13:22.
עדיין לא נקרא Thursday 15/06/2017, 13:33   #20
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

אז אני מצטער וחוזר בי.
כנראה שאת רצף האותיות ?חחחח? שצבוע על כל הודעתך הקודמת, ייחסתי לצחוק.

אולי כדאי לוותר על רצף זה למען הסר ספק.

עדיין לא נקרא Thursday 15/06/2017, 13:36   #21
giladtzemach

עכשיו אני רואה לאיזה ח'ים אתה מתכוון...

בסדר עזוב לא מתחשק לי להגיב עוד.. המשך יום מקסים
עדיין לא נקרא Thursday 15/06/2017, 13:41   #22
אלון ב

הודו לך על 221 הודעות 252 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחיה לואוטק
וותק בתחום: מעל 30 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי giladtzemach צפה בהודעה
אלון, לא יודע ממה כל כך "נדהמת" בפוסט האחרון שלי... עברתי עליו שוב פעמיים כדי לנסות ולהבין מה כל כך "מדהים" בו.. אבל לא מצליח.. צר לי, אני אוותר על תגובה אלייך בשלב הזה גם כי מה שכתבת בכלל לא רלוונטי לשאלה ששאלתי בפתיחת השרשור, ולא לנושא שאיתו אני לא מסכים עם אלי ומעיין, וגם מחשש שבאמת "תדהם" אם אני אכן אגיב..

"לצערי, קשה לי להגיד שהחברים פה באקווה שמשקיעים מזמנם בהתנדבות, ללא אינטרס רווח, אוהבים לשתף למי שעל פני הכתב צוחק ולא מתייחס."

לא צחקתי על אף אחד ולא זלזלתי, אני לא חושב שאני במצב שאני יכול, כשיש לי אקווריום בסה"כ חודשיים ויש פה אנשים שמגדלים דגים כבר 15 ו-20 שנה..
וגם אם הייתי עם ותק של 20 שנה, אני לא בנאדם שמזלזל, צוחק על אחרים או יורד עליהם, ובד"כ גם לא מתעצבן...
גלעד,
עונים לך מסבירים וכן לי יש תחושה שאתה מזלזל כועס מתעצבן תבחר אתה את המילה המתאימה,
כן אני נדהם מהתגובה שלך לאלה שטרחו לענות ולהסביר לך,
אני לא מבין אותך ועושה לי רושם שאתה מזלזל באלו שמגיבים ומנסים להסביר ולעזור לך,
עשית טעויות הסבירו לך וכנראה שזה מתסכל וההגנה הכי טובה זו התקפה...
רק שאף אחד כולל אנוכי לא מתקיף אותך אך בהחלט אתה יוצר תחושת אי נוחות עם התגובות שלך,
תתייעץ עם מי שאתה רוצה ואתה חופשי לבחור אלו דברים לקבל או לא וגם בהחלט אפשר שלא להסכים וזה בסדר,
לתשומת ליבך או שלא אתה חופשי כמובן לבחור.
אלון ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 15/06/2017, 14:03   #23
giladtzemach

הבנתי.
חס ושלום, לא מזלזל לא כועס ולא מתעצבן, לא יודע למה זה משתמע מההודעות שלי..
אני עובר על ההודעות 3 פעמים לפני שאני שולח אותם כדי לראות שלא כתבתי משהו שעלול להתפרש כפוגע..
איכשהו זה עדיין קורה כנראה

בכל מקרה, עונים מסבירים נכון הכל טוב ויפה ואני שמח שזה קורה ככה כי מזה אני לומד.

תודה
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא