AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 09:38   #1
ראובן

הסמל האישי שלראובן

הודו לך על 40 הודעות 51 פעמים
סוג אקווריום: ריף SPS
וותק בתחום: מ-2004
ברירת מחדל פורקי XR - סקירה

מבוא

פורקי XR הינם פרי פיתוחו ויוזמתו של חובב ישראלי בשם יצחק יצחקי (מכונה בפורומים yitman). גוף הפורק מיוצר במזרח (סין) והמשאבות המחוברות לפורק הינן תוצרת סיצ'ה (sicce) או לגונה (laguna) בהתאם לדגם הפורק.

פורקי XR הינם קוניים בדומה לפורקים המיוצרים ע"י ATB, Bubble King, Reef Octopus ועוד. ייחודם של הפורקים הינו בבסיס גלילי אליו מחובר הקונוס, בסיס זה מאפשר חיסכון משמעותי במקום והגבהת הפורק.

פורק קוני של ATB - הקונוס נמשך עד לתחתית:

פורק קוני של XR - גליל ומעליו הדבקה של קונוס:

הסקירה המובאת כאן מתייחסת לדגם הגדול ביותר של פורקי XR, קוטר 25 ס"מ, גובה 60 ס"מ, משאבת לגונה עם ספיקת מים של 5000 ל'ש ואוויר 2400 ל/ש.

הסקירה הינה פרי שימוש אישי שלי בפורק במשך למעלה מ-6 חודשים.

פורק XR, עם משאבת לגונה:

המשאבה:
המשאבה המחוברת לפורק האמור הינה משאבת לגונה. משאבה זו נפוצה בשימוש בפורקים ידועים בעולם בהם ATB ובמיוחד Bubble King שמבצעת מספר שינויים קטנים במשאבה לצורך התאמתה לעבודה עם פורקים. במקור מיועדת המשאבה לבריכות

תמונת המשאבה בתוך ערסל ייעודי לבריכות הדגים:

המשאבה סופקה עם הפורק בצירוף של "מוד" שמתאים את כניסת המים ויציאתם לגוף הפורק.

המוד שסופק עם המשאבה הינו מפלסטיק בגימור בינוני ומטה. הפלסטיק מחובר למשאבה בברגי הלן עמוקים שהגישה אליהם בעייתית ביותר (מפתח הלן מתאים, לא מצורף לפורק).
בעת השמוש שבצעתי בפורק, היתה לי בעייה של שקיעת קלציום במערכת, הקלציום התגבש סביב האימפלור וגרם לשבירתו. (האימפלור הוחלף בחינם ע"י יצחקי), כמו כן התגלה כי החיבור בין כבל החשמל למשאבה הינו רופף ובתנוחות מסוימות המשאבה אינה מקבלת חשמל ומפסיקה את פעולתה.
צינורית האוויר המחברת את המשאבה ומשתיק הקול היתה קצרה מידי והוחלפה בסופו של דבר ע"י יצחקי לצינורית ארוכה יותר.

כוסית האיסוף:

כוסית האיסוף של הפורק הינה גדולה ומכילה גם פתח ניקוז לרפש. מכסה הכוס בנוי מפלסטיקה לא איכותית. החיבור בין גוף הפורק לבין הכוס מתבצע בהברגה. בכוס שלי ההברגה היתה קשה והוצאת הכוס לצרכי ניקוי הצריכה הפעלת כח. גומיית האטימה בין כוס הפורק לבין הגוף היתה במידה לא מדויקת ונפלה מספר פעמים עד שהוחלפה על ידי יצחקי לגומיית ווייטון.

גוף הפורק:

גוף הפורק עשוי מפלסטיקה באיכות בינונית עד גרועה, הדבקות הפלסטיקה עשויות באופן גס. הקונוס נוצר בהדבקה (ולא ביציקה) וגם הדבקה זו הינה גסה. בסיס הגוף מחובר ע"י מספר רב של ברגי PVC שהיה לי קושי גדול לפתוח אותם לצורך ניקוי הפורק.

משתיק קול:

אחת הנקודות היותר כאובות בסריקה על הפורק הינה משתיק הקול. המשתיק מחובר לגוף הפורק בבורג (שקשה מאוד לפתוח אותו לאחר השימוש), מסיבות שאינן ברורות לי מצטבר רפש רב בתוך מעברי האוויר של משתיק הקול עד כדי פגיעה משמעותית בתפקוד הפורק. מכסה משתיק מודבק למשתיק כך שלא ניתן לפתוח אותו ולנקותו. בעיה זו נפוצה אצל מספר חובבים שמחזיקים ברשותם פורקי XR. בנוסף לכך, הסתבר שבעיה של בועות רבות בסאמפ היתה קשורה לעובדה עם משתיק הקול. ביטול משתיק הקול פתר את בעיית הבועות מצד אחד ומצד שני הסתבר שהרעש ללא משתיק הקול זהה לחלוטין לרעש שהפורק עושה עם משתיק הקול. יצחקי התחייב להחליף לחובבים את משתיק הקול ואנו מחכים בכיליון עיניים מספר חודשים למשלוח שאמור להגיע מהיצרן בסין.
עדכון – בתקופה האחרונה סיפק יצחקי לחובבים (וגם לי) משתיק קול חלופי. לצערי גם המשתיק החדש שאמור להיפתח לצורך ניקיון אינו מתוכנן ובנוי באופן נכון ולכן פתיחת המשתיק בדרך אינטואטיבית תגרום לשבירת הצינוריות בתוכו.

משתיק הקול, ניתן להבחין בהצטברות הרפש בתחתית בצמוד לצינורית האוויר:

ברז כיוונון:

ברז הכיוונון של הפורק התיימר לעבוד בעיקרון של ברז סכין. הברז בנוי מבוכנה שמחוברת לבורג פלסטי עבה וארוך. כיוונון פורק בברז סכין אמור לתת שליטה מדויקת ביותר על גובה המים בפורק. מנגנון הברז מחובר בהדבקה לגוף הפורק כך שלא ניתן לפרקו לחלוטין ולהחליף אותו במידת הצורך. היצרן הסיני טעה בכיווני הסגירה והפתיחה והחליף בינהם. חלק מהחובבים (בינהם אני) נתקלו בתקלה שהבוכנה נתקעת בתוך חלל הברז. יצחקי החליף אצלי את כל גוף הפורק בגלל הבעיה שהיתה אצלי בברז. גם אז נשארה ההתעסקות עם ברז הסכין בעייתית.

עבודת הפורק

עבודת הפריקה של הפורק נראית מרשימה ביותר, עם הפעלה הפורק הוא מתמלא בבועות לבנות החל מבסיס הפורק ועד לצוואר עד שנדמה שהפורק בצבע לבן. הפורק רגיש מאוד לגובה מים בסאמפ וכל שינוי בגובה המים יגרור שינויים בעבודת הפורק עד לכדי הצפת הסאמפ. אני נתקלתי בבעיה של הצפות חוזרות ונשנות של הפורק גם אחרי שהוא עבד באופן תקין במשך מספר ימים. ניסיונות שעשיתי לבירור נסיבות ההצפה העלו חרס וזה נשאר בעיני בגדר חידה. המשמעות של זה לצערי שאחרי עבודה מרשימה של הוצאת חומרים אורגאניים משך מספר ימים, כל החומרים חוזרים למיכל מסיבה עלומה בגלל ההצפה.
לאחר מספר בחינות ובדיקות, שללתי אפשרות של כניסת תוספים שגורמים להצפת הפורק, שינוי מפלס מים בסאמפ והבדלי מתח באספקת החשמל. התברר לי שהונטורי שסופק לי יחד עם המשאבה אינו מותאם לגודל הפורק, כניסת המים בונטורי היתה גדולה מידי וגרמה לכניסה רבה מידי של מים ואוויר לפורק בכמויות שאינן מתאימות לנפח וגובה הפורק. בעיה זו גרמה להצפות חוזרות ונישנות ובפעול כמעט כל חומר שהוצא ע"י הפורק חזר למיכל עם כל המשמעויות של זה.

הוונטורי מחובר למשאבה בזמן עבודה:

מחיר

מחירו של הפורק הינו כ- 5000 ש"ח (אני נפרדתי מ- 4850 ש"ח).

שירות ואחריות

כפי שנכתב בסקירה, יצחקי עומד מאחורי המוצר ונותן שירות. בפועל הוחלפו אצלי כל חלקי הפורק (הגוף, הצינורית, האימפלור, המשאבה, הגומיה ומשתיק הקול) למעט הכוס אותה התחייב יצחקי להחליף לכוס גבוהה יותר בכדי להשיג יציבות בהקצפה ולהימנע מהצפות. יצחקי סובל מחוסר זמינות של חלפים בארץ ונדרשת המתנה של חודשים עד להגעת החלפים הנחוצים.

סיכום

פורק בקונספט קוני, ספיקות מרשימות ויכולת פריקה מרשימה. בניית הפורק בינונית ומטה. השירות בינוני בהתחשב בזמני ההמתנה הארוכים.
נראה שהפורק נמצא עדיין בשלבי פיתוח וכי היצרן לא הפנים את הדרישה לפורק שיהיה גם טוב בפריקה וגם נוח ופשוט לתחזוקה.
נראה שתמחור הפורק הינו גבוה מאוד ביחס לפורקים אחרים בשוק במיוחד בהתחשב בעובדה שהייצור נעשה בסין (ורואים את האיכות הסינית בכל חלק וחלק בפורק) ומדובר במותג חדש. בתוספת קטנה למחיר של פורקי XR ניתן לרכוש כיום בחו"ל פורקי Bubble King הנחשבים לטובים בעולם.
יש לציין כי במעמד הרכישה לא קיבלתי אף מסמך שיעיד על תאריך הרכישה וכי הפורק מגיע ללא דפי הסבר כל שהם לגבי צורת הפעלתו ותחזוקת הפורק.
במידה ויותקנו כל הליקויים שוהזכרו בפורק, והמחיר ירד משמעותית, הרי שיש לנו מוצר פרי יוזמה ישראלית שיכול להיות מן הטובים בשוק.

בנימה אישית, חווית קנית פורק XR והשימוש בו היא מבחינתי אחת החוויות העגומות ביותר שחוויתי בזמן היותי חובב. הפורק נמכר בכסות של "כמעט באבל קינג" או אפילו טוב יותר (מילים של יצחקי) כשבפועל מדובר בפורק קוני ברמה נמוכה (אל תדאגו, יש בשוק פורקים קונים סיניים ברמה עוד יותר נמוכה). התמחור של הפורק לרמות של המותגים המובילים בעולם נועד לתמוך באמונו של היצרן בטיב המוצר. בפועל דווקא התתחור הגבוה יצר אצלי את הציפייה הגבוהה ואת האכזבה שנחלתי במהלך השימוש. התחושות שליווי אותי בזמן השימוש בפורק היו שרומיתי ולצערי בזמן שהמלצתי עליו לאחרים גם הייתי שותף למצג השווא סביב הפורק.

סוף דבר

אחרי 6 חודשים של מפח נפש הוחלף הפורק בפורק מסוג Bubble King SuperMarine 250

רשם: ראובן טל

נערך לאחרונה על ידי ראובן, Monday 31/05/2010 בשעה 14:42.
ראובן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 10:14   #2
ראובן מוסקוביץ

הסמל האישי שלראובן מוסקוביץ

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: פורקי XR - סקירה

שמעתי תגובות דומות על הפורק....רק מה יצחקי שיווק אותו בצורה גאונית,גם אני חשקתי בו בהתחלה עד ש...

מי שאוכל פחות נשאר רזה....

אני מבקש לא לערוך,לשנות ו\או לעשות שימוש בתמונות שלי ללא אישור שלי!

ראובן מוסקוביץ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 10:19   #3
patish88

איזה עבודה בעיניים עשו פה על כולם..... לא ייאמן. XXX
נערך על ידי אלי הרפז

נערך לאחרונה על ידי אורן מרקוס, Monday 31/05/2010 בשעה 11:33.
patish88 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 11:03   #4
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

בסופו של דבר הכל נמדד במבחן התוצאה. ופה הפורקים האלו נכשלו.

שיווק חכם,בין אם במכוון או שלא,גרמו לנהירה המונית לכיוון פורקים אלו,ועכשיו ה"חרא" מתחיל לצוף לפני השטח כשראובן ועוד רבים אחרים מלוננים על איכות הפורקים טיב עבודתם השירות ותדירות התקלות והצורך בהחלפות.
גם ויקטור בזמנו היה "הפורק הכי טוב שאי פעם יוצר",ועכשיו 200 שקל לפורק גדול במצב טוב זה יקר.
בפורקי XR פשוט עלו על זה יותר מהר.
אולי גם אני ייחכה לראש השנה הקרוב,ייקנה כמה ארגזים של קוקה קולה באריזה לחג של השני ליטר בקבוק,ואייצר את הפורק הקוני הבא..יותר טוב מבאבל קינג ועולה יותר ממנו.
אחלה מתח רווחים.

אמרתי ואני אומר שוב,
אב טיפוס סיני שמתומחר בהגזמה.

נערך לאחרונה על ידי matan_grin, Monday 31/05/2010 בשעה 11:11.
matan_grin לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 15:26   #5
bugsbunny

הסמל האישי שלbugsbunny

סוג אקווריום: צמחיה Low Tech
וותק בתחום: כ-20 שנה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי matan_grin צפה בהודעה
בסופו של דבר הכל נמדד במבחן התוצאה. ופה הפורקים האלו נכשלו.

שיווק חכם,בין אם במכוון או שלא,גרמו לנהירה המונית לכיוון פורקים אלו,ועכשיו ה"חרא" מתחיל לצוף לפני השטח כשראובן ועוד רבים אחרים מלוננים על איכות הפורקים טיב עבודתם השירות ותדירות התקלות והצורך בהחלפות.
גם ויקטור בזמנו היה "הפורק הכי טוב שאי פעם יוצר",ועכשיו 200 שקל לפורק גדול במצב טוב זה יקר.
בפורקי XR פשוט עלו על זה יותר מהר.
אולי גם אני ייחכה לראש השנה הקרוב,ייקנה כמה ארגזים של קוקה קולה באריזה לחג של השני ליטר בקבוק,ואייצר את הפורק הקוני הבא..יותר טוב מבאבל קינג ועולה יותר ממנו.
אחלה מתח רווחים.

אמרתי ואני אומר שוב,
אב טיפוס סיני שמתומחר בהגזמה.
שכחת להגיד שדלטק הכי טוב וששלך הכי גדול...
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 18:52   #6
מאיה

הסמל האישי שלמאיה

סוג אקווריום: ריף קוביה 70*70
וותק בתחום: מאז שהתחלתי ..

מה קרה מאז ועד היום ?

https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=185079
XR לא סיני ?

מילא אתה מפרסם "סקירה" על מוצ שעבדת איתו והתנסית בו ... מדוע אתה ממשיך להשמיץ אחרים ?
כיצד אתה בודק את איכות מוצר שלא עבדת איתו ואין לך מושג עליו?

נערך לאחרונה על ידי מאיה, Monday 31/05/2010 בשעה 19:47.
מאיה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 18:54   #7
rimok74

הסמל האישי שלrimok74

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bugsbunny צפה בהודעה

חחחחחחחחחחח
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 20:00   #8
דג_שמח

ציטוט:
פורסם במקור על ידי patish88 צפה בהודעה
איזה עבודה בעיניים עשו פה על כולם..... לא ייאמן. XXX
נערך על ידי אלי הרפז
מין הסתם כבעל ניסיון אני לא מסכים במילה אחת לגיבוב השטויות שנרשמו באחד הסיקורים המגמתיים ביותר שראיתי מימיי. ומומלץ בחום להיכנס לקישור בתגובה של מאיה88

ותגובה זו צרמה לי יותר מכל הסיקור הקלוקל הזה.

תודה

נערך לאחרונה על ידי דג_שמח, Monday 31/05/2010 בשעה 20:28.
דג_שמח לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 20:07   #9
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bugsbunny צפה בהודעה
לא יודע אם דלטק הכי טוב,אבל ללא ספק הוא בין הטובים ביותר.
לא אמרתי ששלי הכי גדול..לפחות לא הפורק..

נערך לאחרונה על ידי matan_grin, Monday 31/05/2010 בשעה 20:09.
matan_grin לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 20:22   #10
פיליפ

הסמל האישי שלפיליפ

הודו לך על 19 הודעות 27 פעמים
סוג אקווריום: אמריקאים
וותק בתחום: משנת 1975

לא שאני מבין בפורקים אבל סקירה יפה ראובן.

רק שאלת תם קטנה.

אתם באמת משלמים 5K על קצת פלסטיק וראש כח?
כאילו....איפה הפינה? מה לא הבנתי? למה כל כך יקר?
פיליפ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 20:37   #11
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 6 הודעות 14 פעמים
וותק בתחום: משנת 86

לגבי הסקירה של ראובן אני לא ניכנס אם היא נכונה או לא(למרות שלדעתי היא נכונה-
לא יצא לי לראות לאורך השנים שאני פה שגולש/מנהל/משגיח בכל פורום כותב בפשטות "יצאתי פקק")
מגמתית היא לא ! היות והמוצר שהחליף אצלו את המוצר הנ"ל
אינו מגיע לארץ ואין לו יבואן ואני ממש לא חושב שרויאל אקסלוסיב סופרים את
השוק פה או שבקשו מראובן לכתוב את הסיקור,אני גם לא רואה איך זה יעזור ליבואנים
מקבילים,היות ובסופו של יום המכשיר שראובן הכניס למע' הוא לא שלהם
ובגלל שראובן נכנס לפה כאשר הוא קיבל את המוצר ברוח סערה -סירטונים,הילולות וכו'
וגמר את הסיפור בצורה זו,הסקירה היא אמינה ואותנטית,
אך מנגד והיה ויפנה אלי יצחקי ויגיד לי שמה שכתב ראובן הם שקרים
הודעתו תצונזר והוא יורחק מן האתר לצמיתות

הערוץ שלי ב-
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 20:55   #12
ראובן

הסמל האישי שלראובן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלי הרפז צפה בהודעה
לגבי הסקירה של ראובן אני לא ניכנס אם היא נכונה או לא(למרות שלדעתי היא נכונה-
לא יצא לי לראות לאורך השנים שאני פה שגולש/מנהל/משגיח בכל פורום כותב בפשטות "יצאתי פקק")
מגמתית היא לא ! היות והמוצר שהחליף אצלו את המוצר הנ"ל
אינו מגיע לארץ ואין לו יבואן ואני ממש לא חושב שרויאל אקסלוסיב סופרים את
השוק פה או שבקשו מראובן לכתוב את הסיקור,אני גם לא רואה איך זה יעזור ליבואנים
מקבילים,היות ובסופו של יום המכשיר שראובן הכניס למע' הוא לא שלהם
ובגלל שראובן נכנס לפה כאשר הוא קיבל את המוצר ברוח סערה -סירטונים,הילולות וכו'
וגמר את הסיפור בצורה זו,הסקירה היא אמינה ואותנטית,
אך מנגד והיה ויפנה אלי יצחקי ויגיד לי שמה שכתב ראובן הם שקרים
הודעתו תצונזר והוא יורחק מן האתר לצמיתות
אלי יקירי, אתה מכיר אותי מספיק זמן. אם יתברר שאחד מהדברים שכתבתי הינו שקר, אני ארחיק את עצמי מהאתר לצמיתות. אני לא אחכה לפעולה של ההנהלה.
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:02   #13
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

ציטוט:
פורסם במקור על ידי פיליפ צפה בהודעה
לא שאני מבין בפורקים אבל סקירה יפה ראובן.

רק שאלת תם קטנה.

אתם באמת משלמים 5K על קצת פלסטיק וראש כח?
כאילו....איפה הפינה? מה לא הבנתי? למה כל כך יקר?

פורק הוא הרבה מעבר לפלסטיקה וראש כח ובעצם זה בסיסו של כל העץ הזה-
פורקים מובילים בתחום מחברות דוגמת באבל קינג דלטק וATB,הן חברות ענק ותיקות בעלות ניסיון של שנים רבות וצוות פיתוח גדול שכל עיסוקו הוא פיתוח פורקים(בין היתר) שיגיעו לרמות ביצועים גדולות.
לקחת משאבה לשחק איתה כמה שבועות ולהגיע לספיקות אוויר גדולות זה לא חכמה.
לקחת גוף פלסטיק קוני שלא מותאם למשאבה זו,זה עוד יותר לא חכמה.
לייצר מוצר זול,באיכותו ובמקום ייצורו(לא שכל המוצרים הסינים הם גרועים,יש יוצאי דופן שניכרים כמעט בכל תחום.),לאחר "פיתוח" שנעשה ע"י איש אחד בעל ניסיון אפסי ביחס לחברות הענק,
לתמחר ולשווק אותו כענק גרמני,זה כבר חכמה.

יש דברים שאפשר לעשות DIY,או בצורה מסחרית ללא ידע מעמיק ו/או ניסיון,וגם בצורה די טובה-
מוצרים כאלו הם בדר"כ מוצרים פשוטים בצורת עבודתם כמו מערכות פיצוי אידוי/מערכות תאורה פלורסנטיות דקורטיביות/פילטר חיצוני פשוט.
מצד שני יש מוצרים שדרך פעולתם,למרות שנראת פשוטה,היא מורכבת מאוד,פורק זה הרבה מעבר לאוויר מים ופלסטיקה,יש בפעולתםיחסים שונים בין המרכיבים/ספיקות שונות/קטרי קולונות שונים/מאפיינים מוספים דוגמת באבל פלייטס/לוכדי בועות וכדומה והרבה מעבר-
מוצרים כאלה לא פשוט לעשות DIY או לייצר מסחרית ללא ניסיון ארוך והיסטוריה של טעייה ותיקון.

זה דומה למב שבו אני אוכל לבנות בבית צפצפה אלקטרונית עם מפסק שתקבל מתח מזוג בטריות ותבדר אותי בזמני שיעמום,
אבל טלוויזיה(שנראת כמו קופסת פלסטיק,חוט חשמל ולוח זכוכית) סביר מאוד להניח שאני לא אוכל לייצר,בטח ובטח שלא מסחרית.

בטח ובטח שאם,למרות כל הסיכויים,אני יצליח לייצר אחד או שניים,
אני לא יתיימר להיות יותר טוב מסוני או פאנאסוניק!
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:02   #14
ראובן

הסמל האישי שלראובן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דג_שמח צפה בהודעה
מין הסתם כבעל ניסיון אני לא מסכים במילה אחת לגיבוב השטויות שנרשמו באחד הסיקורים המגמתיים ביותר שראיתי מימיי. ומומלץ בחום להיכנס לקישור בתגובה של מאיה88

תודה
חבל דותן שהסכמת להיות שליח...

אפשר להגיד עלי הרבה דברים. להגיד שאני שקרן / לא דובר אמת זה קצת בעייתי.

לפני פרסום הסקירה קראו אותה מספר חובבים, כולם חברים קרובים של יצחקי, למרות שהביעו התנגדות לפרסום הסקירה הם אמרו במילים אלו: "הבעיה שלנו איתך, שכל מה שאתה כותב - אמת לאמיתה".

יצחקי עצמו קיבל את טיוטת הסקירה לפני מספר ימים ונמנע מלהגיב.

אם הסקירה מגמתית והפורק ממש טוב, למה זרקתי אותו והפסדתי הרבה כסף?
למה חיים זרק את הפורק???
למה נדב BEAR זרק את הפורק???
למה ר' מזמין פורק BK מחו"ל וזורק את הפורק???
למה אורן מרקוס רוצה לזרוק את הפורק???

למה שוקי 11SHUKI קיבל אחרי תלונות חוזרות ונישנות כוס מוגבהת חדשה ו-3 ונטורים שונים אם הפורק היה כל כך מוצלח???

חבל שאתה נותן ידך למצג שווא. חבל שהחברות שלך עם יצחקי גוברת על האינטרס של חובבים תמימים שקוראים פה בפורום.

נערך לאחרונה על ידי ראובן, Monday 31/05/2010 בשעה 23:35.
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:06   #15
NOAMHS

סוג אקווריום: ריף 2000 ליטר

מזמן לא נתקלתי בגועל נפש מרוכז כל כך.

עד היום ראובן , הערכתי אותך כאדם ישר עם ידע רב כי לפחות זה מה שניסית להציג בהצלחה יתרה אולי יותר מהמצגת הקלוקלת של יצחקי ......

היום התגלית בכל מערומיך -

אתה ממש ישראלי מצוי XXXX מהר ורץ לספר לחברה......
לזכותו של אלי הרפז יאמר שכבר בהתחלה הוא הביע הסתייגות וזה לגיטימי וטען שיש לחכות לפני שקובעים דעה ואכן כך יש לעשות.( אולי תיקח ממנו שיעור ותלמד סבלנות מהיא ) אחרים שהביעו הסתייגות עשו זאת ממניעים מניפולטיבים וקשרים עם סוחרים אחרים וגם זה לגיטימי

אבל אתה???....... פצחת בשיר הלל עוד לפני שעלו הבועות הראשונות בקונוס
אני רק מקווה שחובבים תמימים לא נפלו ברשת שלך כי אם באמת עשית לך שם של מבין גדול הרי כדאי להזהיר אחרים ששיטותיך אינן השיטות המומלצות וכדאי להזהר עם חוות הדעת שלך

היה לך בתוך שנתיים : H&S שלשיטתך היה הטוב בעולם , אח"כ ריף אוקטפוס שהיה מעולה ונזרק אחר כבוד , פורק XR שמשך חצי שנה היה גולת הכותרת של הפורקים בעולם ועכשיו באבל קינג שאני מניח שלא יחזיק אצלך מעמד יותר מחצי שנה עד שתגלה גם בו משהוא.

כל זה ראובן משדר חוסר מקצועיות משווע
ועוד לא הזכרנו תוספים מלחים ושיטות שאתה מחליף כמו שאחרים מחליפים גרביים

ומבלי להתייחס לסקירה גם אם היא נכונה - פשוט היא מדיפה ריח רע. נראה כמו סגירת חשבון ברמה של גן חובה......אולי כדאי שתחזור לריף סנטר שם ממש אוהבים אותך ותן לשקט לקנן באקווה שאף פעם לא היתה שופר פגום כל כך לגחמה פרועה כל כך.
NOAMHS לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:11   #16
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

ציטוט:

תודה

לדעתי הסיקור המדובר הוא אולי הדבר האמיתי/חסר ההטיות היחיד שנכתב על הפורקים האלו עד עתה.

לראובן לא יצא כלום מהסיקור הזה,הוא לא קיבל הנחה אצל באבל קינג/פורק חינם/משאבות חינם/מנורות חינם על מנת לתת את הסיקור הנ"ל.
מה ששוב הופך את ראובן ליחיד.
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:18   #17
דג_שמח

לא ראובן אני לא שליח של אף אחד - סתם חובב שמחזיק את הפורק הזה וחוץ מבעיה בברזים שבימים אלו מתוקנת אצל כל חובב שידרוש זאת ללא תמורה - לא מצאתי שום בעיה בפורק ואני מאוד מאוד מרוצה.

זה סוס של ממש עם צריכת חשמל נמוכה וביצועים גבוהים, ונדמה לי שקצת קשה לערער על המקצועיות שלי בתחום, במיוחד על אמינותי.

ואישית מצער אותי מאוד שחובבים רבים שטרם התנסו במוצר המוזכר כאן, כבר קיבלו דיעה שלילית עליו המבוססת על כלום בעצם, ותראה לי אקווריום שנפל בעקבות הכנסת הפורק בשל ביצועים ירודים - וביצועים זה שם המשחק כאן - ויש ו ביצועים מרשימים.

ובנימה אישית ראובן :

אתה כל הזמן מצפה שציוד טוב יחליף מקצועיות וסבלנות וזה לא עובד ככה.

אתה החזקת את ליין הפורקים הטובים בעולם - H$S - deltec - XR וכל פעם קפצת להלל את המוצר, ושהוא לא עשה קסמים באקווריום שלך הוא הפך להיות מוקצה מחמת מיאוס.

עכשיו אתה עובד עם הפורק הטוב ביותר בעולם, ובחינתי יש כאן נחמה פרוטה כי שתבין שגם BK לא עושה קסמים אולי תפסיק להאשים כל הזמן את הציוד המשובח שיש לך ושאתה מחליפו תדיר, אם מדובר בפורקים, משאבות, וריאקטורים שונים.

קח את הזמן, בדוק את עצמך בדקדקנות, תתאזר בסבלנות, ואז תגיע לתוצאות טובות.

החלפת ציוד - מלח - תוספים - סופחים - תאורה ועוד רבים רבים אחרים לעתים קרובות, משגעים את המערכת ואת היציבות שלה, וזה דבר מאוד מאוד קריטי במיוחד באקווריום שלך המתהדר להיות אקווריום SPS

אז צא ולמד - במלוחים - הסבלנות היא הדרך הקצרה ביותר להצליח.

מתן גרין היקר - למרות שאני חולה עלייך - בתור אחד שמעולם לא הכניס את הפורק הזה אפילו לחשמל - הייתי מוותר על התגובות שלך כאן כי אתה פשוט עושה מעצמך צחוק.

לא אגיב יותר בפוסט הזה, וסליחה עם פגעתי במישהו בשוגג.

תודה

נערך לאחרונה על ידי דג_שמח, Monday 31/05/2010 בשעה 21:22.
דג_שמח לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:20   #18
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

ציטוט:
פורסם במקור על ידי NOAMHS צפה בהודעה

עד היום ראובן , הערכתי אותך כאדם ישר עם ידע רב כי לפחות זה מה שניסית להציג בהצלחה יתרה אולי יותר מהמצגת הקלוקלת של יצחקי ......

לזכותו של אלי הרפז יאמר שכבר בהתחלה הוא הביע הסתייגות וזה לגיטימי וטען שיש לחכות לפני שקובעים דעה ואכן כך יש לעשות.( אולי תיקח ממנו שיעור ותלמד סבלנות מהיא ) אחרים שהביעו הסתייגות עשו זאת ממניעים מניפולטיבים וקשרים עם סוחרים אחרים וגם זה לגיטימי

אני רק מקווה שחובבים תמימים לא נפלו ברשת שלך כי אם באמת עשית לך שם של מבין גדול הרי כדאי להזהיר אחרים ששיטותיך אינן השיטות המומלצות וכדאי להזהר עם חוות הדעת שלך

היה לך בתוך שנתיים : H&S שלשיטתך היה הטוב בעולם , אח"כ ריף אוקטפוס שהיה מעולה ונזרק אחר כבוד , פורק XR שמשך חצי שנה היה גולת הכותרת של הפורקים בעולם ועכשיו באבל קינג שאני מניח שלא יחזיק אצלך מעמד יותר מחצי שנה עד שתגלה גם בו משהוא.

ומבלי להתייחס לסקירה גם אם היא נכונה - פשוט היא מדיפה ריח רע. נראה כמו סגירת חשבון ברמה של גן חובה......אולי כדאי שתחזור לריף סנטר שם ממש אוהבים אותך ותן לשקט לקנן באקווה שאף פעם לא היתה שופר פגום כל כך לגחמה פרועה כל כך.

אוי כמה בולשיט!!
לפחות תזדהה בשמך האמיתי או ביוזר האמיתי שלך,
משתמש שהצטרף לאתר בתחילת 2010,בעל 20 הודעות,מודע לפורקים שהיו לראובן שנים מספר לפני הצטרפותו לאתר זה..בחייאת דינאק!
יודע איזה שיטות מלחים ופורקים שמישהו מחליף,בעוד שרובם של הדברים קרו לפני התחברותו לפורום זה?
מי שמודע על מעשיו של איש אחר בכזה פירוט חייב להיות קרוב אליו,מה שאומר שאתה חתיכת טיפוס **א,גם מלכלך על מישהו שסביר להניח שתראה ותחייך אליו,וגם עושה את זה תחת שם בדוי.

שנותנים ביקורת,ורוצים שהיא תשמע,רצוי שמי שעומד מאחוריה,באמת יעמוד מאחוריה,ולא ימציא יוזרים פיקטיביים כדי להוציא שם רע ולהדליק קצת בלאגן!

אגב אתה רואה את השינווים והשידרוגים של ראובן כדבר רע?
אני חושב שאתה לא בכיוון,
אני רואה את זה כאהבה והשקעה בתחביב נטו!
כל הזמן חיפוש למידה וניסיון לעבוד לדבר הטוב ביותר.

גם אני מנסה מלחים חדשים,ושיטות חדשות,פורקים כבר לא כי אני מבסוט מהעכשווי שלי,
ואני לא רואה בזה דבר רע,
אם שואפים גבוה מגיעים גבוה..
ואם שואפים נמוך..טוב את זה אני לא צריך להסביר לך.
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:23   #19
ראובן

הסמל האישי שלראובן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מאיה88 צפה בהודעה
מה קרה מאז ועד היום ?

https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=185079
XR לא סיני ?

מילא אתה מפרסם "סקירה" על מוצ שעבדת איתו והתנסית בו ... מדוע אתה ממשיך להשמיץ אחרים ?
כיצד אתה בודק את איכות מוצר שלא עבדת איתו ואין לך מושג עליו?
אהלן מאיה,

אני אכן קניתי את הפורק לאחר מסע שיכנוע מסיבי באתר השכן. מייד עם קניית הפורק התגלו כמה בעיות שיצחקי התחייב לפתור אותם.
במהלך השימוש, אחרי ההתלהבות הראשונית מהצעצוע החדש שככה והתחילו לצוץ הבעיות, התחילה להתגבש דעתי על הפורק.
בשלב מסוים הבנתי את הבעיתיות במוצר והפסקתי להמליץ עליו לחובבים (וכמובן הסרתי את שמו מהחתימה שלי). זה גם השלב שבו נדע לי שלא מדובר בבעיה נקודתית רק בפורק שלי (כמו שיצרן טען) אלא משהו רחב יותר.

דווקא בגלל שהמלצתי על הפורק ויש אולי חובבים שהתשכנעו לקנות אותו בעקבותי, הרגשתי חובה לפרסם חוו"ד מסודרת על הפורק.

במכוון לא פירסמתי הכל. גם לא פירסמתי את דעתי על היצרן עצמו כי הוא לא הנושא. כתבתי את דעתי הלא אוביקטיווית על הפורק לאחר שימוש של חצי שנה. זמן מספיק בהחלט כדי לגבש דיעה.
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:26   #20
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 6 הודעות 14 פעמים
וותק בתחום: משנת 86

גולשים נכבדים
אני מעוניין לשמור על רמתו המקצועית של העץ
ולא להכנס לפינות אפלות וסגירת חשבונות בין אנשים
והיה והעץ ידרדר הודעות יצונזרו

הערוץ שלי ב-
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:29   #21
מאיה

הסמל האישי שלמאיה

סוג אקווריום: ריף קוביה 70*70
וותק בתחום: מאז שהתחלתי ..

ראובן ,
אין לי בעיה עם חוו"ד על מוצר שאתה מתנסה בו . מרוצה / לא מרוצה - לזה אני לא נכנסת . זכותך .
לי יש בעיה עם חוות דעת שלך על מוצרים שאינך מנוסה בהם. מוצרים שלא בדקת אותם ורק על סמך - מה שאני קוראת - דעה קדומה , אתה חורץ דעה .
מאיה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:31   #22
ראובן

הסמל האישי שלראובן

ציטוט:

לא ממש מכיר אותך, משום מה אתה מופיע באקווה בהקשרים מאוד מסוימים...

אני בהחלט מסכים איתך שצריך לקרוא בביקורתיות את כל מה שאני כותב. כמו כן אני מסכים שאני בהחלט לא בדרגה של "גורו" שאנשים צריכים להקשיב לו. אני חובב מתלמד שבודק דברים ועושה טעויות ולכן צריך לקחת אותי בערבון מוגבל.
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:45   #23
matan_grin

הסמל האישי שלmatan_grin

ציטוט:

מתן גרין היקר - למרות שאני חולה עלייך - בתור אחד שמעולם לא הכניס את הפורק הזה אפילו לחשמל

לא הכי מדוייק..
ראיתי כמה פורקים כאלו בעבודה אצל חברים,שמעתי את התגובות שלהם על הפורקים וראיתי את המצב בפועל.
להזכירך היה גם ייבוא מקביל של הפורקים האלו בעבר הלא רחוק,ויצא לי לראות אחד או שניים גם שיצאו מהקופסא.

ציטוט:
אתה החזקת את ליין הפורקים הטובים בעולם- H$S -
באותו הראש לא זכור לי שהיה לך H&S על המערכת שלך מעולם,ולא חיברת אותו לחשמל,אבל אני סומך עלייך מספיק כדי שתיתן חוות דעת עליו.
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:50   #24
ראובן

הסמל האישי שלראובן

ציטוט:
ובנימה אישית ראובן :

אתה כל הזמן מצפה שציוד טוב יחליף מקצועיות וסבלנות וזה לא עובד ככה.

אתה החזקת את ליין הפורקים הטובים בעולם - H$S - deltec - XR וכל פעם קפצת להלל את המוצר, ושהוא לא עשה קסמים באקווריום שלך הוא הפך להיות מוקצה מחמת מיאוס.

עכשיו אתה עובד עם הפורק הטוב ביותר בעולם, ובחינתי יש כאן נחמה פרוטה כי שתבין שגם BK לא עושה קסמים אולי תפסיק להאשים כל הזמן את הציוד המשובח שיש לך ושאתה מחליפו תדיר, אם מדובר בפורקים, משאבות, וריאקטורים שונים.

קח את הזמן, בדוק את עצמך בדקדקנות, תתאזר בסבלנות, ואז תגיע לתוצאות טובות.

החלפת ציוד - מלח - תוספים - סופחים - תאורה ועוד רבים רבים אחרים לעתים קרובות, משגעים את המערכת ואת היציבות שלה, וזה דבר מאוד מאוד קריטי במיוחד באקווריום שלך המתהדר להיות אקווריום SPS

אז צא ולמד - במלוחים - הסבלנות היא הדרך הקצרה ביותר להצליח.

תודה
הבנתי כבר מזמן שאני הבעיה ולא הפורק. אכן גישה בונה.

אתה מסוגל להגיב על הסקירה עצמה. משהו בסקירה עצמה לא נכון?

אני כתבתי על צבעי אלמוגים ועל תמותה? כתבתי על פלסטיקה, על הצפות, על ברז חורק, על משתיק קול שעבריין מתחיל בלוד מייצר יותר טוב. על זה יש לך מה להגיד?

אתה סתם יורד נמוך. לא ככה הכרתי אותך.
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 21:52   #25
אורן מרקוס

הסמל האישי שלאורן מרקוס

הודו לך על 8 הודעות 8 פעמים
סוג אקווריום: ריף - 800 ליטר
וותק בתחום: 20 שנה

שלום לכולם
מההכרות שלי עם ראובן למדתי עליו הרבה דברים .

אבל הדבר היחיד שאני לא יכול להגיד עליו זה שהוא שקרן .

משוגע על ציוד כן
אוהב חידושים כן
אוהב לשדרג כן

טועה גם כן

אבל שקרן או אינטרסנטלא .

רוב הדברים שהוא כתב קיימים גם בפורק שלי.
חלקם תוקנו חלקם בניסוי וחלקם עדיין לא.

ונכון גם אני טועה וטעיתי ואני גם יטעה בעתיד .
היום בראיה לאחור אני כבר לא יקפוץ על כול מוצר חדש יצא לשוק (גם אם זה ישראלי וגם אם זה חבר שלי ).
כמו בכול דבר אפשר לראות מה קורה אצל אחרים

חוות הדעת שראובן העלה פה היא חוות דעת שלו וזו זכותו .
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 22:09   #26
NOAMHS

סוג אקווריום: ריף 2000 ליטר

צונזר

ביקשתי לא להכנס לפינות אפלות
ולרדת לפסים אישיים ובחרת לשים פס על בקשתי
אי לכך אני נותן לך אזהרה פומבית

נערך לאחרונה על ידי אלי הרפז, Monday 31/05/2010 בשעה 22:16.
NOAMHS לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 22:15   #27
אורן מרקוס

הסמל האישי שלאורן מרקוס

ציטוט:

שלום אדון NOAMHS
אני לא יודע מי אתה (אני חושב)
ואני בטוח לא יודע איזה אינטרס יש לך להיות פה בחום הזה (כדברי הגשש).
מי אתה מה אתה שאתה קובע מי שקרן ומי לא.
מה לך ולפורק הזה ?
יש לך חוות דעת אתה מוזמן לרשום.

אני לא זוכר שהיה כזה צו 8 שראובן מכר את הדלטק או את הריף אוקטפוס ואפילו לא את ה H&S .

אז מה קרה הפעם ?
מה אכפת לך באיזה שיטה ראובן עובד או אם איזה תוספים ?? אני לא מצליח להבין.

ושוב איזה שקרים אתה רואה ? אולי אני לא מספיק בתחום ולא רואה מה שאתה רואה.

אז תעשה לי טובה אישית ותסביר לי

קנית את הפורק ?
יש לך אותו ?
יש לך חוות דעת עליו ?

אם התשובות הם לא ולא ולא אז תעשה לי טובה ושחרר אותנו מהטפות המוסר.

תודה
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 22:19   #28
ראובן

הסמל האישי שלראובן

אני לא הנושא, אבל למען הסר ספק, מעולם לא היה לי לצערי פורק דלטק.
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 22:21   #29
אורן מרקוס

הסמל האישי שלאורן מרקוס

עד כאן היה הקטע האומנותי.

ועכשיו נעבור לדיון על הפורק

אני מבקש שמי שיש לו את הפורק יגיב ביחס לפורק לא ליבואן לא לסינים לא לגרמנים ולא כלום

מי שיש לו את הפורק מוזמן להגיב
עדיין לא נקרא Monday 31/05/2010, 22:48   #30
עוזי.פ.

הסמל האישי שלעוזי.פ.

הודו לך על 38 הודעות 49 פעמים
סוג אקווריום: ריף רד סי 750
וותק בתחום: 50 (שנים)

חבר'ה :
כולה פורק חלבונים.....

בריאות אושר ושמחה לכולם !

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים
הגדרות אשכול