AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 03/03/2002, 20:06   #1
סייפנית

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

פעם בשבוע
להחליף מחצית ממי האקווריום הקטן (40 ס"מ)
זה טוב והדגים לא יבהלו מזה או שלא יספיקו להתרגל?
איך אתם מחליפים את המים באקווריום של איזה גודל?
סייפנית לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/03/2002, 20:35   #2
מונומן

הסמל האישי שלמונומן

להחליף מחצית כמות המים באק' קטן - זה די מסוכן

באק' כזה מחצית מהכמות מחליפים פעם בחצי שנה - בניקוי החצי שנתי . מספיק להחליף 10% בערך , כל שבוע או שבועיים (שזה תלוי בבעלים של האק' ועד כמה מזדהם ברעלים)
מונומן לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 03/03/2002, 23:45   #3
עמירם ש.

לפי שיטת אמאנו, ה"גורו" של אקווריומי צמחייה, ככל שהאקווריום קטן יותר כך החלפות המים גדולות יותר. באקווריום בגודל כזה הוא ממליץ להחליף לפחות שליש מהמים כל חמישה ימים. אני בהחלט מסכים איתו (עם כל הצניעות), משום שככל שנפח המים קטן יותר הסכנה לקטסטרופה גדולה יותר. מה שכן, החלפה כזו - בלי קשר לנפח האקווריום - צריכה להתבצע בזהירות: שאיבה לא גסה מדי, הוספה איטית של המים, טמפרטורת מים זהה לטמפרטורת האקווריום, כימיית מים דומה לכימייה בה מעוניינים (לא בהכרח זהה לכימיית האקווריום משום שכל מטרת ההחלפה היא לשפר את הכימיה).

באקווריומים הקטנים שלי אני מחליף שליש מהמים כל שבוע, כבר די הרבה זמן, והדגים דווקא לא נראים מוטרדים, גם לא בזמן ההחלפה.

בשום אקווריום שהוא, בלי קשר לגודל, אני לא ממליץ להחליף 10% כל שבוע ובוודאי לא כל שבועיים.
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 04/03/2002, 00:50   #4
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אני מחליף כבר שנים 10% מהמים אחת לשבוע בשני האקווריומים שלי ועדיין לא מצאתי סיבה שלא לעשות זאת. האם תוכל להסביר מה הבעייה עם החלפה של 10% פעם בשבוע ?
עדיין לא נקרא Monday 04/03/2002, 00:53   #5
מונומן

הסמל האישי שלמונומן

אתה מדבר על האק' של טקאשי אמאנו - אק' צמחייה מקצועיים ליופי!! - לא ממש פרקטי למגדל הדגים הממוצע. יש בהם פילטר בכלל?
אנו מדברים על אק' קטן , אצל הישראלי הממוצע.
לא על איזה אק' show off.
ולכן החלפת מים רגועה של 10 ליטר או מעט יותר - כל שבוע תהיה טובה בהחלט - כל עוד נשמרת פילטרציה טובה באק' .
באק' כזה זה נכון שהסיכוי ל"קטסטרופה" גבוה יותר
אבל עם החלפות מים תכופות ועצבניות אתה יכול לגרום בעצמך לקטסטרופה בלי לחכות לה שתבוא.
עדיין לא נקרא Monday 04/03/2002, 08:07   #6
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

מי שיגיע לבנס ישמע מה יש לי להגיד על זה!
יחיאל
Cobalt לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 04/03/2002, 14:29   #7
eran_c

יש לי 350 ליטר כבר 4 חודשים ועדיין לא ממש נגעתי במים...

אני שם שם בקטריה שנקראת ביוזם 3 כפיות אחת לשבוע וגם סופר איט'ץ פעם בשבוע 10 טיפות למניעה נגד נקודות לבנות פונגוס סגירת סנפירים.

מה עוד צריך לעשות בטיפול שוטף?
(האקווריות קיים רק 4 חודשים ומאז לא נגעתיע בו חוץ מזה שהוספתי דגים.

ניתן לקרוא עליו אינפורמציה בפורום "יש לי אקווריום וגם כמה שאלות"

eran_c לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 04/03/2002, 22:59   #8
מונומן

הסמל האישי שלמונומן

הבקטריה הזו שאתה שם היא לעידוד המושבה של הבקטריות באק'.
היא יעילה רק בשבועיים הראשונים של האק' - שמחזור החנקן מתחיל - ומתפתחות בקטריות , עוד זמן שבה זה יעיל הוא בזמן ניקוי הפילטר - רוב הסיכויים שפגעת במושבת הבקטריות לכן זה יעזור.
אבל להכניס את תוספת הבקטריה הזו באופן סדיר לאק' - אין בזה טעם זה לא יעיל.
לגבי התרופה , אין בעיה (רק תיזהר לא לשים יותר מדי או במילים אחרות תשתמש בחצי מינון ממה שאמור להיות בזמן מחלה או אפילו פחות..)
והדבר החשוב ביותר: באק' שלך יש דגים רבים "ועצבנים" , כדאי מאוד שתעשה החלפת מים של 10% באק' שלך , לסילוק הניטראטים(רעלים...) , שזו בעצם האחת משתי דרכים לסילוקו מהאק' (דרך שניה - אצות - והרבה)
עדיין לא נקרא Tuesday 05/03/2002, 00:31   #9
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אם יורשה לי להמשיך את האלגוריה שלך ערן - אני למשל, לא מתקלח אף פעם. במקום להתקלח (על מנת להסיר חומרים מלכלכים שעלולים לגרום לי למחלות זיהומיות) אני לוקח תרופה כל שבוע.

לא נשמע טוב, נכון ? גם לדגים שלך זה לא נשמע טוב, רק שהם לא יכולים לאמר לך את זה.

לא - אל תיתן תרופה בתור טיפול מונע. אל תיתן תרופות בכלל והמצב של האקווריום שלך יהיה הרבה יותר טוב. אני מעדיף להביא את האקווריום שלי למצב הטוב ביותר שאפשר, בכדי שלא תתפתחנה מחלות (תתפלא, לא קשה במיוחד לשמור על אקווריום נקי מחדירת גורמים מזהמים) ואז תרופות לא יבקרו אצלי.
עדיין לא נקרא Tuesday 05/03/2002, 01:44   #10
עמירם ש.

האקווריומים של טאטאשי אמאנו הם לא Show Off. אלה אקווריומים חיים ופעילים, ובוודאי שיש בהם פילטרים וכל הציוד הדרוש. מה שנכון, כאשר הוא מצלם אקווריום לאחד מן הספרים שלו הוא מוציא תחילה את כל הציוד ומצלם את האקווריום נטו. ובכל-זאת הוא ממליץ להחליף מים בתכיפות גבוהה.

תחלופת המים בטבע היא לרוב פי עשרות או פי מאות יותר מאשר באקווריום הממוצע. החלפת המים הטובה ביותר היא לפיכך החלפה רציפה (חיבור קבוע לברז ולביוב). אצל רובנו זה לא פרקטי, ולכן מסתפקים בהחלפות תקופתיות - המינימום הסביר הוא 15% עד 20% כל שבוע, ועדיף יותר.

לא ברור לי מה זה "החלפות מים עצבניות". ציינתי בהודעתי הראשונה כמה כללים בקשר להחלפות, וצריך פשוט להקפיד עליהם.

הקפדה על החלפה סדירה של מים היא הדרך הטובה ביותר לשמור על איכות האקווריום לאורך זמן. כל שאר השיטות מתגמדות מולה.
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 05/03/2002, 09:46   #11
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אוקיי - אותי עמירם שיכנע. אני אתחיל להנהיג משטר של 2 החלפות שבועיות בנות 10% כל אחת. (לפחות באקווריום הצמחייה עם הדגים הרגישים יותר). עם הציקלידים, מניסיון, החלפות מים פשוט גורמות להם ללכת מכות אחד עם השני.
עדיין לא נקרא Tuesday 05/03/2002, 13:36   #12
מונומן

הסמל האישי שלמונומן

כל אחד והחלפות המים שלו.
תחליפו את "עצבניות" ב "גדולות" - כוונתי להחלפות של 20 ,30 אחוז
אבל מה אני מבין
אני לא כימאי
ולא פירסומאי
כל אחד והחלפות המים שלו
העיקר שהדגים לא נפגעים ומתים.
עדיין לא נקרא Tuesday 05/03/2002, 22:40   #13
eran_c

היום החזרתי את כל הדגים שלי כך שגם רוקנתי בערך שליש אקווריום ועם בקבוק וצינור הוצאתי מלא טינופת מהחול

זה ייקח עוד זמן נאי מתכוון לערבל אותי עוד כמה פעמים ולא להפעיל את הפילטר התת קרקעי לשטוף בדחיפות את הסננים ולעשות סדר

הרבה בלאגן
eran_c לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 11/03/2002, 14:27   #14
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

נראה לי שכשטקהאשי אמאנו דבר על ההחלפות הוא לא התכוון לאקווריומים שלו, כי האקווריומים שלו מפוצצים בצמחייה וידוע שכמות גדולה של צמחייה מנצלת כמעט לחלוטין (תלוי בכמותה) את הניטראט (החנקה) שנוצר בשלב הסופי של מחזור החנקן ושאותו אנחנו בעצם מעוניינים לדלל בהחלפות מים, בהתחשב בכך שמחזור החנקן פועל באופן תקין ומלא (אין אמוניה ואין ניטריט). זאת אומרת שהחלפות המים אצלו לא ממש מדללות את הרעלים האלה כי בעצם הם לא נמצאים במצב חופשי ומזיק במים (כולם מנוצלים ומנוטרלים) ולכן נראה לי שההחלפות שהוא עושה הם רק לריענון המים (בכל זאת צריך), ולכן אין שום סיבה להחליף 1/3 ממי האקווריום רק בשביל ריענון. מספיק 10-20 אחוז לא? כי אין פה שום גורם קריטי.
מה אתם אומרים?...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 11/03/2002, 18:42   #15
מונומן

הסמל האישי שלמונומן

אני אומר שאתה די צודק...
עדיין לא נקרא Monday 11/03/2002, 21:28   #16
Wild Blue

מטרת החלפות המים מעבר לסילוק את הניטראט (החנקה) מהמים הם גם להעשיר את המים בחומרים חיונים (Trace Elements) לצמחים ולדגה וכן כדי לדלל חומרים רעילים נוספים שלרוב זניחים. לכן יש חשיבות בהחלפות המים למרות נוכחות צמחיה מרובה או מועטה ככל שתהיה. לכן קימת ההמלצה הכללית של לפחות החלפת 10% מים לשבוע או כ30% לחודש בסה"כ.
Wild Blue לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 03/04/2002, 22:14   #17
סייפנית
אורח

ברירת מחדל טוב מכל התגובות ולכל המגיבים::

האכלתי מלא אתמול בטעות היום לא האכלתי כלל בכוונה כדי שהדגים יהיו קצת מורעבים ויעכלו הכל כי הם ממש התנפחו אחרי הארוחה
כמה להחליף להם מים עכשיו? החלפתי בינתיים שתי כוסות כדי שלפחות אני אדע שיש קצת מים נקיים
אז מכל הויכוחים שלכם כמה מומלץ להחליף וכל כמה זמן?
(אני חוזרת: אקווריום 40 ס"מ מצולע לא יודעת כמה ליטר יותר מ-10 זה בטוח

יש לי ה---מ---ו---ן צמחי קבומבה שמכסים את רב האקווריום אז תתחשבו בזה קיבלתי אותם לא מזמן
עדיין לא נקרא Thursday 04/04/2002, 02:16   #18
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

10% בשבוע נראה לי דיי והותר. בגלל שהאכלת המון, תעשי עוד החלפה אחת השבוע של 10%. אם את רוהצ להיות יותר מדוקדקת - תחליפים פעמיים בשבוע (נאמר, שני וחמישי) 10% בכל פעם

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול