AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים)

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 07/05/2009, 17:50   #1
yehudabitton1
משתמש חסום

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל צריך עזרה דחוף!!!! משהו מוזר מאוד קרה לחתול.......

יש לי אקווריום מלבני 100 ליטר אם 6 קורידורסים,שני דגי חתול מתהפך,שני מנקים "מיוחדים"כאלה לא מזיקים ושלושה סקטפגוסים קטנים(בערך בגודל של שני מטבעות של 5 שקלים )וגם הם לא מראים התנהגות אגרסיבית כלפי יתר אוכלוסיית האקווריום אבל מה שכן חתיכה מהאצבע הם כן הורידו לי בזמן האכלה.
בקיצור בין היתר יש לי גם מנקה אחר שפעם שמו הוזכר פה יפיפה אבל אני לא זוכר את שמו.

עכשיו הבעיה שלי איתו היא שהיום בצהריים אני מדליק את האור באקווריום ואני מגלה לתדהמתי מעין קטעים לבנים כאלה באזור הראש שלו וחשוב לציין שעד כמה שאני זוכר אתמול הדבר לא היה וגם לא היום בבוקר.
עכשיו השאלה שלי היא האם זה סוג של פטרייה או מחלה כלשהי או שפשוט אחד מהדגים שלי החליט לקחת לעצמו חטיף לפני הארוחה?? דרך אגב יש אתלי משטר החלפות מים שכולל החלפת מים פעמים בשבוע,כל פעם כ-20 אחוז ופעם בשבוע במסגרת החלפת המים אני עושה שאיבת רפש. כמובן לפני כל החלפה אני מטפל במים באנטי כלור במנטרל אמוניה ניטריט ניטראט ובמשהו שדומה למטילם בלו (כמובן הכול עפ"י הכמויות הנדרשות).
בקיצור אני ממש חייב לדעת אם זה מחלה או סתם מישהו תקף אותו ולכן צירפתי מס תמונות של הדג:

מהצד השני:

מקווה מאוד שיהיה פה מישהו שמבין ויוכל להדריך בנוגע לצורת הפעולה במקרה כזה.

בתודה רבה מראש,
יהודה ביטון.
yehudabitton1 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 07/05/2009, 18:33   #2
רפאל
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלרפאל

הודו לך על 215 הודעות 252 פעמים
וותק בתחום: לא מספיק...
ברירת מחדל תגובה להודעה: צריך עזרה דחוף!!!! משהו מוזר מאוד קרה לחתול.......

ניראה לי שזאל מחלה שקוראים לה חור בראש... אני לא בטוח
אבל זה ניראה חמור...
רפאל לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 07/05/2009, 20:26   #3
מיכאל שלף ז"ל = מייק =
יקיר אקווה

הסמל האישי שלמיכאל שלף ז"ל = מייק =

הודו לך על 192 הודעות 261 פעמים
סוג אקווריום: דרום אמריקה

תשמע זה נראה כמו ביסים לפי מה שאני רואה.יש להם פשוט חורים בראש.
טעות חמורה שהכנסת סקטפגוסים, למה הם תוקפניים ברמות, אצל חבר טוב שלי הם רוקנו אקווריום שלם מדגים והרגו את המנקה שלו.

דבר שני סקטפגוסים הם דגים של מים מליחים, ומים מליחים זה לא מים לחתול בכלל.
אני מאמין שזה הם...
מה גודל האקווריום?

אקווהדקס - האינדקס המקצועי והמוביל בארץ!
"Control yourself. take only what you need from it."
מיכאל שלף ז"ל = מייק = לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 07/05/2009, 20:58   #4
Moogi

הסמל האישי שלMoogi

סוג אקווריום: 2.25 מ' (570 ל') - חתוליים גדולים. 1.5 מ' (420 ל') - לייצנים, חתוליים ולוריקריות.
וותק בתחום: מעל 20 שנה.

נראה כמו תקיפה, אבל התמונה לא ברורה, זה יכול להיות גם פטריה (למרות שזה לא קורה בין לילה) ואם זאת פציעה - היא יכולה להזדהם.
אבל לפני הכל תסביר את זה:
ציטוט:
כמובן לפני כל החלפה אני מטפל במים באנטי כלור במנטרל אמוניה ניטריט ניטראט ובמשהו שדומה למטילם בלו
אנטי כלור - חייבים, חלקם גם מנטרלים אמוניה, ניטריט וניטראט - אבל בניפרד אין שום צורך להוסיף אותם כשאתה מחליף כל כך הרבה מים כל שבוע.
מה זה משהו שדומה למטילן בלו? - אם אתה לא יודע מה אתה מכניס לאקוריום אז למה אתה מכניס?
בכל מקרה אין מה לשים מטילן בלו סתם ככה, זה חומר חיטוי שצובע את המים, הורג את הבקטריות החיוביות באקוריום ובפילטר ומשאיר את הדגים שלך פגיעים להצטברות של אמוניה, ניטריט וניטראט...

עכשיו להוראות:
1) לסקטופגוסים אין מה לעשות באקוריום שלך - הם צרכים ללכת!
2) תחליף 20 אחוז מים לאחר טיפול אנטי כלור בלבד (בלי כל שאר התוספות המיותרות והפוגעות).
3) תביא מלפיקס ופימפיקס ושים את שניהם ביחד לפי המינון שעל האריזה (תלוי אם זאת אריזה של חומר מרוכז או רגיל).
אם הבאת את המלפיקס והפימפיקס הרגילים מדובר במינון של שני פקקים מכל אחד, או כוסית מדידה אחת (שעל הפקק) מכל אחד.
המטרה של המלפיקס זה לטפל בפצעים ושל הפימפיקס לשלול את עיניין הפיטריה - שניהם לא מזיקים לפילטרציה, לדגים ולבקטריות ושניהם מריחים די טוב.

נערך לאחרונה על ידי Moogi, Thursday 07/05/2009 בשעה 21:13.
Moogi לא מחובר  
עדיין לא נקרא Sunday 10/05/2009, 12:32   #5
yehudabitton1
משתמש חסום

תודה לכולם על העזרה אבל הדג המדובר כבר אינו בין החיים הוא מת יום שישי כשמצבו היה גרוע מאוד :ה"פטריה או "התקיפה" או משזה לא היה התפשטה לכל גופו והוא נמצא מת בוקר שלמחרת(יום חמישי) בכל מקרה שוב תודה ולדעתי זה קצת מוגזם לתת "הוראה" שצריך להוציא את הסקטפגוסים רק על סמך דעתך האישית,(moogi) הרי אתה לא יודע מה המזג שלהם ואם מי הם מסתדרים ועם מי לא ככה שסתם להגיד לבן אדם לזרוק דגים מהאקווריום זה אבסורד מה גם שציינתי שהם בכלל לא תוקפניים ויש לי שתי מנקים ו-6 קורידורסים שהם הרבה יותר קטנים מהמנקה שמת ככה שציפיתי שתבין שלא הסקטפגוסים אשמים.אבל בכל מקרה תודה ומה נותר להגיד חוץ מ-ז"ל.
yehudabitton1 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Sunday 10/05/2009, 16:54   #6
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: אוקיאניה-אסיה: בוטיות וקשתות.

יהודה ביטון, אני אחדד ואעדן את מה שאמר מוגי :
ציטוט:
לסקטופגוסים אין מה לעשות באקוריום שלך - הם צרכים ללכת!
סקטופגוסים הם דגים שלא מתאימים למים מתוקים אלא מליחים, זאת הסיבה שהם "צריכים ללכת".
ללכת זה לא לזרוק אלא - למכור/למסור/להחזיר לחנות. זה פשוט לטובתם.
/ אקווריום מארח
ארנון לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 11/05/2009, 14:30   #7
Moogi

הסמל האישי שלMoogi

סוג אקווריום: 2.25 מ' (570 ל') - חתוליים גדולים. 1.5 מ' (420 ל') - לייצנים, חתוליים ולוריקריות.
וותק בתחום: מעל 20 שנה.

ציטוט:
בכל מקרה שוב תודה ולדעתי זה קצת מוגזם לתת "הוראה" שצריך להוציא את הסקטפגוסים רק על סמך דעתך האישית,(moogi) הרי אתה לא יודע מה המזג שלהם ואם מי הם מסתדרים ועם מי לא ככה שסתם להגיד לבן אדם לזרוק דגים מהאקווריום זה אבסורד מה גם שציינתי שהם בכלל לא תוקפניים
יהודה, אם לא הייתי יודע לא הייתי כותב, אני יודע טוב מאוד מה המזג של סקטופגוסים, אופי של סקטופגוסים או כל
דג אחר הוא די קבוע וזה שאתה לא ניתקלת עדיין בכל רזי ההתנהגות שלהם לא אומר מאומה על אופי הדג.
לא אמרתי לזרוק את הדג, זה תרגום חופשי שלך, ארנון פירט לך מה הכוונה בללכת.
בכל מקרה, לא נתתי לך "הוראה" אלא עצה מושכלת כדי למנוע לך עוגמת נפש בהמשך ולמנוע סבל מהדגים שלך.
דעתי האישית שהיא גם דעתי המקצועית די מבוססת והעובדה שהסקט' לא מתאים זה משהו שכל חובב קצת ותיק ו/או מנוסה יכול לומר לך.
לא פירטתי יותר, כי פירטו לפני וארנון חידד גם אחרי סיבות נוספות למה הסקטופגוסים "צריכים ללכת".
אתה מבקש פה עזרה ואנו נותנים לך אותה, אז למה כשהתשובה לא מוצאת חן בעיניך אתה תוקף בלי ביסוס?
Moogi לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 11/05/2009, 14:45   #8
yehudabitton1
משתמש חסום

אני לא תוקף בכלל(וגם לא התכוונתי ואם יצא מדברי שכן אני מתנצל מראש) ואמרתי מספר פעמים תודה רבה על העזרה אבל זה שסקטפגוס הוא דג של מים מליחים אני יודע,ואולי אני מחדש לך ואולי לא אבל אפשר לשייך אותם גם לדגי מים מלוחים ואם אתה רוצה אפשר לשייך אותם גם לדגי מים מתוקים הכול תלוי באיך אתה מסתכל על זה כי ידוע שהדג הזה מסתדר ויחיה בכל סוגי המים שציינתי לעיל לכן להגיד לי להוציא אותם בגלל שעדיף שהם יהיו במים מליחים ( ורק על מנת שצבעם יהיה מודגש) זאת נראית לי שטות גמורה מיכוון שהדג יכול לחיות גם במים מתוקים.

הדבר החשוב והעיקרי הוא (שאומנם לא ציינתי את זה) שהמים אצלי הם לא מים מתוקים אלא מים עם תוספת של מלח,אני לא יודע אם זה בכמות של מים מליחים אבל מה שכן אני יודע שתוספת המלח הזו לא פוגעת ביתר האוכלוסייה(משהו כמו כפית מלח ל-20 ליטר) ואני יכול להבטיח לך ואף לצלם ולהראות לך את הסקטפגוסים שלי ככה שתבין שהם מסתדרים נהדר במים האלה כמו גם יתר האוכלוסייה שלי(כבר ציינתי שזה לא משפיע עליהם,להפך זה עוזר במניעת טפילים ובחיטוי המים)
ומהסיבה הזו(כלומר שהמים הינם מים מליחים וששאר האוכלוסיה מסתדרת עם זה כבר די הרבה זמן) ומהסיבה השנייה(שהמזג של הסקטפגוסים שלי הוא רגוע מאוד והם לא מזיקים לאף אחד ואפילו לא מנסים וכמובן שאני מדבר על הזמן הזה,כי אף אחד פה לא דיבר על מה יהיה בעוד שנתיים)
אני חושב שלא היית צריך לייעץ לי להוציא את הסקטפגוסים מהאקווריום,אבל שוב זו דעתך,אני ביקשתי אותה ובקיצור זו זכותך. בכל אופן שוב תודה קרתה פה אי הבנה אבל אנחנו נתגבר עליה
yehudabitton1 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 11/05/2009, 16:17   #9
מיכאל שלף ז"ל = מייק =
יקיר אקווה

הסמל האישי שלמיכאל שלף ז"ל = מייק =

הודו לך על 192 הודעות 261 פעמים
סוג אקווריום: דרום אמריקה

לא פוגע באוכלוסיה...
אתה משלב חתולים ומלח ביחד..
אחי, אלה דברים שלא עושים.
אתה מודע לזה שחתולים רגישים למלח?

אם היה לי כוח ללחוץ פה על האותיות באייפון, הייתי מחזיר לך וווואחד תשובה.

אקווהדקס - האינדקס המקצועי והמוביל בארץ!
"Control yourself. take only what you need from it."
מיכאל שלף ז"ל = מייק = לא מחובר  
עדיין לא נקרא Monday 11/05/2009, 18:02   #10
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי = mike = צפה בהודעה
לא פוגע באוכלוסיה...
אתה משלב חתולים ומלח ביחד..
אחי, אלה דברים שלא עושים.
אתה מודע לזה שחתולים רגישים למלח?

אם היה לי כוח ללחוץ פה על האותיות באייפון, הייתי מחזיר לך וווואחד תשובה.
אני הייתי יורד למחתרת לפני שמייק ימצא מקלדת
חתולים ומלח יש רק במרק חתולים. עשית סלט של אוכלוסיות לא מתאימות ואתה מניח הנחות עבודה לא נכונות.
דג יכול לחיות בסטרס המון זמן עד שמשהו משתבש ואז בשל מערכת חיסונית מוחלשת הוא מתפגר משטות שדג בתנאים טובים היה עובר בקלות. מופע הצבעים של הדג הוא חלק מהביקורת של איך מרגיש הדג - להגיד זה שטויות זה לזרוק את המדע הצידה ולקבל החלטות על סמך תחושות ואמונות. דגים שלך כסף שלך אקווריום שלך - תחליט אתה.
בטח לא להתפלא שעושים שטויות ודברים "מוזרים" קורים.
מה שיפה זה שאתה לפחות סוציאליסט בסגנון הסובייטי - "כולם סובלים". מי שצריך מליחים לא מקבל ומי שלא יכול עם מלח מקבל מינון מסויים של מלח שמציק לו אבל לא הרג אותו מיידית עדיין.

בהצלחה חבר (comrad)
עדיין לא נקרא Monday 11/05/2009, 19:04   #11
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת

יהודה, נסינו להסביר לך יפה. לא נראה לך אז לא. אחזור על דבריו של אוהד ושל הרבה לפניו במיקרים דומים: באקוו' שלך רק אתה שולט ואף אחד אחר לא יקבע לך. אנחנו כאן על תקן של יועצים, כשמבקשים את עצתנו, אנחנו שמחים לעזור.

נ.ב. אהבתי את
ציטוט:
מה שיפה זה שאתה לפחות סוציאליסט בסגנון הסובייטי - "כולם סובלים".
/ אקווריום מארח
ארנון לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 12/05/2009, 17:11   #12
yehudabitton1
משתמש חסום

אני לא מבין מה אתם מנסים להסביר לי??? כל הסיפור שעשיתם פה והלגלוג זה רק בגלל שלדעתכם אני צריך להוציא את הסקטפגוסים מהאקווריום?? אם כן אני חוזר ואומר שעדיין אף אחד פה לא נתן לי סיבה מספיק טובה בשביל שאני ישתכנע שאתם צודקים,כל מה שאתם אומרים זה שחתולים רגישים למלח ואז סוחבים את הבדיחה על פני כמה שורות ובסוף דופקים משפט כמו-"מה שיפה זה שאתה לפחות סוציאליסט בסגנון הסובייטי - "כולם סובלים"." שאני באמת לא מבין מה הקשר,הרי באף פורום או אינדקס דגים לא שמעתי על זה שחתולים רגישים למלח מה גם שבמספר פורמים בחו"ל וגם בכמה בארץ נאמר כי ריכוז של כפית מלח לכל 20 ליטר לא תפריע ליתר האוכלוסייה ואף מומלץ לעשות זאת כחלק מטיפול מונע של מחלות בכל אקווריום מים מתוקים.

והדבר שהכי מטריד אותי הוא שאני לא הראשון שמגדל את הדג הזה ,לא המצאתי את הגלגל הרי ידוע שהוא חי במים מתוקים ואני מכיר אישית מספר אנשים שמגדלים את הדג הזה במים מתוקים.
וגם באקווה דקס ובעוד כמה אינדקסים שאני לא יודע אם מותר לציין את שמם פה נאמר כי מזגו של הדג הוא די רגוע וגם אצלי הם כאלה.

בקיצור אם למישהו פה יש ידע מבוסס אמיתי ומוצק על כך שכפית מלח ל-20 ליטר מפריעה לדגים האחרים אני מבטיח לשמוע בעצתו ואני יוציא את המלח מהאקווריום והסקטפגוסים יחיו במים מתוקים,ועם זה אין שום בעיה.
yehudabitton1 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 12/05/2009, 17:19   #13
yehudabitton1
משתמש חסום

כי אני חוזר ואומר אני לא יכול להוציא את הדג מהאקווריום כי אין לי לאן וגם אם היה לי מקום להוציא אותו לא הייתי עושה זאת מיכוון שהוא לא עושה לי שום בעיות באקווריום,הוא מסתדר עם כולם וחוץ מזה שהוא מעדיף קצת מלח באקווריום אני לא רואה שום סיבה להוציא אותו,זה שמנקה אחד מת לי מסיבות לא ידועות לא אומר שאני צריך להוציא מהאקווריום 3 דגים שאני אוהב מאוד אם כבר הייתי מצפה מאנשים כמוכם להציע לי פתרונות קצת יותר אנושיים כמו להוציא את המלח או משהו כזה אבל בטח לא ישר להגיד להוציא את הדגים(שדרך אגב זה היה הפתרון הראשון שנתנה לי אחיינית שלי בת ה-6 ככה שממכם ציפיתי ליותר אכפתיות) בכל מקרה תודה, בהגבה הקודמת שאלתי בסוף שאלה מקווה שמישהו יוכל לענות לי עליה באופן ענייני .
יהודה.
yehudabitton1 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 12/05/2009, 17:54   #14
oronab

סוג אקווריום: ריף 400 ליטר

איזה סקאטופגוסים אלו ?
לא שזה כל כך משנה אבל בכל זאת מעניין אותי לדעת כי האופי של כל סוג קצת שונה
הירוקים הם בדרך כלל הכי אגרסיבים
אבל בכל מקרה אתה לא יכול לגדל שלושה סקאטים ב100 ליטר זה מאוד קטן בשבילם
אז נכון הם כרגע מאוד קטנים אבל זה לא יסתדר עוד כמה שבועות שהם יגדלו במיוחד הירוקים הם יכסחו אחד את השני בלי קשר לדגים האחרים
בקשר למלוחים/מליחים/מתוקים אתה אכן צודק סקאטים יכולים לחיות בכולם אבל עוד פעם יש יכולים לחיות ויש חיים כמו שצריך
כל הדברים הנ"ל נכתבים מנסיון של שכיר בחנות דגים כבר כמה שנים אם חשוב לך דעה "מקצועית"

נערך לאחרונה על ידי oronab, Tuesday 12/05/2009 בשעה 18:06.
oronab לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 12/05/2009, 18:58   #15
yehudabitton1
משתמש חסום

יש לי סקטפגוסים כסופים ונכון אני ידוע שזה די קטן בשבילהם למרות שאקווה דקס רשום שהגודל המירבי שלהם הוא 12 ס"מ עד כמה שאני יודע הם מגיעים לגדלים של 30 ס"מ ואף יותר בכל מקרה אני מאמין שכשהם יגדלו אני ימכור אותם והשאלה שלי הייתה האם מלח בריכוז של כפית ל-20 ליטר יפגע בשאר האוכלוסייה??(שמצויינת בתחילת השרשור) כי זה שהם חיים במים מתוקים אני יודע וכבר ציינתי את זה מקודם ואני מסכים איתך ש-"יש יכולים לחיות ויש חיים כמו שצריך" אבל גם זה שכולאים את הדגים האלה בתוך צנצנות מזכוכית בעוד שהם אמורים לחיות בטבע החופשי זה גם סוג של הגבלה בתנאי המחיה,מה שכן אנחנו מגדלים את הדגים האלה להנאתנו האישית ובסופו של דבר כול מה שנעשה למענם(הטיפול בהם,הכסף הרב שאנו משקיעים בהם והזמן היקר שמתבזז לנו בניקיון אחריהם) הוא רק לטובתנו האישית.
yehudabitton1 לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 12/05/2009, 20:42   #16
ארנון

הסמל האישי שלארנון

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי arnon צפה בהודעה
יהודה, נסינו להסביר לך יפה. לא נראה לך אז לא. אחזור על דבריו של אוהד ושל הרבה לפניו במיקרים דומים: באקוו' שלך רק אתה שולט ואף אחד אחר לא יקבע לך. אנחנו כאן על תקן של יועצים, כשמבקשים את עצתנו, אנחנו שמחים לעזור.
התגובה שלי לא השתנת...

שמע לי, חבל על הויכוח, תעשה מה שאתה רוצה וזהו.

סוף דיון.
/ אקווריום מארח
ארנון לא מחובר  
צור אשכול חדש  נושא נעול

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים)
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא