AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 05/12/2001, 21:59   #1
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

אחד הדברים המחרידים ביותר הוא הפסקת חשמל כאשר כל המכשירים מושבתים
גוף-חימום
משאבת אוויר (ואבן חמצן)
פילטר
וכ"ד
שמעתי על משאבות אשר יש להם סוללות גיבוי...
ישנו גם UPS (שזה מצבר קטן אשר משמש את מחשבים..למקרה של הפסקת חשמל)...

כמה זמן יכול לשרוד אק' (ובאיזה נפח?) ללא חשמל???

האם אתם משתמשים במשהו??
ELMINISTER
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 06/12/2001, 02:13   #2
מונומן

הסמל האישי שלמונומן

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

לדעתי:
גוף חימום :יש הרבה דגים שמסוגלים להחזיק מעמד בטמפ שמתחת ל24 מעלות , ויש כאלה שמחזיקים אפילו ב 15 (קורי לדוגמה -דגי זהב אפילו פחות) לגבי דגים שחיים בטמפ גבוהה יותר הם בטח יחזיקו מעמד פחות - ויקבלו נק' לבנות או משהו..אם כ"כ חשוב לשמור על הטמפ' אפשר לעשות החלפות מים כל כמה זמן בעזרת מים חמים.
משאבת אוויר: אם תפתח את האק' לאוורור לא נראה שתהיה העיה של חמצן במשך כמה ימים
פילטרציה:לגבי דגים גדולים (שמזהמים הרבה( - נראה לי שהחלפות מים מומלץ להם ביותר.. דגים קטנים יותר יחזיקו מעמד

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: מונומן בתאריך 2001-12-05 18:19 ]</font>

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: מונומן בתאריך 2001-12-05 18:21 ]</font>
מונומן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 06/12/2001, 02:34   #3
עמירם ש.

בוא נתקוף את הבעיות אחת-אחת.

חמצן: הבעייה העיקרית היא חוסר חמצן. בגלל הפסקת תנועת המים באקווריום, אין תחלופת חמצן על פני השטח. במקרה הטוב הדגים יעלו אל פני המים, לאזור בו ריכוז החמצן גבוה יותר. במקרה הרע (אקווריום צפוף ו/או הפסקה ארוכה) גם זה לא יעזור. הפיתרון: יש להמשיך להפעיל את משאבת האוויר כדי שתגרום לתנועה של המים על פני השטח. חייבים להצטייד במשאבת אוויר מופעלת ע"י סוללות או להשתמש באל-פסק (ר' להלן). אפשרות נוספת היא להשתמש בכדורים פולטי חמצן שניתן להשיג בחנויות הדגים ולשמור לשעת חירום; אבל מה אם הפסקת החשמל מתרחשת כשאנחנו לא בבית?

חימום: זו הבעייה השנייה בחשיבותה. אם הטמפרטורה נמוכה או גבוהה באופן משמעותי מזו של האקווריום, ואם הפסקת החשמל מתמשכת, חייבים לכסות את האקווריום בכמה שמיכות על-מנת להקטין את איבוד או קליטת החום.

פילטר: הפסקת תנועת המים בפילטר אפילו לשעה אחת גורמת להצטברות חומרים רעילים בפילטר. הפסקה למספר שעות גורמת להתפתחות חיידקים אנארוביים העלולים להיות מסוכנים. הפיתרון: אם הפסקת החשמל מתמשכת, יש לנקות את הפילטר. פשוט כך. הניקוי גם מזרים מים חדשים לפילטר וגם גורם לסילוק הרעלים. לא תמיד ניתן לחבר פילטר לאל-פסק, משום שהמנוע של המשאבה עלול לא לפעול היטב בצורת הגל שהאל-פסק מייצר (שאיננה תמיד גל סינוסי). נוסף לזה אסור *בשום אופן* להאכיל את הדגים בזמן הפסקת חשמל. לא רק שהפילטר אינו פועל, אלא גם הדגים הופכים הרבה יותר אקטיביים וצורכים יותר חמצן.

תאורה: לא ייגרם כל נזק, אבל לא לשכוח לכוון מחדש את שעון השבת כשהחשמל חוזר!

ניתן כאמור להשתמש באל-פסק למחשב עבור משאבת האוויר ואולי הפילטר (לא עבור גוף החימום). האל-פסק יספיק לזמן די רב משום שצריכת החשמל היא נמוכה.

שים לב שלא עניתי לשאלה כמה שעות האקווריום יכול להחזיק מעמד, משום שאין לי תשובה טובה.
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 06/12/2001, 03:28   #4
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

לחלוק איתכם משהו ?

כבר קרה לי מספר פעמים ששבתי הביתה וגיליתי למרבה הזוועה שהחשמל בבית נפל ואף אחד לא הרים אותו חזרה. במקרים מסויימים סבתא שלי אפילו לא שמה לב שהחשמל נפל. בחורף זה מפחיד כי אם ברק פוגע במערכת החשמל המקומית (אתם יודעים כמה ברקים פוגעים פה ליד החוף ? זה מדהים - קילומטר אחד מזרחה והכל משתנה) כל המתח עולה והפקקים קופצים וצריך להרים אותם מחדש כדי שיהיה חשמל בבית. סיוט בקיצור.
עדיין לא נקרא Thursday 06/12/2001, 03:42   #5
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

כמה שעות ? אי אפשר לדעת, תלוי בגודל האקווריום, כמה דגים, טמפרטורה חיצונית ועוד שאר דברים.

עמירם אני חולק עליך בחשיבות הדברים

דבר ראשון זה חום, בחורף אם הבית לא מחומם והחדר בטמפרטורה נמוכה, האקווריום יכול לרדת מספר מעלות תוך כמה שעות שיכול להביא לנזק רציני, כמובן שאם החדר מבודד וחמים אז זה פחות בעיה.

בקשר לחמצן אני פשוט לא מסכים ! ברוב האקווריומים אין כמות כזאת של דגים שיש צורך בכל מיני מכשירים להוספת חמצן למים, רק אולי בחנויות דגים, בדיוק להיפך עקב ירידת הטמפ' המים יהיו יותר עשירים בחמצן ולכן יהיה יותר חמצן במים !, רק במקרה חריג יש צורך אמיתי בהוספת חמצן למים.

תאורה - לא קריטי, צמחים יחזיקו גם בלי תאורה

פילטר - הגורם השני באקווריום, אם יש הפסקת חשמל ארוכה רמות הזיהום באקווריום עולות, אבל בד"כ לא ישפיע במספר שעות בודדות.

CO2 היה דיון ארוך, ולפי דעתי אם יש הזרקת CO2 מבוססת חשמל ויש הפסקת חשמל, זה יכול להשפיע על ה PH ולפגוע בדגים.

fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 06/12/2001, 05:07   #6
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

ללא ספק הדברים הקריטיים הם:
1)איבוד החום
2)חוסר חמצן

אני מתכוון להשיג לי UPS כדי לגבות את אק' הדיסקוסים...
הפילטר יכול להיות מושבת כמה שעות אבל החמצן והחום ממש לא...
ודי מחריד אותי שזה יקרה כשאני לא יהיה בבית...
ELMINISTER
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 06/12/2001, 05:09   #7
סנייק סקין

לפני שבוע כתבתי בנושא ואני חוזר וכותב
הייתה לי בבית הפסקת חשמל יזומה משעה 2200 ועד שעה שש בבוקר .
א-הבאתי מחבר משאבה עם גיבוי סוללה (מחזיק 8שעות )
ב-כיסיתי את האקוריום עם שמיכת פוך עבה והצמדתי לזכוכית עם חבל מסביב
ג-סגרתי סי או 2
ד- ניתקתי את שני הפילטרים מהחשמל והלכתי לישון
ה-קמתי בחמש וחיכיתי עד לחידוש החשמל הוצאתי את השמיכה הטמפרטורה ירדה בשתי מעלות לא נורא חמצן הפסיק סוללה נגמרה הדגים למטה לא צריכים חמצן לקחתי את צינור היציאה של הפילטר והזרמתי את המים לתוך דלי הדלי התמלא מים וקצף בגלל מותם של הבקטריות אחרי שני דליים חיברתי חזרה את הצינור לאקוריום כך גם עם הפילטר השני בסוף הוספתי סייקלר וגם פתחתי את ברז הסי או2 והכל חזר על מקומו בשלום
סנייק סקין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 06/12/2001, 14:31   #8
shoonra

הסמל האישי שלshoonra

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה היי טק
וותק בתחום: משנת 90~,וואו עבר מלא זמן....

אגב לא הייתי מייעץ לאף אחד לשים מים חמים מדוד השמש או החשמל כדי להעלות את טמפרטורת האקווריום--מים אלא עשירים מאוד באבנית במתכות מסוכנות ובשאר גועל שלא מתאים לדגים

הייתי מציע לחמם את המים על כיריים של גז בתוך סיר פיירקס
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 21:26   #9
אורח

אני חושבת שניתן לשמר את החום כך שיהיה חימום בבית ולעטוף את האקווריום בשמיכה....
ברצינות!
לגבי משאבת האוויר אין מה לעשות, מצד שני החום גורם לדגים לצרוך יותר חמצן אז יש כאן דילמה.
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 22:26   #10
סנייק סקין

לגלית סליחה שאני מעיר לך אבל ,אני כותב שכיסיתי את האקוריום עם שמיכה ואת כותבת שניתן לכסות את האקוריום בשמיכה .אני כותב שהשגתי משאבה עם סוללות גיבוי ואת כותבת שאין מה לעשות בקשר לאויר או שלא קראת את מה שכתבתי או שלא התיחסת ברצינות לכתוב .
סנייק סקין לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא