AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 15/12/2001, 01:40   #1
john the fisherman

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

טוב האוקווריום מוכן וכאן אני צריך עצה -
אזכיר שוב שיש ברשותי 500 ליטר - קהילתי לצורך העניין,200 ליטר עם 7 פירנות,והאקווריום החדש 550 ליטר.
העניין הוא שאני מתכוון להעביר את תכולת ה 500
ל 550 ואת הפירנות מה200 ל500.
והסיבה היא שה 550 גבוה יותר 65 ס"מ לעומת ה500 שהוא 48,ולפי מה שאני רואה ומבין עדיף שהפירנות יהיו באקווריום נמוך אבל רחב ולשאר הדגים יהיה עדיך גבוה וקצת יוצר צר.

האפשרויות -
בניית ה 550 מהתחלה הרצה של מים לתקופה ללא דגים הרתחת כל האבנים וכו..
הבעיה - אין מצב ולא תיהיה אפשרות להעביר כמות כל כך גדולה של יצורים חיים לאקוורום חדשבו זמנית.

אפשרות שניה - וכאן אני צריך עצה -

חשבתי להעביר חצי מכמות המים של ה 500 ל550
כנ"ל גם את המסלעה ו70 אחוז מהאבנים ללא שטיפה וכך לחסוך את כל התקופה הבקטריאלית....
כרגע יש בשני הקווריומים 50 אחוז מים- שלב הבא - פשוט למלא מים חדשים בשני האקווריומים עד ל 70 אחוז.
מה אני מקבל - שבשני האקווריומים ישנם מים בהרכב דומה ,ישאר רק להשוות טמפרטורה להעביר את הפילטרים ובסופו של דבר את הדגים כולם בבת אחת ללא שקיות { האקווריומים קרובים אחד לשני}
ב 500 אני אוסיף פילטר חיצוני חדש ואזרוק לשם את הפירנאות.
שכחתי לציין שלגבי החצף אני מוסיף בשני האקווריומים גם חצץ ומסלעה חדשה לאחר הרתחה.

מה דעתכם ...האם הסיכון גדול מידי או האם יש דרך עדיפה...?
אשמח לקבל תגובות כמה שיותר מהר מכיוון שמחר אני טס לשבוע וביום ראשון תוך כדי שאני יורד מהמטוס אני מתחיל את הענינים....:}...

john the fisherman לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 15/12/2001, 01:41   #2
john the fisherman

כמו כן שכחתי לציין שמדובר בכמע 40 יצורים חיים ב 500...והזמן דוחק מצד הפירנות שדי צפוף שם...:{...
john the fisherman לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 15/12/2001, 02:34   #3
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

לדעתי אתה עושה שגיאה לגבי מיקום הפירנאות. אני אישית תמיד הייתי חסיד של אקווריומים רחבים ונמוכים על פני אקווריומים צרים וגבוהים (כשהדבר מתאפשר כמובן). יש לכך הרבה סיבות, כשהעיקרית שבהן היא נוחות טיפול ואחזקה, מרחק מהתאורה וחלל שחייה.

כמה סיבות יש לי להציע לך להפוך את ההחלטה שלך ולגדל את הפירנאות באקווריום הצר והגבוה ואת האקווריום הרחב יותר להפוך לאקווריום קיבוצי:
1. באקווריום גבוה לא תוכל לגדל צמחייה (אני לא יודע אם עכשיו אתה רוצה לגדל צמחייה אבל אוליי תרצה לעשות את זה ביום מן הימים... אז חבל להדפק כבר עכשיו ולהתחיל לחסוך המון כסף לעוד מנורות שבטוח תצטרך (עם כל התוספות המחרידות כמו צ'וק ורפלקטור). באקווריום של פירנאות לשם ההבדל, לעולם לא תוכל לגדל צמחייה, אז זה במילא לא ישנה - לא להן ולא לך, אם תמקם אותן באקווריום גבוה.

2. פירנאות הן דגים צרים וגבוהים. הם גם אוהבים לשחות זה מעל זה - אקווריום גבוה יתן להם את הצורך הזה. מה שאתה צריך לדאוג לו הוא פשוט זרם יציב ולא חלש (אבל גם לא חזק מדיי) של מים מצד אחד לצד השני - והופ יש לך נהר קטן בבית.

3. באקווריום גבוה קשה יותר לטפל ובמילא באקווריום של פירנאות לא מטפלים - אני לא מציע לך להכניס את הידיים למים בלי כפפות קוואלייר.
באקווריום הנמוך יותר יהיה לך יותר קל לטפל - ואם תרצה צמחייה, או להכניס אובייקטים וכו' - אתה ממש תצטער שהוא גבוה מדיי בשבילך. בנוסף - באקווריום קהילתי שטח הפנים מדבר - אתה תרצה יותר קרקעית כדי שתוכל להגדיר יותר טריטוריות ופני שטח מגוונים יותר - שיתאימו לצרכים של כמה מיני דגים. לפירנאות באופן מסורתי כמעט ולא שמים אובייקטים (נו מה תשים להם ? טירה מפלסטיק?) חוצמזה - שהמעיים והמוחות של הקורבנות יכנסו לכל מיני חריצים והפירנאות יאבדו בהם עניין - ריקבון זו בעייה קשה באקווריומי טורפים.

אתה יכול לגדל פלקוסטומוסים אם אתה רוצה לדאוג לאקווריום נטול אצות (הם גדלים עם כל דבר, הטרקטורים האלה, גם עם פירנאות) - אבל אל תשכח למצוא כאלו שיהיו מספיק גדולים כדי שהפירנאות לא יעשו בהם לינץ'.
קובי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 15/12/2001, 03:30   #4
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

קודם כל אני מסכים עם קובי
שלח את הפירינאות לאקווריום הגבוה והצר (יחסית אני מניח - לא שמעתי על אקווריום 550 ליטר שהוא צר) ותשאיר את הקהילה איפה שהיא, פחות עבודה, פחות זמן, פחות סטרס

בקשר לתהליך עצמו, מניסיון העברת אקווריום, תשתמש בינתיים גם בפילטר הישן וגם בחדש בו-זמנית בחודש הראשון, כך שתהיה לך בקטריה.
בקשר להעברת מים, תמלא אותו בהתחלה ב-200 ליטר (עם אנטי כלור - ותדאג לטמפ' עם מחמם), תוסיף פירינאות, תמלא אותו עוד 200 ליטר מהאקווריום הישן, ואת שאר המים תמלא בהדרגה.

זהו נראה לי הרבה יותר פשוט - הרי אין יוןתר מדי תפאורה להעביר, פחות דגים והכל, ויותר נוח !

דרך אגב עוד סיבה שתרצה את הרחב לקהילה- יותר מגע עם האוויר יותר חמצן שתרצה באקווריום עם 40 דגים.
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 15/12/2001, 09:45   #5
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

דניאל - נראה לי שהייתי מציע לו לבצע את ההעברה קצת אחרת:

1.להכניס חצי מכמות המים הישנים לאקווריום החדש.
2. להכניס את הפירנאות לאקווריום.
3. להכניס את שאר המים הישנים לאקווריום.
4. להתחיל בהדרגה להוסיף את המים החדשים.

נראה לי שזה יותר טוב מכיוון שאחרת אתה מכניס את הפירנאות למים חדשים לחלוטין + סטרס ורק אז מוסיף להם את המים שהם רגילים אליהם ועוד פעם משנה להם את תנאי המים - תוסיף על זה את תהליך ההעברה הלא נעים ואת העובדה שהם נזרקים לאקווריום חדש ויש לך סיכוי גדול שאחת מהן תראה סימני חולשה - ואתה יודע מה קורה כשפירנאה בלהקה מראה סימני חולשה...
השאר מחסלים אותה.
עדיין לא נקרא Saturday 15/12/2001, 16:20   #6
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

טוב, אני פשוט לא התלהבתי להתחיל לתפוס פירינאות באקווריום חצי מלא :grin:
אבל זה כבר יותר טכני,
בכל מקרה עוד טיפ- אין בעיה להשאיר את האקווריום החדש חצי מלא, וכל יום להוסיף עוד 50 ליטר, כדי שלא יהיה שינוי גדול בתנאי מים.

fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא