AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 03/07/2005, 21:52   #1
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל צופן דה וינצי (לא קל לקריאה?!)

היי
סיימתי במילואים את הספר The da vinci code
רב מכר עולמי,

החזיקו חזק.

בנקודת מבט של ספר מתח יש בו הכל, מיסטיקה, מיסטורין, רציחות, פשע, מרדפי מכוניות, בחורות יפות, קטעים אפלים, דמויות שטוחות ומשעשעות, עוקץ או 2-3 בסוף...

כספר נטו הוא אחלה.

מבחינת התוכן שהמחבר מבטיח שהוא אמת?
[marq=right:934620f024]Bull shit[/marq:934620f024]

לגבי הקטעים על הנצרות נניח שזה נכון,
יש בקטעים שהוא מדבר על היהדות שקרים בוטים,
מר בראון:
אם אתה כותב מד"ב לבריאות! הכל הולך, חרבות אור,מהאסאםאטמאן ששולט באנרגיה ושדים בעזרת רוחו,עולם שוטח על גבי 4 צבי ענק (או שזה היה פילי ענק?). הכל סבבה,
שאתה כותב בהתחלה שזה אמת מן ההגינות לא למתוח את האמת יותר מדי...

ממש הרגיז אותי

שלא לדבר על הקטע של הנשיות במקודשת- פמניזם זה אחלה, למה לתת לזה קדושה? בגלל שלא שמעת על תהליך הביוץ או בלסטולוזה?

ממש מדכא שהספר רב מכר הוא מלא בחרטאה, אני לא בטוח מהיכן להתחיל...

עדיין לא נקרא Sunday 03/07/2005, 21:56   #2
Furcifer

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

יחיאל אני רואה שאתה עושה הרבה מילואים.
Furcifer לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/07/2005, 22:07   #3
srulik

הסמל האישי שלsrulik

אני בדיוק כעת באמצע קריאת הספר וגם כן מחפש את האמיתות שצוינו בתחילה.
לאמיתו של דבר זהו ספר עלילתי - מותחן טוב
אבל חבל באמת שמעוות-עובדות ומציגן באור שלילי.
תגובתך במקום.
עדיין לא נקרא Sunday 03/07/2005, 22:09   #4
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אני מנוע מלפרט עד כמה אבל כל שנה אני חותם על התופס ההוא שמאפשר קריאה מעבר למכסה...
אם אני לא אשמור על המדינה מי כן?
(הצרה היא שאני לא שומר אלא רק מכסתח איזה משהו עם פלאפלים...)
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 01:25   #5
sophiea.

הודו פעם אחת בהודעה אחת

גם לגבי הקטעים של הנצרות יש הרבה מאוד שטויות...

פאם בראון,
sophiea. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 01:54   #6
tvtg

למי שקרא את שאר הספרים שלו

אותה עלילה אותם דמויות ( שמות אחרים - המשכיל האישה והאיש החזק (אני לא אהרוס למי שקורא ולא אמשיך)

קצת פרטים היסטוריים או מדעיים אחרים וזהו זה
הוא מליונר

גם את זה צריך לדעת לעשות
tvtg לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 08:54   #7
guymi

הסמל האישי שלguymi

יש פרטים אמיתיים מתובלים בהמון המון דמיון.
חייב שלא להמליץ על הספר שנקרא הסודות שמאחורי צופן דה וינצ'י.
משעמם ומגמתי.
guymi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 11:01   #8
Dasi

הסמל האישי שלDasi

הבעייה בספר הזה היא הקוראים שלו! מתי כתב בראון כי אלו הן עובדות או אמת??? הוא כותב כי השתמש בעובדות, באשתו חוקרת האומנות ובד מ י ו נ ו. זה שאנשים לא יודעים לעשות את ההבדל בין דמיוני למציאותי זו כבר בעיה שלהם. אגב, הוא ממש לא הראשון שכתב על הנשיות הקדושה, הבונים החופשיים או ישו, יש רבים לפניו אבל כנראה שהוצאת הספרים ידעה בדיוק מתי לפרסם את הספר.

הספר עצמו קריא ומותח. נהניתי מהוצאת דמויות ונושאים מהנפתלין ההיסטורי, שלולא למדת עליהם בקורסים נידחים באוניברסיטה, לא היית מודע להם בכלל.
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 11:12   #9
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

בראון מציין בהתחלת הספר עוד לפני הפרולוג כי כל הדמויות דמיוניות אך כל העובדות נכונות.

יש פרק על אופוס דאי
ועל הפריורי של ציון...

מילא לא כתב, אבל....
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 12:51   #10
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

רבותי המכובדים, גם אני חשבתי כמוכם. אבל גם עשיתי מעשה (!)
ישנו ספר אשר מנתח בדיוק את העלילה של צופן דה וינצ'י מבחינת אמיתות הסטורית (ספר עיון ברמת TEXT BOOK).
500 עמודים אשר מתארים כולל ראיונות עם מומחים (אמיתיים) לנושא הנצרות, הגביע הקדוש, ודתות.
לאחר קריאת ספר העיון אני חייב להודות שלמרות שהספר דימיוני, ואף מגמתי, מר בראון לקח השערות וסברות ושיבץ אותם בספר "כאמיתות" אולם כל הנושאים שהוא כתב עליהם מוזכרים בצורה כזו אחרת גם ברמת הממצאים (למעט ניתוח התמונה הסעודה האחרונה שכאן קטלו אותו עד עפר).
בכל מקרה מי שמחפש להרחיב את היריעה ולקרוא קצת הסטוריה וקצת פחות רומן הוליבודי אני ממליץ על ספר הניתוח של צופן דה וינצ'י אני למדתי ממנו המון (ועדיין לא סיימתי אותו)
נוח מאוד גם לקרוא חלקים או פרקים ניפרדים ממנו בעיקר על הנושאים המעינינים כל אחד בצורה אישית (ולא כמו ספר קריאה "רגיל")
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 13:22   #11
Dasi

הסמל האישי שלDasi

ציטוט:
פורסם במקור על ידי elminister
ישנו ספר אשר מנתח בדיוק את העלילה של צופן דה וינצ'י מבחינת אמיתות הסטורית
- אתה מתכוון ל"סודות שמאחורי צופן דה וינצ'י"? אם כן, אז באמת חשוב לקרוא אותו משום שהוא מסביר מה נכון ומה לא (אבל לקחת בחשבון שזהו ספר עיון לא מחקר).

יחיאל, אני קיבלתי רושם אחר אבל לא משנה. לפחות אתה ואחרים מודעים לכך שזוהי עירבוביה שלמה. הבעיה היא אנשים שלא מודעים לכך.
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 14:01   #12
aquafreak

הסמל האישי שלaquafreak

ספר מעניין לקריאה ואף מהנה, לא יותר מזה....

מלא בקישקושים (שלא צריך להתאמץ ע"מ לגלות) ובחוסר דיוקים... אבל מילא!

בהחלט לא ספר שראוי לתשומת לב בקנה מידה שכזה, שהאפיל על ספרים מצויינים!
aquafreak לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 14:17   #13
sophiea.

הודו פעם אחת בהודעה אחת

למרות אי הדיוקים שכן הפריעו לי, ...

נהנתי מאוד מהספר ולדעתי הוא עדיין ספר טוב ושווה לקרא...רק עדיף שיהיה לך רקע לעיניין הדתות בכדי לעשות את ההפרדה בין הדמיון לבין העובדות...(אם ישנן בכלל כאלה...נכון למעט המושגים הנכונים) בכלל עדיף לא ליצור דעה מגובשת על סמך ספר בודד ולא משנה כמה טוב הוא...

בכלל לדעתי, לא כדאי ללמוד מספר אחד על "עובדות" לדוגמא כמו שמרכבת האלים (אוליי אני טועה בתרגום המילולי) יצא ופתאום סחף גל של אמונה לכיוון כאילו ישנן ראיות "סגורות" בעיניין...

פאם בראון,
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 14:31   #14
verti

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Cobalt
(הצרה היא שאני לא שומר אלא רק מכסתח איזה משהו עם פלאפלים...)
נו טוב... אבל לפחות שיתן נ.צ של "גן השושנים"
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 20:21   #15
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

סופיה- מרכבות האלים ושאר השטויות של אריך פון דניקן התבררו כשקר מוחלט ושרלטנות, בכותב עצמו הודה בדברים שהמציא

הספר לא מלא בקישקושים (!), הספר מלא באמיתות הסטוריות חלקיות שנירקמו לסיפור (שהפך להיות רב מכר). אבל הדברים שדן בראון כותב עליהם רחוקים מלהיות "קישקוש".
אני שוב ממליץ לקרוא את "הסודות שמאחורי צופן דה וינצי" של דן בורסטין - הוא מנתח כל נקודה וכל רעיון, ובדיוק קובע היכן מתחילות האמיתות והיכן מתחילה האגדה. וביא עובדות ורעיונות הסטוריים.

מומלץ בחום
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 22:59   #16
sophiea.

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ובכל זאת כפיר, אני עדיין זוכרת את ההדים שהספר גרר עד לא מזמן, נכון הוא הודה, אבל עד אז היו כאלה שהיו מוכנים להשבע על "אמיתותיו"...של הספר מרכבות האלים...(תודה על התיקון העדין בתרגום)...

תראה לא קראתי את "הסודות שמאחורי צופן דה וינצי" הספר עצמו עניין אותי, לא כמחקר או כאמיתות של משהו, ולכן גם לא נפגעתי מהצורה בה הוא הציג את דרך אמונתי הדתית.

אך אני בכל זאת מאוד מבינה את התרעמותו (על הבבל"ת לעניין מה שהוא מבין בו) מפני שמי שקורא את הספר מקבל רושם מוטעה לגבי דברים מסויימים, אני לא חושבת שרבים אחרי קריאת הספר נגשים לקרא את "הסודות..." אני יודעת כפי שאמרתי שאני רוצה להנות מספר, לא לערוך עליו "מחקר הבנתי" למה כוונת הסופר ואם נכונה היא או שגויה...מאוד ההיתי רוצה שלא יתעו אותי בדברים מהותיים כמו אמונה של אחר...לעיתים אתה רוצה לקרא ספר בשביל להנות ממנו נטו ולא בשביל למידה בלבד, אם ישנן עובדות שאתה יכל לקחת מה טוב, ולכן חשוב להצמד לדברים מסויימים אלא אם אתה מראש אומר שאלו הגיגיו של הסופר בלבד...
בעיניי באמת בעייתי שאנשים יגבשו את דעתם על דת מסויימת על סמך ספר זה...ולכן ציינתי שלא נכון לעשות זאת על סמך ספר אחד...יש לנו נטיה לעשות זאת...

תראה כפיר, קראתי ספר (אני גרועה בשמות כפי שאתה יודע) על בית רומנוב הספר היה בדוי לחלוטין אך נצמד לדמויות שהיו באמת ולאופיין לפי המוכר הסטוריונית, סופרת שלא כותבת ספרים "רציניים במיוחד" מאוד אהבתי את העובדה שהיא נצמדה בדברים מסויימים לעובדות הההיסטוריוניות ולא "המציאה" אה ההיסטוריה מחדש, למרות שכביכל היה מדובר בספר רומן...
זו דוגמא לדעתי לסופר שלוקח ברצינות את עבודתו...ועורך מחקר בכדי ללמוד על הרקע, ....

פאם בראון,
עדיין לא נקרא Monday 04/07/2005, 23:46   #17
Dasi

הסמל האישי שלDasi

סופיה, מה ההבדל בין צופן דה וינצ'י ל"קו זמן" של קרייטון, בו הוא כותב סיפור דימיוני המערבב עובדות ודמיון על הרפתקאותיהם של מדענים בימה"ב? גם פה החובה חלה על הקורא להבדיל בין הנכון ללא נכון. אותו הדבר לגבי ספרים כמו רעמסס, האפיפיורית יוהנה ובקרוב הארי פוטר שישנם זאטוטים הנשבעים שהכל נכון

תיאוריה כל אחד יכול לכתוב, להוכיח אותה זה כבר משהו אחר מספרות.
עדיין לא נקרא Tuesday 05/07/2005, 01:11   #18
sophiea.

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אני מניחה שאם את אומרת אז אין הבדל אני לא קראתי את "קו הזמן"
העיניין הוא שלא אחת נשאלתי מה דעתי על הספר כאן דווקא בפורום מנקודת האמונה הנוצרית, כלומר כן, ישנם שחושבים שאכן אלו עקרי וזו דרך האמונה הנוצרית. (כמו גם היהודית ע"פ יחיאל)
אני מניחה שזו הסיבה גם שאת יחיאל קצת הכעיס הספר.

ואגב, כשאני קוראה ספר, אפילו ספר קליל שבנוי סביב היסטוריה מסויימת, אם ישנן חריגויות או "המצאת היסטוריה מחדש" די הורס לי את ההנאה מכיוון שהעיניין אצלי הוא להכנס לספר לחיות אותו וברגע שישנה סתירה בין מה שאני יודעת עובדתית לבין מה ש"הומצא" מחדש יש לי בעיה להנות מהספר. ולכן אוליי ספרים כמו קו הזמן פחות יתאימו לי כקורא (לפי תמצית דברייך על הספר)...למרות זאת מאוד נהנתי מהאוביט או משר הטבעות, אך כאן היה ברור לגמרי שהכל דמיוני ולכן הכל יכל להיות שונה ולא מוכר...אין עובדות, ואין יומרה להציג עובדות...

בדיוק הכיף של הילדים שקוראים את הרי פוטר אני מניחה, אגב ברור שהדימיון שלהם שונה משלנו ולכן הם מאמינים שאכן מה שקורה שם יכל להיות ישנם ילדים שזה ממש לא עובד עליהם כך (הבנים שלי לדוגמא, אוליי בין הבודדים שממש לא אוהבים את הספרים האלו)...ולעומתם ישנם מבוגרים שהדמיון שלהם לא צריך כלל להצמד לדברים ריאליים...

אגב הערתי הראשונה באה משום שאלות אלו, עד כמה נכון עובדתית מה שכתוב על הנצרות, שאין ללמוד או לקבוע עובדתית דבר על סמך ספר בודד...הדבר נכון עוד יותר כאשר ישנם כל כך הרבה מחלוקות על רקע אמונה ..

פאם בראון,
עדיין לא נקרא Tuesday 05/07/2005, 08:18   #19
guymi

הסמל האישי שלguymi

ציטוט:
פורסם במקור על ידי elminister
הספר לא מלא בקישקושים (!), הספר מלא באמיתות הסטוריות חלקיות שנירקמו לסיפור (שהפך להיות רב מכר). אבל הדברים שדן בראון כותב עליהם רחוקים מלהיות "קישקוש".
אני שוב ממליץ לקרוא את "הסודות שמאחורי צופן דה וינצי" של דן בורסטין - הוא מנתח כל נקודה וכל רעיון, ובדיוק קובע היכן מתחילות האמיתות והיכן מתחילה האגדה. וביא עובדות ורעיונות הסטוריים.
מומלץ בחום
זה בדיוק הספר שלא המלצתי עליו כי הוא משעמם ומגמתי :-)
כפיר, אתה רוצה להגיד לי שבאמת הצלחת לקרוא אותו?
אני חייב להודות שלמרות שאני תולעת ספרים מכובדת, לא הצלחתי לקרוא את הספר בלי להשתעמם קשות..
guymi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 05/07/2005, 09:43   #20
Dasi

הסמל האישי שלDasi

עיקרי האמונה הנוצרית - איזה עיקרים בדיוק? של פרוטסטנטיים? של קתוליים? אגנוסטיים או בפטיסטיים את מתכוונת? ואולי אריאניים רחמנא ליצלן? את באמת מאמינה שאנשים חושבים שאלו עיקרי האמונה הקתולית הנוצרית? אז זה נכון לגבי כל ספר דמיוני אשר תיבל בתוכו ענייני אמונה ודת.

אגב לא חסרים אנשים שמאמינים ששר הטבעות הוא אמין לא פחות מקוד דה וינצ'י.
עדיין לא נקרא Tuesday 05/07/2005, 12:38   #21
sophiea.

הודו פעם אחת בהודעה אחת

כשפונים אליי בשאלות בעניין זה, אז כן, אני מאמינה שישנם שחושבים כך, כן אני לוקחת ברצינות אנשים ששואלים אותי עד כמה זה נכון...הנצרות מקורה ממקור אחד, ישנם עקרונות מנחים, נכון כמו ביהדות יש פיצולים אבל עדיין ישנם דברים בסיסיים הדומים בכל הפלגים...

ציטוט:
אגב לא חסרים אנשים שמאמינים ששר הטבעות הוא אמין לא פחות מקוד דה וינצ'י.
נו באמת...ואני התיחסתי להודעה שלך ברצינות...אוקיי הבנתי את מהות הדיון...

פאם בראון,
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא