AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 31/07/2009, 13:05   #1
lilben58

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל שיקום בריכה

עברתי לבית פרטי בו היתה בריכה עם מערכת סרקולציה ומשאבות שעבדו . הבעלים הקודמים לקחו את הדגים ואת כל מערכת המשאבות אך השאירות את הבריכה.

בבריכה ירוקת ויש מסביבה צמחיה ומסלעה מתאימה. אני בהתלבטות אם וכיצד אפשר לשקם את הבריכה.

הרבה כסף לתחזק אין לי. אני רוצה לבחון האם ניתן להחיות בריכה כזאת עם דגים שלא זקוקים למערכת משאבות ואם כן אילו דגים כדאי לקנות אשר עמידים גם לחורף ולתנאי מגז אויר שונים

אשמח לעצות והערכת עלויות

תודה
לילך
lilben58 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 31/07/2009, 13:08   #2
shai63

הסמל האישי שלshai63

ברירת מחדל תגובה להודעה: שיקום בריכה

בלי משאבה או פילטר, לא כדי לנסות אפילו.
מה גודל הבריכה? אפשר צילום? אז ניתן יהיה לתת יותר פרטים.
בעקרון אפשר לתפעל אותה בלי הוצאה גדולה. 1,000 ש"ח מקסימום.
עדיין לא נקרא Saturday 08/08/2009, 00:07   #3
מטי

הסמל האישי שלמטי

סוג אקווריום: ריף 500 ל'
וותק בתחום: שבוע פחות מאביעד

אפשר גם בהרבה פחות.

הצעה אישית- כנסי ליד2, תחליטי על תקציב לפילטר שנשמע לך סביר, להערכתי 300 ש"ח אמורים לעשות את העבודה. אם הבריכה מוצלת את אפילו לא צריכה סנן UV.
מומלץ לבדוק את הפילטר לפני הקניה ולראות שאין לו נזילות למרות שאני כבר קניתי שני פילטרים שונים מאנשים ביד 2 ועם שניהם לא היתה שום בעיה.
ברגע שיש לך פילטר את די מסודרת ואז כל מה שנשאר לך זה להוציא עוד 50-100 ש"ח על דגים, דגי מים קרים הם או דגי קוי שנחשבים הכי יפים וחזקים לבריכות או דגי זהב רגילים על מגוון הסוגים, החסרון של הקוי הוא שהם נוטים לנשנש את הצמחים ובד"כ לא מסתדרים ביחד. 100-150 ש"ח על צמחיה יספיקו לך לעציץ של נימפאה או משהו בסגנון ועוד איזה 2-3 צמחים צפים= חסות או יקינטונים.

להערכתי שווה את ההשקעה.
מטי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 08/08/2009, 12:28   #4
quest

סוג אקווריום: שרימפסיה 30 ליטרים, מתוכנן 500 ליטרים
וותק בתחום: מאז 2008

אפשר להקים בריכה בלי משאבה, פילטר וסנן UV.
אבל אתה תאלץ להוסיף המון צמחיה ומעט מאוד דגים, כמו כן ממולץ לשלב המון נימפאות להצללת המים כדי למנוע התפרצות אצות וחימום יתר של המים.

תעלה תמונות וכולם יוכלו לעזור יותר.
quest לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 08/08/2009, 12:39   #5
roni_s

שלום ברוכה הבאה לילך לפורום ,תחדשי על הבית החדש.
קודם לא סיפרת מה גודל הבריכה נתון שעלול לעזור מאד.
את יכולה להחליט על דבר אחד מרכזי לקנות ואת השני לבנות ,או לרכוש את שנייהם במחיר חד פעמי שישמש אותך להרבה שנים.אלו דגים את רוצה גם כן צריכה כבר לדעת.
הצעות שלי :
לדוגמא לקנות משאבת מים טובה או ראש כח ולבנות לבד פילטר משאבה או ראש כח גג עד מחיר 850 ש"ח למשאבה טובה ומעולה.פילטר לבנות לבד יעלה לך עוד איזה 100 ש"ח -+ .תראי דוגמת פילטר של אורן אלסטר שבנה לבד.
הצעה שניה :
לרכוש פילטר ומשאבה גג 1600 ש"ח יעלה לך או לרכוש פילטר טוב וראש כח פחות טוב.
הצעה שלישית :
לרכוש רק משאבה / ראש כח שיתן חמצן לדגים

דגים :
___
דגי זהב
קומט
שובנקין
קוי
רוזי ברב

בהצלחה
roni_s לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 08/08/2009, 17:16   #6
מייקל

הסמל האישי שלמייקל

היי לילך

אני מתחבט בבעיה זהה - השמשת בריכה שלא תיפקדה כמה שנים והפכה לשלולית .
בסופו של דבר , ובהנחה הבסיסית שאת רוצה לקבל תוצאה טובה,לאורך זמן וללא מאמץ החזקה ניכר ,מתיש ויקר, אין לדעתי מנוס משני פירטי ציוד חיוניים : משאבה ופילטר יעודי לבריכה.
משאר הציוד (UV, תאורה ..) אפשר להימנע - בטח בהתחלה.
אל תתפתי לרכוש ראש כוח רגיל או משאבה לא יעודית על מנת לחסןך כסף, הם לא יעשו את העבודה , יצרכו הרבה חשמל ולאורך זמן יכשלו במילוי משימתם .
ריכשי משאבת בריכה יעודית (מתוצרת FISHMATE למשל ) , היא מגיעה עם כבל ארוך , חיבור ומתז למזרקה קטנה , בעלת הספק חשמלי מאד נמוך ומחירה לא בשמיים .פני לכמה סוחרים כאן בפורום העוסקים בציוד לבריכות וקבלי מהם הצעת מחיר .
פילטר גרוויטציוני ניתן לבנות לבד מכמה מיכלי פלסטיר גדולים , טוף וספוגים .
כל שאר התקציב יילך לכמה דגים וצמחים - דרך אגב, אני משוכנע שישנם כאן חובבים בפורום שישמחו לתת לך במתנה " עודפים" או למכור במחיר סימלי .

הכי חשוב, תני כמה פרטים (נפח , כמה שעות חשיפה לשמש ביממה ) העלי תמונה לפורום על מנת שיוכלו המומחים שלנו לעזור לך ולכוון אותך .

בקצרה (אני בסך הכל מסכם לך את מה שכתבו לפני ) :

תקציב השקעה ראשוני כ 1000 ש"ח , הרוב יילך למשאבה.
רשימת דגים המתאימים לבריכה - דגי זהב ,קומט,שובנקין , קוי , רוזי ברב .

עלות חודשית - כמה עשרות ש"ח (חשמל , מזון לדגים ..).

אני מצרף קישור של אחת החנויות הטובות ביותר בתחום בארץ לכמה מאמרים שיעשו לך סדר :

http://www.atlantis-fish.com/article...0article-1.htm

בהצלחה .

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא